Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα μου είπαν ότι ημερομηνία ενεργοποίησης εννοούν όταν θα ελέγξουν τα δικαιολογητικά και θα ζητήσουν υλοποίηση από το δεδδηε. Δε με πείθουν. Καθόλου όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω λιγο που κοιταξα το εξελ , με συμφερει να περιμενω να με αφαιρεσουν το φιξ και βλεπουμε τοτε τι θα γινει. εκτος αν εχω κλειδωσει την τιμη. παιρνω τηλεφωνο για διευκρινησει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Σήμερα μου είπαν ότι ημερομηνία ενεργοποίησης εννοούν όταν θα ελέγξουν τα δικαιολογητικά και θα ζητήσουν υλοποίηση από το δεδδηε. Δε με πείθουν. Καθόλου όμως..

του online ? τώρα μπήκε ένα παλικάρι και ενεργοποίησε μέσω ebill (σε εκκρεμότητα) και του δείχνει τον παλιό τιμοκατάλογο (δεν έχει περάσει ακόμα στη ΔΕΗ)

2 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

!!!!! Έφυγε και ο @DownUNDERground ?

σκιάχτηκε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια παιδια . Ακουστε τι μου ειπαν.

οτι οσοι ενεργοποιησουν εως 2/12 θα κλειδωσουν με τις παλιες τιμες. Για αυτο αν μπειτε στο site εχει 2 φορες (κουμπια) "δειτε τον αναλυτικο καταλογο". και την ρωτησα εγω κλειδωσα δηλαδη με τις παλιες τιμες και μου ειπε ναι. 

Αντε να δουμε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Για πελάτες που έχουν ενεργοποιήσει το προϊόν έως 2/12

έχει να πέσει καταγγελία στη ΡΑΕ σύννεφο 😂

Μόνο ΡΑΕ? Μέχρι Άρειο Πάγο θα φτάσει ο κόσμος!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα και παλι.ειμαι ηδη πελατης της ΔΕΗ χωρις να ειμαι σε καποιο προγραμμα της.πηρα τηλεφωνο για καποιες περαιτέρω εξηγησεις στην ΔΕΗ για το myhome online....τωρα ελπιζω να ισχυουν οσα μου ειπαν....οτι με το home online οπως αναφερω εδω θα εκμεταλλευομαι και το ΚΟΤ Α και το νυχτερινο που συντομα θα εγκατασταθει...το προβλημα μου ηταν η πληρωμη με την παγια εντολη γιατι θα πρεπει να εχω παντα λεφτα στην καρτα μου για να μου τραβαει απο κει καθε μηνα....ενω σε αυτη την καρτα μπαινουν λεφτα μονο τελος καθε μηνα δλδ τα επιδοματα....

 

περιμενω πιο μετα να μου δωσει τον αριθμο της καρτας η κοπελα μου για να κανω την υποβολη για το home online μεσο ebill ....απο κει και περα θα ενεργοποιηθει αμεσως η απο βδομαδα??? παντως μου ειπανε αν δεν πληρωσω για ενα μηνα θα τα τραβηξουν τον αλλον μηνα....οποτε δεν υπαρχει λογικα περιπτωση διακοπης συμβολαιου η να μεινω χωρις ρευμα αν λεμε τωρα καποιους μηνες δεν πληρωσω??

τωρα για το καινουργιο home online που ερχεται...απο τι καταλαβα με αυτα που γραψατε αυτο το home online συμφερει πιο πολυ ε?το παγιο στο ενα ειναι ενα ευρω και στο αλλο 50 λεπτα...!οποτε να κανω αυτο το home online και να μην περιμενω το αλλο?

ελπιζω οντως το home online να αξιζει πιο πολυ απο τα αλλα προγραμματα ιδιωτικων εταιρειων γιατι ψαχνω καιρο που να παω και ποιο προγραμμα να κανω και δεν μπορω να καταληξω.

 

 

Επεξ/σία από nasos40
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση σέ κατάστημα ΔΕΗ και υπέγραψα για enter το απόγευμα της Πέμπτης.Σήμερα Παρασκευή εμφανίσθηκε και στο e-bill.

 Ιδανικά ήθελα το online αλλά αρκέστηκα στο enter διότι φοβήθηκα μήπως εγκλωβίστώ στις νέες αυξημένες τιμές.

Βλέπω όμως ότι αρκετοί πήραν το ρίσκο και υπέγραψαν για Γ1 τίς τελευταίες ημέρες και στην συνέχεια μέσω e-bill θα το γυρίσουν σέ online.

Τελικά απέδωσε αυτός ο ελιγμός ; Δεν ήταν και τόσο μεγάλο τό ρίσκο ;

Πάντως σε εμένα η υπάλληλος στις πωλήσεις με απέτρεψε για αρχική Γ1 σύμβαση με το σκεπτικό ότι δεν θα προλάβαινα εγκαίρως τή μετάβαση στο online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nasos40 είπε

 

τωρα για το καινουργιο home online που ερχεται...απο τι καταλαβα με αυτα που γραψατε αυτο το home online συμφερει πιο πολυ ε?το παγιο στο ενα ειναι ενα ευρω και στο αλλο 50 λεπτα...!οποτε να κανω αυτο το home online και να μην περιμενω το αλλο?

 

 

 

ειναι δυνατον να αξιζει το νεο home online Με 0,17 εναντι του παλιου με 0,096?

βαλε μια καρτα να ξεμπερδευεις αμεσα και εσυ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nasos40 είπε

ενω σε αυτη την καρτα μπαινουν λεφτα μονο τελος καθε μηνα δλδ τα επιδοματα....

στην ημερομηνία λήξης τα τραβά

2 λεπτά πριν, nasos40 είπε

απο κει και πετα θα ενεργοποιηθει αμεσως η απο βδομαδα???

σε άλλους 2 μέρες , άλλοι ακόμα περιμένουν

2 λεπτά πριν, nasos40 είπε

οποτε να κανω αυτο το home online και να μην περιμενω το αλλο?

ποιο άλλο το ακριβότερο ?

3 λεπτά πριν, nasos40 είπε

ελπιζω οντως το home online να αξιζει πιο πολυ απο τα αλλα προγραμματα ιδιωτικων εταιρειων γιατι ψαχνω καιρο που να παω και ποιο προγραμμα να κανω και δεν μπορω να καταληξω.

ενεργοποίησέ το άμεσα (πριν 2/12)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

!!!!! Έφυγε και ο @DownUNDERground ?

Που ακριβως μπερδευτηκες κι εβαλες φατσουλα confused?

7 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Μόνο ΡΑΕ? Μέχρι Άρειο Πάγο θα φτάσει ο κόσμος!! 

Tιποτα δεν θα γινει εντελως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, geopro είπε

Έκανα αίτηση σέ κατάστημα ΔΕΗ και υπέγραψα για enter το απόγευμα της Πέμπτης.Σήμερα Παρασκευή εμφανίσθηκε και στο e-bill.

 Ιδανικά ήθελα το online αλλά αρκέστηκα στο enter διότι φοβήθηκα μήπως εγκλωβίστώ στις νέες αυξημένες τιμές.

Βλέπω όμως ότι αρκετοί πήραν το ρίσκο και υπέγραψαν για Γ1 τίς τελευταίες ημέρες και στην συνέχεια μέσω e-bill θα το γυρίσουν σέ online.

Τελικά απέδωσε αυτός ο ελιγμός ; Δεν ήταν και τόσο μεγάλο τό ρίσκο ;

Πάντως σε εμένα η υπάλληλος στις πωλήσεις με απέτρεψε για αρχική Γ1 σύμβαση με το σκεπτικό ότι δεν θα προλάβαινα εγκαίρως τή μετάβαση στο online.

και εμενα τα ιδια ελεγε ο υπαλληλος χθες που πηγα, αλλα του ειπα θα ρισκαρω (συνεχιζε να επιμενει) , εδω με εβαλε να πληρωσω εγγυηση ενω του ελεγα βαλτε τα στον λογαριασμο γιατι θα κανω Online που ειναι χωρις εγγυηση. και οταν ειδα οτι εβαλε 100, του ειπα τι 100? 20 ειναι για κοτ, και τον εβαλα να μου τα αλλαξει. γιατι μου ελεγε επρεπε να πληρωσω στο καταστημα. ή δεν ξερουν τι τους γινεται ή κοιτανε να σε εκμεταλευτουν (τουλαχιστον για το δικο μας). 

επισης μου ελεγε οτι και αν ειμαι εντερ μπορω να βαλω κοτ. του ελεγα αποκλειεται (αυτος μαλλον εννουσε με υποβιβαση) αλλα.....

 

και ευχαριστω πολυ τα παιδια εδω, εχω λαβει τοσες πληροφοριες. που ειλικρινα αν πηγαινα χθες στο καταστημα και εκανα οτι με ελεγαν. θα ημουν σιγουρα σε λαθος προγραμμα και θα εδεινα τζαμπα λεφτα για εγγυησης.

Επεξ/σία από lazarnik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Που ακριβως μπερδευτηκες κι εβαλες φατσουλα confused?

Νόμιζα οτι δεν έφυγε μέχρι να διαβάσω το ποστ του κόρακα! 
Το διαλύσανε το μαγαζί!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αφού ρίξαμε έναν έντονο καυγά επι 47 λεπτά, ο υπάλληλος με τον οποιον μιλούσα εκείνη τη στιγμή έλεγξε τα δικαιολογητικά και το έστειλε προς υλοποίηση στον δεδδηε.

μια χαρα μπορούν τελικά να κάνουν την δουλειά και εκείνοι. Μου ήρθε και μειλ ότι ολοκληρώθηκε ο έλεγχος δικαιολογητικών 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...