Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, JDimi είπε

Πήγα και εγώ σήμερα αν και δεν έκανα δουλειά, σύμφωνα με την υπάλληλο παίρνουμε την παλιά τιμή κιλοβατόρας για αιτήσεις μέχρι την Πέμπτη.

Ενώ δεν αναφερόταν στα απαραίτητα δικαιολογητικά ότι χρειάζεται μισθωτήριο από taxis μου το ζήτησε και δεν ήταν δηλωμένο το δικό μου στο taxis από τον εκμισθωτή. Είχα μόνο το αρχικό χειρόγραφο που είχαμε κάνει το 2013 και ήταν θεωρημένο από τη ΔΟΥ αλλά δεν το δέχτηκαν.

Άρα πάω πάλι αύριο, λοιπές πληροφορίες εγγύηση 100 ευρώ μου είπε (αύριο θα ρωτήσω αν επιστρέφονται σε περίπτωση που βάλω πάγια και θα ζητήσω αν μπορεί να βάλει την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό ώστε να κάνω την πάγια πριν πληρώσω την εγγύηση)

Πολύ εξυπηρετική η υπάλληλος και φάνηκε να γνωρίζει.

 

 

*Η Εγγύηση που πληρώνεις στο Κατάστημα,  για Συμβόλαιο - Σύμβαση , π.χ. για το "ENTER" , Επιστρέφεται με την έκδοση του 2ου Λογαριασμού (όχι με τον 1ο Λογ.) εφόσον όμως κάνεις Ενεργοποίηση την Πάγια Εντολή Πληρωμής (μέσω του ebill) . *Εάν δεν ενεργοποιήσεις την Πάγια Εξόφληση , δεν επιστρέφεται η Εγγύηση.. *Το πρόγραμμα "ENTER" δεν το χάνεις , γιατί δεν έχει υποχρέωση εξόφλησης με Πάγια Εντολή .. * Απλά θα την κάνεις άμα θες , για να πάρεις την Εγγύηση Πίσω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έκανα αίτηση 25/11 οπου μου ήρθε emai με τα δικαιολογητικά και απάντησα εντός 10', έλαβα mail επιβεβαίωσης αλλα η σύμβαση έλεγε Γ1Ν.

Μου είπαν ότι θα πρέπει να το ενεργοποιήσω εγώ.

Ξαναμιλάω δύο φορές σήμερα μαζί τους και ο ένας υπάλληλος μου είπε είναι απίθανο να το προλάβεις και ο δεύτερος μου είπε αφού το έχεις στείλει εμπρόθεσμα θα μας με την τρέχουσα τιμολόγηση.

Έχω κλείσει και ραντεβού το μεσημερι στην ΔΕΗ για το Enter.

Τι μου προτείνετε να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, isovitisgr είπε

Καλή σας μέρα, 

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι στο πρόγραμμα ΔΕΗ Homa online, έχω βάλει και πάγια εντολή μέσω χρεωστικής κάρτας  και το θέμα είναι ότι μου είχε έρθει ένας λογαριασμός 2 ευρώ που λήγει σήμερα. Ως τώρα δεν έχει γίνει κάποια κίνηση από την κάρτα μου. Ξέρετε αν θα έπρεπε να έχει ήδη πληρωθεί και αν ναι πως μπορώ να λύσω το θέμα; 

Αρχικά δες αν έχει δεσμευθεί το ποσό. Η εκκαθάριση γίνεται αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, isovitisgr said:

Καλή σας μέρα, 

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι στο πρόγραμμα ΔΕΗ Homa online, έχω βάλει και πάγια εντολή μέσω χρεωστικής κάρτας  και το θέμα είναι ότι μου είχε έρθει ένας λογαριασμός 2 ευρώ που λήγει σήμερα. Ως τώρα δεν έχει γίνει κάποια κίνηση από την κάρτα μου. Ξέρετε αν θα έπρεπε να έχει ήδη πληρωθεί και αν ναι πως μπορώ να λύσω το θέμα; 

Μπορεί να τα τραβήξουν αργα το μεσημέρι δεν είναι στάνταρ η ώρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, TiMoRiS είπε

Έκανα αίτηση 25/11 οπου μου ήρθε emai με τα δικαιολογητικά και απάντησα εντός 10', έλαβα mail επιβεβαίωσης αλλα η σύμβαση έλεγε Γ1Ν.

Μου είπαν ότι θα πρέπει να το ενεργοποιήσω εγώ.

Ξαναμιλάω δύο φορές σήμερα μαζί τους και ο ένας υπάλληλος μου είπε είναι απίθανο να το προλάβεις και ο δεύτερος μου είπε αφού το έχεις στείλει εμπρόθεσμα θα μας με την τρέχουσα τιμολόγηση.

Έχω κλείσει και ραντεβού το μεσημερι στην ΔΕΗ για το Enter.

Τι μου προτείνετε να κάνω?

* Είτε είσαι , είτε  δεν είσαι δικαιούχος ΚΟΤ , τράβα κάνε σε κατάστημα το "ΕΝΤΕΡ" .. Τελειώνεις άμεσα..  (*Ηλεκτρονικά , θα αργήσεις πάνω απο 10 μέρες για να καταλήξεις στο "OnLine") .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, isovitisgr είπε

Καλή σας μέρα, 

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι στο πρόγραμμα ΔΕΗ Homa online, έχω βάλει και πάγια εντολή μέσω χρεωστικής κάρτας  και το θέμα είναι ότι μου είχε έρθει ένας λογαριασμός 2 ευρώ που λήγει σήμερα. Ως τώρα δεν έχει γίνει κάποια κίνηση από την κάρτα μου. Ξέρετε αν θα έπρεπε να έχει ήδη πληρωθεί και αν ναι πως μπορώ να λύσω το θέμα; 

Δεν είναι δικό σου θέμα .

Πιθανόν να δες αύριο την κίνηση στην κάρτα.

Σε εμένα με χειροκίνητη πληρωμή με κάρτα , πολλές φορές έκανε δύο μέρες να εμφανιστεί η πληρωμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, apache48 είπε

Μιλάω στο τηλέφωνο τώρα με την εξυπηρέτηση.

Μόλις μίλησα κι εγώ. Απλά μου επιβεβαίωσαν ότι έχουν λάβει τα δικαιολογητικά και τη σύμβαση, και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Της τόνισα ότι έχω κάνει ηλεκτρονικά την αίτηση από τις 11/11 και θα πρέπει να ξεκολλήσει επιτέλους η αίτησή μου, αλλά δε νομίζω να αλλάζει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακύρωσα το ραντεβού. Αποφάσισα να μην παίξω το παιχνίδι κανενός. Έχω υπογράψει 25/11. Από εκεί και πέρα αν δεν τηρηθούν οι τιμές που μου είπαν τηλεφωνικά και που υπήρχαν γραπτά στο site την ώρα της υπογραφής, μιας και δεν υπήρχαν άλλες τιμές τότε, θα μείνω λίγες μέρες στο 0.18 και θα περιμένω άλλη εταιρία να κάνει προσφορές. Αποκλείεται να γίνει ξαφνικά μονοπώλιο η ΔΕΗ. Ήδη υπάρχουν αντιδράσεις των υπολοίπων. Για αυτό και ανέβασε από 2/12 τις τιμές.

Επεξ/σία από Ionas1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, TiMoRiS είπε

Έκανα αίτηση 25/11 οπου μου ήρθε emai με τα δικαιολογητικά και απάντησα εντός 10', έλαβα mail επιβεβαίωσης αλλα η σύμβαση έλεγε Γ1Ν.

Μου είπαν ότι θα πρέπει να το ενεργοποιήσω εγώ.

Ξαναμιλάω δύο φορές σήμερα μαζί τους και ο ένας υπάλληλος μου είπε είναι απίθανο να το προλάβεις και ο δεύτερος μου είπε αφού το έχεις στείλει εμπρόθεσμα θα μας με την τρέχουσα τιμολόγηση.

Έχω κλείσει και ραντεβού το μεσημερι στην ΔΕΗ για το Enter.

Τι μου προτείνετε να κάνω?

Είμαι ίδια φάση. 22/11 έκανα econtract για online. Όποτε μιλάω στο τηλέφωνο μου λένε και κάτι διαφορετικό. Είτε ότι θα έχω τις χρεώσεις που ίσχυαν τη στιγμή που έκανα την αίτηση είτε θα υπάρξουν οι νέες χρεώσεις μιας και το προϊόν θα ενεργοποιηθεί αργότερα. Δυστυχώς δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση από τη ΔΕΗ στο συγκεκριμένο ζήτημα. Κατάφερα και έκλεισα ραντεβού για αύριο απόγευμα και σκέφτομαι μήπως τελικά τα βροντήξω όλα στον αέρα και πάω να κάνω το enter να τελειώνω. Είμαι ακόμα σε σκέψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, xodover1977 είπε

* Είτε είσαι , είτε  δεν είσαι δικαιούχος ΚΟΤ , τράβα κάνε σε κατάστημα το "ΕΝΤΕΡ" .. Τελειώνεις άμεσα..  (*Ηλεκτρονικά , θα αργήσεις πάνω απο 10 μέρες για να καταλήξεις στο "OnLine") .. 

Δεν είμαι δικαιούχος ΚΟΤ, οποτε λες οι διαφορες online με Enter είναι μικρές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TiMoRiS είπε

Δεν είμαι δικαιούχος ΚΟΤ, οποτε λες οι διαφορες online με Enter είναι μικρές?

πολυ μικρες. πανε σημερα κι ολας και κλεισε το εντερ και ζητα να σου επισυναψουν την συμβαση με τις τρεχουσες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TiMoRiS είπε

Δεν είμαι δικαιούχος ΚΟΤ, οποτε λες οι διαφορες online με Enter είναι μικρές?

*Απειρο-ελάχιστες διαφορές  , μπροστά στην "φουρτούνα" που έρχεται .. Είναι λίγο πιο ακριβό το "ΕΝΤΕΡ" , 25-35€ => Σε Ετήσια Κατανάλωση .. Τίποτα δεν είναι,,  εάν σκεφτείς , ότι μπορεί να "ξεμείνεις" σε άλλο πρόγραμμα & να κλαις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lazarnik είπε

πολυ μικρες. πανε σημερα κι ολας και κλεισε το εντερ και ζητα να σου επισυναψουν την συμβαση με τις τρεχουσες τιμες.

Έτσι και αλλιώς αφού σήμερα θα υπογράψω η σύμβαση γίνεται να γραφει τις μελλοντικές τιμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, TiMoRiS είπε

Έτσι και αλλιώς αφού σήμερα θα υπογράψω η σύμβαση γίνεται να γραφει τις μελλοντικές τιμές?

αν διαβάσεις πιο πισω, λεμε θεωρητικα/νόμιμα  εισαι καλυμμένος η δεη τι θα κανει ειναι το θεμα. αλλα αν δεν θες να μεινεις με την σκεψη , ζητα να σου επισυναψουν τις τιμες . να εισαι 100% σιγουρος.

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...