Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Αν ο μετρητής έχει SIM, στην οθόνη υπάρχει ένδειξη σήματος κινητής, τότε θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο στη ΔΕΗ,  να τους πεις πως έχεις μετρητή με δυνατότητα τηλεμέτρησης, ώστε να σου βγάζουν μηνιαίο εκκαθαριστικό.., ίσως να μην έχει δηλωθεί.. 

Σε ποια περιοχή είναι η παροχή;

Την ενδειξη  θα  πρεπει  να την στειλει ο Δεδδηε.. Δεν μπορει η ΔΕΗ να κανει κατι.. Δεν μπορει να παρεμβει... Αυτο θα γινει σιγα σιγα... 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην ομαδα!

Επιθυμω να κανω αλλαγη παροχου και να παω στη δεη (myHome4all) αλλα στο online e-contract μου βγαζει πως στην παροχη "εκκρεμουν οφειλες" και πως "για την ολοκληρωση της διαδικασιας ηλεκτρονικα ειναι απαραιτητη η αποδοχη των οφειλων".

Το σπιτι το νοικιαζω και το παρελαβα χωρις ηλεκτροδοτηση. Ο πρωτος παροχος που πηγα ηταν η Watt&Volt η οποια τωρα εγινε protergia. Στην πρωτη (για μενα) ηλεκτροδοτηση δεν εμφανιστηκε καποιο προβλημα περι οφειλων.

Εχει τυχει σε κανεναν? Να συνεχισω την online διαδικασια μη αποδεχομενος τις οφειλες?
Απο οτι βλεπω δεν τη γλιτωνω την επισκεψη σε καταστημα ΔΕΗ...
 

Spoiler

image.png.fde03d76b0c367af4c0141f6426c8563.png

 

Επεξ/σία από curious-tourist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, johnmegarythmos είπε

 

Τελος σκεφτομαι να παω στην δεη my home 4all το οικιακο μου ρολοι, ( εφοσον περασει ο ηλεκτρολογος και μου φτιαξει το σχεδιο ρευματος διοτι εχει ληξει το πιστοποιητικο). Πηρα την δεη και μου ειπε οτι ειναι το πιο συμφερον το 4all διοτι και να υπερβω τις 500 κιλοβατωρες μετα οι υπολοιπες θα χρεωθουνε με αυξημενη χρεωση και οχι οπως το γ1/ν που αμα υπερβεις κλιμακα αλλαζει και η τιμη. Η απορια μου ειναι η εξης στην elpedison στο smart που εχω που ανηκει στο κιτρινο η οριστικη τιμη  βγαινει τελος του μηνα , ενω στην δεη μου ειπανε οτι βγαινει 1-2 του μηνα ,δηλαδη αρχες . Απορω γιατι δεν το κανουνε αυτο και οι εναλλακτικοι; αφου και δεη my home 4all ανηκει στο κιτρινο τιμολογιο. 

Ναι και γώ για αυτόν τον λόγω πήγα στο κίτρινο της ΔΕΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, curious-tourist είπε

Καλησπερα στην ομαδα!

Επιθυμω να κανω αλλαγη παροχου και να παω στη δεη (myHome4all) αλλα στο online e-contract μου βγαζει πως στην παροχη "εκκρεμουν οφειλες" και πως "για την ολοκληρωση της διαδικασιας ηλεκτρονικα ειναι απαραιτητη η αποδοχη των οφειλων".

Το σπιτι το νοικιαζω και το παρελαβα χωρις ηλεκτροδοτηση. Ο πρωτος παροχος που πηγα ηταν η Watt&Volt η οποια τωρα εγινε protergia. Στην πρωτη (για μενα) ηλεκτροδοτηση δεν εμφανιστηκε καποιο προβλημα περι οφειλων.

Εχει τυχει σε κανεναν? Να συνεχισω την online διαδικασια μη αποδεχομενος τις οφειλες?
Απο οτι βλεπω δεν τη γλιτωνω την επισκεψη σε καταστημα ΔΕΗ...
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.fde03d76b0c367af4c0141f6426c8563.png

 

Καλησπερα... Παρε ενα τηλεφωνο για  να δεις... Δωρεαν ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, curious-tourist said:

Καλησπερα στην ομαδα!

Επιθυμω να κανω αλλαγη παροχου και να παω στη δεη (myHome4all) αλλα στο online e-contract μου βγαζει πως στην παροχη "εκκρεμουν οφειλες" και πως "για την ολοκληρωση της διαδικασιας ηλεκτρονικα ειναι απαραιτητη η αποδοχη των οφειλων".

Το σπιτι το νοικιαζω και το παρελαβα χωρις ηλεκτροδοτηση. Ο πρωτος παροχος που πηγα ηταν η Watt&Volt η οποια τωρα εγινε protergia. Στην πρωτη (για μενα) ηλεκτροδοτηση δεν εμφανιστηκε καποιο προβλημα περι οφειλων.

Εχει τυχει σε κανεναν? Να συνεχισω την online διαδικασια μη αποδεχομενος τις οφειλες?
Απο οτι βλεπω δεν τη γλιτωνω την επισκεψη σε καταστημα ΔΕΗ...
 

  Hide contents

image.png.fde03d76b0c367af4c0141f6426c8563.png

 

Μόνο στη ΔΕΗ αυτό το χάλι. Όταν κάνεις νέα σύνδεση, σε βάζουν να υπογράψεις ένα έγγραφο σαν το παρακάτω:

Spoiler

1.jpg.d5db49dd12a2d3ea8e55d45366cb662b.jpg

Όμως μαζί με τις οφειλές απ'το δικό σου ΑΦΜ (αν έχεις), σου πετάνε παρανόμως και όλες τις οφειλές που υπάρχουν στην παροχή από άλλα ΑΦΜ (παλιοί ένοικιοι / ιδιοκτήτες). Μετά αφού ανοίξεις το λογαριασμό και πάθεις εγκεφαλικό, πηγαίνεις στο κατάστημα και τους λες ότι δεν έχεις υπογράψει αποδοχή οφειλών από άλλα ΑΦΜ και τα σβήνουν.

Για να μη χαλάσεις τη διάθεση σου Πασχαλιάτικα, σου προτείνω απλά να μη πας ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Αν δεν είναι δικά σου και είναι του ακινήτου όχι. 

Αν είναι δικά σου φυσικά! 

Το ακίνητο έχει λογαριασμό τραπέζης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί παρακαλώ κάποιος που γνωρίζει να μου πει εάν ό πίνακας με τις χρεώσεις είναι σωστός και να μου εξηγήσει πως υπολογίζουν την διακύμανση γιατί εγώ βγάζω άλλο ποσό; Ευχαριστώ

Μάρτιος (εκ)_Page_2.jpg

Μάρτιος (εκ)_Page_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραξενο....

Εχεις καταναλωση απο περιοδο που καλυπτει 3 μηνες αλλα στη χρεωση ημερας/νυχτας εχει μονο μια τιμη kWh που ειναι παραξενο. Κανονικα θα επρεπε να εχει 3 τιμες, μια για Γεναρη, μια για Φλεβαρη και μια για Μαρτη και αντιστοιχη αναλογια ημερων, ωστε να φτασεις τις 69 μερες απο 6/1-14/3/2024.

Εκτος και αν επειδη η βασικη τιμη προ εκπτωσης ηταν 0,155 και στους 3 μηνες και απλα αλλαζει η εκπτωση αφησαν μια τιμη και "επαιξαν" με τις εκπτωσεις. Μαλλον αυτο εχουν κανει. Χρεωσαν ολες τις κιλοβατωρες με 0,155 ως βασικη τιμη και μετα υπολογισαν 3 εκπτωσεις και τις αθροισαν σε -24,11.

Επεξ/σία από Sebu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, motoboots είπε

Το ακίνητο έχει λογαριασμό τραπέζης; 

Ο ιδιοκτήτης της παροχής έχει, όπου ιδιοκτήτης είναι ο εκάστοτε χρήστης του ρολογιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μήπως έχει κλατάρει η σελίδα και η εφαρμογή;  προσπαθώ να συνδεθώ από το κινητό, μου βγάζει για αλλαγή κωδικού, κάνω και δεν με βάζει, λέγοντας ότι είναι λάθος τα στοιχεία. Και σε λογαριασμό του πεθερού μου δεν με βάζει με την ίδια δικαιολογία.
Δεν δοκίμασα από υπολογιστή γιατί είμαι εκτός σπιτιού τώρα.

 

UPDATE: Φαίνεται ότι ξεκόλλησε...

Επεξ/σία από oykas2001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...