Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data σε απεριόριστη ταχύτητα γίνεται; Με τα νέα προγράμματα της Cosmote, γίνεται!


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου αναφέρθηκε η Ιταλία και τα κόστη. Η iliad και μια άλλη καινούργια που με κάτω από 10€ έχεις απεριόριστες κλήσεις-μυνήματα και 50 και 70 γιγα, είναι καρτοκινητες, όχι συμβόλαια, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι. Εδώ μιλάμε για συμβόλαιο με τραγικές, γελοίες χρεώσεις. Θεωρώ τραγικό να πρέπει να χάσω ούτε εγώ ξέρω πόσες ώρες από τη ζωή μου για να βρω το πιο vfm πακέτο. Οικογενειακά, συνδιαστικά, διπλές τριπλές κάρτες κτλ. Ρε δε πα να...... 

Ένα οικονομικό πακέτο στα ευρωπαϊκά πρότυπα θέλω. Πληρώνουμε τα περισσότερα και έχουμε τα λιγότερα ξανά και ξανά. Ντρέπομαι.... 

Ηλικιωμένοι και άνθρωποι που δεν το έχουν έστω και λίγο θα φάνε ότι τους σερβίρουν και θα είναι χαρούμενοι. 

Βρίσκουν όμως και τα κάνουν. Εγώ ξέρω πως την περίοδο του lock down που δεν υπήρχε πολυ κίνηση το diesel είχε πέσει στο 1€, τώρα άρχισε πάλι να ανεβαίνει. Αυτό τα λέει όλα. Καλά σε κανονικές συνθήκες δεν θα γινόταν ποτέ στην Ελλάδα τέτοιο μποϊκοτάζ, αυτό ηταν λόγω των περιορισμών αλλά μας κάνει να καταλάβουμε τη δύναμη μας και να μας βάλει σε σκέψη. 

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Ακριβό το πακέτο της κοσμοτε. Εγώ με τα ίδια λεφτά στην wind έχω τα εξής .. 

70€ δίνω στην WIND συνδυαστικό πακέτο και μου προσφέρει 

50Mbps σταθερό VDSL στο σπίτι

Απεριόριστα αστικά υπεραστικά +600 λεπτά προς κινητά απο το σταθερό μου

3000 λεπτά +3000 sms προς όλα τα δίκτυα από το κινητό μου 

Απεριόριστα γιγα στο κινητό (15 γιγα full ταχύτητα , και από εκεί με μετά ταχύτητα 2mbps) 

5GB roaming εξωτερικού .

 

To Unlimited της wind μόλις το διέκοψα και θα πληρώσω και ρήτρα. Ήταν ουσιαστικά απεριόριστο χωρίς πτώση ταχύτητας παρόλο που έλεγαν και ότι έχει κοφτή στα 15GB και άξιζε πολύ μα πάρα πολύ για τα λεφτά με έκπτωση που το έδωσαν και ξαφνικά στις 17 του μήνα το κάνανε έως 30gb και μετά πτώση στο 1mbps. Τα 69 ευρώ της Cosmote τα δίνει όλα απεριόριστα εκτός από τα sms. Είναι ότι καλύτερο για κάποιον που δεν θέλει σταθερή σύνδεση. Ουσιαστικά είναι σαν να έχεις μια σταθερή σύνδεση πάντα μαζί σου. Ασε η διαφορά κάλυψης του δικτύου και οι ταχύτητες μέρα με την νύχτα σε σχέση με την wind και την  vodafone.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Άρα μπορείς εύκολα να καταλάβεις πως οι συμπεριφορές σαν και τη δίκη σου, μας αποτρέπουν από το να έχουμε πραγματικά unlimited Mobile data... Είναι σα να πάω στον Σκλαβενίτη, να γεμίσω το καρότσι και φεύγοντας να μην πληρώσω επειδή σίγουρα έβγαλε πολλά τόσα χρόνια και δεν έχει ανάγκη...

Ρε billdane γνωριζεις τι σημαινει στα ελληνικα η λεξη unlimited;

Τι σημασια εχει ποσα κατεβασε ο αλλος; FBI εισαι και σε νοιαζει;

Το ολο θεμα ειναι οτι δε θα πρεπει να χαρακτηριζουν κατι ως unlimited απο τη στιμη που εχει οριο, ακομα κι αν αυτο ειναι υψηλο.

Στα του θεματος, αν εχεις multisim ισως να αξιζει το ακριβο πακετο. Εγινε ενα βημα προς τα εμπρος, δλδ να υπαρχει data plan, που μεχρι προτινος δεν υπηρχε. Μακαρι να πεσουν οι τιμες γρηγορα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, grinder_ είπε

 

Α για όσους λέτε για unlimited net παντού με 70€, μην φάτε έχει γλαρόσουπα.:P
Σε αυτή την περίπτωση υπάρχει επιπλέον χρέωση 25€/μήνα ανά κάρτα.

 

Αυτό που παραθέτεις είναι η υπηρεσία MULTIsim, όχι η υπηρεσία EXTRAsim.

Αν θες να διαμοιράζεσαι ταυτόχρονα μόνο data (όχι χρόνο ομιλίας) τότε αρκούν οι EXTRAsim με κόστος €3/μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν περιοχές που ακόμη μέχρι και σήμερα το internet πιάνει max 1-2Mbps. Περιοχές όπου WISP δεν υπάρχει. Είναι τέτοιες όπου πρακτικά η οπτική είναι μη συμφέρουσα λύση και τέτοιες συνδέσεις θα ήταν σωτήριες.  Το internet που σήμερα είναι αγαθό- υπηρεσία πρώτης ανάγκης δεν δικαιολογείτε να κοστίζει τόσο. Είναι το λιγότερο απάνθρωπο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, κάποιος που δεν θέλει να κάνει συμβόλαιο σταθερής για τον χ ψ λόγο, τα 70€ είναι ένα υποφερτό πόσο για να καλύψει όλες τις ανάγκες επικοινωνίας του. Αρκεί τα unlimited mb να είναι όντως unlimited....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, glenngould είπε

Αυτό που παραθέτεις είναι η υπηρεσία MULTIsim, όχι η υπηρεσία EXTRAsim.

Αν θες να διαμοιράζεσαι ταυτόχρονα μόνο data (όχι χρόνο ομιλίας) τότε αρκούν οι EXTRAsim με κόστος €3/μήνα

Τα είπαμε/είπατε ξανά και στο άλλο θέμα αλλά επιμένεις.


11. Πόσο κοστίζει η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM;

Στα Προγράμματα που προσφέρουν απεριόριστα data, η αντίστοιχη χρέωση είναι 25€/μήνα

 

Ειλικρινά, το καρτέλ χρέωνε 8,5€/GB μέχρι πριν μερικούς μήνες αλλά ξαφνικά τους κόπηκε η όρεξη και θα τους πιάσουμε κορόιδα με unlimited data και 4 extra sim αφού "€13 ανά χρήστη είναι "ικανοποιητικό" για τα κέρδη τους";
Πόσες αυταπάτες μπορεί να έχετε μερικοί και δεν αντιλαμβάνεστε το καθεστώς στην κινητή τηλεφωνία;
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Τα είπαμε/είπατε ξανά και στο άλλο θέμα αλλά επιμένεις.


11. Πόσο κοστίζει η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM;

Στα Προγράμματα που προσφέρουν απεριόριστα data, η αντίστοιχη χρέωση είναι 25€/μήνα

Ειλικρινά, το καρτέλ χρέωνε 8,5€/GB μέχρι πριν μερικούς μήνες αλλά ξαφνικά τους κόπηκε η όρεξη και θα τους πιάσουμε κορόιδα με unlimited data και 4 extra sim αφού "€13 ανά χρήστη είναι "ικανοποιητικό" για τα κέρδη τους";
Πόσες αυταπάτες μπορεί να έχετε μερικοί και δεν αντιλαμβάνεστε το καθεστώς στην κινητή τηλεφωνία;
 

 

 

Και εγω τετοια εντυπωση ειχα, αλλα ενα μελος σε διπλανο φορουμ γραφει οτι γινεται με extraSIM και οτι την εχει ενεργοποιημενη την υπηρεσια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kazantzidis είπε

Και εγω τετοια εντυπωση ειχα, αλλα ενα μελος σε διπλανο φορουμ γραφει οτι γινεται με extraSIM και οτι την εχει ενεργοποιημενη την υπηρεσια.

Ωραία ας το κάνει και ας μείνει στο τι του είπε ο προϊστάμενος του καταστήματος και όχι το τι αναφέρει το επίσημο site.
Εμείς θα τα πληρώσουμε μήπως;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το συζητάγαμε και στο άλλο thread, η χρέωση είναι €25/μήνα (multisim) μόνο όταν θες να μοιραστείς πρόγραμμα που έχει μεν unlimited data αλλά έχει ταυτόχρονα και ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΑ/SMS.

Αν θες να μοιραστείς μόνο data (ακόμα και unlimited data) αλλά το πρόγραμμά σου δεν έχει ομιλία/sms για να μοιραστείς, τότε αρκεί η extrasim με κόστος €3/μήνα.

Κάποτε πρέπει να το λύσουμε αυτό το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, glenngould είπε

Ναι το συζητάγαμε και στο άλλο thread, η χρέωση είναι €25/μήνα (multisim) μόνο όταν θες να μοιραστείς πρόγραμμα που έχει μεν unlimited data αλλά έχει ταυτόχρονα και ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΑ/SMS.

Αν θες να μοιραστείς μόνο data (ακόμα και unlimited data) αλλά το πρόγραμμά σου δεν έχει ομιλία/sms για να μοιραστείς, τότε αρκεί η extrasim με κόστος €3/μήνα.

Κάποτε πρέπει να το λύσουμε αυτό το θέμα.

Έλα ντε, όπως το γράφεις ακριβώς είναι, κάποιοι απλά δεν θέλουν να το πιστέψουν μου φαίνεται :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Hal9000 είπε

Έλα ντε, όπως το γράφεις ακριβώς είναι, κάποιοι απλά δεν θέλουν να το πιστέψουν μου φαίνεται :-)

 

Κι εδώ το ίδιο λένε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485021&page=2

 

Επεξ/σία από glenngould
ελπίζω να μην απαγορεύεται που έβαλα link??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, gregysuper είπε

Meanwhile αγγλία βρίσκεις unlimited τα πάντα με 20/μήνα. Με μέσο μισθό διπλάσιο από Ελλάδα. Κοψοχρονιά πάλι!

Και με μέσο κόστος ζωής (ενοίκια, διατροφή, μετακίνηση) διπλάσιο απο Ελλάδα όμως. Να τα λεμε και αυτά για να μην νομισουν κάποιοι οτι είναι παράδεισος, πάρουν το επόμενο αεροπλάνο και μετά σε κυνηγάνε :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...