Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data σε απεριόριστη ταχύτητα γίνεται; Με τα νέα προγράμματα της Cosmote, γίνεται!


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ Ολλανδία δίνω 11€/μήνα (κανονικά είναι 10, αλλά πληρώνω 1€ παραπάνω για να μπορώ να διακόψω όποτε θέλω το πρόγραμμα) και παίρνω 5 GB και απεριόριστες κλήσεις και μηνύματα. Σήμα παντού με 4G

Επεξ/σία από Realakias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fragma είπε

Εντάξει, ειναι ληστρικές οι τιμές, αλλά αν εκεί που μένεις πιάνει καλή ταχύτητα το 4G, ίσως αξίζει να αντικαταστάσεις το πακέτο σταθερής τηλεφωνίας-ιντερνετ με αυτό. Εγώ δηλαδή που σκάω μια 60αρα το μήνα μαζί με τον φπα στον ΟΤΕ για 50ρι vdsl και απεριόριστα αστικά το κόβω και βάζω το 55ρι πακετο γιατί μόνο ίντερνετ χρησιμοποιώ έτσι κι αλλιώς. Είναι όμως πραγματικά απεριόριστα, ή εχει τίποτα κρυφά όρια, κόφτες και ψιλά γράμματα το συμβόλαιο;

Όχι επειδη το ping ειναι υψηλο..Αν δεν εισαι gamer τοτε ισως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mpampisaloniki είπε

Από 55€ ξεκινάνε πολλά μεν,αλλά όχι 70€ που γράφεις.

Καλά. Αν εσύ μπορείς με 300 λεπτά το μήνα μπράβο σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, djsaxsax είπε

Κάνεις σύνδεση .....δίνεις 70 το μήνα....παίρνεις 3 έξτρα σιμ με το νούμερο σου.....τις τοποθετείς σε παλιά κινητά - τάμπλετ - ρούτερ......τα κάνεις hot spot.....τα μοιράζεις σε σπιτι-εξοχικο-χωριο-σκαφος όπου θες...με 70 ευρώ έχεις απεριόριστο ΝΕΤ παντού αρκεί να έχει σταθερό 4g....

 

(μολις ειδα πως το εγραψε και αλλο παιδι αυτο)

Γιατι να το κανεις αυτο? Ναι ειμαι βλακας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Aggelos_INSM said:

Γιατι να το κανεις αυτο? Ναι ειμαι βλακας 

δινω στην αθηνα 30 ευρω για ιντερνετ το μηνα.....το καλοκαιρι δουλευω στη μυκονο δινω ακομα 30 ευρω....συνολο 60....δινω καθε μηνα 20 ευρω στο κινητο μου....παμε στα 80......με αυτα τα λεφτα θα εχω παντου απεριοριστο νετ οπου βρισκομαι......μαζι με χρονο ομιλιας κτλ.....πχ αφηνεις στο χωριο σου στους παπουδες ενα ρουτερ.....γενικα συμφερει αν εχεις πολλα σπιτια που μπορεις να πας και σε ολα χρειαζεσαι παντα να εχεις νετ ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, nzeppos είπε

Γιατί μόνο 55-70 ευρώ; Βάλτε το 100 ευρώ μαζί με 7000 SMS, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο: κανένας δεν πρόκειται να πληρώσει για τέτοιες εξωφρενικές τιμές, εκτός κι αν το έχει απόλυτη ανάγκη ή φορτώνει τα πάγια σε τίποτα εταιρικούς λογαριασμούς.

Μα δεν τους ενδιαφέρει ποιος πρόκειται να πληρώσει ή όχι. Θα τα πάρουν ούτως ή άλλως. Τα μερίδια αγοράς έχουν μοιραστεί, και οι αυξήσεις συνεχίζονται αμείωτες προσφέροντας αέρα κοπανιστό.

Κατάφεραν να διαλύσουν την καρτοκινητή και τώρα πλασάρουν τα unlimited 24μηνα συμβόλαια των μόλις 70€ ως κάτι πρωτοποριακό.
Τα 55€ που προσφέρουν 300 λεπτά ομιλίας (ή ταχύτητα εως 2mbps στην κόκκινη) δεν νομίζω κανένας σοβαρός άνθρωπος να τα λαμβάνει υπόψιν εν έτη 2020.

 

Α για όσους λέτε για unlimited net παντού με 70€, μην φάτε έχει γλαρόσουπα.:P
Σε αυτή την περίπτωση υπάρχει επιπλέον χρέωση 25€/μήνα ανά κάρτα.

Επεξ/σία από grinder_
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Aggelos_INSM είπε

Όχι επειδη το ping ειναι υψηλο..Αν δεν εισαι gamer τοτε ισως..

Δεν παίζω games. Μόνο ταινίες βλέπω, Νetflix, youtube κλπ. Σε speedtest το 4G στο σπίτι μου πιάνει περίπου 25Gbps download - 10 upload, με 20ms latency. Πιστεύετε οτι μπορεί να αντικαταστήσει την σταθερή σύνδεση για αυτές τις χρήσεις;

Επεξ/σία από fragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Όταν κάποιος δεν μπορεί να διαχωρίσει τα Mobile data από το σταθερό μας στο σπίτι και ψάχνει ευκαιρία να κανιβαλισει το δίκτυο κινητής σε βάρος των άλλων καψερών που θα βρίσκονται κοντά του, καλά κάνουν και το κόβουν και καλά κάνουν που βάζουν όρια και υψηλές τιμές. Κανονικά θα έπρεπε να ψάξουν και το περιεχόμενο των 3ΤΒ που κατέβαζες επι 8 ημέρες. 

Γιατί είναι προσφορά που δεν θα ισχύει για πάντα. 

 

Δηλαδή τώρα που δίνει κανονικά unlimited  με πληρωμή ενός πακέτου, δεν κανιβαλίζεται το δίκτυο κινητής σε βάρος κάποιων καψερών που θα βρίσκονται κοντά του; Κάπου χωλαίνει η επιχειρηματολογία σου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, djsaxsax είπε

Κάνεις σύνδεση .....δίνεις 70 το μήνα....παίρνεις 3 έξτρα σιμ με το νούμερο σου.....τις τοποθετείς σε παλιά κινητά - τάμπλετ - ρούτερ......τα κάνεις hot spot.....τα μοιράζεις σε σπιτι-εξοχικο-χωριο-σκαφος όπου θες...με 70 ευρώ έχεις απεριόριστο ΝΕΤ παντού αρκεί να έχει σταθερό 4g....

 

(μολις ειδα πως το εγραψε και αλλο παιδι αυτο)

 

Γίνεται να είναι ενεργοποιημένες ταυτόχρονα οι sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, fragma είπε

Δεν παίζω games. Μόνο ταινίες βλέπω, Νetflix, youtube κλπ. Σε speedtest το 4G στο σπίτι μου πιάνει περίπου 25Gbps download - 10 upload, με 20ms latency. Πιστεύετε οτι μπορεί να αντικαταστήσει την σταθερή σύνδεση για αυτές τις χρήσεις;

mbps εννοεις και αν ειναι σταθερη η ταχυτητα ναι

42 λεπτά πριν, djsaxsax είπε

δινω στην αθηνα 30 ευρω για ιντερνετ το μηνα.....το καλοκαιρι δουλευω στη μυκονο δινω ακομα 30 ευρω....συνολο 60....δινω καθε μηνα 20 ευρω στο κινητο μου....παμε στα 80......με αυτα τα λεφτα θα εχω παντου απεριοριστο νετ οπου βρισκομαι......μαζι με χρονο ομιλιας κτλ.....πχ αφηνεις στο χωριο σου στους παπουδες ενα ρουτερ.....γενικα συμφερει αν εχεις πολλα σπιτια που μπορεις να πας και σε ολα χρειαζεσαι παντα να εχεις νετ ....

Ποσα θα πρέπει να δινεις για 3 καρτες όμως..

Επεξ/σία από Aggelos_INSM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, telis είπε

Δηλαδή τώρα που δίνει κανονικά unlimited  με πληρωμή ενός πακέτου, δεν κανιβαλίζεται το δίκτυο κινητής σε βάρος κάποιων καψερών που θα βρίσκονται κοντά του; Κάπου χωλαίνει η επιχειρηματολογία σου

Αστεία είναι αυτά περί "κανιβαλισμού" όταν στην Ελλάδα ο μέσος όρος δεδομένων είναι σε τραγικά χαμηλά επίπεδα σε σύγκριση με άλλες χώρες ακόμα και αν το 0,01% θέλει να κάνει "κατάχρηση".
Άρα δεν υφίσταται καν υπόνοια abuse μιας και οι εταιρίες τα προβλέπουν όλα αυτά.
Απορώ γιατί κάποιοι επιμένουν να μιλάνε περί αυτού όταν η ίδια η cosmote είχε αναφέρει ότι την περίοδο που έτρεξε την προσφορά με τα unlimited πέρσι, είχε καταγράψει κίνηση δεδομένων μόλις 8petabytes, δηλαδή περίπου 1GB ανά συνδρομητή για μια περίοδο 15 ημερών συνολικά...
Αλλά οκ, οι Έλληνες "ξεζουμίζουν τα δίκτυα" και καλά μας κάνει το καρτέλ θα φωνάζουν οι καρτελολάγνοι.

Επεξ/σία από grinder_
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μονο το γεγονος οτι τετοιες ειδησεις το 2020 οχι μονο προβαλονται αλλα και  γινονται αντικειμενο flame wars (στην χωρα μας) δειχνει απλα ποσο χαμηλες ειναι οι προσδοκιες μας .

Θα μου πεις με 600 ευρω μισθο οι εταιριες κινητης δεν εχουν σαν target group ολους το νυν και εν δυναμη συνδρομητες τους παρα μονο καποιους που εχουν την προθεση να πληρωσουν αυτα τα γελειοδεστατα ποσα για unlimited data. 

Θλιβερο πραγματικα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...