Προς το περιεχόμενο

Poco F2 Pro - 6/128 - 401,51€ με μεταφορικα (Bangood)


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Geo.grv είπε

Τελικα λυγισα και εγω και παρηγγειλα. Ευχαριστω @vtag για τις πληροφοριες.

   Φιλε μου στο λινκ που εβαλες δεν φαινεται πουθενα οτι η αποστολή γινεται απο Ευρωπη, εγω οταν παρήγγειλα απο αυτο το κατάστημα πριν λίγο καιρό, σου εδινε την δυνατότητα να επιλέξεις αποστολή από Πολωνία, το εξακρίβωσες από που θα γίνει η αποστολή?, γιατι αν σου το στείλουν απο Κίνα, θα κλαίς με μαύρο δάκρυ, όταν είναι να παραλάβεις, λόγω του τελωνείου.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, kazampidis είπε

   Φιλε μου στο λινκ που εβαλες δεν φαινεται πουθενα οτι η αποστολή γινεται απο Ευρωπη, εγω οταν παρήγγειλα απο αυτο το κατάστημα πριν λίγο καιρό, σου εδινε την δυνατότητα να επιλέξεις αποστολή από Πολωνία, το εξακρίβωσες από που θα γίνει η αποστολή?, γιατι αν σου το στείλουν απο Κίνα, θα κλαίς με μαύρο δάκρυ, όταν είναι να παραλάβεις, λόγω του τελωνείου.

Το εχουν συζητησει αυτο σε προηγουμενα posts, παντως εδω ειναι και η σελιδα του πωλητη που εξηγει την διαδικασία https://www.aliexpress.com/item/32998292683.html?spm=a2g0o.detail.1000023.10.3408192f3EZ26A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο διαφημιστικό banner του Poco όμως λέει, ότι ο φόρος του πελάτη και ο ΦΠΑ (customs duty and vat) θα πληρωθεί από την dhl (paid by dhl). Μήπως έρθει κανένα "φυστίκι" μαζί με τα μεταφορικά από την dhl ;

 

Γιατί δεν αναφέρει πουθενά "vat and customs duty included".

Επεξ/σία από viman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, viman είπε

Στο διαφημιστικό banner του Poco όμως λέει, ότι ο φόρος του πελάτη και ο ΦΠΑ (customs duty and vat) θα πληρωθεί από την dhl (paid by dhl). Μήπως έρθει κανένα "φυστίκι" μαζί με τα μεταφορικά από την dhl ;

Γιατί δεν αναφέρει πουθενά "vat and customs duty included".

Το λεει οτι ειναι πληρωμενα, εχει link στην αγγελια του που εξηγει το shipping κλπ(αυτο που εδωσα επανω) και εχει αγορασει και αγορασε απο κει κι αλλο μελος, που εχει παραλαβει.
image.png.165776309b708abbfad64303d4667581.png
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, eytixis1980 είπε

Φιλε ειπα να το παρω απο Ελληνικο καταστημα κτλ.350 + - βγαινει σχεδον απο το Αλι.Θα το παρω απο ενα παιδι που πουλα εδω στις αγγελιες τελικα.Θα το εχω και αμεσα,δεν περιμενω καθολου.

Το πηρα πριν απο λιγο απο ενα παιδι εδω μεσα,οπως τα ειπε σφραγισμενο κτλ.360 τελικα το κλεισαμε.Ουτε περιμενε ουτε αλι ουτε ξεαλι και τρις λαλι....χαχαχα!

Κινηταρα ειναι παιδια παντως!!Το χαζευω εδω και καμια ωρα,οθοναρα,καλα δεν το συζηταμε οτι παει μπαλα με τον 865!!Και ειχε και θηκη στην συσκευασια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

329.51€ από Πολωνία σε όλα τα χρώματα

https://www.aliexpress.com/item/4001231240369.html

Αυτός εμένα με πιστόλιασε πάντως. Του έκανα και αναφορά στον Ali γιατί έχω μπει στο καθεστώς 2-28 εργάσιμες για refund ενώ φταίει αυτός που δεν μπορεί να στείλει. Τελικά το παρήγγειλα από amazon.es με 370 περίπου και κάποια στιγμή θα πάρω πίσω τα λεφτά από τον Αλί.

Επεξ/σία από mxa055
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν διάβασα όλο το νήμα οπότε συγχωρέστε με αν επαναλαμβάνω πράγματα. Το πήρα 360€ με τιμολόγιο πριν 2 βδομάδες, έχω περάσει το gcam του Urnyx05 που δουλεύει καλύτερα απ'όλες και τολμώ να πω πως δεν υπάρχει ανταγωνισμός σε αυτά τα λεφτά, αξίζει κάθε σεντ. Με τιμολόγιο βλέπω τώρα έχει πέσει κάτω από 330€ μιλάμε για αστεία πράγματα του τι παίρνεις γι'αυτά τα λεφτά. Θήκη και φιλμ στην οθόνη μανίσια, fast charge επίσης. Επίσης, έχω την έκδοση 6/128 αλλά η RAM είναι LPDDR5 αντί για 4Χ, δεν ξέρω αν έπεσα στην περίπτωση ή όλα τα Poco τα δίνουν με 5άρα μνήμη ενώ τα Κ30 Pro πχ με διαφορετική RAM αναλόγως την έκδοση.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, neosstoforum είπε

329.51€ από Πολωνία σε όλα τα χρώματα

https://www.aliexpress.com/item/4001231240369.html

Τελικά υπάρχει και σε ένα άλλο κατάστημα όπου με το κουπόνι 828GET10 βγαίνει στα 319.89€.

https://www.aliexpress.com/item/4001112710694.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, neosstoforum είπε

329.51€ από Πολωνία σε όλα τα χρώματα

https://www.aliexpress.com/item/4001231240369.html

Φιλε τα χρηματα μας δινουμε,προσεχε τι προτείνεις.....

 

2 ώρες πριν, mxa055 είπε

Αυτός εμένα με πιστόλιασε πάντως. Του έκανα και αναφορά στον Ali γιατί έχω μπει στο καθεστώς 2-28 εργάσιμες για refund ενώ φταίει αυτός που δεν μπορεί να στείλει. Τελικά το παρήγγειλα από amazon.es με 370 περίπου και κάποια στιγμή θα πάρω πίσω τα λεφτά από τον Αλί.

Ευχαριστω για την ενημερωση φιλε,ωραιος!

10 λεπτά πριν, valkon είπε

Πολύ κρίμα που δεν έχει 90hz. Θα τα άξιζε ντούκου τα 400-450€. Αυτή τη στιγμή είναι κινητό των 300€ και κάτω.

Καλα κρατα το στα χερια σου φιλε και μετα γραψε......εαν βρεις κατι στα 400-500 που να κανει ο ποκο το ξανασυζηταμε....τα 90 σε χαλασαν εσενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Πέρα από τις πιπίλες των youtubers για τα αυξημένα Hz, έχει δει ποτέ κανείς τέτοια οθόνη; Έχει δει αυτή την μεγάλη διαφορά που όλοι σκίζουν τα ρούχα τους πως υπάρχει; Όντας κάτοχος λοιπόν του πρώτου iPad με τα 120Hz οθόνη, μπορώ να σας πω με απόλυτη σιγουριά, πως εκτός παιχνιδιών το μόνο που σκίζει το high refresh rate σε καθημερινή χρήση είναι την μπαταρία. Το 60άρι είναι υπεραρκετό για οτιδήποτε καθημερινής χρήσης, τα 90 είναι τέρμα gimmick και marketing. Και σίγουρα αυτό το μικρό περαιτέρω "βουτύριασμα" της κίνησης δεν δικαιολογεί να χάσω την μπαταρία 1.5-2 μέρες που έχω τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, valkon είπε

Πολύ κρίμα που δεν έχει 90hz. Θα τα άξιζε ντούκου τα 400-450€. Αυτή τη στιγμή είναι κινητό των 300€ και κάτω.

Xμμ αξιόλογα κριτήρια έχεις, μόνο τα hz της οθόνης. Κάτω από 300 ευρώ κινητό το Poco f2 pro; 

Καλύτερα μερικοί να μασάτε παρά να γράφετε. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, valkon είπε

Πολύ κρίμα που δεν έχει 90hz. Θα τα άξιζε ντούκου τα 400-450€. Αυτή τη στιγμή είναι κινητό των 300€ και κάτω.

Ξέρεις πολλά global κινητά με AMOLED και 865 κάτω από 300€? Και σιγά το 90hz deal breaker (op8 έχω btw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, eytixis1980 είπε

Φιλε τα χρηματα μας δινουμε,προσεχε τι προτείνεις.....

Είδα μια προσφορά στο hotukdeals από το εν λόγω κατάστημα, έψαξα το Poco F2 Pro και είδα ότι βγαίνει σε αρκετά καλή τιμή με το κουπόνι. Έπρεπε δηλαδή πρώτα να το αγοράσω ο ίδιος, να το παραλάβω και μετά να το γράψω εδώ; 

Δεν προτείνω κάτι, απλά ενημερώνω. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξέρω κατά πόσο αξιόπιστο είναι το κάθε κατάστημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...