Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν γνωρίζει κάποιος: Μπορεί κάποιος να μεταπηδήσει από το MyHome Enter στο Online πριν τη λήξη του συμβολαίου Enter χωρίς να έχει κόστος σπασίματος συμβολαίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας τα γράφω απο τωρα για το online σε περίπτωση που δεν κλειδώνουν οι τιμές

 

παράπονο , αμφισβήτηση στο [email protected]

κοινοποίηση στα

[email protected] , [email protected] , [email protected]

 

edit:

η παρατυπία του να μην επισυνάπτεται τιμοκατάλογος : Άρθρο 18 γ

η ισχύς της προσφοράς : Άρθρο 28 3 α

Επεξ/σία από korakios
  • Like 11
  • Thanks 9
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, liakjim said:

Ε ναι, άλλο ΔΕΗ άλλο ΔΕΔΔΗΕ.

Δεν μπορεις να πας απο εκει στα γραφεια?

Εμενα στον ιδιο οροφο για παραδειγμα ειναι και ΔΕΗ και ΔΕΔΔΗΕ.

Εκει που εισαι δεν μπορεις να κανεις τιποτα δηλαδη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα, ειδα, υπεγραψα

Υπεγραψα το Enter στο καταστημα. Μου ειπαν στο τσακ προλαβα το παλιο (αν και δεν βλεπω να αναγραφει πουθενα το συμβολαιο την kwh -- μεχρι τελευταια στιγμη παρανοικος, απλα λεει πανω δεξια Home enter).

Τιμοκαταλογος για το νεο Enter απο 2/12: 0.18 μερα, 0.13 νυχτα

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto ebill μπορεί να επιλέξει κάποιος να μην εμφανίζεται κάποιο ακίνητο; μην γίνει κανα μπέρδεμα και ενεργοποιηθεί πάγια εντολή στο λάθος ακίνητο (το νοικιασμένο) 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα εκανε κι ετυχε γιατι τον επομενο μηνα μπορει να μην ειχες να πληρωσεις ετσι οπως παει η κατασταση.

Καλα ειναι ν'αγχωθεις λιγο να υπαρχει και λιγο σασπενς αλλα πατα το κουμπι τωρα ην τυχει και το ξεχασεις γιατι θα κλαις μετα.

 

Το πάτησαααααααααα :):):)

 

το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδια ειχα καιρο να μπω και πω πω τι γινεται ωρε? Οσοι εχουμε παει δεη αρχες Οκτωβρη online τι παιζει με την χρεωση?

Ηταν η μερα 0,096 και η Νυχτα 0,076 ισχυει για 6 μηνες αραγε η μας πιανει η καινουργια χρεωση?

Επεξ/σία από thyreates
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αν δεν πεσει μετα τον χειμωνα ειμαστε να μας κλαινε οι ρεγγες.

Θα εχουμε μεγαλο προβλημα ολοι.

Σε βάθος χρόνου είναι το πρόβλημα. Το καλοκαίρι κουτσά στραβά βγαίνει και με τις νέες τιμές, ο κλιματισμός καίει λιγότερο, πλένεσαι με τον ηλιακό κλπ. Του χρόνου τέτοια εποχή, να είμαστε καλά, να τραβάμε μαζί τα μαλλιά μας😓. Όχι με 250 την Mwh υποχρεωτικά, αλλά δεν θα γυρίσει και στα 60.

Και επίσης, το πρόβλημα είναι συνολικό. Ρεύμα + πετρέλαιο/αέριο βγάζουν το συνολικό κονδύλι για τον καθένα. Καις λιγότερο από το ένα, καις  παραπάνω από το άλλο. Ή μένεις να κρυώνεις, αλλά εγώ είμαι μεγάλος άνθρωπος με οικογένεια, δεν παίζει αυτό. Ή τα χώνεις χοντρά σε θερμομονώσεις, πάλι μέτρημα θέλει. Συνολικό τέτοιο θέμα δεν έχω δει στο φόρουμ, θα άξιζε (αν και τα excel θα είναι δυσκολότερα και από αυτά του Κοράκιου, με συντελεστές απόδοσης, θερμοχωρητικότητες κλπ). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, olddognewtricks είπε

Σε βάθος χρόνου είναι το πρόβλημα. Το καλοκαίρι κουτσά στραβά βγαίνει και με τις νέες τιμές, ο κλιματισμός καίει λιγότερο, πλένεσαι με τον ηλιακό κλπ. Του χρόνου τέτοια εποχή, να είμαστε καλά, να τραβάμε μαζί τα μαλλιά μας😓. Όχι με 250 την Mwh υποχρεωτικά, αλλά δεν θα γυρίσει και στα 60.

Και επίσης, το πρόβλημα είναι συνολικό. Ρεύμα + πετρέλαιο/αέριο βγάζουν το συνολικό κονδύλι για τον καθένα. Καις λιγότερο από το ένα, καις  παραπάνω από το άλλο. Ή μένεις να κρυώνεις, αλλά εγώ είμαι μεγάλος άνθρωπος με οικογένεια, δεν παίζει αυτό. Ή τα χώνεις χοντρά σε θερμομονώσεις, πάλι μέτρημα θέλει. Συνολικό τέτοιο θέμα δεν έχω δει στο φόρουμ, θα άξιζε (αν και τα excel θα είναι δυσκολότερα και από αυτά του Κοράκιου, με συντελεστές απόδοσης, θερμοχωρητικότητες κλπ). 

Εμεις ειχαμε βαλει περσι πετρελαιο στα τελειωματα απο οτι θυμαμαι στα 80 λεπτα κοντα 1000 λιτρα και ακομα εχουμε καμια 600αρια ο Δεκεμβριος θα βγει ανετα. Μετα βλεπουμε. Για υπνο εχω κατι χρονια υποστρωμα ηλεκτρινο κανει απιστευτη δουλεια κοιμασαι σαν πουλακι το προτεινω στον καθενα και δεν καιει τιποτα. 60watt στην τριτη σκαλα για μονο και 120watt το διπλο στην τριτη σκαλα που σκας απλα σε μιση ωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια Black Friday και παπαριές, παίζει αυτό να είναι ότι σημαντικότερο είδα σήμερα.

Στα μουλωχτά οι αυξήσεις από ότι φαίνεται και όποιον προλάβουν απροετοίμαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, olddognewtricks είπε

Σε βάθος χρόνου είναι το πρόβλημα. Το καλοκαίρι κουτσά στραβά βγαίνει και με τις νέες τιμές, ο κλιματισμός καίει λιγότερο, πλένεσαι με τον ηλιακό κλπ. Του χρόνου τέτοια εποχή, να είμαστε καλά, να τραβάμε μαζί τα μαλλιά μας😓. Όχι με 250 την Mwh υποχρεωτικά, αλλά δεν θα γυρίσει και στα 60.

Και επίσης, το πρόβλημα είναι συνολικό. Ρεύμα + πετρέλαιο/αέριο βγάζουν το συνολικό κονδύλι για τον καθένα. Καις λιγότερο από το ένα, καις  παραπάνω από το άλλο. Ή μένεις να κρυώνεις, αλλά εγώ είμαι μεγάλος άνθρωπος με οικογένεια, δεν παίζει αυτό. Ή τα χώνεις χοντρά σε θερμομονώσεις, πάλι μέτρημα θέλει. Συνολικό τέτοιο θέμα δεν έχω δει στο φόρουμ, θα άξιζε (αν και τα excel θα είναι δυσκολότερα και από αυτά του Κοράκιου, με συντελεστές απόδοσης, θερμοχωρητικότητες κλπ). 

Μεγαλο θεμα ανοιγεις κουμπαρε.:-D

Αστο για αλλη στιγμη γιατι σημερα χανει η μανα το παιδι και το παιδι την μανα.

 

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...