Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data σε απεριόριστη ταχύτητα γίνεται; Με τα νέα προγράμματα της Cosmote, γίνεται!


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, dimisd είπε

Έχω καρτοκινητό με 1500 λεπτά, 2,6 Giga και 20 SMS κάθε εβδομάδα για 25 μέρες ΜΕ 12 ευρώ. Αυτά.

Φίλε υπάρχουν γίδια, μη παίρνεις όρκο. Αν πας σε κανένα κεντρικό κατάστημα θα καταλάβεις τί λέω. Έχουν πωλητές που την πέφτουν σε συνταξιούχους να τους πείσουν ότι χρειάζονται τα unlimited και τους κλείνουν συμβόλαια. Το έχω δει με τα μάτια μου.

Φίλε ποιο καρτοκινητο έχει αυτές τις χρεώσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, panosk111178 είπε

Για να μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο 1000+ θα έχεις σίγουρα το 25αρι για multisim αλλιώς υπάρχουν αλλα φθηνότερα dualsim

Και αν έχεις μεταχειρισμένο;

Αν έχεις το XR με 550€;

Αν έχεις iPad με ακόμα λιγότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shadowjump είπε

Και αν έχεις μεταχειρισμένο;

Αν έχεις το XR με 550€;

Αν έχεις iPad με ακόμα λιγότερα;

Το XR η cosmote δεν το κοστολογεί τοσο σε σκρουτζομαγαζα τα βρίσκεις τοσο τα μεταχειρισμένα δεν τα υπολογίζουν καθόλου. Εγω το αναφέρω οχι για να σου την πω! γιατί και εγω δεν εχω φθηνό τηλέφωνο,σου δείχνω πως το βλέπουν οι εταιρείες στην Ελλάδα. Στην Σλοβακία ο αδερφός μου πήρε το iPhone 11pro 200 ευρω κλειδωμένο στο δίκτυο για 2 χρόνια λογο συμβολαίου αλλα με 22 ευρω πάγιο εχει 1200λεπτα προς όλους και απεριόριστα data. Οποτε εμάς μας κλέβουν απο παντού ουτε φθηνές συσκευές ουτε φθηνα προγράμματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, alexioannou said:

Ζούμε στην χώρα που πληρωνεις 24mbps και έχεις 8-12 mbps....

Ναι στις άλλες χώρες οι ADSL συμπεριφέρονται αλλιώς, δεν ισχύει εκεί η φυσική. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, glenngould είπε

Πες μας περισσότερα αν θες σε παρακαλώ, ποια κάρτα;

Η εταιρεία λέγεται Voxi και είναι θυγατρική της Vodafone. Άρα Ελλάδα πιάνεις δίκτυο Vodafone. Την είχα να φανταστείς πάρει μέσω amazon UK και έδινε 45gb και απεριόριστα προς όλους και όλα τα ευρωπαϊκά δίκτυα για τον πρώτο μήνα δωρεάν. Έχει διάφορα πακέτα καθώς είναι καρτοκινητη με συνδρομή μηνιαία. Είναι σαν το Netflix της ομιλίας. Διαλέγεις ποιο πακέτο μηνιαίο θέλεις (πάει ανάλογα με τα gb γιατί από κλίσεις έχει απεριόριστες προς όλους) και απλά ανανεώνεται. Εγώ τώρα έχω αυτό με τα 10  pounds. Εύχομαι να σε βοήθησα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεριόριστα δεν είναι, έχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές και όρια, από την άλλη στο εξωτερικό έχεις δεδομένα παντού και στο ΙΧ με συμβόλαιο που δεν φτανει τα 40 ευρώ ή 50 δολλάρια στις ΗΠΑ ανάλογα με τον πάροχο κι εδώ θέλουν να αρμέξουν πελάτες με 80 ευρώ το μήνα και βάλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά τις τιμές στο εξωτερικό τις γνωρίζουμε χρόνια  το θέμα είναι ότι σε πολλά σημεία της Ελλάδος δεν υπάρχει κάλυψη οπτικών ινών και κάποιος όπως εγώ με σύνδεση Adsl μπορεί άνετα με 55€ το μήνα να κάνει την δουλειά του με χρήση του 4G της cosmote απεριόριστα για πρώτη φορά σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρίες που βάζουν κόφτη.. Σκέφτομαι να το ενεργοποιήσω και με την έξτρα sim  για να το βάλω σε στικάκι huawei που εχω και να δώσω σε όλο το σπίτι . Όσο αναφορά το κινητό είναι ωραίο πράγμα να μην σκέφτεσαι την κατανάλωση δεδομένων ειδικά στο αυτοκίνητο. Και στις διακοπές το στικάκι στην usb του αυτοκινήτου δίνεις Ίντερνετ σε όλους και στη συνέχεια και στο εξοχικό που δεν έχω τηλέφωνο σταθερό Ίντερνετ με φουλ σήμα που έχει εκεί η cote και είμαι μια χαρά . Οποίος δεν μπορεί να το αντέξει η τσέπη του απλά δεν το βάζει και μένει σε Προσφορες που δίνουν μέσω καρτοκινητής η μέσω φοιτικου προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, glenngould είπε

Πες μας περισσότερα αν θες σε παρακαλώ, ποια κάρτα;

Δεν ξέρω σε πια κάρτα αναφέρεται ο φίλος, πάντως με την smarty της three uk σε Ελλάδα με 10 ευρώ έχεις 20gb και απεριόριστη ομιλία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Ναι στις άλλες χώρες οι ADSL συμπεριφέρονται αλλιώς, δεν ισχύει εκεί η φυσική. 😛

Στις περισσότερες ανεπτυγμένες χώρες όμως γίνονται υποδομές και τα αποτελέσματα είναι φανερά. Εδώ στη χώρα του αρμέγματος και της αρπαχτής και παρά το γεγονός πως οι υπεύθυνοι για την ανάπτυξη των τηλεπικοινωνιών επαίρονται ότι υιοθετούν "τεχνολογίες αιχμής" (...την οπτική ίνα τώρα αρχίζουν να την αναπτύσσουν) τα αποτελέσματα μας κατατάσσουν στη κατηγορία του μετρίου και κάτω από χώρες ακόμη και αυτές που προέρχοντε από τον πρώην σοσιαλιστικό μπλοκ όπως η Ρουμανία και η Σερβία. 
https://technode.gr/2020/02/28/oi-xores-me-to-pio-argo-kai-to-pio-grigoro-internet-gia-to-2020/

Ο όμιλος ΟΤΕ που υποτίθεται μέχρι πρότινος ήταν ο κύριος υπεύθυνος για την ανάπτυξη του δικτύου εμφάνισε έσοδα/κέρδη ρεκόρ για το 2019 (3,91 δις €/ 1,39 δις € αντίστοιχα) κατά τα άλλα όμως περιμένει κανένα ΕΣΠΑ για να κάνει καμμία σοβαρή υποδομή. 
https://www.kathimerini.gr/1065669/article/oikonomia/epixeirhseis/enisxysh-esodwn-kai-kerdwn-emfanise-o-omilos-ote-to-2019

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, TR-909 said:

Στις περισσότερες ανεπτυγμένες χώρες όμως γίνονται υποδομές και τα αποτελέσματα είναι φανερά.

Ναι αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι στις ADSL, αλλά στα FTTC (VDSL) / FTTB / FTTH...

Το ADSL Modulation λειτουργεί παντού το ίδιο, όχι μόνο στην δικιά μας χώρα.

10 minutes ago, TR-909 said:

κάτω από χώρες ακόμη και αυτές που προέρχοντε από τον πρώην σοσιαλιστικό μπλοκ όπως η Ρουμανία και η Σερβία. 

Γιατί εκεί δεν είχαν εξαρχής χάλκινο last mile κι έβαλαν με το καλημέρα (μετά την διάσπαση USSR) καλύτερες υλοποιήσεις.

10 minutes ago, TR-909 said:

κατά τα άλλα όμως περιμένει κανένα ΕΣΠΑ για να κάνει καμμία σοβαρή υποδομή. 

Πέρα από τα RURAL δεν ισχύει κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

....με το πρώτο Gigamax Unlimited πρόγραμμα (απεριόριστα data, 300 λεπτά και 300 SMS προς άλλα δίκτυα) να στοιχίζει 55...

Συγγνώμη κι όλας, εκεί στο εμπορικό τμήμα της cosmote, βλέπουν καθόλου τι τιμές δίνουν οι ανταγωνιστές τους;

Γιατί εγώ με wind και 53 euros το μήνα έχω στο κινητό, σταθερό και internet με:

  • 15 gb data, και μετά τα 15 απεριόριστα με 384Kbps
  • 2000 λεπτα προς όλους
  • 2000 λεπτα προς wind
  • 2000 sms
  • ADSL 24mbps
  • σταθερό με απεριόριστα αστικά και 2000 λεπτά προς όλους.

Τι να πω... ελπίζω να αναθεωρήσουν την τιμολόγηση του αέρα που πουλάνε και υπερχρεώνουνε.

Επεξ/σία από ier506
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ναι αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι στις ADSL, αλλά στα FTTC (VDSL) / FTTB / FTTH...

Το ADSL Modulation λειτουργεί παντού το ίδιο, όχι μόνο στην δικιά μας χώρα.

Γιατί εκεί δεν είχαν εξαρχής χάλκινο last mile κι έβαλαν με το καλημέρα (μετά την διάσπαση USSR) καλύτερες υλοποιήσεις.

Στην Ελλάδα χάσαμε το τραίνο του broadband όταν δεν έφτασε ποτέ στην χώρα μας cable tv. Για να δώσουν και coaxial broadband και να ανέβουν ψηλά οι ταχύτητες τότε πολύ πριν το fibre. Εύκολα μοιράζανε 100άρες στα αστικά κέντρα μέσω coaxial. Εκείνη την εποχή που πρώτο εμφανίστηκε συνδρομητική και υπήρχε και πολύ χρήμα αν ήταν cable υλοποιήσεις και όχι satellite τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Πηδήξαμε πρακτικά μια τεχνολογία ολόκληρη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...