Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Geoponer είπε

Μου κάνει φοβερή εντύπωση που έστειλαν emails κυριακάτικα, δύσκολο να είναι αυτοματοποιημένα γιατί θέλουν επιβεβαίωση πριν σταλούν.

Εγώ προσπάθησα πριν λίγο να μάθω τηλεφωνικά την κατάσταση της αίτησης μου (που γίνεται αυτόματα με την εισαγωγή του ΑΦΜ) και μου έκλεισε η γραμμή μόλις άκουσα το αρχικό ηχογραφημένο μήνυμα!

Κι όμως μπυ ήρθαν δυο !!! Δε ξέρω τι φάση !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, korakios είπε

έχεις Γ1/ΓΝ1 ?
άμεσα online ή enter (enter δεν παίρνει ΚΟΤ, online θέλει κάρτα απαραίτητα)


είσαι σε άλλο πάροχο ?
τέλος ηλεκτρονικά μέσω econtract
άμεσα κλείσε ραντεβού, πας ΔΕΗ και υπογράφεις επιτόπου enter (ζητάς τιμοκατάλογο μαζί με τη σύμβαση)
έχεις ΚΟΤ ? είτε καταργείς το ΚΟΤ πρώτα και υπογράφεις enter μετά
είτε ρισκάρεις και υπογράφεις Γ1  παίρνεις κωδικό εταίρου, κάνεις ebill (ή αν έχετε από παλιά κωδικούς ebill στη ΔΕΗ, κάνετε login με αυτούς) και ενεργοποιείς το online έως 2/12

Οι τιμές θα είναι αυτές της αίτησης/σύμβασης ή αυτές που θα ισχύουν όταν ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα ?
Νόμιμα της ημερομηνίας αίτησης ή σύμβασης . Η ΔΕΗ άγνωστο τι θα κάνει

ΥΓ. το αφήνω για τους πρωινούς

Προσθεσα κάτι με bold, να καλύψω άλλη μια περίπτωση

@glxakias1990

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΚΟΤ δηλαδή το χάνω ; Αν μπω online και κάνω μετά ξανά αίτηση για ΚΟΤ ; Θα με πετάξει από το online ? Και η κάρτα τι είναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Το ΚΟΤ δηλαδή το χάνω ; Αν μπω online και κάνω μετά ξανά αίτηση για ΚΟΤ ; Θα με πετάξει από το online ? Και η κάρτα τι είναι ;

Ξαναδιάβε το απ'την αρχή.

Ή ρισκάρεις με τις προθεσμίες και βάζεις Γ1 σε κατάστημα και μετά ενεργοποίηση το Online στο ebill... και κουμπώνεις και το ΚΟΤ. Υποχρεωτική πάγια εντολή (βάζεις κάρτα στο ebill)

Ή ξυλωνεις εντελώς το ΚΟΤ και υπογράφεις στο κατάστημα το Enter

 

Πώς έφαγα πάλι εδώ όλο το πρωί ρε. Είπα χτες αντίο, τώρα το εννοώ. Απαντάω μόνο σε νέες ερωτήσεις.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πώς έφαγα πάλι εδώ όλο το πρωί ρε. Είπα χτες αντίο, τώρα το εννοώ. Απαντάω μόνο σε νέες ερωτήσεις.

 

Εσύ ρεπό αύριο και θα τη φάει ο @korakios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχετε υπόψιν ότι στη ΔΕΗ για πάρα πολλά καταστήματα μπορείς να κλείσεις ραντεβού και ηλεκτρονικά και οτι τα περισσότερα (δεν ξερω αν ισχύει για όλα) έχουν ωραριο μεχρι 19:00

https://appointment.dei.gr/#section1

 

 

 

 

Επεξ/σία από teot
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια νέα ερώτηση , 😂 μόλις μπω στο πρόγραμμα σε πόση ώρα μέρες θα έχω κωδικούς να μπω στο online και όταν μπω online τότε θα κάνω την αίτηση για ΚΟΤ η θα έρθει παρέα με το Γ1; Δεν ρωτάω ότι  άλλο να δω ήθελα αν με περνούν οι ημέρες στο υπόσχομαι 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παω σε καταστημα για αλλαγη ονόματος και υπογραφή στο Enter με εξουσιοδότηση για χαρη αλλου ατομου, και η εξουσιοδότηση ειναι απο το gov και οχι με σφραγίδα απο δημόσια αρχη λετε να εχω θεμα;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Μια νέα ερώτηση , 😂 μόλις μπω στο πρόγραμμα σε πόση ώρα μέρες θα έχω κωδικούς να μπω στο online και όταν μπω online τότε θα κάνω την αίτηση για ΚΟΤ η θα έρθει παρέα με το Γ1; Δεν ρωτάω ότι  άλλο να δω ήθελα αν με περνούν οι ημέρες στο υπόσχομαι 😂😂

 

App Reaction GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Θέλει με σφραγίδα κανονικά το ρώτησα και αυτό  στην ΔΕΗ πριν πάω αύριο 

Μου εκανες την καρδια περβόλι 😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vasiliou είπε

Αν παω σε καταστημα για αλλαγη ονόματος και υπογραφή στο Enter με εξουσιοδότηση για χαρη αλλου ατομου, και η εξουσιοδότηση ειναι απο το gov και οχι με σφραγίδα απο δημόσια αρχη λετε να εχω θεμα;;; 

Αν πέσεις σε κάνα νέο υπάλληλο που να ξέρει πως γίνεται ο έλεγχος γνησιότητας δε θα έχεις θέμα.

Αν πέσεις σε υπάλληλο κειμήλιο που συμπληρώνει ένσημα για να βγει στη σύνταξη... δε νομίζω να βγάλεις άκρη.

edit: Kανονικά δεν έχουν δικαίωμα να αρνηθούν την παραλαβή εγγράφου απ'το GOV. Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο δημιουργήθηκαν, για να λύσουν τη γραφειοκρατία... όχι να τη διαιωνίσουν.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vasiliou είπε

Αν παω σε καταστημα για αλλαγη ονόματος και υπογραφή στο Enter με εξουσιοδότηση για χαρη αλλου ατομου, και η εξουσιοδότηση ειναι απο το gov και οχι με σφραγίδα απο δημόσια αρχη λετε να εχω θεμα;;; 

Δεν θα έχεις πρόβλημα, κι εγώ με εξουσιοδότηση μέσω του gov πήγα.

Αν σου πουν τίποτα, ζήτα τα στοιχεία του υπαλλήλου και πες του οτι θα του κάνεις αναφορά ή μίλα με τον προϊστάμενό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...