Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, xraxra είπε

Εννοεις τηλεφωνικά στον ΔΕΔΔΗΕ και το αλλο διμηνο στο site του ΔΕΔΔΗΕ?

Ναι, το είχα γράψει και σε προηγούμενο post:

Στις 27/5/2022 στις 11:48 ΜΜ, Joshua21 είπε

Εγώ πάντως εδώ και πάνω από 3 χρόνια δίνω ανελιπώς κάθε δίμηνο ενδείξεις στη ΔΕΔΔΗΕ (είμαι ειδική περίπτωση, ποτέ δεν υπάρχει πρόσβαση στο μετρητή μια και έχω πάντα κλειστά), και ποτέ μέχρι τώρα δεν έχω κάνει απλόαντ φωτό.

Επίσης υπάρχει άλλο θέμα για τις ενδείξεις στο ΔΕΔΔΗΕ, αν έχεις άλλη ερώτηση κάντην εκεί:

Καταχώρηση ενδείξεων μετρητή ΔΕΔΔΗΕ - Μπλα Μπλα - Insomnia.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, korakios είπε

δεν είδα να λέει πουθενά κάτι τέτοιο,  στα "υπερκέρδη" θα μετρήσουν οι εκπτώσεις αλλά αδιάφορο μιας και βγήκαν ψίχουλα , έχουμε ήδη το οκ απο Ε.Ε. να αυξήσουμε το χρέος ,άρα ότι θα πάρει ο καθένας και ότι έχει ήδη πάρει θα το χρυσοπληρώσει άμεσα με τόκους

Γραφει...μετά την αφαίρεση έκπτωσης που έχει ήδη χορηγηθεί από τους προμηθευτές ηλεκτρικής ενέργειας επί της κατανάλωσης ενέργειας του λογαριασμού...για μένα σαφές αναφορικά με τις εκπτώσεις ενέργειας 30% που κανει η ΔΕΗ...μακάρι να έχω άδικο, αν και πάλι εμείς θα τα πληρώσουμε,συμφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, messinia3 είπε

Όπως το διαβάζω στις πιστώσεις θα προσμετρηθουν μετά βεβαιότητας οι εκπτώσεις ενέργειας 30% της ΔΕΗ και πολύ θέλω να δω τι θα συμβεί με κάτι εκπτώσεις 40-50% που πρόσφεραν εναλλακτικοί παροχοι ως έκπτωση συνέπειας. 

Δεν μπορουν να προσμετρησουν τις εκπτωσεις των παροχων γιατι για να παρω εγω την εκπτωση εκανα συμβολαιο 2 χρονια με μεγαλυτερο παγιο και παγια εντολη. Αν τις βαλουν στον υπολογισμο τοτε να  βγαλουν τα παγια που πληρωνα 5 ευρω το μηνα αντι για 0,5 που ειναι στην ΔΕΗ χωρις δεσμευση. 

Και γενικοτερα δεν στεκει γιατι  ειναι σαν να σου λει οτι συμβολαιο και με οτι "ιδιαιτεροτητες" επιλεγεις και να κανεις, στο τελος ολοι θα πληρωνουν τα ιδια

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αν αλλαχτεί το όνομα σε λογαριασμό myHome online (περσινές τιμές με 1 χρόνο ακόμα ισχύ), συνεχίζει ως έχει ή επιλέγει νέο πρόγραμμα;

Η αλλαγή ονόματος στην ουσία είναι νέα σύμβαση, αν επιλέξεις σήμερα online θα είναι με τις τωρινές τιμές, και η δέσμευση των 12 μηνών θα αρχίσει να μετράει από σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Η αλλαγή ονόματος στην ουσία είναι νέα σύμβαση, αν επιλέξεις σήμερα online θα είναι με τις τωρινές τιμές, και η δέσμευση των 12 μηνών θα αρχίσει να μετράει από σήμερα.

Οπότε δε συμφέρει να αλλαχτεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Diinekis21 είπε

Οπότε δε συμφέρει να αλλαχτεί...

Θεωρείτε ως νέα σύμβαση οποιαδήποτε αλλαγή σε όνομα γιατί αλλάζει ο χρήστης του ακινήτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, messinia3 είπε

Γραφει...μετά την αφαίρεση έκπτωσης που έχει ήδη χορηγηθεί από τους προμηθευτές ηλεκτρικής ενέργειας επί της κατανάλωσης ενέργειας του λογαριασμού...για μένα σαφές αναφορικά με τις εκπτώσεις ενέργειας 30% που κανει η ΔΕΗ...μακάρι να έχω άδικο, αν και πάλι εμείς θα τα πληρώσουμε,συμφωνώ. 

κάνε παράθεση το κείμενο , πάλι δε βλέπω κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Qwerty_2 είπε

Θεωρείτε ως νέα σύμβαση οποιαδήποτε αλλαγή σε όνομα γιατί αλλάζει ο χρήστης του ακινήτου

Όχι ακριβώς, θεωρείται νέα σύμβαση πολύ απλά επειδή υπογράφεται νέα σύμβαση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Qwerty_2 είπε

Θεωρείτε ως νέα σύμβαση οποιαδήποτε αλλαγή σε όνομα γιατί αλλάζει ο χρήστης του ακινήτου

Αλλάζουν οι συμβαλλόμενοι βασικά. (Ο ένας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ το εξής που με ενδιαφέρει έχω συμβόλαιο home online στα 0.965 αν θυμάμαι σωστά.λογο του ότι πρέπει να αλλάξω σπίτι πρέπει να αλλαχτεί ο αριθμός παροχής το συμβόλαιο μου είναι για 24μηνες γνωρίζει κανείς αν μπορεί στην καινούργια παροχή να έχω το προηγούμενο συμβόλαιο και όχι αυτό με τις καινούργιες τιμές; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Neontheone είπε

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ το εξής που με ενδιαφέρει έχω συμβόλαιο home online στα 0.965 αν θυμάμαι σωστά.λογο του ότι πρέπει να αλλάξω σπίτι πρέπει να αλλαχτεί ο αριθμός παροχής το συμβόλαιο μου είναι για 24μηνες γνωρίζει κανείς αν μπορεί στην καινούργια παροχή να έχω το προηγούμενο συμβόλαιο και όχι αυτό με τις καινούργιες τιμές; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όχι, αν πας σε νέο σπίτι θα κάνεις νέο συμβόλαιο στις τρέχουσες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί ερώτηση είναι αυτή "αν συμφέρουν"; Στο σάιτ της ΔΕΗ, φαίνονται οι τιμές τους. Πόσο τις θυμάσαι εσύ;

Από εκεί και πέρα, να μη σε ανησυχούν οι έναντι, αλλά οι εκκαθριστικοί. Και γενικά, οικονομία. Αν δεν πολυκαταναλώνεις, δεν θα σου έρθουν πολλά να πληρώνεις. Επιδότηση, παίρνεις;

Και αν πράγματι ενδιαφέρεσαι για το τί να κάνεις, ανέβασε (ολόκληρο, σε σπόιλερ, τον λογαριασμό, μαζί με τον τελευταίο εκκαθαριστικό. Σβήσε πρ. στοιχεία). Το να μην ξέρουμε καν για τί καταναλώσεις μιλάς, για περίοδο κατανάλωσης κτλκτλ, αλλά μόνο ένα ξερό "ήρθε 390 ο έναντι" δεν λέει τίποτα. Και αλήθεια τώρα, περίμενες να έρθει "390 ο ε΄ναντι" για να συζητήσεις το να μεταβείς σε σταθερό......;! Χμ. (...σα να ψάχνει έφηβη για αντισυλληπτικά, μετά από θετικό τεστ εγκυμοσύνης...)

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

κάνε παράθεση το κείμενο , πάλι δε βλέπω κάτι τέτοιο

Το ποσό της ενίσχυσης αντιστοιχεί σε ποσοστό εξήντα τοις εκατό (60%), επί της αύξησης των λογαριασμών ρεύματος των ως άνω παροχών, που έχουν εκδοθεί την περίοδο αναφοράς, υπολογιζόμενης ως του υπολοίπου που προκύπτει μετά την αφαίρεση, από το ποσό της ρήτρας αναπροσαρμογής κάθε λογαριασμού ρεύματος των ποσών έκπτωσης: α) που έχει χορηγηθεί από τον ειδικό λογαριασμό με την ονομασία «Ταμείο Ενεργειακής Μετάβασης» του άρθρου εξηκοστού πρώτου του ν. 4839/2021 (Α’ 181), και β) που έχει ήδη χορηγηθεί από τους προμηθευτές ηλεκτρικής ενέργειας, επί της κατανάλωσης ενέργειας του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...