Προς το περιεχόμενο

Γενικο service αυτοκινητου,τσιμπημένη τιμή?


Βασιλης 123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, original911 είπε

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. 

Πως σας φαίνονται οι τιμές; το αμάξι είναι seat leon 2010 1.4 tsi με 83.000χλμ. 

Δισκοπλακες εμπρός πίσω 184

Τακακια εμπρός πίσω 81

Υγρά φρένων 31 

Μπρατσακια ζαμφορ 56

Μπαλάκια ψαλιδιων 70 

Ευθύγραμμη 25

Εργασία 60

Το συνεργείο είναι εξειδικευμένο είναι αυτό που πηγαίνω εδώ κ χρόνια υπάρχει μια εμπιστοσύνη έχει τρομερά καλές κριτικές αλλά λόγω του ότι περιμένω καινούργιο μέλος στην οικογένεια τα ψάχνω λίγο πιο πολύ τα οικονομικά. 

Όσο αναφορά την ποιότητα μου είπαν ότι θα μπουν τα καλύτερα, σε κάποια μου είπαν κ μάρκα, εκτός κ αν θέλω κάποιο άλλο. 

Καλύτερα για το σύστημα φρένου να απευθύνώσουν σε συνεργείο μόνο για φρένα . 

Να κάνουν μια ολοκληρωμένη συντήρηση , γενικά όλα τα γενικά συνεργεία τα πετάνε επάνω . 

Έπαθα πλάκα με τη διαφορά σε Mazda 6 γιατί ασχολήθηκα με τα φρένα . Χρειαζόταν δισκόπλακες εμπρός πίσω και τακάκια (αγοράστηκε μετ/σμενο) .

----------------------------------------------

Αγοράστηκε πρόσφατα ένα Opel Corsa C για να το έχω μέσα στήν πόλη .

Το αμάξι έκανε γενικό Service δηλαδή : Λάδια κινητήρα , Φίλτρα ( εμπορίου) , Αντιψυκτικό ( γνήσιο) , κατέβασμα κρεμαγιέρας και επισκευή με γνήσιο σέτ επισκευής , αλλαγή θερμοστάτη ( εμπορίου - έμενε ανοιχτός ) , ευθυγράμμιση , και επισκέφθηκε και φανοποιό γιατί είχε καθήσει η πόρτα άλλαξε και το μεντεσε της πόρτας. Εμένα μου φάνηκε φυσιολογική τιμή , μου πήγε 350€ όλα . 

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, original911 είπε

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. 

Πως σας φαίνονται οι τιμές; το αμάξι είναι seat leon 2010 1.4 tsi με 83.000χλμ. 

Δισκοπλακες εμπρός πίσω 184

Τακακια εμπρός πίσω 81

Υγρά φρένων 31 

Μπρατσακια ζαμφορ 56

Μπαλάκια ψαλιδιων 70 

Ευθύγραμμη 25

Εργασία 60

Το συνεργείο είναι εξειδικευμένο είναι αυτό που πηγαίνω εδώ κ χρόνια υπάρχει μια εμπιστοσύνη έχει τρομερά καλές κριτικές αλλά λόγω του ότι περιμένω καινούργιο μέλος στην οικογένεια τα ψάχνω λίγο πιο πολύ τα οικονομικά. 

Όσο αναφορά την ποιότητα μου είπαν ότι θα μπουν τα καλύτερα, σε κάποια μου είπαν κ μάρκα, εκτός κ αν θέλω κάποιο άλλο. 

Σαν τυπικη συντήρηση ή υπήρχε προβλημα original ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ποια original και πρασινα γαιδουρια..!

Εχει γεμισει η αγορα με after market -διαφορες ποιοτητες που μεχρι και οι αντιπροσωπειες τις χρησιμοποιουν!

Υπαρχουν εφάμιλλες ποιοτητες σε after market που απο το να σου ερθει πιο οικονομικα μεχρι και περιπτωσεις το after market να ειναι ανωτερο του γνησιου(σταμπα).

Και ναι υπαρχουν και περιπτωσεις που σε συγκεκριμενα ανταλλακτικα σου λενε(βαση εμπειριας) εδω αξιζει μονο το γνησιο!  Οπως και καποια ανταλλακτικα που δεν βγαινουν καν σε after market!

Αρα αυτος που γνωριζει απο after market μονο κερδισμενος βγαινει!!!

11 ώρες πριν, meletis_m είπε

Καλύτερα για το σύστημα φρένου να απευθύνώσουν σε συνεργείο μόνο για φρένα

Να κάνουν μια ολοκληρωμένη συντήρηση , γενικά όλα τα γενικά συνεργεία τα πετάνε επάνω . 

Έπαθα πλάκα με τη διαφορά σε Mazda 6 γιατί ασχολήθηκα με τα φρένα . Χρειαζόταν δισκόπλακες εμπρός πίσω και τακάκια (αγοράστηκε μετ/σμενο) .

----------------------------------------------

Αγοράστηκε πρόσφατα ένα Opel Corsa C για να το έχω μέσα στήν πόλη .

Το αμάξι έκανε γενικό Service δηλαδή : Λάδια κινητήρα , Φίλτρα ( εμπορίου) , Αντιψυκτικό ( γνήσιο) , κατέβασμα κρεμαγιέρας και επισκευή με γνήσιο σέτ επισκευής , αλλαγή θερμοστάτη ( εμπορίου - έμενε ανοιχτός ) , ευθυγράμμιση , και επισκέφθηκε και φανοποιό γιατί είχε καθήσει η πόρτα άλλαξε και το μεντεσε της πόρτας. Εμένα μου φάνηκε φυσιολογική τιμή , μου πήγε 350€ όλα . 

Για δισκοπλακες-τακακια αλλαγη υγρα δεν χρειαζεται αν το πηγαινεις σε σωστο μηχανικο! Για μενα σε φρενα καλυτερα να το πας για αλλαγη σερβο ή αναβαθμιση φρενων..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Ρε παιδια ποια original και πρασινα γαιδουρια..!

Εχει γεμισει η αγορα με after market -διαφορες ποιοτητες που μεχρι και οι αντιπροσωπειες τις χρησιμοποιουν!

Υπαρχουν εφάμιλλες ποιοτητες σε after market που απο το να σου ερθει πιο οικονομικα μεχρι και περιπτωσεις το after market να ειναι ανωτερο του γνησιου(σταμπα).

Και ναι υπαρχουν και περιπτωσεις που σε συγκεκριμενα ανταλλακτικα σου λενε(βαση εμπειριας) εδω αξιζει μονο το γνησιο!  Οπως και καποια ανταλλακτικα που δεν βγαινουν καν σε after market!

Αρα αυτος που γνωριζει απο after market μονο κερδισμενος βγαινει!!!

Ορμομενος απο τι τα γραφεις αυτα;

Ανεφερε κανεις εαν ειναι καλα η δεν ειναι τα γνησια τα εμποριου η τα ιμιτασιον;

Ρωτησε το παλλικαρι εαν ειναι καλες οι τιμες που του εδωσε το συνεργειο,και ολοι απαντησαμε οτι για να του πουμε εαν ειναι καλες θα πρεπει να ξερουμε εαν μιλαμε για δισκο seat πχ η zimmerman η ate η brembo η ap racing 🤪 η ashika ξερω γω. (που τη θυμηθηκα αυτη τη μαρκα 😁)

Μπαινεις και λες τα δικα σου χωρις λογο και αιτια.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, JDROGAS είπε

Ορμομενος απο τι τα γραφεις αυτα;

Ανεφερε κανεις εαν ειναι καλα η δεν ειναι τα γνησια τα εμποριου η τα ιμιτασιον;

Ρωτησε το παλλικαρι εαν ειναι καλες οι τιμες που του εδωσε το συνεργειο,και ολοι απαντησαμε οτι για να του πουμε εαν ειναι καλες θα πρεπει να ξερουμε εαν μιλαμε για δισκο seat πχ η zimmerman η ate η brembo η ap racing 🤪 η ashika ξερω γω. (που τη θυμηθηκα αυτη τη μαρκα 😁)

Μπαινεις και λες τα δικα σου χωρις λογο και αιτια.......

τα ψάχνω λίγο πιο πολύ τα οικονομικά.    Όσο αναφορά την ποιότητα μου είπαν ότι θα μπουν τα καλύτερα,

Στις 7/4/2021 στις 6:39 ΜΜ, original911 είπε

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. 

Πως σας φαίνονται οι τιμές; το αμάξι είναι seat leon 2010 1.4 tsi με 83.000χλμ. 

Δισκοπλακες εμπρός πίσω 184

Τακακια εμπρός πίσω 81

Υγρά φρένων 31 

Μπρατσακια ζαμφορ 56

Μπαλάκια ψαλιδιων 70 

Ευθύγραμμη 25

Εργασία 60

Το συνεργείο είναι εξειδικευμένο είναι αυτό που πηγαίνω εδώ κ χρόνια υπάρχει μια εμπιστοσύνη έχει τρομερά καλές κριτικές αλλά λόγω του ότι περιμένω καινούργιο μέλος στην οικογένεια τα ψάχνω λίγο πιο πολύ τα οικονομικά. 

Όσο αναφορά την ποιότητα μου είπαν ότι θα μπουν τα καλύτερα, σε κάποια μου είπαν κ μάρκα, εκτός κ αν θέλω κάποιο άλλο. 

Και ακομα να συμπληρωσω επειδη η τιμη της εργασιας ειναι χαμηλη φανερωνει οτι εχει καλο κερδος απο τα ανταλλακτικα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς πόσο πάει το μαλλί για αλλαγή ημιαξόνιου(πόσο θα πάρει ένας τυπικός μαστορας)  το ανταλλακτικό το εισάγω εγώ..  Για megane 2 rs.. 

Επεξ/σία από AiWaaa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...