Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data σε απεριόριστη ταχύτητα γίνεται; Με τα νέα προγράμματα της Cosmote, γίνεται!


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Veggie_Chia είπε

Δλδ θα αλλάζει και αριθμός του κινητού σου κάθε φορά; 

ναι αλλα δεν ειναι προβλιμα αμα το θελεις για σιγκεκριμενο σκοπο. πχ εχεισ το ελλινικο σου νουμερο που βαζεισ μια καρτα το χρονο για σιντιρισι και την εχεισ μονο για να σε περνουνε οσοι το εχουνε (ναι εγω εχο ενα Q νουμερο που ετσι το κανω, 1 φορα το χρονο βαζο καρτα τον 6ε οταν βγαζει το καουντ νταον). τορα τα περισοτερα κινιτα ειναι dual sim. και περνεισ ενα ξενο νουμερο και χρισιμοποιεισ εκινα τα πακετα και γιατι οχι και για ηομε ιντερνετ καθος εδο το ποιο φτινο 2play einai 30e ta 24 ενο με λιγοτερα εχεισ και 50ρα σινδεση με 4g και χρισιμοποιεις το κινιτο σου για router an den theleis na pareis ena allo. επισεις περνεις πανο απο μια καρτα και ενεργοποιεισ την μια και μολισ "λιξει" ενεργοποιεισ την δευτερη και αγοραζεισ καβαντες κτλ. αμα εχεισ και φιλο στις χορεσ αυτεσ την περνεις και τζαμπα την sim alios dineis kato apo 5e kai sto stelnei kapoios apo amazon h ebay. απλα θελει ψαξιμο και καλο διαβασμα στισ ιστοσελιδεσ και να ροτισεισ και κανεναν ελλινα που το εχει ιδι να δεισ τι πεζει στην πραξι, αλιοσ δοκιμαζεισ και βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/7/2020 στις 10:26 ΜΜ, aquared είπε

κανεισ διλ κλισεις σε ελλινικα δικτια-νουμερα και σε χρεονει στο πακετο; γιατι δεν το διευκρινιζει αυτο για το roaming εντος ΕΕ. και σε αλλα που ειδα πχ Ο2-giffgaff εκει λεει ξεκαθαρα οτι δεν ισχειουν τα πακετα στην ομιλια για κλισεισ εκτοσ χωρας.

επισεισ μια ακομα εροτισι, βαζεισ εσυ χριματα οποτε θελεισ η τα περνει αυτοματα σαν σινδεση απο την τραπεζα;

 

Απλά χρησιμοποιείς το πακέτο που αγωράζεις χωρίς να υπάρχει κάποια άλλη έξτρα χρέωση (στην Ευρώπη γιατί για εκτός πρέπει να βάλεις international πακέτο). Ναι είναι διαφορετικό από την Ο2 και μοιάζει περισσότερο με την three μόνο που είναι καλύτερα τα πακέτα καθώς δεν σε υποχρεώνει σε καρτοσυμβόλαιο για χαμηλότερη αξία. Μπορείς να βάλεις χρήματα και εσύ και μέτα να αγοράσεις το πακέτο που θέλεις αλλά δεν θα το πρότεινα καθώς το site της εταιρείας μέσω του οποίου κάνεις τα πάντα είναι κακοφτιαγμένο ( οπότε καλύτερα αυτόματα και το σταματάς όποτε νομίζεις ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, bbbb είπε

Aρα φίλε μου όταν έγραφα προσωπικά ότι το 1mbps είναι αστείο, κάποιοι λέγατε ότι ειναι οκ και κάνεις τα πάντα... ενω τώρα γράφεις ότι πρακτικά δεν είχαν εφαρμόσει τον κόφτη... Αν είναι να επαφιόμαστε στην καλή θέληση του παρόχου να μην εφαρμόζει το όποιο όριο ή να αφήνει να κάνεις "μαϊμουδιές" μια χαρά βγαίνεις απεριόριστα πολύ πιο κάτω...

Είναι μια χαρά για χρήση από το κινητό όχι ως βασική σύνδεση για tethering στο laptop. Είναι ανάλογα την χρήση. Και όταν το λέγαμε δεν είχαν καν οι άλλοι απεριόριστα εκείνη την εποχή. Τώρα που αλλάξανε τα πράγματα και υπααρχουν απεριοριστα από όλους αλλάξανε και οι προϋποθέσεις.

Επεξ/σία από cmvrgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Hardware Busters είπε

 

 

Προτείνω να δείτε όλοι το video του Hardware Busters στη σελίδα 8, λέει πολύ χρήσιμες λεπτομέρειες για το gigamax unlimited

Επεξ/σία από glenngould
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, cmvrgr είπε

Είναι μια χαρά για χρήση από το κινητό όχι ως βασική σύνδεση για tethering στο laptop. Είναι ανάλογα την χρήση. Και όταν το λέγαμε δεν είχαν καν οι άλλοι απεριόριστα εκείνη την εποχή. Τώρα που αλλάξανε τα πράγματα και υπααρχουν απεριοριστα από όλους αλλάξανε και οι προϋποθέσεις.

Εν τω μεταξύ τώρα που οι άλλοι έβαλαν τα απεριόριστα σε χαμηλότερη τιμή και με μεγαλύτερο κόφτη η voda στο "μικρό" πακέτο και χωρίς κόφτη η cosmote, η wind αποφάσισε να εφαρμόσει τον κόφτη 🤣 μπρος-πισω αυτή η εταιρεία.. και μετά λέμε για καρτέλ 😆

προσωπικά πάντως απο εδώ και πέρα όταν θα με καλούν οι εξωτερικοί συνεργάτες cosmote και θα μου λένε για το σουπερ-ντουπερ καρτοσυμβόλαιο που βγήκε στον αριθμό με 15€ και μου δίνει πχ 2 ολόκληρα gb και 900' προς cosmote και 200 προς όλους θα τους απαντάω απλά και όμορφα "δώστε μου σε αυτή την τιμή το gigamax unlimited των 55€ και φέρτε μου να υπογράψω τώρα τα χαρτιά" 🤣

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, bbbb είπε

Εν τω μεταξύ τώρα που οι άλλοι έβαλαν τα απεριόριστα σε χαμηλότερη τιμή και με μεγαλύτερο κόφτη η voda στο "μικρό" πακέτο και χωρίς κόφτη η cosmote, η wind αποφάσισε να εφαρμόσει τον κόφτη 🤣 μπρος-πισω αυτή η εταιρεία.. και μετά λέμε για καρτέλ 😆

προσωπικά πάντως απο εδώ και πέρα όταν θα με καλούν οι εξωτερικοί συνεργάτες cosmote και θα μου λένε για το σουπερ-ντουπερ καρτοσυμβόλαιο που βγήκε στον αριθμό με 15€ και μου δίνει πχ 2 ολόκληρα gb και 900' προς cosmote και 200 προς όλους θα τους απαντάω απλά και όμορφα "δώστε μου σε αυτή την τιμή το gigamax unlimited των 55€ και φέρτε μου να υπογράψω τώρα τα χαρτιά" 🤣

Πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα έχουν πέσει οι τιμές των απεριόριστων στο μισό κόστος. Πάντως η Wind κάνει ηλίθιες κινήσεις και πλέον είναι εξακριβωμένο. Από την άλλη μπορεί να μην ήθελε να μπαίνει άλλο μέσα και ενεργοποίησε τον κοφτή και για λόγους που το δίκτυο σε κάποιες περιοχές είχε θέματα χωρητικότητας από αυτούς που το παράκαναν. Κακό του κεφαλιού τους τώρα δεν θα παίρνει δεκάρα από εκεί που έπαιρνε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, cmvrgr είπε

Πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα έχουν πέσει οι τιμές των απεριόριστων στο μισό κόστος. Πάντως η Wind κάνει ηλίθιες κινήσεις και πλέον είναι εξακριβωμένο. Από την άλλη μπορεί να μην ήθελε να μπαίνει άλλο μέσα και ενεργοποίησε τον κοφτή και για λόγους που το δίκτυο σε κάποιες περιοχές είχε θέματα χωρητικότητας από αυτούς που το παράκαναν. Κακό του κεφαλιού τους τώρα δεν θα παίρνει δεκάρα από εκεί που έπαιρνε κάτι.

Οι τιμές θα πέσουν γιατί έρχεται το 5g. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2020 στις 11:27 ΜΜ, fragma είπε

Και με μέσο κόστος ζωής (ενοίκια, διατροφή, μετακίνηση) διπλάσιο απο Ελλάδα όμως. Να τα λεμε και αυτά για να μην νομισουν κάποιοι οτι είναι παράδεισος, πάρουν το επόμενο αεροπλάνο και μετά σε κυνηγάνε :)

Σε θέματα κινητής είναι παράδεισος πάντως, δίνω 12/μηνα και δεν ασχολούμαι ποτέ αν έχω λεπτά/ΜΒ. Η διατροφή/μετακίνηση δεν είναι πιο ακριβή από Ελλάδα νομίζω, αλλά τα ενοίκια είναι πάνω από διπλάσια, μάλλον τριπλάσια θα λεγα, ανάλογα και που μένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cmvrgr είπε

Πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα έχουν πέσει οι τιμές των απεριόριστων στο μισό κόστος. Πάντως η Wind κάνει ηλίθιες κινήσεις και πλέον είναι εξακριβωμένο. Από την άλλη μπορεί να μην ήθελε να μπαίνει άλλο μέσα και ενεργοποίησε τον κοφτή και για λόγους που το δίκτυο σε κάποιες περιοχές είχε θέματα χωρητικότητας από αυτούς που το παράκαναν. Κακό του κεφαλιού τους τώρα δεν θα παίρνει δεκάρα από εκεί που έπαιρνε κάτι.

Η Wind είχε το "Απεριόριστο" στα 39 ευρώ και το έκανε 45. Αδερφέ εσύ πιστεύεις ότι δεν το έκανε σε συνεννόηση με τις άλλες εταιρείες; Τα απεριόριστα δε θα πέσουν άμεσα (προσωπική γνώμη) γιατί απλά, τώρα βγήκαν. Νομίζω ότι θα πάρει τουλάχιστον 1 χρόνο για να δούμε καλύτερες τιμές στα απεριόριστα (αν δούμε ποτέ)

1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Οι τιμές θα πέσουν γιατί έρχεται το 5g. 

Ή θα ανέβουν για να βγάλουν "τάχα" τα σπασμένα από τις επενδύσεις και τη δύσκολη μορφολογία του εδάφους.

Επεξ/σία από studiokristo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, studiokristo είπε

Ή θα ανέβουν για να βγάλουν "τάχα" τα σπασμένα από τις επενδύσεις και τη δύσκολη μορφολογία του εδάφους.

Θα δημιουργήσουν βαθμίδες ανάλογα με την ταχύτητα. Το 5g θα το δώσουν ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, τι τιμές είναι αυτές ρε? Ούτε στην Σουηδία που ο μισθός μου ήταν τρεις φορές πάνω απο Ελλάδα δεν έπαιζαν τόσο ακριβά πακέτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, studiokristo είπε

Η Wind είχε το "Απεριόριστο" στα 39 ευρώ και το έκανε 45. Αδερφέ εσύ πιστεύεις ότι δεν το έκανε σε συνεννόηση με τις άλλες εταιρείες; Τα απεριόριστα δε θα πέσουν άμεσα (προσωπική γνώμη) γιατί απλά, τώρα βγήκαν. Νομίζω ότι θα πάρει τουλάχιστον 1 χρόνο για να δούμε καλύτερες τιμές στα απεριόριστα (αν δούμε ποτέ)

Ή θα ανέβουν για να βγάλουν "τάχα" τα σπασμένα από τις επενδύσεις και τη δύσκολη μορφολογία του εδάφους.

Η wind αν τους ζοριζες και ήσουν παλιός συνδρομητής κινητής το έδινε 30 με 35 ευρώ για 24 μήνες. Για αυτά τα λεφτά χωρίς κόφτη ήταν φοβερό παρόλο τα χάλια του δικτύου σε αρκετά σημεία. 

Όσο για την πτώση των τιμών και εγώ πιστεύω μέχρι να αναβαθμίσουν σε 5G δηλαδή σε κανένα χρόνο από τώρα θα παραμείνουν οι τιμές σε αυτό το πλαίσιο.

Υπάρχει λογική πίσω από αυτό. Το να βάλει κάποιος μια vdsl και να πάρει ένα συμβόλαιο με απεριόριστη φωνή και κάποια GB πάλι γύρω στο 70αρι βγαίνει πάνω κάτω. Έτσι όσοι δεν χρειάζονται την απόλυτη φορητότητα με απεριόριστα δεδομένα και ομιλία παραμένουν στη σύνθεση κινητής και σταθερής.

Ουσιαστικά με αυτόν τον τρόπο δεν κανιβαλίζουν και τα υπόλοιπα προϊόντα τους.

18 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Οι τιμές θα πέσουν γιατί έρχεται το 5g. 

Σε ένα με ενάμιση χρόνο όπως φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2020 στις 8:24 ΠΜ, SCORPIONE69 είπε

Φίλε ποιο καρτοκινητο έχει αυτές τις χρεώσεις? 

F2G προνομιακό, αλλά έκανα λάθος τη διατύπωση. Τα 20 sms είναι κάθε βδομάδα που μου τα δίνει δωρεάν με lognwin απο την εφαρμογή, τα άλλα ισχύουν για 25 ημέρες. Αλλά ακόμη και έτσι τα 1500 δεν τα τρώω ποτέ μα ποτέ, και τα 2,5 gb έχει τύχει να τα τελειώσω γιατί μπήκα σπίτι και πλάκωσα youtube με το 4G ξεχασμένο. Γενικά για χρήση κινητού, ήτοι social κανά gps και καμιά βιντεοκλήση τα 2,5 gb είναι μια χαρά, τώρα αν θέλει κάποιος να είναι αραχτός με το κινητό του και να αναπνέει όλη μέρα θα του κοστίσει κάτι παραπάνω, πάντως όχι τόσα όσα ζητάει η Cosmote.

Επεξ/σία από dimisd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 23/7/2020 στις 5:16 ΜΜ, dimitrisdim14 είπε

Ακριβό το πακέτο της κοσμοτε. Εγώ με τα ίδια λεφτά στην wind έχω τα εξής .. 

70€ δίνω στην WIND συνδυαστικό πακέτο και μου προσφέρει 

50Mbps σταθερό VDSL στο σπίτι

Απεριόριστα αστικά υπεραστικά +600 λεπτά προς κινητά απο το σταθερό μου

3000 λεπτά +3000 sms προς όλα τα δίκτυα από το κινητό μου 

Απεριόριστα γιγα στο κινητό (15 γιγα full ταχύτητα , και από εκεί με μετά ταχύτητα 2mbps) 

5GB roaming εξωτερικού .

 

 

Πλέον 74€

50Mbps σταθερό VDSL στο σπίτι

Wind vision

Απεριόριστα αστικά υπεραστικά +600 λεπτά προς κινητά απο το σταθερό μου

 

3000 λεπτά +3000 sms προς όλα τα δίκτυα από το κινητό μου 

 

Απεριόριστα γιγα στο κινητό (30 γιγα full ταχύτητα , και από εκεί με μετά ταχύτητα 2mbps) 

 

5GB roaming εξωτερικού .

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...