Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ηταν δυο μαζι;; Δεν εβρισκαν τους μετρητες;;

Spoiler

Είχαν πιάσει από μιά πλευρά του δρόμου ο καθένας. Κάποιο θέμα είχαν, μάλλον κακή συνεννόηση μιας γειτόνισσας. Ήρθε επόπτης και λύθηκε.

 

Επεξ/σία από BigBlack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Έκλεισε η ψαλίδα της διαφοράς ΤΕΑ των μηνών, οπότε η τιμές ανέβηκαν, μήπως για Απρίλη συμφέρει καλύτερα να δούμε τα ex-post? Από την άλλη επειδή οι καταναλώσεις δεν είναι μεγάλες τον Απρίλη, +-5€ το μήνα το πολύ να είναι.., φυσικά οποίος θέλει κυνηγάει τα δώρα 

Η ΔΕΗ δεν έχει ex-post. Αν μιλάς γενικά, το εξαμηνιαίο μπλε του ΗΡΩΝ με το δώρο βγαίνει στην ίδια τιμή με τα φθηνότερα κυμαινόμενα. Πιο safe bet είναι.

13 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πιστεύω ότι οι πάροχοι θα δωσουν μεγαλύτερες εκπτώσεις... δε στέκει στη λογική να πληρώσουμε ακριβότερα τώρα που έπεσε η τεα

Ίσα-ίσα ο ΜΔ είναι σχεδιασμένος να αυτορυθμίζεται σε βάθος χρόνου και τα τιμολόγια να βγαίνουν ισάξια με τα ex-post. Τον Μάρτιο τα πράσινα ήταν φθηνότερα από τα κίτρινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο την πατήσαμε ρε παιδιά όσοι πήγαμε σε σταθερό με 17 λεπτά; εγώ έχω φύγει ένα δίμηνο τώρα, πλήρωσα το 100€ μου και έχω πάει Protergia σταθερό με 9 λεπτά - 4 του κοινωνικού είμαι στα 5 λεπτά και έχω ξεχάσει τι θα πει ρεύμα πλέον. Κρίμα όμως επειδή προνόησαμε όπως και πριν δύο χρόνια αλλά την πατήσαμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόγραμμα MyHome4All, αίτημα διακοπής green pass με τον κάτωθι τρόπο

στις 26/3/2024, έλαβα το email επιβεβαιωσης του αιτήματος μετά από λίγη ώρα.

Στις 27/3/2024 ήρθε το εξης email:

"Αγαπητέ κε XXXXXX

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως, κατόπιν ελέγχου για την παροχή XXXXXXXXXXXX, η πρόσθετη υπηρεσία GreenPass, παρέχεται δωρεάν βάσει προωθητικής ενέργειας, με την ενεργοποίηση του προγράμματος τιμολόγησης MyHome4All, για τους 4 πρώτους μήνες από την ημερομηνία έναρξης του προγράμματος.

Εφόσον επιθυμείτε την απενεργοποίηση της υπηρεσίας, θα χρειαστεί να υποβάλλετε εκ νέου αίτημα, κατά την λήξη της προωθητικής ενέργειας του προγράμματος στις (30/04/2024).


Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
"

Οπότε σε κανά μήνα πάμε πάλι για την ίδια διαδικασία.

Το "αφήνω" εδω για να μην ταλαιπωρείστε άδικα.

 

 

Επεξ/σία από fommof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fommof είπε

Πρόγραμμα MyHome4All, αίτημα διακοπής green pass με τον κάτωθι τρόπο

στις 26/3/2024, έλαβα το email επιβεβαιωσης του αιτήματος μετά από λίγη ώρα.

Στις 27/3/2024 ήρθε το εξης email:

"Αγαπητέ κε XXXXXX

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως, κατόπιν ελέγχου για την παροχή XXXXXXXXXXXX, η πρόσθετη υπηρεσία GreenPass, παρέχεται δωρεάν βάσει προωθητικής ενέργειας, με την ενεργοποίηση του προγράμματος τιμολόγησης MyHome4All, για τους 4 πρώτους μήνες από την ημερομηνία έναρξης του προγράμματος.

Εφόσον επιθυμείτε την απενεργοποίηση της υπηρεσίας, θα χρειαστεί να υποβάλλετε εκ νέου αίτημα, κατά την λήξη της προωθητικής ενέργειας του προγράμματος στις (30/04/2024).


Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
"

Οπότε σε κανά μήνα πάμε πάλι για την ίδια διαδικασία.

Το "αφήνω" εδω για να μην ταλαιπωρείστε άδικα.

 

 

Καλημερα... Πηγαινε στις πισω 2-3 σελιδες ... Να δεις... Αν πας σε καταστημα  τελειωνεις αμεσως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, fommof said:

Πρόγραμμα MyHome4All, αίτημα διακοπής green pass με τον κάτωθι τρόπο

στις 26/3/2024, έλαβα το email επιβεβαιωσης του αιτήματος μετά από λίγη ώρα.

Στις 27/3/2024 ήρθε το εξης email:

"Αγαπητέ κε XXXXXX

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως, κατόπιν ελέγχου για την παροχή XXXXXXXXXXXX, η πρόσθετη υπηρεσία GreenPass, παρέχεται δωρεάν βάσει προωθητικής ενέργειας, με την ενεργοποίηση του προγράμματος τιμολόγησης MyHome4All, για τους 4 πρώτους μήνες από την ημερομηνία έναρξης του προγράμματος.

Εφόσον επιθυμείτε την απενεργοποίηση της υπηρεσίας, θα χρειαστεί να υποβάλλετε εκ νέου αίτημα, κατά την λήξη της προωθητικής ενέργειας του προγράμματος στις (30/04/2024).


Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
"

Οπότε σε κανά μήνα πάμε πάλι για την ίδια διαδικασία.

Το "αφήνω" εδω για να μην ταλαιπωρείστε άδικα.

 

 

Επειδή έμπλεξα με τους καθυστερημένους. αιτήσεις, mail και χαζές απαντήσεις τύπου πότε θα θέλατε να το απενεργοποιήσουμε και άλλα 23423412 kind reminder....
πήγα σε ένα κατάστημα και σε 10 λεπτά το απενεργοποίησα.

κάτι που θα έπρεπε να είναι απλό και να μπορούμε να το απενεργοποιούμε μόνοι μας..... η κουτοπονηριά στο μεγαλείο της αυτό η υπηρεσία.
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, DjTony said:

Πόσο την πατήσαμε ρε παιδιά όσοι πήγαμε σε σταθερό με 17 λεπτά; εγώ έχω φύγει ένα δίμηνο τώρα, πλήρωσα το 100€ μου 

Έπρεπε να δοκιμάσεις αλλαγή από σταθερό σε Γ1, ίσως και να μη σου χρεωνανε ρήτρα. Στο αέριο τουλάχιστον όλοι έτσι τη σκαπουλαραμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έπρεπε να δοκιμάσεις αλλαγή από σταθερό σε Γ1, ίσως και να μη σου χρεωνανε ρήτρα. Στο αέριο τουλάχιστον όλοι έτσι τη σκαπουλαραμε.

ή να πάει σε άλλο πάροχο που έδινε δώρα να πατσίσει το 100ρικο (και παραπάνω βασικά). Δυστυχώς την πάτησε

5 ώρες πριν, DjTony είπε

Κρίμα όμως επειδή προνόησαμε όπως και πριν δύο χρόνια αλλά την πατήσαμε. 

καμία σχέση με 2-3 χρόνια πριν, τότε φαινόταν ξεκάθαρα οτι οι τιμές θα απογειωθούν , τώρα όσοι κλείσανε σταθερό ήταν απλά να μην ασχολούνται με τιμές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω Ευβοια εχει εξαφανιστει η δυνατοτητα καταχωρησης μετρησης , επρεπε απο εχθες να μπορω να περασω την μετρηση αλλα δεν .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία από τα ίδια κι εγώ. Έδινα μετρήσεις κάθε 15 του μήνα, από Φλεβάρη που έδωσα την τελευταία κι εξαφανίστηκε μετά λόγω τηλεμέτρησης ακόμα περιμένω λογαριασμό ο οποίος θα με ανεβάσει στις 500+ kwh και θα χρεωθώ περισσότερο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

καλημέρα παίδες.Για αλλαγή από Volton σε ΔΕΗ προτείνετε με φυσική παρουσία σε υποκατάστημα ΔΕΗ ή τηλεφωνικά?

Μέσω του site καλύτερα, δεν χρεώνεται και εγγύηση με αυτόν τον τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πουλησα το πατρικο στην Αθηνα .
Αυριο υπογραφουμε συμβολαια .
Το ρευμα δεν το εχω κοψει , ο αγοραστης θα κανει ενεργεια μολις μπορεσει να εχει αντιγραφο Ε9 με το σπιτι μεσα .
Εγω πρεπει να κανω κατι ή οχι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, villasg είπε

Παιδες πουλησα το πατρικο στην Αθηνα .
Αυριο υπογραφουμε συμβολαια .
Το ρευμα δεν το εχω κοψει , ο αγοραστης θα κανει ενεργεια μολις μπορεσει να εχει αντιγραφο Ε9 με το σπιτι μεσα .
Εγω πρεπει να κανω κατι ή οχι ? 

Κανονικά με την υπογραφή του συμβολαίου και τη μεταγραφή του μέσα σε μια δυο εργάσιμες το πολύ ο αγοραστής μπορεί να δηλώσει το ακίνητο στην εφαρμογή του περιουσιολογίου και άρα να έχει αντίγραφο του Ε9. Ζήτα διακοπή από τον πάροχο, δε θα γίνει άμεσα έτσι κι αλλιώς. Ανάλογα με τον πάροχο βέβαια, κάποιοι σου λένε μετά από 2 μήνες...

Επεξ/σία από BigBlack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, villasg είπε

Και εδω Ευβοια εχει εξαφανιστει η δυνατοτητα καταχωρησης μετρησης , επρεπε απο εχθες να μπορω να περασω την μετρηση αλλα δεν .....

 

34 λεπτά πριν, geofak είπε

Μία από τα ίδια κι εγώ. Έδινα μετρήσεις κάθε 15 του μήνα, από Φλεβάρη που έδωσα την τελευταία κι εξαφανίστηκε μετά λόγω τηλεμέτρησης ακόμα περιμένω λογαριασμό ο οποίος θα με ανεβάσει στις 500+ kwh και θα χρεωθώ περισσότερο ...

Δώστε ΔΕΔΔΗΕ για δοκιμή και δείτε αν θα είναι αυτές που δώσατε ή αν όντως πέρασαν και μέτρησαν.., για τις αυξημένες καταναλώσεις, ό,τι μπορείς να γλυτώσεις με νυκτερινό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...