Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, lakistsiou είπε

 

Εχω μπερδευτεί ρε γαμώτο,αν με πάνε στις νέες τιμές είναι σχεδόν τριπλάσια η τιμή ημερήσιας κβ σε σχέση με αυτή που έχω τώρα απο nrg (και έρχονται 3 δύσκολοι μήνες) .Αν προλάβω τις παλιές τουλάχιστον το νυχτερινό είναι αρκετά κοντά.

Αν δεν εισαι σιγουρος(με καποιο τροπο) οτι θα κλεισεις με τις παλιες μεινε στην NRG.

Μόλις τώρα, achiavg είπε

Κάποιος που έχει ήδη ΔΕΗ Γ1 ΚΟΤ Α τον συμφέρει να μπει στο ebill του και να ενεργοποιήσει το my home online;

Καντο οσο πιο γρηγορα μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, achiavg είπε

Οι τιμή της κιλοβατώρας είναι 0,11 στο Γ1 χωρίς κάποιο συμβόλαιο.Μονο στα χαρτιά βέβαια γιατί με τις ρήτρες πάει σχεδόν διπλάσιο. Κάποιος που έχει ήδη ΔΕΗ Γ1 ΚΟΤ Α τον συμφέρει να μπει στο ebill του και να ενεργοποιήσει το my home online;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58942293

4 λεπτά πριν, lakistsiou είπε

Μικρή πόλη,ελεύθερος επαγγελματίας,μήνυση δύσκολο.

Οταν την ρωτούσα αν μπορούν  να επισυναφθούν οι τιμές μου είπε αυτά φαίνονται στο σάιτ...

ok, ήμουν παραφορτωμένος

καταρχάς υπέγραψες ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58942293

ok, ήμουν παραφορτωμένος

καταρχάς υπέγραψες ?

Ευχαριστώ για την απάντηση.Όχι,ημουν έτοιμος να υπογράψω μέχρι που της είπα ότι είμαι στην nrg και εκεί μου είπε τα μα μου για ΔΕΔΔΗΕ και 15 μερες και ότι θα ενταχθώ στο νεο τιμολόγιο...

Αν υπογράψω αύριο δηλαδή,καλύπτομαι νομικά να κατοχυρώσω τις παλιές χρεώσεις;Τι να ζητήσω να μου επισυνάψει στα χαρτιά αν τελικά βρω το θάρρος να το ρισκάρω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση: 

ΥΔΕ που φτιάχνεται τωρα, θέλει την καινούργια φόρμα ή αυτή που ίσχυε μέχρι πριν λιγο?

Κάποιοι λενε ότι είναι ανάλογα την περιοχή...

Επεξ/σία από m4rk0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lakistsiou είπε

Αν υπογράψω αύριο δηλαδή,καλύπτομαι νομικά να κατοχυρώσω τις παλιές χρεώσεις;Τι να ζητήσω να μου επισυνάψει στα χαρτιά αν τελικά βρω το θάρρος να το ρισκάρω

εκτύπωσε τον τιμοκατάλογο και ζήτα να μπει το έγγραφο στο συμβόλαιο

αν σου αρνηθεί , αναφέρεις οτι σύμφωνα με τον κώδικα ηλεκτρικής ενέργειας (άρθρο 18 2 γ ) είναι υποχρεωμένοι να τον επισυνάψουν και αναφέρεις ,  (αν το κάνεις δεν ξέρω), δεν απειλείς, οτι θα φωνάξεις την αστυνομία για καταγραφή του γεγονότος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, satsok2 είπε

Κάτι που δεν έχω καταλάβει.

Ημουν Γ1Ν χωρίς ΚΟΤ και μέσω e-bill έκανα αίτηση για το Enter.

Θα χρειαστώ τίποτα χαρτια αν το εγκρινουν;

ολα αυτοματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόγραμμα της μητέρας μου στην ελπεδισον δεν έχει ρήτρα, αλλάζει η τιμή, να την πάω ΔΕΗ?

Έχω καεί εντελώς με την φάση, έτσι....δεν έχει μείνει ούτε ένα κύτταρο.....

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από ΔΕΗ υπέγραψα συμβόλαιο για το  myHome Enter  ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι πρόλαβα της τωρινές τιμές 0,105 

Ήμουν σε άλλο πάροχο.

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, toni31 είπε

Το πρόγραμμα της μητέρας μου στην ελπεδισον δεν έχει ρήτρα, αλλάζει η τιμή, να την πάω ΔΕΗ?

Έχω καεί εντελώς με την φάση, έτσι....δεν έχει μείνει ούτε ένα κύτταρο.....

αν δεν έχει ΚΟΤ , στο enter

3 λεπτά πριν, sakis61462 είπε

ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε

μη δίνετε σημασία στο τι λέει προϊστάμενος , διευθυντής , υπάλληλος , όλα λόγια του αέρα είναι

ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΥΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ (για το enter)

σύμφωνα με τον κώδικα ηλεκτρικής ενέργειας (άρθρο 18 2 γ )

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δεν έχει ΚΟΤ , στο enter

Τώρα δεν έχει κοτ, δεν ξέρω γιατί αλλά το δικαιούται. Αν θέλει να μπει μετά το χάνει, ε?

Η τιμή στην ελπεδισον θα πάρει πάνω ασχέτως με την ρήτρα, ή υπάρχει πρόγραμμα που το κρατάει σταθερό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, toni31 είπε

Τώρα δεν έχει κοτ, δεν ξέρω γιατί αλλά το δικαιούται. Αν θέλει να μπει μετά το χάνει, ε?

 

Το παλιό Enter δε συνδιάζεται με ΚΟΤ. Θα την πετάξει στη Γ1, ή στο νέο Enter με 0.18... μάλλον το 1ο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, toni31 είπε

Τώρα δεν έχει κοτ, δεν ξέρω γιατί αλλά το δικαιούται. Αν θέλει να μπει μετά το χάνει, ε?

αν μπει στο ΚΟΤ , δεν το χάνει to KOT , θα την πετάξει αυτόματα όμως απο enter στο Γ1

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Το παλιό Enter δε συνδιάζεται με ΚΟΤ. Θα την πετάξει στη Γ1, ή στο νέο Enter με 0.18... μάλλον το 1ο.

σε φόρμα είσαι , έφτιαξε το προφίλ και πετάς !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, toni31 είπε

Το πρόγραμμα της μητέρας μου στην ελπεδισον δεν έχει ρήτρα, αλλάζει η τιμή, να την πάω ΔΕΗ?

Έχω καεί εντελώς με την φάση, έτσι....δεν έχει μείνει ούτε ένα κύτταρο.....

Η Elpedison δεν είχε κάποιο πρόγραμμα χωρίς ρήτρα. Εκεί είμαι και τους ρώτησα πριν κανω την αίτηση για ΔΕΗ.

Πώς γίνεται να μην έχει της μητέρας σου? Έχει κάνει ειδική συμφωνία μαζί τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...