Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδια μπορει να μου πειτε μια γνωμη?

Συμφωνα με τους ορους δωρεαν εγκαταστασης που φαινονται στο link 3μετρα σωληνα και αντλια κενου ειναι υποχρεωμενοι να βαλουν?

https://www.praktiker.gr/Term.aspx?gid=73

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dimostr είπε

πρόκειται να υπάρξουν συνθήκες κλιματολογικές στη χώρα μας όπου δεν θα σου επιτρέπουν χειμώνα - καλοκαίρι να ανοίξεις τις πόρτες για να αεριστεί ο χώρος ?

Οχι δεν προκειται. Αλλα εμενα με βολεψε καθως ειμαι στον 1ο οροφο και  εχει θορυβο και φωνες εξωτερικες τις πολυ ζεστες νυχτες του καλοκαιριου , που στην Καρδιτσα ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να ανοιξεις πριν ...ξημερωσει! πρωτα, ειχα ενα ον οφ, το οποιο αφηνα ανοιχτο οσο χρειαζοταν ψυξη , με την μπαλκονοπορτα στην ανακλιση για φρεσκο αερα. Αλλα στο ισογειο μενουν "ησυχοι" ανθρωποι, που στην αυλη με τις παρεες τους το ξημερωνουν και δεν εχω διαθεση να κοντραρω ειναι και συγγενεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, spocky είπε

Ρε παιδια μπορει να μου πειτε μια γνωμη?

Συμφωνα με τους ορους δωρεαν εγκαταστασης που φαινονται στο link 3μετρα σωληνα και αντλια κενου ειναι υποχρεωμενοι να βαλουν?

https://www.praktiker.gr/Term.aspx?gid=73

Λέει μέχρι 3 μέτρα άρα ζητάς 3 μέτρα ,η αντλία κενού θεωρείται στανταρ διαδικασία οπότε δεν υπάρχει λόγος να αναφέρεται ξεχωριστά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, spocky είπε

Ρε παιδια μπορει να μου πειτε μια γνωμη?

Συμφωνα με τους ορους δωρεαν εγκαταστασης που φαινονται στο link 3μετρα σωληνα και αντλια κενου ειναι υποχρεωμενοι να βαλουν?

https://www.praktiker.gr/Term.aspx?gid=73

Τα 3μ τα λένε ξεκάθαρα, την αντλία θα την απαιτήσεις.

Νομίζω το πιο περιοριστικό από όλα είναι η απόσταση από το κατάστημα.

59 λεπτά πριν, Actinidio είπε

καλησπέρα αυτα τα δύο τι διαφορες έχουν μεταξυ τους? Mitsubishi Electric MSZ/MUZ hr71vf vs hr71vfk

Νομίζω είναι το ίδιο με WiFi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Actinidio είπε

καλησπέρα αυτα τα δύο τι διαφορες έχουν μεταξυ τους? Mitsubishi Electric MSZ/MUZ hr71vf vs hr71vfk

Νομίζω έχει ηλεκτιρκη αντίσταση στην εξωτερική μονάδα για να βοηθάει σε χαμηλές θερμοκρασίες αλλά και στο ξεπαγωμα..

Πάρε ένα τηλ στον αντιπρόσωπο να σου πουν.., νομίζω είναι ο Τουρνικιωτης αλλά δεν ορκίζομαι..😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2022 στις 8:20 ΜΜ, aGka8l είπε

παιζει απο πλαισιο Nuvelle Κλιματιστικό NAC 9INV 9.000 BTU/h Wifi 269€ και εγκατάσταση δωρο που στην Πόλη μου ειναι περίπου 80€ η εγκατάσταση. Εχουμε άποψη ? 

Επίσσης καποια γνώμη για κάποιο μεγάλο 18-24 ,000 btu

To 9αρι πάρτο με κλειστά μάτια.

Πήρα 3....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2022 στις 2:54 ΜΜ, Sellout είπε

Καλησπέρα στην παρέα. @liakjimαυριο αναμένω τον μάστορα για την επιδιόρθωση στα κλιματιστικά. Σε μήνυμα που του έγραψα για συμπλήρωση σε φρεον μου απάντησε

"Θα σου βάλω 1.5 και στα δύο.φρεομ ΔΕ ΒΑΖΟΥΜΕ αν δε περάσουμε τα 5 m στα κλιματιστικά.σε μερικά και στα πιο πολλά μέτρα..τα λέμε αύριο οκ"

 

Αύριο που θα έρθει να τον πουσαρω να συμπληρώσει ή ισχύει αυτό που μου λέει; Ρωτάω γιατί απ' όσο θυμάμαι μου είχατε γράψει ότι πρέπει να συμπληρώσει.

Όλα οκ τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Στο στοκ του Κώτσου στο Σείριος:

IMG20221123160056.jpg

 

Αν δεν είχα πάρει το asyg24kmta, θα το χτύπαγα

Ξέρουμε ποιο είναι το θέμα του? Επίσης από στοκ μπορείς να παραγγείλεις online ή μόνο από το κατάστημα είναι δυνατό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aektzhs18 είπε

Που είναι αυτή η προσφορά? 

Το γράφω ( Στοκ του Κωτσόβολου στο Σείριος)

Μόλις τώρα, Dimitris156 είπε

Ξέρουμε ποιο είναι το θέμα του? Επίσης από στοκ μπορείς να παραγγείλεις online ή μόνο από το κατάστημα είναι δυνατό?

Μέσα σε κούτες το είδα . Δεν ρώτησα. Μόνο από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, liakjim είπε

Εγώ δεν θα ψώνιζα ή θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός/προσεκτικός μόνο και μόνο γιατί φιγουράρει στη μαύρη λίστα της tcl = παραεισαγωγές.

Screenshot_2022-11-23-14-48-44-94_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg.f6dc7c09163899bddafe4496452b493d.jpg

Είστε αψογος, σας ευχαριστώ πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexioannou είπε

To 9αρι πάρτο με κλειστά μάτια.

Πήρα 3....

Έχεις μετρήσει κατανάλωση? Γιατί όχι και το 12άρι?

@liakjimξέρουμε τι φασόν είναι ?

Επεξ/σία από PhoneKiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spocky είπε

Ρε παιδια μπορει να μου πειτε μια γνωμη?

Συμφωνα με τους ορους δωρεαν εγκαταστασης που φαινονται στο link 3μετρα σωληνα και αντλια κενου ειναι υποχρεωμενοι να βαλουν?

https://www.praktiker.gr/Term.aspx?gid=73

Τη χρησιμοποίησα φέτος 3 φορές την υπηρεσία με διαφορετικά συνεργεία απο ότι κατάλαβα. Και αντλία κενού είχαν -μάλιστα μου ανέφερε κάποιο ότι τους το επιβάλλει το Praktiker -ίσως και οι άλλοι μεγάλοι- κι εννοείται απο μόνοι τους χρησιμοποίησαν περίπου 3μ σωλήνα και κουλουριασαν πίσω απο την εξωτερική αφού η απόσταση της απο την εσωτερική ήταν σαφώς μικρότερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...