Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ΠΡΟΜΗ είπε

Καλησπερα , το myHome Online μου φαινεται πιο οικονομικο απο το  myHome Enter . Με ενδιαφερει χωρις κοτ λιγο την βοήθειά. σας!

πρώτα διαβάζουμε το νήμα και μετά ρωτάμε ότι απορίες έχουμε. Αναμένουμε τις απορίες σου αφού διαβάσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ποιες είναι οι τιμές που ισχύουν για το online και το enter για ενεργοποίηση μέχρι και 02/12;

Στην προηγούμενη αναθεώρηση του excel έγραφε: 

Enter:   0.0977 (Η) και 0.0734 (Ν)

ενώ στον αναλυτικό τιμοκατάλογο που έχουν στο site τους για ενεργοποίηση μέχρι 02/12 λέει:

Enter:   0.105 (Η) και 0.07897 (Ν)

Θεωρώντας και την έκπτωση συνέπειας 5% πάμε στα (όπως καταλαβαίνω δε συνυπολογίζεται στις παραπάνω τιμές):

            0.09975 (Η) και 0.0750215 (Ν)

 

Επίσης, ξέρετε αν μπορείς να πας σε οποιοδήποτε κατάστημα ή στο κατάστημα που εξυπηρετεί την περιοχή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leotzian είπε

Ρε παιδιά αν ξεπεράσεις το όριο κοτ πάνω από 10% τότε σε πετάει εξω και σε πάει στο κανονικό πρόγραμμα σαν να μην είχες κοτ δηλαδή στο online πχ οχι στο Γ1.

Αυτό είναι 100% τσεκαρισμένο.

Οχι μαλακιες leo ποιος τα λεει αυτα......δεν ισχυει κατι τετοιο απο πουθενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, aesthe_ είπε

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ποιες είναι οι τιμές που ισχύουν για το online και το enter για ενεργοποίηση μέχρι και 02/12;

Στην προηγούμενη αναθεώρηση του excel έγραφε: 

Enter:   0.0977 (Η) και 0.0734 (Ν)

ενώ στον αναλυτικό τιμοκατάλογο που έχουν στο site τους για ενεργοποίηση μέχρι 02/12 λέει:

Enter:   0.105 (Η) και 0.07897 (Ν)

Θεωρώντας και την έκπτωση συνέπειας 5% πάμε στα (όπως καταλαβαίνω δε συνυπολογίζεται στις παραπάνω τιμές):

            0.09975 (Η) και 0.0750215 (Ν)

 

Τα εχει με τις εκπτωσεις υπολογισμενες ο kor στο excel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Καλησπερα αν κανω εγγραφη στο Γ1 μπορω να αλλαξω το προγραμμα σε enter μετα ηλεκτρονικα?

Μπορείς να κάνεις κατευθείαν στο εντερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Καλησπερα αν κανω εγγραφη στο Γ1 μπορω να αλλαξω το προγραμμα σε enter μετα ηλεκτρονικα?

Τι εγγραφη ακριβως να κανεις στο Γ1 Κωστακηηηηη?:cry:

58 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Μια νέα ερώτηση , 😂 μόλις μπω στο πρόγραμμα σε πόση ώρα μέρες θα έχω κωδικούς να μπω στο online και όταν μπω online τότε θα κάνω την αίτηση για ΚΟΤ η θα έρθει παρέα με το Γ1; Δεν ρωτάω ότι  άλλο να δω ήθελα αν με περνούν οι ημέρες στο υπόσχομαι 😂😂

Ναι το ΚΟΤ θα ερθει παρεα με το Γ1 να σε παρουν να πατε για καφε.:P

Σε ποιο προγραμμανα μπεις?

Εχεις κωδικους ebill?Aν οχι ζητας κωδικο εταιρου και κανεις εγγραφη.

Αφου γινει η μεταβαση και μπεις στο ebill τοτε θα ενεργοποιησεις το online.Αν αργησεις πας με τις νεες τιμες.

Νεα αιτηση για ΚΟΤ θα κανεις μολις αλλαξει το τελευταιο νουμερο απο τον αριθμο παροχης σου.Μολις γινει η μεταβαση δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για κάποιον που ειναι στη ΔΕΗ  στο Γ1 Οικιακό Τιμολόγιο και εξοφλεί με πάγια εντολή  συμφέρει το  το myHome Online που από ότι βλέπω έχει χρέωση  0,096 για ημέρα και πάγιο 0,50 συν 30 ευρώ επιστροφή ή  το myHome Enter με χρέωση 0,10500 για ημέρα και πάγιο 1.50  άλλα έχει έκπτωση συνέπειας 5% συν 2 % για πληρωμή με πάγια εντολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ΠΡΟΜΗ είπε

Λοιπόν για κάποιον που ειναι στη ΔΕΗ  στο Γ1 Οικιακό Τιμολόγιο και εξοφλεί με πάγια εντολή  συμφέρει το  το myHome Online που από ότι βλέπω έχει χρέωση  0,096 για ημέρα και πάγιο 0,50 συν 30 ευρώ επιστροφή ή  το myHome Enter με χρέωση 0,10500 για ημέρα και πάγιο 1.50  άλλα έχει έκπτωση συνέπειας 5% συν 2 % για πληρωμή με πάγια εντολή?

online(παιρνει ΚΟΤ) και καντο αμεσα μεσα απο το ebill γιατι με το ζορι προλαβαινεις τις τιμες αυτες.

Το enter δεν παιρνει ΚΟΤ υποψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

online(παιρνει ΚΟΤ) και καντο αμεσα μεσα απο το ebill γιατι με το ζορι προλαβαινεις τις τιμες αυτες.

Το enter δεν παιρνει ΚΟΤ υποψιν.

ευχαριστώ μπαίνω  αμεσα στο ebill να το κλεισω για το online , φαντάζομαι η ενεργοποιηση να γινει πριν της 2-12-21.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ΠΡΟΜΗ είπε

ευχαριστώ μπαίνω  αμεσα στο ebill να το κλεισω για το online , φαντάζομαι η ενεργοποιηση να γινει πριν της 2-12-21.

Μπες τωρα sto ebill αμεσα να το κανεις.

Τσεκαρε και μια τον τιμοκαταλογο για σιγουρια τι νουμερα σου βγαζει(λογικα τις παλιες τιμες εχει) πριν κανεις το αιτημα.

Θεωρω αν το κανεις σημερα το πολυ μεχρι μεθαυριο θα εχει ολοκληρωθει και θα εισαι κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Μπες τωρα sto ebill αμεσα να το κανεις.

Τσεκαρε και μια τον τιμοκαταλογο για σιγουρια τι νουμερα σου βγαζει(λογικα τις παλιες τιμες εχει) πριν κανεις το αιτημα.

Θεωρω αν το κανεις σημερα το πολυ μεχρι μεθαυριο θα εχει ολοκληρωθει και θα εισαι κομπλε.

Από τη στιγμή που θα επιλέξεις το  my home online πχ 28 Νοεμβρίου σήμερα , από τοτε γίνεται και ενεργοποίηση , γνωστός μου έκανε αίτηση στις 23 Νοεμβρίου και σήμερα εγκρίθηκε το πρόγραμμα μεχρι 23 Νοεμβρίου 23 άρα από τη στιγμή που επιλεξεις το πρόγραμμα από τότε και θα ισχύει θα γίνει η ενεργοποίηση

Επεξ/σία από archiezulu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικη μου εμπειρια : Το 1ο ρολοι Γ1 οικιακο, δημιουργία ebill account Παρασκευη πρωι, αιτηση μέσω ebill για myHome Enter Παρασκευη μεσημερι, και σημερα (!!!) μπαινω ebill και το βλεπω ενεργοποιημενο μεχρι 11/2023...εντυπωσιασμενος ομολογουμενως. Το 2ο ρολοι Γ1 οικιακο επισης, δεν φαινοταν στο ebill καθως ηθελε επικαιροποιηση στοιχειων και συνδεση με ΑΦΜ, τα εκανα Παρασκευη μεσημερι τηλεφωνικα, αναμενω αυριο να εμφανιστει στο ebill να πατησω το κουμπι για 2η φορα (για καλο και για κακο εχω κλεισει κι ενα ραντεβου σε καταστημα Τριτη απογευμα αν κατι δε παει καλα). Εδω φυσικα να ευχαριστησω ιδιαιτερα τα παιδια του θεματος που βαρανε υπερωριες 🤩🤩🤩

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

  

6 ώρες πριν, tzagaritos είπε

μια ερώτηση, σε μετάβαση απο Γ1 σε online, οσο ήταν η παροχη στο Γ1, εκδόθηκε λογαριασμός με ημερομηνία λήξεως 3/12/21, αυτός θα πληρωθεί με την πάγια εντολή ή με την πάγια θα αρχίσουν να πληρώνονται μόλις εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός του home online και μετα?

πλήρωσέ τον

6 ώρες πριν, Inler είπε

Κάπου σε έχασα.Είμαι ήδη στο Γ1 απλά δεν είναι στο όνομα μου ο λογαριασμός.

πήγαινε επι τόπου να ξεμπερδέψεις

4 ώρες πριν, DIMITRIOS8085 είπε

Εχω ηδη κλεισει ραντεβου με δεη αυριο για να μπω στο myhomeenter. Θα προλάβω να μπω στο online μεχρι 2/12?

ή θα μπεις enter κατευθείαν ή Γ1 και μετά online , διάλεξε

4 ώρες πριν, KenJiNx είπε

Πιστεύει κάποιος σοβαρά πως αν κάνεις νέα αίτηση αύριο Δευτέρα, θα εχει ενεργοποιηθεί μέχρι τη πεμπτη ;

πίστευε και μη ερεύνα

4 ώρες πριν, MiltiadisMan είπε

διότι διάβασα ότι αλλάζει ο αριθμός παροχής.

δώσε λινκ

3 ώρες πριν, satsok2 είπε

Φίλε, δε θες να καταλαβεις;

 

3 ώρες πριν, KenJiNx είπε

Μάλλον εσύ δε θες να καταλάβεις.

αν μας τα κάνετε τσουρέκια και οι 2 θα κάνω αναφορές

2 ώρες πριν, ΠΡΟΜΗ είπε

Καλησπερα , το myHome Online μου φαινεται πιο οικονομικο απο το  myHome Enter . Με ενδιαφερει χωρις κοτ λιγο την βοήθειά. σας!

https://www.watt-volt.gr/zero/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...