Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ο ΔΕΔΔΗΕ ολοκλήρωσε τη μεταφορά, δεν έχει ενημερωθεί ακόμα η ΔΕΗ μέσω του Θαλή. Είχα παρόμοια φάση ανάποδα... πήρα mail απ'τη ΔΕΗ ότι έστειλε το αίτημα εκπροσώπησης στο ΔΕΔΔΗΕ κι εκείνοι το παρέλαβαν μετά από 2-3 μέρες. Φυσιολογικό είναι.

ποιος ενημερωνει την δεη μεσω Θαλη? και που μπορω να απευθυνθω εγω ωστε να το επισπευσω? 

και αφου ολοκληρωθηκε οπως λες η μεταφορα, γιατι δεν φενεται στο γνωστο λινκ του δεδδιε

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα για το online σήμερα θα ισχύει με τις σημερινές τιμές κιλόβατορας η με τις αυριανες που θα ισχύουν από αύριο? Είναι λέει υπό εξέταση τώρα το αίτημα 

Επεξ/σία από eidikos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Είμαι ίδια φάση. 22/11 έκανα econtract για online. Όποτε μιλάω στο τηλέφωνο μου λένε και κάτι διαφορετικό. Είτε ότι θα έχω τις χρεώσεις που ίσχυαν τη στιγμή που έκανα την αίτηση είτε θα υπάρξουν οι νέες χρεώσεις μιας και το προϊόν θα ενεργοποιηθεί αργότερα. Δυστυχώς δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση από τη ΔΕΗ στο συγκεκριμένο ζήτημα. Κατάφερα και έκλεισα ραντεβού για αύριο απόγευμα και σκέφτομαι μήπως τελικά τα βροντήξω όλα στον αέρα και πάω να κάνω το enter να τελειώνω. Είμαι ακόμα σε σκέψεις.

Απο το να μην προλαβεις τιποτα και να τα χασεις και τα δυο κανε το enter liak να κλειδωσεις τιμη.

Εδω που εφτασες με τα οσα προβληματα ειχες με τον μετρητη κανε αυτο που πρεπει και κλειδωσε τιμη για 6 μηνες να εισαι οκ.Μην το σκεφτεσαι αλλο κλειστο να τελειωνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikolas_kriti είπε

δεν κάνει την ενεργοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ να ενεργοποιήθεί σε κανενός το ebill!!! Οπότε περιμένουμε ΔΕΔΔΗΕ!!

δεν έχει σχέση ο ΔΕΔΔΗΕ με το ebill

3 ώρες πριν, katsiletra είπε

24 μου έστειλαν τα δικαιολογητικά

για 30 μέρες ισχύει η προσφορά που σου στείλανε, αρκεί να έγραφε το online και όχι το Γ1 όπως έγραφε σε κάποιους (ή ήταν κενό)

3 ώρες πριν, xraxra είπε

Μια διευκρίνηση. Εστω οτι παμε σε κατάστημα και κάνουμε το ΔΕΗ ENTER. Πρέπει αμεσα μετά την υπογραφή της σύμβασης να κάνουμε e-bill? (δεν ειχα παλιά που ημουν ΔΕΗ).  Η πρέπει να περιμένουμε λίγο?(πχ κάποιες ώρες ή μία μέρα)

δε χρειάζεται το ebill , υπογράφεις enter

2 ώρες πριν, toni31 είπε

Κάποιος που δεν έχει κοτ σήμερα αλλά πιθανότατα να ενταχθεί μετά, πάει από τώρα online με παλιές τιμές?

με τη σειρά απο άλλο πάροχο Γ1 και τρέχεις με κωδικο εταίρου ebill ,online

2 ώρες πριν, lazarnik είπε

αυτο λεμε οσοι πανε για το εντερ το κλειδωνουν αμεσα. το θεμα ειναι οσοι εχουν κοτ θα το χασουν με το εντερ.

αν δεν καταργήσουν πρώτα το ΚΟΤ ,τότε θα τους πετάξουν στο Γ1 αν βάλουν enter

1 ώρα πριν, TiMoRiS είπε

Έκανα αίτηση 25/11 οπου μου ήρθε emai με τα δικαιολογητικά και απάντησα εντός 10', έλαβα mail επιβεβαίωσης αλλα η σύμβαση έλεγε Γ1Ν.

κακώς

1 ώρα πριν, TiMoRiS είπε

Έχω κλείσει και ραντεβού το μεσημερι στην ΔΕΗ για το Enter.

Τι μου προτείνετε να κάνω?

πήγαινε να τελειώνεις

42 λεπτά πριν, lakistsiou είπε

Μόλις γύρισα από ΔΕΗ και η προϊστάμενος μου είπε ότι μονο όσοι είναι ήδη στη ΔΕΗ μπορούν να προλάβουν τις προηγούμενες τιμές

μήνυση για παραπληροφόρηη, πάρτα γραπτώς

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Κατάφερα και έκλεισα ραντεβού για αύριο απόγευμα και σκέφτομαι μήπως τελικά τα βροντήξω όλα στον αέρα και πάω να κάνω το enter να τελειώνω. Είμαι ακόμα σε σκέψεις.

βάλε enter, με πάγια εντολή και κάρτα οι διαφορές είναι μικρες (νομίζω δεν έχεις ΚΟΤ)

1 ώρα πριν, knight666 είπε

1. Γνωρίζουμε τις νέες τιμές που θα ισχύουν μετά τις 2/12 στους απλούς λογαριασμούς;

Όχι στους Enter & Online γιατί αυτούς τους βρήκα.

οι τιμές αλλάζουν ανα μήνα μιας και είναι κυμαινόμενο +0,23€/kw επιπλέον για τον τρέχων μήνα

33 λεπτά πριν, xraxra είπε

Νευριασα  πολύ και έφυγα.

κακώς έφυγες , η ΥΔΕ δεν έχει σχέση με τη ΔΕΗ

μήνυση για παραπληροφόρηη, πάρτα γραπτώς

32 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Πως μπορώ να δω αν έχω ενταχτεί στο my home enter?

αν υπέγραψες εντάχτηκες

28 λεπτά πριν, golden33 είπε

Αν δεν τις προλάβει τελικά μπορούμε να μην προχωρήσουμε στη ΔΕΗ ? Τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση?

τις πρόλαβε αλλά αν κάνουν λάθος καταγγελία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Έκανα για το online σήμερα θα ισχύει με τις σημερινές τιμές κιλόβατορας η με τις αυριανες που θα ισχύουν από αύριο? Είναι λέει υπό εξέταση τώρα το αίτημα 

Λογικα με τις σημερινες αλλα ποτε δεν ξερεις ολα να τα περιμενεις ετσι οπως ειναι η κατασταση τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

μέσω ebill ?

Λογικα μεσω ebill το εκανε για να λεει υπο εξεταση.

Κατα 99,99% κλειδωσε με τις παλιες τιμες αλλα πως να του το πεις με 100% σιγουρια.:unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κανένας με ηλεκτρονική αίτηση με υπογραφή σύμβασης γύρω στις 25/11 να του έχουν στείλει μήνυμα ότι προωθήθηκε στο ΔΕΔΔΗΕ?

(για ENTER ή άλλο πρόγραμμα με αλλαγή παρόχου)

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ekrepali είπε

- Yπέγραψε άμεσα το Enter, δεν μπορούν να στο αρνηθούν ακόμα κι αν έχει λήξει το πιστοποιητικό. H ΔΕΗ δεν έχει καμιά δουλειά να ασχολείται με τα ΥΔΕ, βέβαια στην περίπτωση σου πάλι καλά που το έπραξαν.

Θα μπαίνεις εδώ κάθε μέρα μέχρι να δεις ότι έχει ανανεωθεί. https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

 

Καλά,τι άνθρωποι είναι αυτοί? Ασχετοι ή επικίνδυνοι?  

Δηλαδή δεν θα έπρεπε να ψάξουν για το ΥΔΕ?  Δεν ειναι δουλειά τους?

Αφησαν να εννοηθεί οτι αφου υπάρχει εκκρεμότητα με το ΥΔΕ ,θα καθυστερήσει η δουλείά και θα χάσω τις παλιές τιμές.

Ειναι εταιρία ή μπ.....λο αυτοί τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

μήνυση για παραπληροφόρηση, πάρτα γραπτώς

Μικρή πόλη,ελεύθερος επαγγελματίας,μήνυση δύσκολο.

Οταν την ρωτούσα αν μπορούν  να επισυναφθούν οι τιμές μου είπε αυτά φαίνονται στο σάιτ...

Εχω μπερδευτεί ρε γαμώτο,αν με πάνε στις νέες τιμές είναι σχεδόν τριπλάσια η τιμή ημερήσιας κβ σε σχέση με αυτή που έχω τώρα απο nrg (και έρχονται 3 δύσκολοι μήνες) .Αν προλάβω τις παλιές τουλάχιστον το νυχτερινό είναι αρκετά κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμή της κιλοβατώρας είναι 0,11 στο Γ1 χωρίς κάποιο συμβόλαιο.Μονο στα χαρτιά βέβαια γιατί με τις ρήτρες πάει σχεδόν διπλάσιο. Κάποιος που έχει ήδη ΔΕΗ Γ1 ΚΟΤ Α τον συμφέρει να μπει στο ebill του και να ενεργοποιήσει το my home online;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...