Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, georgios29 είπε

Ένας συνάδελφος πάντως που μίλαγε με ΔΕΗ

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος , καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος

4 λεπτά πριν, thrileo1983 είπε

Μόλις μου βγήκε κι ένας έναντι τρελός 230€.Να τον πληρώσω και να τους πάω το αποδεικτικό του έναντι;

ναι

4 λεπτά πριν, thrileo1983 είπε

2)Για τα 100€ εγγύηση του enter οι γνώμες διίστανται απ'οτι βλέπω. Άλλος λέει του είπανε ΔΕΝ τα παίρνεις πίσω με πάγια και άλλος το αντίθετο. Άραγε υπάρχει κάποιος που να του συνέβη είτε το ένα είτε το άλλο?

ρώτα αν εχει κάποιο λινκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα

Είμαι καθοδόν για ΔΕΗ για αλλαγή επωνυμίας και σύμβαση enter

Γνωρίζει κάποιος να μου πει έχει εγγύηση το έντερ? Και αν ναι πως διαμορφώνονται ?

Ευχαριστώ πολυ

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bubs είπε

πότε έκανες την αίτηση και ενεργοποιήθηκε σήμερα? Για να έχουμε μια εικόνα του χρόνου που κάνουν για να ενεργοποιήσουν όσους πάτησαν το enter απο ebill και ηταν παλιοί πελάτες

έχω 3 παροχές σε Γ1 που έγιναν οι 2 τη προηγούμενη βδομάδα και η μία χθες βράδυ.

για τις 2 τις προηγούμενης εβδομάδας ήταν έτοιμες σε 1 εργάσιμη.

για την χθεσινοβραδινή θα σε κάνω mention μόλις μάθω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ειλικρινά θα σταματήσω να ασχολούμαι. αδυνατώ να πιστέψω οτι ρωτάτε τέτοια πράγματα.

εσύ το συνεχίζεις , καταλαβαίνεις οτι η ερώτηση "προλαβαίνω τις νέες τιμές " θα σκάει σε κάθε σελίδα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Αφου γράφει online στη σύμβαση και αφού δέχτηκαν τα έγγραφα έστω και με τα χίλια ζόρια σου προτείνω να περιμένεις και να μη πας κατάστημα να τα μπλέξεις. Στο ebill έχεις πρόσβαση με κωδικούς από παλιά η όχι;

όχι δεν έχω πρόσβαση από παλια στο ebill, ήταν στο όνομα του πατέρα μου το ρολόι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, greekfragma said:

έχω 3 παροχές σε Γ1 που έγιναν οι 2 τη προηγούμενη βδομάδα και η μία χθες βράδυ.

για τις 2 τις προηγούμενης εβδομάδας ήταν έτοιμες σε 1 εργάσιμη.

για την χθεσινοβραδινή θα σε κάνω mention μόλις μάθω.

και εγώ έκανα σε 3 Γ1 χθες το βράδυ, στο τηλέφωνο σήμερα μου είπε ο υπάλληλος που το έψαξε οτι κατοχύρωσα, είπε επίσης ότι έβαλε σημείωση στην καρτέλα μου για να είναι ακόμα πιο σίγουρο. Σε φίλο που πήρε τηλέφωνο σήμερα για να το κάνει επίσης σήμερα άλλος υπάλληλος του είπε ότι το έχασε ήταν μέχρι χθές!

Μακάρι ολα να πάνε καλά

Επεξ/σία από Bubs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Bubs είπε

πότε έκανες την αίτηση και ενεργοποιήθηκε σήμερα? Για να έχουμε μια εικόνα του χρόνου που κάνουν για να ενεργοποιήσουν όσους πάτησαν το enter απο ebill και ηταν παλιοί πελάτες

Η αίτηση έγινε χθες το πρωί για HomeOnline, μιας και έχω ΚΟΤ. Σήμερα το πρωί ενεργοποιήθηκε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, liakjim είπε

Το θέμα είναι πόσο καταχωρημένοι είμαστε γιατί το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για τα econtract. Σήμερα έχω ραντεβού στις 5μμ υποτίθεται. Για να είμαι ειλικρινής δεν γουστάρω να πάω μέχρι εκεί, να σκάσω ένα 100αρικο για εγγύηση όταν στο online δεν έχει και να έχω και μεγαλύτερες τιμές χρέωσης σε κιλοβατώρες από αυτές που έχω κάνει ήδη αίτηση μόνο και μόνο γιατί αργούν από τη ΔΕΗ να επεξεργαστούν μια αίτηση και στον φόβο μη κάνουν τη λαμογια. Έχω λίγες ώρες ακόμα να αποφασίσω.

Στην ίδια κατάσταση ακριβώς και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Bubs είπε

στο τηλέφωνο σήμερα μου είπε ο υπάλληλος

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος , καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Έχει "φρακάρει" η Κεντρική Σελίδα της ΔΕΗ ...WWW.DEI.GR ... Θα πέσει πολύ κλάμα , έτσι & την κλείσουν για κανα  2-3 μέρες..  Δεν φορτώνει με τίποτα... & αν φορτώσει , δεν μπαίνει στις υπόλοιπες καρτέλες ... ΑΑρρεε  γλέντια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bubs είπε

και εγώ έκανα σε 3 Γ1 χθες το βράδυ, στο τηλέφωνο σήμερα μου είπε ο υπάλληλος που το έψαξε οτι κατοχύρωσα, είπε επίσης ότι έβαλε σημείωση στην καρτέλα μου για να είναι ακόμα πιο σίγουρο. Σε φίλο που πήρε τηλέφωνο σήμερα για να το κάνει επίσης σήμερα άλλος υπάλληλος του είπε ότι το έχασε ήταν μέχρι χθές!

Μακάρι ολα να πάνε καλά

Σήμερα, μέσω τηλεφωνου μας ειπε η ΔΕΗ, ότι μέχρι χθες ήταν να κανεις τηλεφωνική αίτηση και μέχρι σήμερα ηλεκτρονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sphinxgr είπε

Σήμερα, μέσω τηλεφωνου μας ειπε η ΔΕΗ,

 

2 λεπτά πριν, korakios είπε

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος , καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leotzian είπε

Τι έγινε ρε παιδιά τελικά με το σύστημα των ινδιάνων με τους καπνούς θα επικοινωνούμε? Ξέρει κάνεις πότε αφού αλλάξουν τα ψηφία στον ΔΕΔΔΕΗ το ONLINE θα ενεργοποιηθεί τελικά παίρνω δεη και το κλείσανε το μαγαζί.

απο οτι εχω καταλαβει συμπιπτουν οι ημερομηνιες σου με τις δικες μου. σημερα το πρωι αλλαξαν τα νουμερα. και εμενα ειναι ακομα προς εξεταση. ενημερωσε με οταν αλλαξει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, greekfragma είπε

η κουβέντα ξεκίνησε για το τι ισχύει νομικά. Νομικά λοιπόν όποιος υπογράψει έως ΚΑΙ 2/12 καπάρωσε τις παλιές τιμές.

Για το αν η ΔΕΗ ξύνονται/βαριούνται/κάνουν πονηριές και θα πρέπει να τους κυνηγήσετε είναι ΑΛΛΟ καπέλο.

αυτό που σου στέλνουν ηλεκτρονικά έχει ισχύ ως υπογεγραμμένο. έχει πάνω τα στοιχεία της ΔΕΗ...και ημερομηνία...

ειλικρινά θα σταματήσω να ασχολούμαι. αδυνατώ να πιστέψω οτι ρωτάτε τέτοια πράγματα.

Έχεις δίκιο. Ξανακοίταξα την αίτηση. Βασικά δεν είναι καν αίτηση. Είναι σύμβαση με ημερομηνία και συμβαλλόμενα μέλη. Δεν πρόκειται να τους κάνω τη χάρη και να τρέξω από εκεί. Θα απαιτήσω την ένταξη μου στο πρόγραμμα που υπογράψαμε και με τους όρους που ίσχυαν την ημερομηνία υπογραφής.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...