Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, matrixtv1 είπε

Εγώ δεν υπέγραψα τίποτα έστειλα μόνο την υπεύθυνη δήλωση από το gov και συμπλήρωσα το έντυπο με τις ενδείξεις ;Λέτε να πειράζει.

ΥΓ: Από την Δευτέρα τα έχω στείλει μου ήρθε εμαιλ αυτόματο ότι στάλθηκαν αλλά δεν έχω πάρει απάντηση από αυτούς.Λέτε να φτεει που δεν τα υπέγραψα;Αλλά δεν θα με πάρουν τηλέφωνο αν θέλουν υπογραφές;

Και εγώ τους έστειλα πίσω όλα τα έγραφα ανυπόγραφα μαζι με την υπεύθυνη δήλωση gov και ο έλεγχος τα ενέκρινε οκ, μη περιμενεις απαντηση, να κοιτάς μόνο το ebill 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, HERTHAN είπε

 

1)Περιμενω να δω αν θα στα τραβηξει αλλα ισχυει λογικα μιας και το εγραφε κιολας μεσα οπως το ειχε δειξει ο ekre.

2)Τι διαολο ειναι το RF.....γραψτο ολοκληρο να καταλαβω η πες το στα Ελληνικα.

Ποσο ειναι το ποσο που χρεωνει καθε φορα η προπληρωμενη?

 

Το έκανα εγώ κ ισχύει κανονικά.....μου τράβηξε μονο το ποσο που απεμεινε μετα την δικια μου πληρωμη!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπογράφεις τίποτα

αφού η δήλωση που υπογράφεις λεει ότι συμφωνείς με όλα

Είναι έξυπνο αλλά έτσι που το γράφουν δε καταλαβαίνει κανένας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, adsl2+ είπε

Και εγώ τους έστειλα πίσω όλα τα έγραφα ανυπόγραφα μαζι με την υπεύθυνη δήλωση gov και ο έλεγχος τα ενέκρινε οκ, μη περιμενεις απαντηση, να κοιτάς μόνο το ebill 

Ebill δεν έχω ακόμα κωδικούς όποτε δεν μπορώ να δω θα περιμένω ακόμα δυο μέρες και θα πάρω τηλέφωνο να δω τι παίζει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, desiro είπε

Το έκανα εγώ κ ισχύει κανονικά.....μου τράβηξε μονο το ποσο που απεμεινε μετα την δικια μου πληρωμη!!

Ωραιος ρε φιλε που ενημερωνεις.

Το εκανες κανονικα με προπληρωμενη ετσι?

Επισης κατι ισως ασχετο με το θεμα.....ποσο σου χρεωνει οτν βαζεις χρηματα στην προπληρωμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε πριν κατι μέρες εκκαθαριστικό για myhomeenter μηδεν ρητρα ευτυχώς. 

Σε γεώτρηση μπήκαν 1250 ευρώ ρητρα και 100 ευρώ co2 και είχε ακόμα 450 ευρώ εκπτωση ενέργειας. Κάντε online η enter γιατί βλέπω να το πληρώνετε χρυσάφι το ρεύμα όπως εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Johnyman το Οnline μόνο συνδιάζεται με κοτ. Τιμή σταθερή, υποχρεωτική καταχώρηση κάρτας για πάγια εντολή (αλλά αν θες πληρώνεις νωρίτερα για να μη τραβάει λεφτά η πάγια εντολή... όταν λέω νωρίτερα εννοώ τουλάχιστον 3 εργάσιμες πριν τη λήξη, όχι τελευταία στιγμή). Το ενεργοποιείς μέσα απ'το ebill, εσύ που είσαι ήδη πελάτης ΔΕΗ θα είναι έτοιμο σε 2 μέρες.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 Το ενεργοποιείς μέσα απ'το ebill, εσύ που είσαι ήδη πελάτης ΔΕΗ θα είναι έτοιμο σε 2 μέρες.

δηλαδή αν κάποιος είναι ήδη πελάτης ΔΕΗ και έχει ήδη ενεργοποιημένο το ebill δεν μπλέκει με αναμονή courier για υπογραφή συμβολαίων κλπ για να πάει απο ΓΝ1 στο MyHomeOnline;

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tempo είπε

δηλαδή αν κάποιος είναι ήδη πελάτης ΔΕΗ και έχει ήδη ενεργοποιημένο το ebill δεν μπλέκει με αναμονή courier για υπογραφή συμβολαίων κλπ για να πάει απο ΓΝ1 στο MyHomeOnline;

Οχι δεν μπλεκει.

Το ενεργοποιεις μεσα απο το ebill και τελειωσες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ωραιος ρε φιλε που ενημερωνεις.

Το εκανες κανονικα με προπληρωμενη ετσι?

Επισης κατι ισως ασχετο με το θεμα.....ποσο σου χρεωνει οτν βαζεις χρηματα στην προπληρωμενη?

Δεν βαζω προπληρωμενη....μια χρεωστικη βαζω που εχει λιγα χρηματα ισα ισα για τους λογαριασμους και αναλογα βαζω κατα περιοδους.... η alphabank να σου ο  την αληθεια δεν με χρεωσε κατι....τωρα για τις αλλες τραπεζες δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, desiro είπε

Δεν βαζω προπληρωμενη....μια χρεωστικη βαζω που εχει λιγα χρηματα ισα ισα για τους λογαριασμους και αναλογα βαζω κατα περιοδους.... η alphabank να σου ο  την αληθεια δεν με χρεωσε κατι....τωρα για τις αλλες τραπεζες δεν ξερω

Εγω για προπληρωμενη νομιζα ελεγες μιας και μονο προπληρωμενη μπορω να βαλω.Για προπληρωμενη συζητουσα και με τον fallen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγενικο μου προσωπο εχει δεη, αλλα οχι στο ονομα του αλλα του παππου του ο οποιος απεβιωσε. Οποτε δεν εχει καποιο προγραμμα αλλα το Γ1(? η κατι τετοιο). Για να παρει τη δεη στο ονομα του εκτος της εγγυησης(100-120 ευρω ) και της οποιας διαδικασιας πρεπει να κανει και τις μερες που θα πρεπει να περιμενει, πρεπει να βγαλει και νεα υδε με την αντιστοιχη ταλαιπωρια(να βρεις ηλεκτρολογο να ερθει) και το κοστος(κανα 50ρι στη περιοχη απο οτι ειδα στο γκουγκλ). Αξιζει ολο αυτο για να μπει σε καποιο προγραμμα οπως το homeonline? Εννοω ειναι μεγαλες οι διαφορες οικονομικα μιλωντας?

Spoiler

(με επιφυλαξη ισως να δικαιουται κοτ β, που εκει εννοειται πως πρεπει να το κανει αμεσα, αλλα επειδη δεν γνωριζω 100% βαζω ως δεδομενο παραπανω οτι δεν το δικαιουται)

 

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Συγγενικο μου προσωπο εχει δεη, αλλα οχι στο ονομα του αλλα του παππου του ο οποιος απεβιωσε. Οποτε δεν εχει καποιο προγραμμα αλλα το Γ1(? η κατι τετοιο). Για να παρει τη δεη στο ονομα του εκτος της εγγυησης(100-120 ευρω ) και της οποιας διαδικασιας πρεπει να κανει και τις μερες που θα πρεπει να περιμενει, πρεπει να βγαλει και νεα υδε με την αντιστοιχη ταλαιπωρια(να βρεις ηλεκτρολογο να ερθει) και το κοστος(κανα 50ρι στη περιοχη απο οτι ειδα στο γκουγκλ). Αξιζει ολο αυτο για να μπει σε καποιο προγραμμα οπως το homeonline? Εννοω ειναι μεγαλες οι διαφορες οικονομικα μιλωντας?

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

(με επιφυλαξη ισως να δικαιουται κοτ β, που εκει εννοειται πως πρεπει να το κανει αμεσα, αλλα επειδη δεν γνωριζω 100% βαζω ως δεδομενο παραπανω οτι δεν το δικαιουται)

 

Μα πρέπει ούτως ή άλλως να δηλώσει την αλλαγή ονόματος στο Δήμο, αλλιώς θα έχει μπλεξίματα μελλοντικά. Εννοείται θα αλλάξει το όνομα στο ρολόι και θα χρειαστεί και ΥΔΕ Θα δεις επί τη ευκαιρία κι αν λειτουργεί σωστά το ρελέ, γιατί στις παλιές ηλεκτρολογικές εγκατατάσεις γίνονταν σημεία και τέρατα.

Επίσης να βάλει οπωσδήποτε νυχτερινό μετρητή αν δεν υπάρχει ήδη. 40 ευρώ κοστίζει.

Με το online τα βγάλει τα λεφτά εντός μερικών μηνών.

Όσο για την εγγύηση, δε νομίζω ότι θα πληρώσει αν κάνει την αίτηση μέσω econtract. Καθυστερούν πολύ όμως οι αλλαγές μέσω econtract, γύρω στις 20 μέρες. H άλλη λύση να κάνει αίτηση Γ1 σε κατάστημα και μετά να βάλει το online (μέχρι 31/12 είναι διαθέσιμο).

Επίσης αν έχει ήδη κωδικούς ebill (από παλιά παροχή), ισχύουν ακόμα οι κωδικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς είμαστε στο Γ1 Κοτβ, για να μπούμε στο MyhomeOnline πρέπει να ξανακάνουμε αίτηση για Κοτ αφού μπούμε στο πρόγραμμα? Και επίσης η εγγύηση τι γίνεται γνωρίζει κάποιος? Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Μα πρέπει ούτως ή άλλως να δηλώσει την αλλαγή ονόματος στο Δήμο, αλλιώς θα έχει μπλεξίματα μελλοντικά. Εννοείται θα αλλάξει το όνομα στο ρολόι και θα χρειαστεί και ΥΔΕ Θα δεις επί τη ευκαιρία κι αν λειτουργεί σωστά το ρελέ, γιατί στις παλιές ηλεκτρολογικές εγκατατάσεις γίνονταν σημεία και τέρατα.

Επίσης να βάλει οπωσδήποτε νυχτερινό μετρητή αν δεν υπάρχει ήδη. 40 ευρώ κοστίζει.

Με το online τα βγάλει τα λεφτά εντός μερικών μηνών.

Όσο για την εγγύηση, δε νομίζω ότι θα πληρώσει αν κάνει την αίτηση μέσω econtract. Καθυστερούν πολύ όμως οι αλλαγές μέσω econtract, γύρω στις 20 μέρες. H άλλη λύση να κάνει αίτηση Γ1 σε κατάστημα και μετά να βάλει το online (μέχρι 31/12 είναι διαθέσιμο).

Επίσης αν έχει ήδη κωδικούς ebill (από παλιά παροχή), ισχύουν ακόμα οι κωδικοί.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ο νυχτερινος μετρητής ειναι καλη ιδεα αν και έχω ακούσει ότι κανουν καιρο να τον βαλουν, αλλα ας κάνει την αιτηση και βλέπουμε. 

Τωρα ειδα τη προωθητική ενεργεια με την μηδενικη εγγυηση οποτε τουλάχιστον θα γλιτώσει αυτό το εξοδο, 

Για την υδε διαβασα οτι συνηθως σε εξυπηρετούν απλα πρεπει σε 6 μηνες να στειλεις νεα υδε στον δεδδηε, οποτε η αίτηση μπορεί να προηγηθει και αργοτερα να βγάλει την υδε. 

Την μηδενικη εγγυηση και το 30ρι δεν τα δικαιουται αν κανει αίτηση σε καταστημα? Το λεω γιατί δεν υπαρχει ebill, ισως πρέπει να γίνει πρωτα αλλαγη ονοματος σε κατάστημα και δημιουργία ebill και μετα αίτηση για το myhomeonline(?)  ΑΚΥΡΟ τωρα ειδα οτι αναφερεις να γινει πρωτα αιτηση γ1 σε καταστημα,απλα αν γινει αιτηση σε καταστημα θα ζητησουν να προκαταβαλει τα 100-120 ευρω της εγγυησης και μετα να πιστωθουν στους επομενους λογαριασμους οποτε θεωρω καλυτερα econtract και ας αργησει τι να κανουμε.

Επισης κάτι ακομα, η εγγύηση που ειχε καταβάλει ο άνθρωπος που απεβιωσε μπορει να την παρει τώρα ο επόμενος με την αλλαγή του ονόματος η χάθηκε? Ισως πιστωθουν στον εκκαθαριστικο λογαριασμο που θα βγει πριν αλλαξει το ονομα?

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...