Προς το περιεχόμενο

Γενικο service αυτοκινητου,τσιμπημένη τιμή?


Βασιλης 123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, KaraD είπε

Μπορείς να παει ο ιδιοκτήτης δικά του ανταλλακτικά στην αντιπροσωπία? 

Δεν χάνει την εγγύηση αν πάει δικά του? 

Προσωπικά έφυγα από αντιπροσωπεία επειδή με σκότωναν στα ανταλλακτικά (140€ ο θερμοστάτης πχ). 

Αν οτι πας ειναι certified για την εταιρεια σου ναι δεν υπαρχει θεμα. Αν οχι τοτε ισως ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Γυφτιά δε το λες, είναι ο καλύτερος τρόπος να ξέρεις εσύ ο ίδιος τι πραγματικά θες και αγόρασες. Πάντα από προσωπική εμπειρία λάδια φίλτρα τα αγοράζω και τα πάω, για να βάζω αυτά που θέλω εγώ . Πχ μπορεί να έχει λάδια elf δε θα τον βάζω να ψάχνει liqui Moly συγκεκριμένο μοντέλο , του τα πάω και τέλος.

 Σε πιο εξειδικευμένα όπως ιμάντες, συμπλέκτης ναι μου λέει τιμές από κάνα δυο μάρκες και διαλέγω. 

Ολα τα βρίσκουν. Εγω θα τον έβαζα να ψάξει. Πιστευω πως αλλοιώς θα σε προσέξει αν το αναλάβει να τα παραγγείλει αυτός. 
Αυτός και μόνο είναι ο λόγος που ποτέ δεν πήγαινα Εγω τα ανταλλακτικά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Ολα τα βρίσκουν. Εγω θα τον έβαζα να ψάξει. Πιστευω πως αλλοιώς θα σε προσέξει αν το αναλάβει να τα παραγγείλει αυτός. 
Αυτός και μόνο είναι ο λόγος που ποτέ δεν πήγαινα Εγω τα ανταλλακτικά.

Οταν πας στην αντιπροσωπεια η σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο (μεγαλο) ο μηχανικος δεν κοιταει αν εφερες εσυ κατι η αν οχι, του τα δινουν και τα βαζει. Τωρα σε συνοικιακα συνεργεια δεν ξερω τι γινεται και δεν με αφορα κιολας, δεν παταω το ποδι μου σε τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KaraD είπε

Μπορείς να παει ο ιδιοκτήτης δικά του ανταλλακτικά στην αντιπροσωπία? 

Δεν χάνει την εγγύηση αν πάει δικά του? 

Προσωπικά έφυγα από αντιπροσωπεία επειδή με σκότωναν στα ανταλλακτικά (140€ ο θερμοστάτης πχ). 

Φιλε μου έλεος δλδ. Είναι σαν να πηγαίνεις για καφέ στην καφετέρια και όταν πεινάσεις αντί να πάρεις πχ ένα κλαμπ που το έχουν 8 ευρώ να πηγαίνεις να παίρνεις ένα σουβλάκι με 2 ευρώ και να το τρως εκεί στην καφετέρια. Είπαμε.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ότι να ‘ναι Φιλε . Άστο καλύτερα.

 

12 ώρες πριν, supermanbee είπε

Ότι να ναι.

Αυτό είπα κι εγώ εξ' αρχής, αλλά εσύ πετάγεσαι χωρίς να έχεις να πεις τίποτα. Αν θέλεις να γεμίσεις τη μίζερη ζωούλα σου βρες κάτι εποικοδομητικό να κάνεις απ' το να γυρνάς στα φόρουμ με σκοπό να τσακωθείς. Φιλικά

Επεξ/σία από supermanbee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οταν πας στην αντιπροσωπεια η σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο (μεγαλο) ο μηχανικος δεν κοιταει αν εφερες εσυ κατι η αν οχι, του τα δινουν και τα βαζει. Τωρα σε συνοικιακα συνεργεια δεν ξερω τι γινεται και δεν με αφορα κιολας, δεν παταω το ποδι μου σε τετοια.

Ούτε Εγω πατάω . Όταν πέρασα από την φάση των μτχ τα πήγαινα σε γνωστό που ήταν πρώην υπεύθυνος αντιπροσωπιασ συνεργείου αλλά λόγο ότι έκλεισε η αντιπροσωπία πήγε σε συνοικιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, mp123 είπε

Στο θέμα μας τωρα το να πας τα σνταλλακτικα για σέρβις το θεωρώ γυφτιά.

Άποψή σου, πολλοί διαφωνούν με αυτό

52 λεπτά πριν, mp123 είπε

Δεν κερδίζεις τίποτα από το να πάρεις μόνο σου τα ανταλλακτικά και να πας να αλλάξει.

Κερδίζεις σε χρήμα, δε θα κάνεις κουμάντο εσύ στις τσέπες των άλλων

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Αυτό είπα κι εγώ εξ' αρχής, αλλά εσύ πετάγεσαι σαν την τσουτσού χωρίς να έχεις να πεις τίποτα. Αν θέλεις να γεμίσεις τη μίζερη ζωούλα σου βρες κάτι εποικοδομητικό να κάνεις απ' το να γυρνάς στα φόρουμ με σκοπό να τσακωθείς. Φιλικά

Λάθος κατάλαβες.Δεν έχω σκοπό να τσακώνομε ούτε καν. Λίγο χιούμορ δεν κάνει κακό.Εσυ είσαι δυστιχως αυτός που θέλει να τσακώνετε .

Απλός το να σκοτώνεις την ώρα σου όταν δεν έχεις τίποτα να κανείς δεν συνεπάγεται πως δεν κανείς κάτι εποικοδομητικό στην ζωή σου.

Το αν έχω μίζερη ζωούλα που το κατάλαβες ; Μήπως έχεις το κληρονομικό χάρισμα και ξέρεις ποσά βγάζω και έχω μια μίζερη ζωούλα ; Δυο τρεις εδώ ξέρουν τι δουλειά μου. Απλός θα γελάνε μαζί σου τωρα.Μην βγάζεις συμπεράσματα για τον καθένα ετσι απλά. Φιλικά πάντα . Ας λήξει εδώ το off topic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mp123 είπε

Λάθος κατάλαβες.Δεν έχω σκοπό να τσακώνομε ούτε καν. Λίγο χιούμορ δεν κάνει κακό.Εσυ είσαι δυστιχως αυτός που θέλει να τσακώνετε .

Όχι, ούτε εγώ. Όλα καλά λοιπόν.

 

21 λεπτά πριν, mp123 είπε

Απλός το να σκοτώνεις την ώρα σου όταν δεν έχεις τίποτα να κανείς δεν συνεπάγεται πως δεν κανείς κάτι εποικοδομητικό στην ζωή σου.

Σωστό

22 λεπτά πριν, mp123 είπε

και ξέρεις ποσά βγάζω και έχω μια μίζερη ζωούλα ;

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο ;)

22 λεπτά πριν, mp123 είπε

Δυο τρεις εδώ ξέρουν τι δουλειά μου.

Με ένα κάρο ορθογραφικά σίγουρα δεν είσαι καθηγητής ή επιστήμονας πάντως.

23 λεπτά πριν, mp123 είπε

Απλός θα γελάνε μαζί σου τωρα.

Χαίρομαι, καλό είναι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Όχι, ούτε εγώ. Όλα καλά λοιπόν.

Σωστό

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο ;)

Με ένα κάρο ορθογραφικά σίγουρα δεν είσαι καθηγητής ή επιστήμονας πάντως.

Χαίρομαι, καλό είναι αυτό. 

Ιρυνι ειμιν .
Μην τσακώνεστε.

ολα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση προς αυτους που αγοραζουν ανταλλακτικα και τα πηγαινουν στο συνεργειο: Οταν παραλαβετε το οχημα σας, μπορειτε να πιστοποιησετε οτι σας τοποθετησαν αυτα που τους πηγατε και όχι άλλα φθηνοτερα; Που ξερετε αν ο μαστορας  πχ κρατησε για παρτη του τα λαδια motul και σας εβαλε λαδι απο lidl. Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα που δεν ειναι ορατα ή αποτελουν αναλωσιμα (διαφορα υγρα πχ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Ερωτηση προς αυτους που αγοραζουν ανταλλακτικα και τα πηγαινουν στο συνεργειο: Οταν παραλαβετε το οχημα σας, μπορειτε να πιστοποιησετε οτι σας τοποθετησαν αυτα που τους πηγατε και όχι άλλα φθηνοτερα; Που ξερετε αν ο μαστορας  πχ κρατησε για παρτη του τα λαδια motul και σας εβαλε λαδι απο lidl. Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα που δεν ειναι ορατα ή αποτελουν αναλωσιμα (διαφορα υγρα πχ). 

Εγω καθομαι απο πανω τους, φυσικα παιρνω ολη την ευθυνη για πιθανον ατυχημα (λεμε τωρα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε περίπτωση που δεν τους πας εσύ τα ανταλλακτικά παίζει και να μην στα αλλάξουν αυτά που θα σου χρεώσουν. Απλό παράδειγμα τα μπουζί που πιθανόν να έχουν "ψωμί" ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, JOHN ONLY είπε

Και σε περίπτωση που δεν τους πας εσύ τα ανταλλακτικά παίζει και να μην στα αλλάξουν αυτά που θα σου χρεώσουν. Απλό παράδειγμα τα μπουζί που πιθανόν να έχουν "ψωμί" ακόμα. 

Γιαυτο παντα περνουμε τα παλια ανταλλακτικα και δεν τους τα αφηνουμε. Και ετσι μπορουν να σου κανουν κομπινα αν δεν εισαι απο πανω, αλλα πιο δυσκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...