Προς το περιεχόμενο

UGO UBS-1589 SOUNDCUBE 10W BLUETOOTH WIRELESS SPEAKER 14.90 Ευρω - e-shop.gr


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Craven είπε

 Ναι μόνο που αυτά που λέω τα βρίσκεις με 70-80 λεπτά, άντε ευρώ (εκτός από κάτι banggood που τα έχουν 2ευρω και βάλε)

Link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ https://www.aliexpress.com/item/32885230577.html AN κάνει (στο banggood το ίδιο στα 3 ευρώ + 2 μεταφορικά)

αλλά και αυτό που λες χωρίς το board

https://www.aliexpress.com/item/32809241301.html

και νομίζω στα τόσα link που είχα ανοίξει το είδα και φτηνότερα και το είδα και σε διάφορες παραλαγές.

 

@makhs5 

Και Ελλάδα .....

https://www.skroutz.gr/c/146/diafora-mikrohlektronika.html?keyphrase=ir+remote 

Ίσως κάτι από αυτά κάνει... και υπάρχουν ακόμα πιο φτηνά και απ ότι απ έξω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, chrisde είπε

Ρε παιδιά μια απορία. Όλοι μιλάτε με τα καλύτερα λόγια και αναφέρεστε συνέχεια στην ένταση. Οκ έχει ένταση και μπάσο δυνατό για τα χρήματα του πάντα, αλλά τι γίνεται με την ποιότητα του ήχου; Προφανώς δεν πάω να το συγκρίνω με ηχοσυστήματα άνω των 50€, αλλά σε σύγκριση με το S9 zealot που είχα πάρει στα 23€ (παραπλήσια τιμή δηλαδή - λίγο μεγαλύτερη το δέχομαι αλλά είναι και μικρότερο σαν μέγεθος) στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον υστερεί κατά πολύ. Ναι το ugo είναι πιο φασαριόζικο και μπασάδικο, αλλά το zealot έχει πολύ καλύτερα πρίμα και ποιότητα ήχου γενικά (στα δικά μου αυτιά πάντα το διευκρινίζω). Προφανώς αναφέρομαι σε νορμάλ ένταση, δεν θα κάνεις πάρτυ με τέτοια ηχεία να ακούγεται στο δωμάτιο θέλεις. Το πήρα το Ugo για να το κρατήσω και να δώσω το zealot για δωράκι, αλλά μάλλον το ανάποδο θα κάνω.

Κοιτα αξιολογούμε με βάση την τιμή και το σκοπό χρήσης που προορίζεται. 

Σαν ενταση έχει αρκετό περιθώριο και μπόλικο μάλιστα μπάσο. Οπότε για έξω με παρέα (παραλία, ταράτσα κλπ) την κάνει τη δουλειά του. Τώρα αν θα το πάρεις για ήχο εντός σπιτιού μην περιμένεις καμιά τρελή ποιότητα... που για τα λεφτά του βέβαια πάλι ικανοποιητική είναι. Απλά λέω οτι εκθειάζουμε την ένταση και γέμισμα που κάνει μιας και προσωπικά αυτά είναι που με ενδιαφέρουν περισσότερο σε ένα φορητό ηχείο. 

Βέβαια δεν έχω παίξει ακόμα με κάποιο equalizer.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Craven είπε

Πχ https://www.aliexpress.com/item/32885230577.html AN κάνει (στο banggood το ίδιο στα 3 ευρώ + 2 μεταφορικά)

αλλά και αυτό που λες χωρίς το board

https://www.aliexpress.com/item/32809241301.html

και νομίζω στα τόσα link που είχα ανοίξει το είδα και φτηνότερα και το είδα και σε διάφορες παραλαγές.

@makhs5 

Και Ελλάδα .....

https://www.skroutz.gr/c/146/diafora-mikrohlektronika.html?keyphrase=ir+remote 

Ίσως κάτι από αυτά κάνει... και υπάρχουν ακόμα πιο φτηνά και απ ότι απ έξω...

Παντως απ ολα αυτα πιστευω πιο συμφερουσα αγορα ειναι αυτη https://www.aliexpress.com/item/4000010016136.html? και μας μενει και το board για κανενα πειραματισμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από aliexpress αυτή την εποχή, αν έχεις όρεξη να περιμένεις 2 μήνες.. γιατί όχι :) Υπάρχει και Ελλάδα πάντως αυτό το board με το remote αλλά φυσικά στα 7-8 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Antretng είπε

Τώρα αν θα το πάρεις για ήχο εντός σπιτιού μην περιμένεις καμιά τρελή ποιότητα... που για τα λεφτά του βέβαια είναι πάλι ικανοποιητική είναι. 

Ο ηχος σε μενα μετα ομως απο αρκετες ωρες λειτουργιας εχει καθαρισει κατα πολυ, ειχε αρκετουτσικη παραμορφωση την μερα που το αγορασα οταν ανεβαζες αρκετα την ενταση, ενω τωρα βλεπω εχει περιοριστει η παραμορφωση στο ελαχιστο, δουλεψτε το και θα δειτε πως μετα θα εχει αρκετα πιο καθαρο ηχο,  ειναι αριστο μηχανακι παιδια

Μόλις τώρα, Craven είπε

Από aliexpress αυτή την εποχή, αν έχεις όρεξη να περιμένεις 2 μήνες.. γιατί όχι :) Υπάρχει και Ελλάδα πάντως αυτό το board με το remote αλλά φυσικά στα 7-8 ευρώ

Δεν το βιαζομαι και τοσο, οποτε δε με χαλαει να περιμενω και λιγο παραπανω..🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makhs5 είπε

Ο ηχος σε μενα μετα ομως απο αρκετες ωρες λειτουργιας εχει καθαρισει κατα πολυ, ειχε αρκετουτσικη παραμορφωση την μερα που το αγορασα οταν ανεβαζες αρκετα την ενταση, ενω τωρα βλεπω εχει περιοριστει η παραμορφωση στο ελαχιστο, δουλεψτε το και θα δειτε πως μετα θα εχει αρκετα πιο καθαρο ηχο,  ειναι αριστο μηχανακι παιδια

Δεν το βιαζομαι και τοσο, οποτε δε με χαλαει να περιμενω και λιγο παραπανω..🙂

Οκ... για να το κλείσουμε (γιατί το παρακάναμε με το remote και βλέπω κάνας admin να μας κυνηγάει) αυτό το "board" είναι απλό bt/fm transmitter στην ουσία. Αν ψάξεις fm ή bt transmitter για το αυτοκίνητο στο skroutz θα βρεις συσκευες στα 3 ευρώ με το remote μαζί. Τώρα το συγκεκριμένο board έχει όπως είπα 7-8 αλλά σίγουρα δεν αξίζει κάποιος να περιμένει 2 μήνες για να το πάρει απο aliexpress και να δώσει 2-3 ευρώ όταν κάτω απο 1 ευρώ παίρνει το remote άμεσα απο Ελλάδα για ένα board που θέλει του κόσμου τις μόντες για να χρησιμοποιηθεί αν το δεις προσεκτικά!... δεν βρίσκω το νόημα  :) Ψάξτο λίγο γιατί νομίζω τσάμπα θα κάνεις την τόση αναμονή και θα δώσεις και τα τριπλά λεφτά απο πάνω! 

Αν κάποιος του την βιδώσει και πάρει το remote απο Ελλάδα (εγώ είμαι μακριά.. να πάω απο Κερατσίνι σε Αργυρούπολη ή Γλυφάδα για ένα πείραμα δεν παίζει φυσικά) ας ενημερώσει αν παίζει το volume up/down

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Craven είπε

Οκ... για να το κλείσουμε (γιατί το παρακάναμε με το remote και βλέπω κάνας admin να μας κυνηγάει) αυτό το "board" είναι απλό bt/fm transmitter στην ουσία. Αν ψάξεις fm ή bt transmitter για το αυτοκίνητο στο skroutz θα βρεις συσκευες στα 3 ευρώ με το remote μαζί. Τώρα το συγκεκριμένο board έχει όπως είπα 7-8 αλλά σίγουρα δεν αξίζει κάποιος να περιμένει 2 μήνες για να το πάρει απο aliexpress και να δώσει 2-3 ευρώ όταν κάτω απο 1 ευρώ παίρνει το remote άμεσα απο Ελλάδα για ένα board που θέλει του κόσμου τις μόντες για να χρησιμοποιηθεί αν το δεις προσεκτικά!... δεν βρίσκω το νόημα  :) Ψάξτο λίγο γιατί νομίζω τσάμπα θα κάνεις την τόση αναμονή και θα δώσεις και τα τριπλά λεφτά απο πάνω! 

Αν κάποιος του την βιδώσει και πάρει το remote απο Ελλάδα (εγώ είμαι μακριά.. να πάω απο Κερατσίνι σε Αργυρούπολη ή Γλυφάδα για ένα πείραμα δεν παίζει φυσικά) ας ενημερώσει αν παίζει το volume up/down

Μονο που το remote που εχει ο τυπος στο ali εχει και το power off ενω απο εδω ελλαδα δεν το εχει, σιγα δεν με καιει να το εχω και αυριο.. θα περιμενω σιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vste είπε

Παιδια η τιμη εχει ανεβει..

image.png.db78743c3acc0fc99cb5e23019fc52af.png

Κατα τα αλλα το χτυπησα και εγω ακομα και στα 18.90.

Η τιμη αλλαξε απο τοτε που βαρεσαμε μαζικοι - μαζικη και εκανε παραγγελεια δυνατη

Επεξ/σία από sharkoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antretng είπε

Μήπως εννοείς 38 ? Εκτός αν διαφέρουν οι συσκευές. Σε μένα με 38 δούλεψε το volume-

Έχεις δίκιο. Το διόρθωσα.

Για τα τηλεκοντρόλ, έχω ένα από ένα παλιό mini music box, το οποίο είχε και κουμπιά για vol+/-. Ενώ τα νούμερα 0-9 αντιστοιχούν και στο ugo, οι υπόλοιπες λειτουργίες όχι. Οπότε όσοι ψάχνεστε με αντίστοιχο που απλώς έχει τα κουμπιά vol +/-, υπάρχει πιθανότητα να μη δουλέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ventalias είπε

Το πήρα και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Ευχαριστώ θερμά τον ts!

Για το θέμα του volume+/-, το ηχειάκι δέχεται τέτοιες εντολές. Απλά το τηλεκοντρόλΑν έχετε κινητο με ir blaster, κατεβάστε το ir code finder. Οι δύο εντολές που θέλουμε είναι :

device 0 command 65 για volume +

device 0 command 38 για volume -

Επειδή αυτά τα ψεύτικα μικρά κινέζικα τηλεκοντρόλ δε μου αρέσουν, η καλύτερη λύση κατά τη γνώμη μου, είναι να πάρετε ένα μικρό τηλεκοντρόλ με learning mode, όπως αυτό :

https://www.skroutz.gr/s/14072575/Superior-Simply-Numeric.html

και να κάνετε αντιγραφή όλα τα κουμπιά του αρχικού remote, συν τα 2 volume +/-

Μ-Α-Μ-Η-Σ-Ε-Σ..!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...