Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,
σημερα ειχα κατι κλησεις και απο οτι εψαξα βρηκα οτι το νουμερο ειναι απο πωλητες που εχει μισθωσει η ΔΕΗ, σαν και αυτον που εκανα το συμβολαιο μεσω τηλεφωνου για το myhome enter+ δηλαδη.

Δεν απαντησα σε καμια γιατι δε το προλαβα, ξερει κανεις τι προτεινουν μιλησε κανενας μηπως, θα ενημερωσω εαν αυριο μιλησω μαζι τους και εγω!

Χαιρετισμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, akaloith είπε

για 150 kwh / μηνα τι βαζω;;;;
τι τιποτα;;; τελειωνει το πακετο που χω και δε ξερω που να παω :P

Αν είσαι στη ΔΕΗ, μάλλον Γ1.

Είναι μικρή η κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, akaloith είπε

για 150 kwh / μηνα τι βαζω;;;;
τι τιποτα;;; τελειωνει το πακετο που χω και δε ξερω που να παω :P

Και τι είναι το ρεύμα, καρτοκινητό που πρέπει ντε και καλά να βάλεις κάποιο πακέτο? :P

Τίποτα = κανένα από τα προγράμματα του θέματος, ή μάλλον κανένα σταθερό με δέμευση θα έλεγα εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Έχω το home enter με τα 0.105 την kwh(Πριν το Δεκέμβρη).

Μπορώ να βάλω νυχτερινό? Γιατί βρίσκω πληροφορίες για τα καινούρια πακέτα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Καλημέρα σε όλους. Έχω το home enter με τα 0.105 την kwh(Πριν το Δεκέμβρη).

Μπορώ να βάλω νυχτερινό? Γιατί βρίσκω πληροφορίες για τα καινούρια πακέτα... 

καλημερα κανονικα μπορείς, και γω το ιδιο εκανα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jordaninio είπε

καλημερα κανονικα μπορείς, και γω το ιδιο εκανα

Φαντάζομαι δεν θα αναπροσαρμόσει τις παλιές τιμές του νυχτερινού enter στις νέες; Αυτό ρωτάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Καλημέρα σε όλους. Έχω το home enter με τα 0.105 την kwh(Πριν το Δεκέμβρη).

Μπορώ να βάλω νυχτερινό? Γιατί βρίσκω πληροφορίες για τα καινούρια πακέτα... 

πάρε να έχεις μια γραπτή απάντηση απο το support , κανονικά δεν αλλάζει κάτι , μένεις στο ίδιο πρόγραμμα μετά απο αίτηση νυχτερινού στο ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Φαντάζομαι δεν θα αναπροσαρμόσει τις παλιές τιμές του νυχτερινού enter στις νέες; Αυτό ρωτάει.

Εχω home enter online στα 0.9 και εβαλα νυχτερινο τελος απριλιου. Η τιμη του νυχτερινου ειναι 0.7κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά ! Έχω το myhomeonline από Φεβρουάριου του 2022 και πληρώνετε με πάγια εντολή (που είναι προϋπόθεση του myhomeonline). Συνηθως η πάγια εντολή εξοφλείται από ότι είδα από το e-banking την μέρα λήξης του λογαριασμού. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι ο λογαριασμός μου λήγει σε δύο μέρες και πρέπει να τον πληρώσω (κανονικά θα πρέπει να μου τα τραβήξει από την πάγια εντολή ). Μπήκα στο ebill και βλέπω υπάρχει η πάγια εντολή. Αγνοοω το μήνυμα ? Η τους παίρνω τηλέφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, rounsmith είπε

Καλημέρα παιδιά ! Έχω το myhomeonline από Φεβρουάριου του 2022 και πληρώνετε με πάγια εντολή (που είναι προϋπόθεση του myhomeonline). Συνηθως η πάγια εντολή εξοφλείται από ότι είδα από το e-banking την μέρα λήξης του λογαριασμού. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι ο λογαριασμός μου λήγει σε δύο μέρες και πρέπει να τον πληρώσω (κανονικά θα πρέπει να μου τα τραβήξει από την πάγια εντολή ). Μπήκα στο ebill και βλέπω υπάρχει η πάγια εντολή. Αγνοοω το μήνυμα ? Η τους παίρνω τηλέφωνο?

Και μένα μου ήρθε το μήνυμα αυτό χτες, προφανώς πάει σε όλους χωρίς να ελεγθεί πρώτα αν είναι ενεργοποιημένη η πάγια εντολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Και μένα μου ήρθε το μήνυμα αυτό χτες, προφανώς πάει σε όλους χωρίς να ελεγθεί πρώτα αν είναι ενεργοποιημένη η πάγια εντολή.

Και εμένα ήρθε sms να πληρώσω. Λήγει 8-7.

Μάλιστα, είχα πληρώσει ΧΘΕΣ σε κατάστημα ΔΕΗ !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, johnniek13 είπε

Πριν 20 μερες ενεργοποιησα παγια εντολη με καρτα eurobank στο ebill αλλα δεν πηρα κανενα μηνυμα για την χρεωση επιβεβαιωσης 0.01 ευρω. Επειδη διαβασα παλαιοτερα σχολια οτι δεν δουλευε η παγια εντολη για καποιους, την διεγραψα και την εκανα απο την αρχη. ακομα δεν εχω πληρωσει 1ο λογαρ.

Μολις βαζω τα στοιχεια ανοιγει ενα λευκο παραθυρο για 10 δευτερα, ερχεται μηνυμα οτι η καρτα χρεωθηκε 0.01 ευρω απο ΔΕΗ και το παραθυρο γινεται οπως παρακατω. Το εκανα 5 φορες με 5 χρεωσεις και η σελιδα του ebill δεν καταγραφει καμμια παγια εντολη και το κουμπι για ενεργοποιηση μενει οπως ηταν.

Τωρα δεν ξερω αν εχει ενεργη εντολη ή αν πρεπει να παω απο ebanking να βαλω εντολη σε λογαριασμο και οχι σε καρτα.

 

Screenshot_2.jpg

Τοτε, στα 5-6 ατομα που ειχαμε eurobank, δεν χρεωθηκε το 0,01 λεπτό κατά την καταχώρηση στης κάρτας για την πάγια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μου ήρθε έναντι του εξοχικού (δυστυχώς δε δήλωσα κατανάλωση λόγω αδυναμίας πρόσβασης στα ρολόγια), έκδοση 22.06.22, του οποίου το μισό ύψος είναι η ρήτρα αναπροσαρμογής. δεν έχει καταργηθεί αυτή υποτίθεται; αξίζει να το κάνω challenge με κάποιο τρόπο;

επίσης, δεδομένου ότι η φετινή κατανάλωση μου είναι σίγουρα πολύ χαμηλότερη από αυτή που υπολογίστηκε ο έναντι (πέρσι πήγαινα πολύ την αντίστοιχη περίοδο ενώ φέτος καθόλου), είναι καλύτερα να αφήσω τον έναντι απλήρωτο μέχρι να βγει εκκαθαριστικός του Ιουλίου με τις πραγματικές καταναλώσεις ή θα χάσω κάποια έκπτωση συνέπειας;

 

ευχαριστώ!

1.JPG

2.JPG

4.JPG

5.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rounsmith είπε

Καλημέρα παιδιά ! Έχω το myhomeonline από Φεβρουάριου του 2022 και πληρώνετε με πάγια εντολή (που είναι προϋπόθεση του myhomeonline). Συνηθως η πάγια εντολή εξοφλείται από ότι είδα από το e-banking την μέρα λήξης του λογαριασμού. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι ο λογαριασμός μου λήγει σε δύο μέρες και πρέπει να τον πληρώσω (κανονικά θα πρέπει να μου τα τραβήξει από την πάγια εντολή ). Μπήκα στο ebill και βλέπω υπάρχει η πάγια εντολή. Αγνοοω το μήνυμα ? Η τους παίρνω τηλέφωνο?

Αγνοείς το μήνυμα... θα να σου τραβήξει τα λεφτά η πάγια εντολή τη τελευταία μέρα μέχρι τις 14:00. Αν λειτουργήσει σωστά, γιατί έχουν αναφερθεί δεκάδες περιστατικά ότι ενώ η πάγια είναι καταχωρημένη, δεν τραβήχτηκαν χρηματα.

36 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Και εμένα ήρθε sms να πληρώσω. Λήγει 8-7.

Μάλιστα, είχα πληρώσει ΧΘΕΣ σε κατάστημα ΔΕΗ !!!!!!!

Εεε μάλλον τα sms είναι αυτοματοποιημένα, ίσως δε πρόλαβαν κιόλας να ενημερωθούν τα συστήματα για τη πληρωμή που έκανες χτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...