Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Ουσιαστικά γιατί να μπαίνω στο dei ebill να δηλώνω την ένδειξη του ρολογιού αν και πάλι έρχεται έναντι;

Όταν δίνεις εσύ ένδειξη στο ebill ο έναντι βγαίνει με βάση τη δική σου ένδειξη, και όχι κατ΄ εκτίμηση.

Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρει το παραπάνω, απλά μην μπαίνεις στον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

1/7 βγήκε ένας εκκαθαριστικός για 4 μήνες από 1/2 μέχρι τώρα, ενώ Φεβρουάριο ήμουν στο Γ1.

Εγώ γιατί βλέπω από 28/2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Εμένα μου έβγαιναν κάθε 2 μήνες (1/3 και 1/5) λογαριασμοί και 1/7 βγήκε ένας εκκαθαριστικός για 4 μήνες από 1/2 μέχρι τώρα, ενώ Φεβρουάριο ήμουν στο Γ1.

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Και δήλωνα κάθε μήνα κιλοβατώρες στο dei ebill.

 

 

28/2 - 28/6 είναι ο λογαριασμός, που είναι το περίεργο;

Εκκαθαριστικός 4μήνου είναι, αφαιρούνται τα ποσά που έχεις δώσει για ρεύμα έναντι και πληρώνεις τη διαφορά ρεύματος συν τα τρέχοντα δημοτικά τέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, korakios είπε

απο Μάιο που επιδοτούνται με 0,10 η μη κύριες κατοικίες και επιδοτούνται για >300kw , επιπλέον , 0,10 οι κύριες , δε συμφέρουν τα 0,23 σταθερού

περιμένεις να βγουν τα νέα τιμολόγια με ρήτρα (πχ Γ1)  ,που θα αλλάζουν ανα μήνα να δεις τι θα παίξει με τιμές όταν δημοσιευτούν σε λίγες μέρες για τιμές Αυγούστου

Eγώ δυστυχώς χρειάστηκε το Μάιο να αλλάξω σύνδεση (γιατί έπρεπε να γίνει αλλαγή ονόματος).Οι καταναλώσεις το χειμώνα είναι γύρω στις 700 κβ το μήνα.Ανοιξη - καλοκαίρι πάμε και κάτω από 500. Ενδέχεται να φτάσουμε και 1000 κανα δυο μήνες το χειμώνα. Λόγω αβεβαιότητας με ρήτρες κλπ πήγα στο εντερ με 0,24...Υπάρχει περίπτωση να με συμφέρει το Γ1(κύρια κατοικια χωρις ΚΟΤ,υπαρχει νυχτερινο);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lakistsiou είπε

Υπάρχει περίπτωση να με συμφέρει το Γ1

Υπάρχει τώρα που μιλάμε, λόγω της επιδότησης.

Ως 10/7 θα ανακοινωθούν τα τιμολόγια του Αυγούστου, ίσως και πάλι να συμφέρει το Γ1, επίσης λόγω επιδότησης που θα δοθεί (;). Ακριβή νούμερα δεν γνωρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τον σεπτεμβρη μαλλον θα αλλαξω σπιτι και θα παω σε αλλη παροχη. Ειμαι απο τους υπερτυχερους που προλαβαν το online προγραμμα στα 0.096. Περιττο να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος με ολα αυτα που γινονται. Εχει δοκιμασει κανεις να μεταφερει το υπαρχον προγραμμα του σε αλλη παροχη ή δεν γινεται κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BananaTzo είπε

 Τον σεπτεμβρη μαλλον θα αλλαξω σπιτι και θα παω σε αλλη παροχη. Ειμαι απο τους υπερτυχερους που προλαβαν το online προγραμμα στα 0.096. Περιττο να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος με ολα αυτα που γινονται. Εχει δοκιμασει κανεις να μεταφερει το υπαρχον προγραμμα του σε αλλη παροχη ή δεν γινεται κατι τετοιο?

Νομίζω  φίλε μου ότι δε γίνεται, κάπου το είχα διαβάσει αυτο, μπορεί και εδώ, αλλά να μη σε πάρω στο λαιμό μου. Ας πει και κανένας άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, BananaTzo είπε

 Τον σεπτεμβρη μαλλον θα αλλαξω σπιτι και θα παω σε αλλη παροχη. Ειμαι απο τους υπερτυχερους που προλαβαν το online προγραμμα στα 0.096. Περιττο να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος με ολα αυτα που γινονται. Εχει δοκιμασει κανεις να μεταφερει το υπαρχον προγραμμα του σε αλλη παροχη ή δεν γινεται κατι τετοιο?

Καλημερα.. Δεν γινεται αυτο που θελεις... Νεο συμβολαιο θα κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, BananaTzo είπε

 Τον σεπτεμβρη μαλλον θα αλλαξω σπιτι και θα παω σε αλλη παροχη. Ειμαι απο τους υπερτυχερους που προλαβαν το online προγραμμα στα 0.096. Περιττο να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος με ολα αυτα που γινονται. Εχει δοκιμασει κανεις να μεταφερει το υπαρχον προγραμμα του σε αλλη παροχη ή δεν γινεται κατι τετοιο?

Κάτσε εκεί που είσαι, δε μεταφέρεται το προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δηλαδή εγώ που πληρώνω 0,17 θα πάω στο -0,03;

LoL, κι εγώ από τα 0.096€ θα μου δίνει και 0.104€ το κράτος για να καταναλώνω; :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως ανακοίνωσε ο υπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας κ. Κώστας Σκρέκας, για τον τρέχοντα μήνα η κυβέρνηση θα επιδοτήσει οριζόντια όλους τους οικιακούς χρήστες με 200 ευρώ την μεγαβατώρα (0,20 ανά κιλοβατώρα), χωρίς εισοδηματικά κριτήρια και χωρίς όριο στην κατανάλωση απορροφώντας έως και το 80% της αύξησης. 

Επιδοτήσεις στην ενέργεια: Χωρίς εισοδηματικά κριτήρια οι επιδοτήσεις Ιουλίου (protothema.gr)

 

 

 

Επεξ/σία από Bomber-21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...