Προς το περιεχόμενο

Με περισσότερες αναβαθμίσεις σε βάθος χρόνου επιλεγμένες συσκευές της Samsung


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Με τέτοιες τιμές στα κινητά,ιδιαίτερα στα ακριβότερα μοντέλα,αναρωτιέμαι αν δεν σκέφτηκαν κάποιοι ως "καινοτομία",να μπορείς να κάνεις όπως στα laptop και τα PC αλλαγή/αναβάθμιση και σε μέρη του κινητού σου εκτός βλάβης/ μπαταρίας πχ να αλλάζει η CPU GPU η και οι μνήμες κλπ δηλ πράγματα που είναι βασικά και δεν χρειάζεται να το κάνεις μόνος σου αλλά ας το έκανε εξουσιοδοτημένο κατάστημα,να βγάλουν και αυτοί ένα μεροκάματο,αλλά θα μου πείς τότε πως θα έπαιρναν λεφτά για τα νέα κινητά κάθε κάνα 2 χρόνια  ...

 

Αυτό μόνο σε 6s γίνεται

Επεξ/σία από Superuser3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Τα security patches τα δινει για 4 χρονια, τις εκδόσεις Android κρατούσε στα 2 χρονια που τωρα θα το παει στα 3 χρονια.
Προσωπικα προτιμω την ποιότητα απο την ποσότητα, οπότε καλυτερα 3-4 ποιοτικές αναβαθμίσεις παρα... 6 χρονια και στο τελος το κινητο να καταντάει μη λειτουργικό λογω ταχύτητας.

 

Μην παίρνεις όρκο. Samsung s9 και το security update έχει σταματήσει σε αυτό της 1 Δεκεμβρίου 2018. Γερμανική συσκευή, αγορασμένη από μεγάλο ελληνογερμανικο παροχο τηλεπικοινωνιών. Τους πρώτους μήνες είχα κανονικά τα update μου. Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση και φυσικά έχει μεινει σε android 9 (πράγμα που δεν ενοχλεί ούτε κατά διάνοια, σε σχέση με τα security updates).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Lanc3r είπε

Μην παίρνεις όρκο. Samsung s9 και το security update έχει σταματήσει σε αυτό της 1 Δεκεμβρίου 2018. Γερμανική συσκευή, αγορασμένη από μεγάλο ελληνογερμανικο παροχο τηλεπικοινωνιών. Τους πρώτους μήνες είχα κανονικά τα update μου. Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση και φυσικά έχει μεινει σε android 9 (πράγμα που δεν ενοχλεί ούτε κατά διάνοια, σε σχέση με τα security updates).

Τα s9 ωστοσο εχουν αναβαθμιστει σε android 10 οποτε κατι αλλο συμβαινει. Μηπως εκανες κατι μεσω Odin ; Ειδικα τα γερμανικα ειναι απο τα πρωτα που παιρνουν καθε φορα το update.

Ωπα, τωρα ειδα το 2018. Νομιζα μιλουσαμε για 2019. Οποτε σιγουρα κατι συμβαινει φιλε. Δεν ειναι λογικο να ειναι τοσο πισω.

Btw τα S9 εχουν παρει και το security update του Αυγουστου.

Επεξ/σία από paris_chav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tommy^ είπε

Τα security patches τα δινει για 4 χρονια, τις εκδόσεις Android κρατούσε στα 2 χρονια που τωρα θα το παει στα 3 χρονια.
Προσωπικα προτιμω την ποιότητα απο την ποσότητα, οπότε καλυτερα 3-4 ποιοτικές αναβαθμίσεις παρα... 6 χρονια και στο τελος το κινητο να καταντάει μη λειτουργικό λογω ταχύτητας.

εχεις δοκιμασει ποτε custom roms? ασχολιομουν παλια μ αυτα και μια χαρα μπορουσαν τα κινητα να παρουν ανδροιδ 4 και 5 εκδοσεις (ισως και παραπανω, δεν εχω δοκιμασει) απ αυτη που κυκλοφορησαν χωρις προβληματα. αναλογα τις αλλαγες ισως καποια νεα χαρακτηριστικα να μην μπορουν να τα παρουν, αλλα δεν υπαρχει λογος να μην παιρνουν καθολου την ενημερωση περα απο απληστια των εταιρειων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά φοβερό το πως ανεχόμαστε αυτούς τους τύπους.
Μας λένε ότι θα υποστηρίζουν τις συσκευές για πάνω από 2 χρόνια και χαιρόμαστε. Ακόμα και για 5 χρόνια να έκαναν αναφορά πάλι είναι απαράδεκτο, πόσο μάλλον τα 2-3 χρόνια.

Μία συσκευή δεν πρέπει να έχει περιορισμό σε υποστήριξη. Από εκεί και πέρα δεν δηλώνεις κάτι. Την υποστηρίζεις όσο βλέπεις ότι αντέχει με τα Features που βάζεις σε σχέση με το Hardware που έχει και την αφήνεις σιγά σιγά. Δεν κάνεις δηλώσεις.

Δηλαδή εμένα μου λέει η Samsung ότι το κινητό μου μετά από 2 χρόνια είναι Obsolete, ενώ ένα Low-Mid δεν είναι που παρόλο που αδύναμη θα έχει πιο πρόσφατη αναβάθμιση;

Αλλά βέβαια το να κάνεις παραγγελίες από τον Κινέζο είναι εύκολο  και φθηνό, να κάτσεις να δουλέψεις το Software που είναι ακριβό ούτε λόγος. Να χρεώνουν τα κινητά 1000€ ξέρουν όμως.

Μα την Παναγία, θα πάω να πάρω iPhone που δεν μπορείς να έχεις ούτε Pro ρυθμίσεις στην φωτογραφική μηχανή μόνο και μόνο για τα Updates.

1 ώρα πριν, Lezantas26 είπε

εχεις δοκιμασει ποτε custom roms? ασχολιομουν παλια μ αυτα και μια χαρα μπορουσαν τα κινητα να παρουν ανδροιδ 4 και 5 εκδοσεις (ισως και παραπανω, δεν εχω δοκιμασει) απ αυτη που κυκλοφορησαν χωρις προβληματα. αναλογα τις αλλαγες ισως καποια νεα χαρακτηριστικα να μην μπορουν να τα παρουν, αλλα δεν υπαρχει λογος να μην παιρνουν καθολου την ενημερωση περα απο απληστια των εταιρειων.

Γιατί ένα παλιό iPhone δεν μπορείς να το λειτουργήσεις επειδή έχει το τελευταίο Update;
Αν για κάποιον λόγο δεν μπορείς να το δουλέψεις είναι επειδή γενικά πλέον δεν μπορεί να τρέξει τόσο γρήγορα τις απαιτήσεις που υπάρχουν πλέον.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν από 1η σε πωλήσεις εταιρεία, καταφέρνεις και βλέπεις την πλάτη της Huawei, που έχει σκληρό Ban από USA companies και προσπάθεις μετα να μαζέψεις τα ασυμμάζευτα...

Καλοδεχούμενο πάντως το 3years update services , αν και νομίζω πως έχει πολλά να διορθώσει η Samsung για να καταφέρει να κερδίσει πίσω 

Επεξ/σία από asterios210
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AtiX είπε

Μπράβο της και μακάρι να το κάνουν και οι υπόλοιπες...

ΥΓ: θέλω να δω τώρα ορισμένους που λέγανε ότι δεν χρειάζονται τόσα χρόνια υποστήριξη πως θα αντιδράσουν...

giphy-36.gif.befddb1f90696d338b627ee3ac0b1353.gif

Δες εμένα λοιπόν, μακάρι να έμενε η συσκευή όπως είναι από τον κατασκευαστή άντε και κάνα δύο paches διορθωτικά, κάθε τρεις και λίγο update για ποιο λόγο δλδ, ιδιαίτερα αν η "υποστήριξη" περιλαμβάνει μείωση των επιδόσεων από ορισμένο κατασκευαστή γκουχου γκούχου 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

την περασμενη εβδομαδα περασαμε σε ενα iphone 6s το 13.6 (το ειχαμε ψιλοξεχασει διοτι το εχουμε για δευτερο κινητο)  ...θα παρει και αλλο?

To iOS 14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Lanc3r είπε

Μην παίρνεις όρκο. Samsung s9 και το security update έχει σταματήσει σε αυτό της 1 Δεκεμβρίου 2018. Γερμανική συσκευή, αγορασμένη από μεγάλο ελληνογερμανικο παροχο τηλεπικοινωνιών. Τους πρώτους μήνες είχα κανονικά τα update μου. Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση και φυσικά έχει μεινει σε android 9 (πράγμα που δεν ενοχλεί ούτε κατά διάνοια, σε σχέση με τα security updates).

 

Έχω s8 για δεύτερο κινητό, και έχει security patch June 2020.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσεξουν μην σκισουν κανενα καλτσον εκει στην Samsung απο την πολλη δουλεια!

Σε επιλεγμενες συσκευες +1 χρονο αναβαθμισεις!!!! WoW

Εκει στην Apple πρεπει να γελανε ακομα παντως.....

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...