Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, liakjim είπε

Τηλεφωνικά ή face to face;

Σε τι σταδιο εισαι τωρα liak?

Απο καταστημα μπορεις να πας?

 

Μόλις τώρα, Con_stant1ne είπε

Αν κάνω Δευτέρα αίτηση παίζει να προλάβω τις παλιές τιμές; Για ενεργοποίηση μέχρι 2/12 λέει. 

Αιτηση απο που συγκεκριμενα?

Εισαι σε αλλο παροχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Con_stant1ne είπε

Αν κάνω Δευτέρα αίτηση παίζει να προλάβω τις παλιές τιμές; Για ενεργοποίηση μέχρι 2/12 λέει. 

Δευτέρα να πας σε κατάστημα για enter , ναι , για online (δηλαδή Γ1->ebill-->online) άγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ας κανονισουν να βαλουν αυτες τις τιμες και σε αυτους που εχουν ηδη enter να τους παρει ο διαολος. Mεχρι 18/10/2022 εχω συμβολαιο ας κανονισουν. Ακου 18 λεπτα απο 10.5 και μεγαλυτερο παγιο. Δινω 360 ευρω για 1800kw το τετραμηνο αν ανεβουν οι τιμες θα μας παει μια 600αρα το τετραμηνο 1800 το χρονο για 5400kw το χρονο. 34 λεπτα το KW. Tρελαμενοι. Να μου πειτε πηγε η βενζινη 1.80 και 1.50 το κινησης. 

Οχι Arkin αν εκλεισες με τις υπαρχουσες δεν σε πειραζουν.Και για ενα 6μηνο εισαι κομπλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι σε Γ1Ν να πατήσω το κουμπάκι για MyHomeOnline τωρα η οχι? Από όσα διάβασα εν τάχυ αυξάνονται οι τιμές στα 3 υπαρχοντα προγράμματα, θα αυξηθούν και στο Γ1Ν όμως η αυτό θα παραμείνει ως έχει?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Σε τι σταδιο εισαι τωρα liak?

Απο καταστημα μπορεις να πας?

 

Έχω κάνει αίτηση από 22/11 και προχθές που μίλησα μου λένε ότι προχωράει (υποτίθεται).

Το πρόβλημα είναι ότι έχει αντικατασταθεί ο μετρητής και η δεδδηέ δεν έχει ακόμα καταχωρήσει την αλλαγή οπότε φαίνεται ότι ο αριθμός του μετρητή αλλά και οι μετρήσεις είναι λάθος.

Έχω μπλέξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BLACK FRIDAY στη ΔΕΗ...

"Μειώσαμε... τις (διαφορές στις) τιμές της κιλοβατώρας σε σχέση με τους άλλους παρόχους! Έλα κι εσύ τώρα μαζί μας, στη μεγαλύτερη παρέα και κάψε άφοβα και τις δικές σου κιλοβατώρες!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Οχι Arkin αν εκλεισες με τις υπαρχουσες δεν σε πειραζουν.Και για ενα 6μηνο εισαι κομπλε.

Αντε να δουμε περσι Οκτωμβριο ειχα κανει το enter τσιμπησα και το 100αρικο βγαινει μια χαρα 0.15 η KW χωρις δημους ΕΡΤ. Αν κρατησουν αυτες οι τιμες και δεν πεσει η KW οταν ληξει το συμβολαιο θα μας ρημαξουν αν παει 18 λεπτα και 14 λεπτα για βραδυ παει αυτοματα πανω απο 23 λεπτα η KW συν παγια ολα θα ανεβουν. Μακαρι να πεσει μεχρι καλοκαιρι γιατι και στις γεωτρησεις θα μας βουλιαξουνε με τις ρητρες. Εχουν τρελαθει αυτοι τι νομιζουν οτι φυτρωνουμε λεφτα απο τον κωλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Έχω κάνει αίτηση από 22/11 και προχθές που μίλησα μου λένε ότι προχωράει (υποτίθεται).

Το πρόβλημα είναι ότι έχει αντικατασταθεί ο μετρητής και η δεδδηέ δεν έχει ακόμα καταχωρήσει την αλλαγή οπότε φαίνεται ότι ο αριθμός του μετρητή αλλά και οι μετρήσεις είναι λάθος.

Έχω μπλέξει...

Γαμησε τα....πως εμπλεξες ετσι ρε φιλε?

Πως ετυχε τωρα να γινει αλλαγη μετρητη εσυ το ειχες ζητησει?

3 λεπτά πριν, lnoldori είπε

Παιδιά είμαι σε Γ1Ν να πατήσω το κουμπάκι για MyHomeOnline τωρα η οχι? 

Πατα το και γρηγορα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αντε να δουμε περσι Οκτωμβριο ειχα κανει το enter τσιμπησα και το 100αρικο βγαινει μια χαρα 0.15 η KW χωρις δημους ΕΡΤ. Αν κρατησουν αυτες οι τιμες και δεν πεσει η KW οταν ληξει το συμβολαιο θα μας ρημαξουν αν παει 18 λεπτα και 14 λεπτα για βραδυ παει αυτοματα πανω απο 23 λεπτα η KW συν παγια ολα θα ανεβουν. Μακαρι να πεσει μεχρι καλοκαιρι γιατι και στις γεωτρησεις θα μας βουλιαξουνε με τις ρητρες. Εχουν τρελαθει αυτοι τι νομιζουν οτι φυτρωνουμε λεφτα απο τον κωλο?

 

πάνε και τα mining!!!!  ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Γαμησε τα....πως εμπλεξες ετσι ρε φιλε?

Πως ετυχε τωρα να γινει αλλαγη μετρητη εσυ το ειχες ζητησει?

Κάηκε το καντράν με τα ψηφία...

Είμαι γενικά γκαντέμης και έχω συνηθίσει, αλλά αυτό πρέπει να είναι το peak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες,

Επίσης με αίτηση για online μέσω e-contract στις 16/11 και αποστολή των δικαιολογητικών 18/11 (έλαβα mail ότι παραλήφθηκαν).

Τελευταίο κλήση από μένα σήμερα, δεν έχει προχωρήσει η αίτηση, δεν έχουν στείλει τίποτα στο ΔΕΔΔΗΕ.

Σε ερώτησή μου αν θα ισχύουν για μένα οι παλιές τιμές με είπε εμμέσως πλην σαφώς ότι για όποιον ενεργοποιήσει χειροκίνητα το online μέσω ebill  μέχρι 30/11 τις κατοχυρώνει.

Αν το ενεργοποιήσω πχ στις 4/12 πέτσα, πάει με νέες χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αντε να δουμε περσι Οκτωμβριο ειχα κανει το enter τσιμπησα και το 100αρικο βγαινει μια χαρα 0.15 η KW χωρις δημους ΕΡΤ. Αν κρατησουν αυτες οι τιμες και δεν πεσει η KW οταν ληξει το συμβολαιο θα μας ρημαξουν αν παει 18 λεπτα και 14 λεπτα για βραδυ παει αυτοματα πανω απο 23 λεπτα η KW συν παγια ολα θα ανεβουν. Μακαρι να πεσει μεχρι καλοκαιρι γιατι και στις γεωτρησεις θα μας βουλιαξουνε με τις ρητρες. Εχουν τρελαθει αυτοι τι νομιζουν οτι φυτρωνουμε λεφτα απο τον κωλο?

Αν δεν πεσει μετα τον χειμωνα ειμαστε να μας κλαινε οι ρεγγες.

Θα εχουμε μεγαλο προβλημα ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

 

πάνε και τα mining!!!!  ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣ!

Και αυτο σκεφτομαι εννοειται αν παει τοσο παλι θα συμφερει αλλα οριακα θα καιει τα διπλασια το pc με το mining σε ευρω. Γιναμε Γερμανια με τον κατωτατο 1500 και δεν το ξερω ξαφνικα? Γιατι Γερμανια βγαινει 30 λεπτα η KW. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...