Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

image.png.30ed7aba695cfedcdd46f0c664600dfc.png

*Για θέματα τεχνικής υποστήριξης e-bill πατήστε εδώ ..*Για όποιον έχει επιλέξει ηλεκτρονικά το ONLINE  ή  το  ENTER , &  το Αίτημα βρίσκεται ακόμη , "υπο-εξέταση" .. Κρατήστε εκτύπωση (μέσα απ΄το ebill) από το "ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΩΝ" γιατί μπορεί να χαθούν τα στοιχεία ενεργοποίησης των 2 προγραμμάτων.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

ρε παιδιά σοβαρά τώρα....τη νομοθεσία για συναλλαγές την έχετε διαβάσει ποτέ;

οι όροι που διέπουν μια συναλλαγή τίθονται σε ισχύ την ημερομηνία ΣΥΝΑΨΗΣ/ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ.

αν είναι δυνατόν να πρέπει να φτάσουμε στην άλφα βήτα για πράγματα που στα 18 σας χρόνια ως ενήλικες θα έπρεπε να τα έχετε εμπεδώσει.

Εννοείται πως τα ξέρω όλα αυτά. Εμπιστοσύνη δεν υπάρχει στο άλλο μέλος της συμφωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

Εννοείται πως τα ξέρω όλα αυτά. Εμπιστοσύνη δεν υπάρχει στο άλλο μέλος της συμφωνίας.

η εμπιστοσύνη καταρρίπτεται όταν υπάρχουν γραπτά που δεν αμφισβητούνται. 

δε καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

η εμπιστοσύνη καταρρίπτεται όταν υπάρχουν γραπτά που δεν αμφισβητούνται. 

δε καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι.

Εγώ έχω κάνει αίτηση για myHomeOnline στις 17/11 και έχω υπογράψει την σύμβαση που μου έστειλαν 25/11 , μάντεψε ποιος θα μπει με τις νέες τιμές και θα πρέπει να φάει άλλες 5 μέρες με καταγγελίες μπας και του βάλουν την παλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά και με εμένα ενώ χθες δε μπορούσα να φτιάξω e bill σήμερα έκανα εγγραφή κανονικά και ενεργοποίηση του online μέσω του e bill 

Το αίτημα είναι υπό εξέταση και σε εμένα πιστεύω όλα καλά θα πάνε

Ευχαριστώ  πολύ για τις απαντήσεις σας στις απορίες μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργία ebill χθες και αλλαγή από Γ1Ν σε myHomeOnline.

Σήμερα πρωί άλλαξε το status σε ενεργό, οπότε φαντάζομαι πρόλαβα τις παλιές χρεώσεις.

Ένας συνάδελφος πάντως που μίλαγε με ΔΕΗ για δικό του αίτημα από άλλο πάροχο, και ρώτησε και τις ενεργοποιήσεις συνδομητών ΔΕΗ μέσω ebill, του είπαν ότι δεχόντουσαν αιτήσεις με παλίες χρεώσεις μέχρι εχθές.

Τώρα αν ισχύει βέβαια...

deh.PNG.01dab537bd0dd2f8ada6cdf32b1dd4c2.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαναρωτάω γιατί δεν απαντήθηκε, αν γνωρίζει κάποιος φυσικά.

1)Θέλουν τελευταίο εκκαθαριστικό λογαριασμό; Μόλις μου βγήκε κι ένας έναντι τρελός 230€.Να τον πληρώσω και να τους πάω το αποδεικτικό του έναντι;

2)Για τα 100€ εγγύηση του enter οι γνώμες διίστανται απ'οτι βλέπω. Άλλος λέει του είπανε ΔΕΝ τα παίρνεις πίσω με πάγια και άλλος το αντίθετο. Άραγε υπάρχει κάποιος που να του συνέβη είτε το ένα είτε το άλλο?

Επεξ/σία από thrileo1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

ρε παιδιά σοβαρά τώρα....τη νομοθεσία για συναλλαγές την έχετε διαβάσει ποτέ;

οι όροι που διέπουν μια συναλλαγή τίθονται σε ισχύ την ημερομηνία ΣΥΝΑΨΗΣ/ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ.

αν είναι δυνατόν να πρέπει να φτάσουμε στην άλφα βήτα για πράγματα που στα 18 σας χρόνια ως ενήλικες θα έπρεπε να τα έχετε εμπεδώσει.

Μια συμφωνία έχει 2 μέρη. Για να ισχύσει πρέπει να υπογράψουν και τα 2 μέρη.

Αν υπογράφω μόνος μου συμφωνίες σήμερα, ισχύουν από σήμερα....?!?!?! Απο ποτέ δεν ισχύουν, αν δεν υπογραψει και ο 2ος

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tomtsir είπε

Εγώ έχω κάνει αίτηση για myHomeOnline στις 17/11 και έχω υπογράψει την σύμβαση που μου έστειλαν 25/11 , μάντεψε ποιος θα μπει με τις νέες τιμές και θα πρέπει να φάει άλλες 5 μέρες με καταγγελίες μπας και του βάλουν την παλιά...

η κουβέντα ξεκίνησε για το τι ισχύει νομικά. Νομικά λοιπόν όποιος υπογράψει έως ΚΑΙ 2/12 καπάρωσε τις παλιές τιμές.

Για το αν η ΔΕΗ ξύνονται/βαριούνται/κάνουν πονηριές και θα πρέπει να τους κυνηγήσετε είναι ΑΛΛΟ καπέλο.

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

 

Μια συμφωνία έχει 2 μέρη. Για να ισχύσει πρέπει να υπογράψουν και τα 2 μέρη.

Αν υπογράφω μόνος μου συμφωνίες σήμερα, ισχύουν από σήμερα....?!?!?! 

αυτό που σου στέλνουν ηλεκτρονικά έχει ισχύ ως υπογεγραμμένο. έχει πάνω τα στοιχεία της ΔΕΗ...και ημερομηνία...

ειλικρινά θα σταματήσω να ασχολούμαι. αδυνατώ να πιστέψω οτι ρωτάτε τέτοια πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

η κουβέντα ξεκίνησε για το τι ισχύει νομικά. Νομικά λοιπόν όποιος υπογράψει έως ΚΑΙ 2/12 καπάρωσε τις παλιές τιμές.

Για το αν η ΔΕΗ ξύνονται/βαριούνται/κάνουν πονηριές και θα πρέπει να τους κυνηγήσετε είναι ΑΛΛΟ καπέλο.

Εγώ θα κάνω τις καταγγελίες από την περιγραφή του κορακιου και θα ενημερώσω...

Αλλα δεν είμαι και 100% αισιόδοξος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, CoderX99 είπε

 

Έκανα ηλεκτρονικά την αίτηση για το Online, μέσω ebill τελικώς και ενεργοποιήσα και την Πάγια Εντολή. Τώρα γράφει υπό εξέταση. Θα χρειαστεί κάτι επιπλέον για να ενεργοποιηθεί; Θα ζητήσουν δικαιολογητικά μέσω mail ή αφορά μόνο νέους πελάτες + το πρόγραμμα Enter; (Να ξέρω να είμαι με το F5 όλη μέρα!)

Τελικώς σήμερα το βλέπω ενεργοποιημένο στο ebill μου μέχρι 11/2023. Ο τιμοκατάλογος που υπάρχει με σύνδεσμο οδηγεί στις παλιές τιμές.

Δεν έχω λάβει κάτι να υπογράψω, υποθέτω γιατί ήμουν ήδη πελάτης.

Επεξ/σία από CoderX99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CoderX99 είπε

Τελικώς σήμερα το βλέπω ενεργοποιημένο στο ebill μου μέχρι 11/2023. Ο τιμοκατάλογος που υπάρχει με σύνδεσμο οδηγεί στις παλιές τιμές.

Δεν έχω λάβει κάτι να υπογράψω, υποθέτω γιατί ήμουν ήδη πελάτης.

σωστά υποθέτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, CoderX99 said:

Τελικώς σήμερα το βλέπω ενεργοποιημένο στο ebill μου μέχρι 11/2023. Ο τιμοκατάλογος που υπάρχει με σύνδεσμο οδηγεί στις παλιές τιμές.

Δεν έχω λάβει κάτι να υπογράψω, υποθέτω γιατί ήμουν ήδη πελάτης.

πότε έκανες την αίτηση και ενεργοποιήθηκε σήμερα? Για να έχουμε μια εικόνα του χρόνου που κάνουν για να ενεργοποιήσουν όσους πάτησαν το enter απο ebill και ηταν παλιοί πελάτες

Επεξ/σία από Bubs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...