Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, kountoura είπε

Καλημέρα. 

Εδώ και μήνες στη φάση ανάκτηση στοιχείων κορονοπληκτων,

Πήρα άλλη μία "μεταφορά" ημερομηνίας ολοκλήρωσης σταδίου. 

Από 15 11 πήγε 30 /11.

Μήπως εμείς δεν έχουμε ελπίδα τελικά? 

Είμαι στα ίδια ακριβώς , λογικά αν μεχρι τον δεκέμβρη δεν εχει γινει κατι θα αποριφθεί , δεν το ξέρω ετσι απλα το εικάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πούμε ότι κανένας δεν έχει επιδοτηθεί ακόμα. Τέλη του μήνα θα επιδοτηθούν οι πρώτοι. Χτες μόλις πήρε έγκριση από την Ευρωπαικη επιτροπή. Οπότε τη δόση του Νοεμβρίου δεν τη γλιτώνουμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Anthony3091 είπε

Να πούμε ότι κανένας δεν έχει επιδοτηθεί ακόμα. Τέλη του μήνα θα επιδοτηθούν οι πρώτοι. Χτες μόλις πήρε έγκριση από την Ευρωπαικη επιτροπή. Οπότε τη δόση του Νοεμβρίου δεν τη γλιτώνουμε 

Κι όμως!

Ο antoniouk έλαβε ήδη την επιδότηση και μάλιστα από Οκτώβριο. Παρουσίασε και τα αποδεικτικά .

Και το ερώτημα/δίλημμα  πλέον είναι:

Μας δουλεύουν ψιλό γαζί ή ο Τσακ Νόρις γράφει με το ψευδώνυμο antoniouk στο insomnia?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, totis13 είπε

Κι όμως!

Ο antoniouk έλαβε ήδη την επιδότηση και μάλιστα από Οκτώβριο. Παρουσίασε και τα αποδεικτικά .

Και το ερώτημα/δίλημμα  πλέον είναι:

Μας δουλεύουν ψιλό γαζί ή ο Τσακ Νόρις γράφει με το ψευδώνυμο antoniouk στο insomnia?

Δεν είχε πάρει έγκριση ακόμα από την Ευρωπαική Επιτροπή οπότε δε γίνεται να έχει επιδοτηθεί κάποιος. Τέλη του μήνα ξεκινάει επαναλαμβάνω. Δείτε τις σχετικές ανακοινώσεις από επίσημες πηγές και όχι ότι γράφει ο καθένας γιατί το παρόν είναι αρκετά σοβαρό για να υπάρχει παραπληροφόρηση. Εικάζω κάποια παρερμηνεία λόγω κεφαλαιοποίησης που πραγματοποίησαν οι τράπεζες στα δάνεια και φαίνεται μπερδεμένο στην κίνηση των λογαριασμών το +-.

Επεξ/σία από Anthony3091
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, totis13 είπε

Κι όμως!

Ο antoniouk έλαβε ήδη την επιδότηση και μάλιστα από Οκτώβριο. Παρουσίασε και τα αποδεικτικά .

Και το ερώτημα/δίλημμα  πλέον είναι:

Μας δουλεύουν ψιλό γαζί ή ο Τσακ Νόρις γράφει με το ψευδώνυμο antoniouk στο insomnia?

Δεν έλαβε ακριβώς την επιδότηση....Η τράπεζά του απλώς προχώρησε στην κράτηση του 10% από τον ίδιο και "χρέωσε" το υπόλοιπο 90% στον ειδικό λογαριασμο για όταν θα μπει η επιδότηση.Τουλάχιστον αυτό συμπέρανα από τα λεγόμενα του.

Screenshot_2020-11-14-23-18-58-331_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από Delavia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Delavia είπε

Δεν έλαβε ακριβώς την επιδότηση....Η τράπεζά του απλώς προχώρησε στην κράτηση του 10% από τον ίδιο και "χρέωσε" το υπόλοιπο 90% στον ειδικό λογαριασμο για όταν θα μπει η επιδότηση.Τουλάχιστον αυτό συμπέρανα από τα λεγόμενα του.

Screenshot_2020-11-14-23-18-58-331_com.android.chrome.jpg

Όντως δεν έλαβε ακριβώς την επιδότηση.

Ας κάνουμε υπομονή να δούμε σε τί θα διαφέρει από αυτό που ανέβασε ο antoniouk, όταν με το καλό εύχομαι όλοι επιδοτηθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά παιδιά, 

Δεν έλαβα την επιδότηση, απλά η τράπεζα μου κράτησε το 10% της δόσης και το υπόλοιπο 90% χρεώθηκε σε ένα νέο λογαριασμό που δημιουργήθηκε για να εξοφληθεί από το κράτος εν καιρό. 

Αυτό που μετράει είναι ότι εγώ αντί να πληρώσω 400 πλήρωσα 40.... 

 

Υ. Γ δεν είμαι ο τσακ Νόρις 😂😂😂😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά Σε εμάς που δέν εχει δημιουργηθεί ο ειδικός λογαριασμός που θα μπαίνουν τα επιχορηγούμενα χρήματα ενώ έχει εγκριθεί η επιδοτηση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους

Για την ενημέρωσή σας, εμένα σήμερα στο πεδίο " Συνεισφορά δημοσίου " , μου εμφάνισε σε PDF την βεβαίωση με τίτλο:  Έγκριση αιτήματος καταβολής Συνεισφοράς Δημοσίου του άρθρου 76 ν.4714/2020 (Α’ 148)!!!

Αφορά δάνειο που πληρώνεται κανονικά και η αίτηση έγινε 16/8/2020.

εύχομαι σε όλους να έχετε την πολυπόθητη έγκρισή!!!!

το κείμενο είναι το παρακάτω ( χωρίς τα στοιχεία του δανείου μου προφανώς) :

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

ΕΙΔΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

Αθήνα, 17/11/2020

Θέμα: Έγκριση αιτήματος καταβολής Συνεισφοράς Δημοσίου του άρθρου 76 ν.4714/2020 (Α’ 148)Η ΕΙΔΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

Έχοντας υπόψη:Τις διατάξεις των άρθρων 71-83 του ν. 4714/2020 (Α’ 148) «Φορολογικές παρεμβάσεις για την ενίσχυση της αναπτυξιακής διαδικασίας της ελληνικής οικονομίας,ενσωμάτωση στην ελληνική νομοθεσία των Οδηγιών (ΕΕ) 2017/1852, (ΕΕ) 2018/822, (ΕΕ) 2020/876, (ΕΕ)2016/1164, (ΕΕ) 2018/1910 και (ΕΕ) 2019/475,συνεισφορά Δημοσίου για την αποπληρωμή δανείων πληγέντων δανειοληπτών λόγω των δυσμενών συνεπειών της νόσου COVID-19 και άλλες διατάξεις.», όπωςισχύει,

1.2.Τις διατάξεις της κοινής υπουργικής απόφασης 104120/18.9.2020 (Β’ 4095) «Διαδικασία καταβολής συνεισφοράς Δημοσίου για την αποπληρωμή δανείων μεεμπράγματες εξασφαλίσεις στην κύρια κατοικία για δανειολήπτες που έχουν πληγεί από τις δυσμενείς συνέπειες του κορωνοϊού COVID-19 στο πλαίσιο των άρθρων71-83 του ν. 4714/2020 (Α’ 148)»

3.Τις διατάξεις της κοινής υπουργικής απόφασης 110674/1.10.2020 (Β’ 4381) «Λειτουργικές Προδιαγραφές της ηλεκτρονικής πλατφόρμας συνεισφοράς Δημοσίου γιατην αποπληρωμή δανείων με εμπράγματες εξασφαλίσεις στην κύρια κατοικία για δανειολήπτες που έχουν πληγεί από τις δυσμενείς συνέπειες του κορωνοϊού COVID-19 στο πλαίσιο των άρθρων 71-83 του ν. 4714/2020 (Α ́148)», όπως ισχύει,

4.5.Τα τηρούμενα στοιχεία στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του άρθρου 74 ν. 4714/2020 (Α’ 148)  Την υπ’ αριθμ. XXXXXX  αίτηση του XXXXXXXXX με ΑΦΜ XXXXXXXX σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 ν. 4714/2020 (Α’ 148)

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Την έγκριση του αιτήματος και τη χορήγηση Συνεισφοράς Δημοσίου, σύμφωνα με διατάξεις του άρθρου 76 ν. 4714/2020 (Α’ 148) και της κοινής υπουργικής απόφασης104120/18.9.2020 (Β’ 4095) «Διαδικασία καταβολής συνεισφοράς Δημοσίου για την αποπληρωμή δανείων με εμπράγματες εξασφαλίσεις στην κύρια κατοικία για δανειολήπτες που έχουν πληγεί από τις δυσμενείς συνέπειες του κορωνοϊού COVID-19 στο πλαίσιο των άρθρων 71-83 του ν. 4714/2020 (Α’ 148)», για της δανειακές απαιτήσεις, οι οποίες εντάσσονται στην κατηγορία [Οφειλή ενήμερη ή σε καθυστέρηση έως 90 μέρες] :

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, tsirvoul είπε

καλημέρα σε όλους

Για την ενημέρωσή σας, εμένα σήμερα στο πεδίο " Συνεισφορά δημοσίου " , μου εμφάνισε σε PDF την βεβαίωση με τίτλο:  Έγκριση αιτήματος καταβολής Συνεισφοράς Δημοσίου του άρθρου 76 ν.4714/2020 (Α’ 148)!!!

Αφορά δάνειο που πληρώνεται κανονικά και η αίτηση έγινε 16/8/2020.

εύχομαι σε όλους να έχετε την πολυπόθητη έγκρισή!!!!

το κείμενο είναι το παρακάτω ( χωρίς τα στοιχεία του δανείου μου προφανώς) :

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

ΕΙΔΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

Αθήνα, 17/11/2020

Θέμα: Έγκριση αιτήματος καταβολής Συνεισφοράς Δημοσίου του άρθρου 76 ν.4714/2020 (Α’ 148)Η ΕΙΔΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

Έχοντας υπόψη:Τις διατάξεις των άρθρων 71-83 του ν. 4714/2020 (Α’ 148) «Φορολογικές παρεμβάσεις για την ενίσχυση της αναπτυξιακής διαδικασίας της ελληνικής οικονομίας,ενσωμάτωση στην ελληνική νομοθεσία των Οδηγιών (ΕΕ) 2017/1852, (ΕΕ) 2018/822, (ΕΕ) 2020/876, (ΕΕ)2016/1164, (ΕΕ) 2018/1910 και (ΕΕ) 2019/475,συνεισφορά Δημοσίου για την αποπληρωμή δανείων πληγέντων δανειοληπτών λόγω των δυσμενών συνεπειών της νόσου COVID-19 και άλλες διατάξεις.», όπωςισχύει,

1.2.Τις διατάξεις της κοινής υπουργικής απόφασης 104120/18.9.2020 (Β’ 4095) «Διαδικασία καταβολής συνεισφοράς Δημοσίου για την αποπληρωμή δανείων μεεμπράγματες εξασφαλίσεις στην κύρια κατοικία για δανειολήπτες που έχουν πληγεί από τις δυσμενείς συνέπειες του κορωνοϊού COVID-19 στο πλαίσιο των άρθρων71-83 του ν. 4714/2020 (Α’ 148)»

3.Τις διατάξεις της κοινής υπουργικής απόφασης 110674/1.10.2020 (Β’ 4381) «Λειτουργικές Προδιαγραφές της ηλεκτρονικής πλατφόρμας συνεισφοράς Δημοσίου γιατην αποπληρωμή δανείων με εμπράγματες εξασφαλίσεις στην κύρια κατοικία για δανειολήπτες που έχουν πληγεί από τις δυσμενείς συνέπειες του κορωνοϊού COVID-19 στο πλαίσιο των άρθρων 71-83 του ν. 4714/2020 (Α ́148)», όπως ισχύει,

4.5.Τα τηρούμενα στοιχεία στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του άρθρου 74 ν. 4714/2020 (Α’ 148)  Την υπ’ αριθμ. XXXXXX  αίτηση του XXXXXXXXX με ΑΦΜ XXXXXXXX σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 ν. 4714/2020 (Α’ 148)

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Την έγκριση του αιτήματος και τη χορήγηση Συνεισφοράς Δημοσίου, σύμφωνα με διατάξεις του άρθρου 76 ν. 4714/2020 (Α’ 148) και της κοινής υπουργικής απόφασης104120/18.9.2020 (Β’ 4095) «Διαδικασία καταβολής συνεισφοράς Δημοσίου για την αποπληρωμή δανείων με εμπράγματες εξασφαλίσεις στην κύρια κατοικία για δανειολήπτες που έχουν πληγεί από τις δυσμενείς συνέπειες του κορωνοϊού COVID-19 στο πλαίσιο των άρθρων 71-83 του ν. 4714/2020 (Α’ 148)», για της δανειακές απαιτήσεις, οι οποίες εντάσσονται στην κατηγορία [Οφειλή ενήμερη ή σε καθυστέρηση έως 90 μέρες] :

Καλησπέρα και από εμένα!

Έπειτα από την ενημέρωσή σου είδα πως και η δική μου αίτηση πήγε στο ίδιο στάδιο.

Χωρίς βέβαια να έχει πάρει "Εκτιμώμενη Ημερομηνία Ολοκλήρωσης Σταδίου" στην αρχική σελίδα με τη λίστα αιτήσεων.

Βέβαια με παραξενεύουν λίγο τα ποσοστά έγκρισης....Άλλο 90% και άλλο 0,9%!Θεωρώ πως έγινε τυπογραφικό λάθος...Δες λίγο και τα δικά σου ποσοστά και πες μου...

 

Χωρίς τίτλο.png

Επεξ/σία από Delavia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...