Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Preview ex-ante Απριλίου.

o740BMr.jpeg

Στις 25/3/2024 στις 3:58 ΜΜ, Sebu είπε

Ειναι ευκολο οι ειδικοι να μας θυμησουν κατω απο ποιο οριο τιμης μηνα δεν ενεργοποιειται ο μηχανισμος διακυμανσης?

Βλεπω με μεχρι σημερα τιμες Μαρτη εχει πεσει περιπου στα 70 ευρω και κατι ψιλα.

Στις 25/3/2024 στις 8:02 ΜΜ, ekrepali είπε

Κοίτα το excel του doom (κάτω στη σελίδα) ο κάθε πάροχος έχει διαφορετικά όρια και συντελεστές και μπορούν βάσει νομοθεσίας να κάνουν συχνά τροποποιήσεις. Οπότε δε πρόκειται να γλυτώσουμε.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, takoulou said:

Μονο στον εκκαθαριστικο λογαριασμο θα μπει ειχαν αναφερει..

Οκ, ευχαριστώ, γιατί έψαχνα να το δω και δεν το έβρισκα πουθενά! Οπότε περιμένω στον επόμενο που είναι και εκκαθαριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους 

 

εχω τη εξής ερώτηση  είμαι από 26/12 στο κίτρινο τιμολόγιο καο εδώ και ένα μήνα και κάτι εχω στείλει εμαιλ για ακύρωση green pass. Ακόμη το βλέπω ενεργοποιημένο ωστόσο. Να το ξαναστειλω ή να παρω τηλέφωνο ;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Καλημέρα σε όλους 

 

εχω τη εξής ερώτηση  είμαι από 26/12 στο κίτρινο τιμολόγιο καο εδώ και ένα μήνα και κάτι εχω στείλει εμαιλ για ακύρωση green pass. Ακόμη το βλέπω ενεργοποιημένο ωστόσο. Να το ξαναστειλω ή να παρω τηλέφωνο ;

και εγω στα ιδια ειμαι με εχουν συνδεσει με Αιγυπτο στην ΔΕΗ! μονο ταχυδρομικο περιστερι δεν εχω στειλει ακομη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PedroG είπε

και εγω στα ιδια ειμαι με εχουν συνδεσει με Αιγυπτο στην ΔΕΗ! μονο ταχυδρομικο περιστερι δεν εχω στειλει ακομη!

Εχει ξανα αναφερθει εδω...Πισω σελιδες 1-2... Πηγαινεις σε ενα καταστημα και τελειωνεις αμεσα σε αυτο που ζητας...Αφηστε τα τηλεφωνα και τα email...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ison είπε

Ίδια απορία έχω και εγω

Κατά πάσα πιθανότητα θα καταβληθεί μετά το τέλος της περιόδου θέρμανσης. Τελειώνει 30 Απριλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, doomnx είπε

Preview ex-ante Απριλίου.

o740BMr.jpeg

 

 

Έκλεισε η ψαλίδα της διαφοράς ΤΕΑ των μηνών, οπότε η τιμές ανέβηκαν, μήπως για Απρίλη συμφέρει καλύτερα να δούμε τα ex-post? Από την άλλη επειδή οι καταναλώσεις δεν είναι μεγάλες τον Απρίλη, +-5€ το μήνα το πολύ να είναι.., φυσικά οποίος θέλει κυνηγάει τα δώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Kozanitis1 said:

Έκλεισε η ψαλίδα της διαφοράς ΤΕΑ των μηνών, οπότε η τιμές ανέβηκαν, μήπως για Απρίλη συμφέρει καλύτερα να δούμε τα ex-post? Από την άλλη επειδή οι καταναλώσεις δεν είναι μεγάλες τον Απρίλη, +-5€ το μήνα το πολύ να είναι.., φυσικά οποίος θέλει κυνηγάει τα δώρα 

Πιστεύω ότι οι πάροχοι θα δωσουν μεγαλύτερες εκπτώσεις... δε στέκει στη λογική να πληρώσουμε ακριβότερα τώρα που έπεσε η τεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο, όσοι ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ έξυπνο μετρητή που τηλεμετράται, δείτε λίγο αν σας "εξαφανίστηκε" η καταμέτρηση από το myΔΕΗ, είχα στο νου μου τέλος του μήνα να δώσω ενδείξεις, αλλά δεν μπορώ να δώσω (στη ΔΕΗ)

Ο μετρητής μου είναι ψηφιακός αλλά από τους "χαζούς", ομοίως και σε ένα γείτονα με αναλογικό, μου είπε ούτε αυτός μπορεί να δώσει.., η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι πως θα εφαρμοστεί μηνιαία από καταμετρητές στην περιοχή..?

11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πιστεύω ότι οι πάροχοι θα δωσουν μεγαλύτερες εκπτώσεις... δε στέκει στη λογική να πληρώσουμε ακριβότερα τώρα που έπεσε η τεα

Σύμφωνοι, αλλά αν το αφήσουν ως έχει, λεφτά στην τσέπη τους είναι, οπότε αφού όλοι θα πάρουν γιατί να μην το κάνουν "γαργάρα"; νόμιμη θα ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Κάτι άλλο, όσοι ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ έξυπνο μετρητή που τηλεμετράται, δείτε λίγο αν σας "εξαφανίστηκε" η καταμέτρηση από το myΔΕΗ, είχα στο νου μου τέλος του μήνα να δώσω ενδείξεις, αλλά δεν μπορώ να δώσω (στη ΔΕΗ)

Ο μετρητής μου είναι ψηφιακός αλλά από τους "χαζούς", ομοίως και σε ένα γείτονα με αναλογικό, μου είπε ούτε αυτός μπορεί να δώσει.., η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι πως θα εφαρμοστεί μηνιαία από καταμετρητές στην περιοχή..?

 

Έχει εξαφανιστεί η καταμέτρηση από δύο παροχές με αναλογικό μετρητή. Υπήρχε μέχρι πριν λίγες μέρες, προχθές εξαφανίστηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή τη στιγμή μπήκα στο mydei για να δω αν εκδόθηκε νέος λογαριασμός με τηλεμέτρηση.

Είχε εκδοθεί εκκαθαριστικός τον προηγούμενο μήνα (χωρίς να στείλω μετρήσεις), αλλά επειδή συμπτωματικά ήταν τετραμήνου, δεν ήμουν 100% σίγουρος εάν ήρθε υπάλληλος να μετρήσει ή έστειλε τα δεδομένα ο μετρητής.

Και τώρα όμως, πάλι στο mydei ο νέος λογαριασμός εμφανίζεται για δεύτερη σερί φορά ως εκκαθαριστικός. Οπότε σιγουρεύτηκα και πλέον δεν θα χρειαστεί να ξανά στείλω μετρήσεις.

 

Όσον αφορά την εξαφάνιση μενού καταχώρησης ένδειξης ΚΑΙ από τους αναλογικούς μετρητές, ενδεχομένως να εξαφανίστηκε αν στέλνουν πλέον υπαλλήλους για μέτρηση κάθε μήνα.  Λίγη υπομονή για να αποκαλυφθεί και σε αυτές τις περιπτώσεις, τι συμβαίνει.

Επεξ/σία από warewolf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, warewolf είπε

Αυτή τη στιγμή μπήκα στο mydei για να δω αν εκδόθηκε νέος λογαριασμός με τηλεμέτρηση.

Είχε εκδοθεί εκκαθαριστικός τον προηγούμενο μήνα (χωρίς να στείλω μετρήσεις), αλλά επειδή συμπτωματικά ήταν τετραμήνου, δεν ήμουν 100% σίγουρος εάν ήρθε υπάλληλος να μετρήσει ή έστειλε τα δεδομένα ο μετρητής.

Και τώρα όμως, πάλι στο mydei ο νέος λογαριασμός εμφανίζεται για δεύτερη σερί φορά ως εκκαθαριστικός. Οπότε σιγουρεύτηκα και πλέον δεν θα χρειαστεί να ξανά στείλω μετρήσεις.

 

Όσον αφορά την εξαφάνιση μενού καταχώρησης ένδειξης ΚΑΙ από τους αναλογικούς μετρητές, ενδεχομένως να εξαφανίστηκε αν στέλνουν πλέον υπαλλήλους για μέτρηση κάθε μήνα.  Λίγη υπομονή για να αποκαλυφθεί και σε αυτές τις περιπτώσεις, τι συμβαίνει.

Σήμερα που πέρασαν για καταμέτρηση τετραμήνου, οι άνθρωποι δεν ήξεραν τίποτα για μηνιαία καταμέτρηση. Ωστόσο ήταν νεοπροσληφθέντες, δεν ήξεραν τα κατατόπια. Σε κάποιο σπίτι υπήρχε μπέρδεμα με τα ρολόγια και φώναξαν επόπτη. Ούτε αυτός γνώριζε κάτι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, ekrepali said:

Πιστεύω ότι οι πάροχοι θα δωσουν μεγαλύτερες εκπτώσεις... δε στέκει στη λογική να πληρώσουμε ακριβότερα τώρα που έπεσε η τεα

Μακαρι να επαναφερει η ΔΕΗ το 20% για τον Απριλη ωστε η κιλοβατωρα να μεινει κοντα στα επιπεδα Μαρτιου, αλλιως με το 10% παρολο που η ΤΕΑ επεσε, η κιλοβατωρα τον Απριλη θα βγει ακριβοτερη απο τον Μαρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Sebu είπε

Μακαρι να επαναφερει η ΔΕΗ το 20% για τον Απριλη ωστε η κιλοβατωρα να μεινει κοντα στα επιπεδα Μαρτιου, αλλιως με το 10% παρολο που η ΤΕΑ επεσε, η κιλοβατωρα τον Απριλη θα βγει ακριβοτερη απο τον Μαρτη.

Θεωρώ και εγώ ότι θα επαναφέρει το 20%, και πιστεύω πως την είχε μειώσει σε 10% για να μη μας φανεί η διαφορά με αυτό που γίνεται τώρα με την ΤΕΑ, οπότε να φαίνεται ότι παραμένει η τιμή ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...