Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, GreekGames είπε

Ενεργοποίησα εχθές το mydei και ακόμα δεν μου έχει στην εφαρμογή πουθενά το e-self metering.Τι μπορώ να κάνω 

Μήπως έχεις ψηφιακό μετρητή με SIM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Μήπως έχεις ψηφιακό μετρητή με SIM?

Ναι ψηφιακό έχω αλλά νομίζω χωρίς SIM 

Με sim δεν σημαίνει ότι καταγράφει με την ώρα δηλαδή μπορείς να μπεις στο πορτοκαλί τιμολόγιο ή είναι αλλος μετρητής αυτός που μετράει με την ώρα 

Επεξ/σία από GreekGames
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GreekGames είπε

Ναι ψηφιακό έχω αλλά νομίζω χωρίς SIM 

Με sim δεν σημαίνει ότι καταγράφει με την ώρα δηλαδή μείνεις στο πορτοκαλί τιμολόγιο ή είναι αλλος μετρητής αυτός που μετράει με την ώρα 

Κατέβα δες τον μετρητή σου (ή ανέβασε τον μας μια φωτογραφία), αν στο πάνω μέρος αναβοσβήνουν λαμπάκια τότε τηλεμετράται και για αυτό έχει εξαφανιστεί η καταμέτρηση το mydei ;) οπότε θα λαμβάνεις κάθε μήνα εκκαθαριστικό λογαριασμό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Κατέβα δες τον μετρητή σου (ή ανέβασε τον μας μια φωτογραφία), αν στο πάνω μέρος αναβοσβήνουν λαμπάκια τότε τηλεμετράται και για αυτό έχει εξαφανιστεί η καταμέτρηση το mydei ;) οπότε θα λαμβάνεις κάθε μήνα εκκαθαριστικό λογαριασμό..

Ναι αναβοσβήνει ένα pwr και ένα net

το είχα διαβάσει αυτό για τον μηνιαίο εκκαθαριστικό αλλά νόμιζα ότι θα γίνει μετα το καλοκαίρι

αλλα εμείς που έχουμε κοτ το όριο θα πάει /4 και θα γίνει μηνιαίο 

Επεξ/σία από GreekGames
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GreekGames είπε

Ναι αναβοσβήνει ένα pwr και ένα net

το είχα διαβάσει αυτό για τον μηνιαίο εκκαθαριστικό αλλά νόμιζα ότι θα γίνει μετα το καλοκαίρι

αλλα εμείς που έχουμε κοτ το όριο θα πάει /4 και θα γίνει μηνιαίο 

Οπότε έχει SIM τοποθετημένη, άρα από εδώ και πέρα θα έχεις μηνιαίους εκκαθαριστικούς, προσοχή στα όρια, αφού είναι δια 4..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια έρώτηση.

Επέστρεψα στην Δεη. Στο mydei φαίνεται μια παροχή (σε άλλη κατοικία)που είχα απενεργοποιημένη. Θα πρέπει να κάνω νέα εγγραφή;

Πως θα φανεί η νέα παροχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, @pnea1973 said:

Να κάνω μια έρώτηση.

Επέστρεψα στην Δεη. Στο mydei φαίνεται μια παροχή (σε άλλη κατοικία)που είχα απενεργοποιημένη. Θα πρέπει να κάνω νέα εγγραφή;

Πως θα φανεί η νέα παροχή;

Όχι δε χρειάζεται νεα εγγραφή. Εφόσον είναι στο ίδιο ΑΦΜ, θα εμφανιστεί σε μερικές μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ότι αφορά το green pass.. εδώ και τρεις μήνες έφαγα κι εγώ το δούλεμα της αρκούδας από την εξ. πελατών, με τα γνωστά που έχουν αναφερθεί.

Σήμερα πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ και μέσα σε 10 λεπτά μου είχαν καταργήσει την "υπηρεσία" τους. Το είδα επιτόπου και στο mydei.

 

 

Επεξ/σία από thant
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kozanitis1 είπε

Οπότε έχει SIM τοποθετημένη, άρα από εδώ και πέρα θα έχεις μηνιαίους εκκαθαριστικούς, προσοχή στα όρια, αφού είναι δια 4..

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, thant είπε

Σε ότι αφορά το green pass.. εδώ και τρεις μήνες έφαγα κι εγώ το δούλεμα της αρκούδας από την εξ. πελατών, με τα γνωστά που έχουν αναφερθεί.

Σήμερα πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ και μέσα σε 10 λεπτά μου είχαν καταργήσει την "υπηρεσία" τους. Το είδα επιτόπου και στο mydei.

Επιβεβαιώνω. Κερνάνε και νεράκι. 😅

E6D259DD-0374-4C85-835D-0CDD28A40D64.jpeg.6913e0ccfc98fa5650e27ec416b5d60d.jpeg

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας επισυνάπτω την απάντηση από το μέιλ που έστειλα για διακοπή του Γκριν πασσ, οπότε με βλέπω να πηγαίνει σε κατάστημα...

Επίσης νόμιζα ότι η αλλαγή ήταν τον. Γενάρη αλλά όπως βλέπω στην μια παροχή είναι το Φεβρουάριο οπότε δικαιολογείται η διαφορά τιμής που είχα αναφέρει μερικά ποστ πίσω...

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η υπηρεσία  Green Pass εξασφαλίζει ότι όση ποσότητα ενέργειας καταναλώνετε στο σπίτι σας, τόση ποσότητα παράγεται από Ανανεώσιμες Πηγές. Οσον αφορά το τιμολογιακό σας πρόγραμμα MyHome4all ,το οποίο ενεργοποιήθηκε στις 17/01/2024 για την παροχή με λογαριασμό συμβολαίου ............. και στις 12/02/2024 για την παροχή με λογαριασμό συμβολαίου ............  , η υπηρεσία διατίθενται δωρεάν για τέσσερις μήνες και δεν δύναται η απενεργοποίησή της.

Σε περίπτωση που εντοπίσετε χρέωση ,μετά το πέρας της ενέργειας ,παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε ώστε να προβούμε στις απαραίτητες ενέργειες.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2024 στις 10:40 ΜΜ, GreekGames είπε

Ναι ψηφιακό έχω αλλά νομίζω χωρίς SIM 

Με sim δεν σημαίνει ότι καταγράφει με την ώρα δηλαδή μπορείς να μπεις στο πορτοκαλί τιμολόγιο ή είναι αλλος μετρητής αυτός που μετράει με την ώρα 

μου ειπανε στην δεη οτι θα βγει τελος του μηνα σταθερο τιμολογιο για επαγγελματικα ρολογια ρευματος . 

Οσο για το πορτοκαλι τιμολογιο που και εμενα εχει τηλεμετρηση καλεσα την δεδδηε και μου ειπανε οτι ειναι ενεργοποιημενη η μηνιαια τηλεμετρηση μου ειπανε να στειλω email στην δεη και να ρωτησω για το πορτοκαλι. Αλλα το πορτοκαλι ακομα ενα μπαχαλο με αλλαγες στην τιμη καθε ωρα . Κουραστηκα εντελως που το ακουσα. 

Τελος σκεφτομαι να παω στην δεη my home 4all το οικιακο μου ρολοι, ( εφοσον περασει ο ηλεκτρολογος και μου φτιαξει το σχεδιο ρευματος διοτι εχει ληξει το πιστοποιητικο). Πηρα την δεη και μου ειπε οτι ειναι το πιο συμφερον το 4all διοτι και να υπερβω τις 500 κιλοβατωρες μετα οι υπολοιπες θα χρεωθουνε με αυξημενη χρεωση και οχι οπως το γ1/ν που αμα υπερβεις κλιμακα αλλαζει και η τιμη. Η απορια μου ειναι η εξης στην elpedison στο smart που εχω που ανηκει στο κιτρινο η οριστικη τιμη  βγαινει τελος του μηνα , ενω στην δεη μου ειπανε οτι βγαινει 1-2 του μηνα ,δηλαδη αρχες . Απορω γιατι δεν το κανουνε αυτο και οι εναλλακτικοι; αφου και δεη my home 4all ανηκει στο κιτρινο τιμολογιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/3/2024 στις 10:46 ΜΜ, Kozanitis1 είπε

Κατέβα δες τον μετρητή σου (ή ανέβασε τον μας μια φωτογραφία), αν στο πάνω μέρος αναβοσβήνουν λαμπάκια τότε τηλεμετράται και για αυτό έχει εξαφανιστεί η καταμέτρηση το mydei ;) οπότε θα λαμβάνεις κάθε μήνα εκκαθαριστικό λογαριασμό..

Έκανα αυτό που είπες (γνώριζα ότι μου είχαν βάλει sim εδώ και 1 μήνα) και πράγματι αναβοσβήνει ένα πράσινο και ένα κόκκινο.

Ωστόσο, δεν εκδίδεται μηνιαίος αυτόματα (βγήκε πριν λίγες μέρες έναντι) και στο site της ΔΕΗ είχα τη δυνατότητα να καταχωρήσω ενδείξεις.

Επεξ/σία από Gatoskylo8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gatoskylo8 είπε

Έκανα αυτό που είπες (γνώριζα ότι μου είχαν βάλει sim εδώ και 1 μήνα) και πράγματι αναβοσβήνει ένα πράσινο και ένα κόκκινο.

Ωστόσο, δεν εκδίδεται μηνιαίος αυτόματα (βγήκε πριν λίγες μέρες έναντι) και στο site της ΔΕΗ είχα τη δυνατότητα να καταχωρήσω ενδείξεις.

 Καλημέρα... Ακόμα δεν εφαρμόζεται πλήρως η τηλεμετρηση από τον Δεδδηε.. Μπορεί ο μετρητής να στέλνει στοιχεία.. Αυτό θα γίνει σταδιακά.. Θα πρέπει να εκσυγχρονιστεί  και το κέντρο της τηλεμετρησης που δεν υπάρχει ακόμα και δεν είναι πλήρης.. Γίνονται  όμως βήματα όπως έχει ξεκινήσει η μηνιαία καταμέτρηση και μπαίνουν σταδιακά και άλλες περιοχές.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gatoskylo8 είπε

Έκανα αυτό που είπες (γνώριζα ότι μου είχαν βάλει sim εδώ και 1 μήνα) και πράγματι αναβοσβήνει ένα πράσινο και ένα κόκκινο.

Ωστόσο, δεν εκδίδεται μηνιαίος αυτόματα (βγήκε πριν λίγες μέρες έναντι) και στο site της ΔΕΗ είχα τη δυνατότητα να καταχωρήσω ενδείξεις.

Αν ο μετρητής έχει SIM, στην οθόνη υπάρχει ένδειξη σήματος κινητής, τότε θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο στη ΔΕΗ,  να τους πεις πως έχεις μετρητή με δυνατότητα τηλεμέτρησης, ώστε να σου βγάζουν μηνιαίο εκκαθαριστικό.., ίσως να μην έχει δηλωθεί.. 

Σε ποια περιοχή είναι η παροχή;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...