Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, devil-ji said:

Ειχα βαλει εδω και 10 περιπου μηνες το ENTER.

Απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν με προστατευει κατι απο την αυξηση της τιμης του προγραμματος,

καθως εχουν περασει ηδη 6 μήνες απο την ενεργοποιηση του.

Οσοι ειστε σε παρομοια θεση και δοκιμασατε να ενεργοποιησετε και το Online (απο το ebill),

ειχατε θετικη εκβαση?

 

Δε νομίζω ότι μπορούμε να πάμε από το enter στο online έτσι απλά. Έχουμε 2ετη δέσμευση.

Στο δικό μου ebill τουλάχιστον αν πατήσεις το online ή το enter+ δε σου δίνει επιλογή να πας σε αυτά τα προγράμματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, devil-ji είπε

Απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν με προστατευει κατι απο την αυξηση της τιμης του προγραμματος,

καθως εχουν περασει ηδη 6 μήνες απο την ενεργοποιηση του.

δε σημαίνει φυσικά οτι θα σου αλλάξουν και τις τιμές απαραίτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, devil-ji είπε

Ειχα βαλει εδω και 10 περιπου μηνες το ENTER.

Απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν με προστατευει κατι απο την αυξηση της τιμης του προγραμματος,

καθως εχουν περασει ηδη 6 μήνες απο την ενεργοποιηση του.

Οσοι ειστε σε παρομοια θεση και δοκιμασατε να ενεργοποιησετε και το Online (απο το ebill),

ειχατε θετικη εκβαση?

 

Γιατί το λες αυτό ?

Είχα βάλει και εγώ το enter και έχει περάσει το 6μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, devil-ji είπε

Ειχα βαλει εδω και 10 περιπου μηνες το ENTER.

Απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν με προστατευει κατι απο την αυξηση της τιμης του προγραμματος,

καθως εχουν περασει ηδη 6 μήνες απο την ενεργοποιηση του.

Οσοι ειστε σε παρομοια θεση και δοκιμασατε να ενεργοποιησετε και το Online (απο το ebill),

ειχατε θετικη εκβαση?

 

Δεν προκύπτει από πουθενά ότι θα πείραξουν τα παλιά συμβόλαια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, devil-ji είπε

Ειχα βαλει εδω και 10 περιπου μηνες το ENTER.

Απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν με προστατευει κατι απο την αυξηση της τιμης του προγραμματος,

καθως εχουν περασει ηδη 6 μήνες απο την ενεργοποιηση του.

Οσοι ειστε σε παρομοια θεση και δοκιμασατε να ενεργοποιησετε και το Online (απο το ebill),

ειχατε θετικη εκβαση?

 

 

2 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Δε νομίζω ότι μπορούμε να πάμε από το enter στο online έτσι απλά. Έχουμε 2ετη δέσμευση.

Στο δικό μου ebill τουλάχιστον αν πατήσεις το online ή το enter+ δε σου δίνει επιλογή να πας σε αυτά τα προγράμματα.

Όταν ενεργοποιήσεις πρόγραμμα δε γίνεται να το αλλάξεις στο ebill. Πρέπει να κάνεις καταγγελία (θα χρεωθεί το ανάλογο πέναλτυ αποχώρησης), να περιμένεις πότε θα διεκπαιραιωθεί η καταγγελία και μετά να επιλέξεις το Online. Πολύ επίβοφη διαδικασία, μπορεί να μείνεις ξεκρέμαστος στο Γ1.

Aν φοβάσαι τόσο πολύ για αναπροσαρμογές μετά το 6μηνο, ίσως να μπορούν σε κατάστημα να σου ακυρώσουν το Enter και να σου βάλουν το Enter+ (ισχύουν και σ'αυτό οι παλιές τιμές ως 2/12). https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/dei-myhome-enter-plus

Τέλος αν έχεις πάρει bonus εγγραφής για το enter, δε ξέρω αν πρέπει να το επιστρέψεις ή όχι.

Γενικώς επίφοβα πράγματα, σκέψου το καλά πριν πράξεις οτιδήποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παίρνοντας μια ιδέα από τις τελευταίες σελίδες, όσοι βάλαμε το Online πριν λίγο καιρό και για 6 μήνες (να βγει ο χειμώνας) τη γλιτώσαμε προς το παρόν..

Να φανταστώ πως αν αλλάξουν οι τιμές μετά το εξάμηνο, θα υπάρξει προειδοποίηση;

Μα τι τιμές είναι αυτές;;;; Ζαλάδα μου ήρθε..

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/promo/myhomeonline

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω Γ1Ν και μου ήρθε 417 ευρώ λογαριασμός ενώ συνήθως τέτοια εποχή κοντά στα 200. 

Από ότι βλέπω ενώ είμαι άσχετος η ρήτρα αναπροσαρμογης με διαλύει. 

Να μπω στο my home online παρόλο που σε κανένα 10μηνο θα φύγω από εδώ που βρίσκομαι? 

Με συμφέρει? 

Ευχαριστώ πολύ 

Screenshot_20211126_192127.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kozanitis1 είπε

Μα τι τιμές είναι αυτές;;;; Ζαλάδα μου ήρθε..

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/promo/myhomeonline

ουσιαστικά ότι βγαίνει μαζί με πάγιο <0,18 , θεωρείται καλό (με χοντρική 0,23)

2 λεπτά πριν, DeareN είπε

Να μπω στο my home online παρόλο που σε κανένα 10μηνο θα φύγω από εδώ που βρίσκομαι? 

Με συμφέρει? 

απαπαπαπα, και να πληρώνεις ρήτρα αποχώρησης ??? στο τέλος θα πεταχτεί κανένας και θα πει γιατί δεν είχες και νυχτερινό .....

Spoiler

ειρωνικά το λέω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ουσιαστικά ότι βγαίνει μαζί με πάγιο <0,18 , θεωρείται καλό (με χοντρική 0,23)

απαπαπαπα, και να πληρώνεις ρήτρα αποχώρησης ??? στο τέλος θα πεταχτεί κανένας και θα πει γιατί δεν είχες και νυχτερινό .....

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ειρωνικά το λέω

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δε κατάλαβα, να μπω μήπως το πάρω στο άλλο σπίτι που θα πάω το συμβόλαιο? Συμφέρει ή να μείνω Γ1Ν? 

Επίσης επειδή δε σας παρακολουθώ γιατί φάγαμε τέτοια σφαλιάρα οι καταναλωτές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Δεν προκύπτει από πουθενά ότι θα πείραξουν τα παλιά συμβόλαια.

Πόσες φορές έχω ακούσει αυτή τη κουβέντα για την Ελίν και μετά έπεσαν 4 απανωτά χαστούκια αναπροσαρμογών (μείωση συνέπειας, αύξηση τιμών, 2η αύξηση τιμών, ρήτρα αναπροσαρμογής). Στο επαγγελματικό έγινα Βέγγος μόλις πήρα ενημέρωση για αύξηση από 0.085 σε 0.099.

Όλοι οι πάροχοι πλην Solar/Elta έχουν ξεσκιστεί στις αναπροσαρμογές στα παλιά συμβόλαια... η ΔΕΗ γιατί νομίζεις ότι θα μας αφήσει 2 χρόνια σε τιμές ζημίας; Μακάρι να το κάνουν, αλλά καλό είναι να προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Πόσες φορές έχω ακούσει αυτή τη κουβέντα για την Ελίν και μετά έπεσαν 4 απανωτά χαστούκια αναπροσαρμογών (μείωση συνέπειας, αύξηση τιμών, 2η αύξηση τιμών, ρήτρα αναπροσαρμογής). Στο επαγγελματικό έγινα Βέγγος μόλις πήρα ενημέρωση για αύξηση από 0.085 σε 0.099.

Όλοι οι πάροχοι πλην Solar/Elta έχουν ξεσκιστεί στις αναπροσαρμογές στα παλιά συμβόλαια... η ΔΕΗ γιατί νομίζεις ότι θα μας αφήσει 2 χρόνια σε τιμές ζημίας; Μακάρι να το κάνουν, αλλά καλό είναι να προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα.

Αν μας αφορούσε (εμάς που έχουμε enter πάνω από 6 μήνες), δεν θα μας έστελναν κάποια ειδοποίηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DeareN είπε

 

Να μπω στο my home online παρόλο που σε κανένα 10μηνο θα φύγω από εδώ που βρίσκομαι? 

 

Εννοείται σε συμφέρει, κάνε ενεργοποίηση άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ελπεδισον  24 Ώρες Νυχτερινό N και μαζί με τον λογαριασμό, σε πράσινο πλαίσιο, μου γράφουν

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σε 60 ημέρες θα τροποποιηθεί η ρήτρα αναπροσαρμογής του τιμολογιακού προγράμματος που έχετε επιλέξει. Για περισσότερες πληροφορίες για τους νέους Γενικούς Όρους Προμήθειας επισκεφθείτε το www.elpedison.gr ή καλέστε στο 18128. Υπενθυμίζεται ότι ο πελάτης διατηρεί το δικαίωμα να επιλέξει οποιοδήποτε άλλο προϊόν ηλεκτρικής ενέργειας της Elpedison ή να καταγγείλει τη σύμβαση προμήθειας εντός 60 ημερών από την παρούσα ενημέρωση."

Φαντάζομαι δεν είναι για καλό, τι κάνω φεύγω για ΔΕΗ myHomeONLINE?

Από 9/7/21-9/11/21 έχω 1.440.

Για την καταγγελία πρέπει να κάνω κάτι ή απλά πάω σε άλλο πάροχο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...