Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, nikodemus είπε

Καλημέρα, ακόμα είμαι σε "παρακολούθηση επιδότησης" από τις 7/10 και αναμένω την τελική έγκριση από την καρτέλα "συνεισφορά δημοσίου" η οποία ακόμα δεν έχει γίνει. 

Καλημέρα,

 

Ανεξαρτήτου ημερομηνιών, κανείς από όσους έχουν γράψει εδώ δεν έχει την τελική έγκριση. Είμαστε πολλοί σε αυτό το στάδιο που είναι ουσιαστικά η προ-έγκριση.

Λογικά προς το τέλος του μήνα που άφησαν να εννοηθεί ότι θα επιδοτηθούν οι πρώτοι, θα την εμφανίσει.

 

Αναφορικά με το φίλο που ήταν στο στάδιο Παρακολούθηση επιδότησης και την έλαβε από τον Οκτώβριο στην Alpha, νομίζω είναι case study !

1 ώρα πριν, alexx είπε

Εμένα πάλι με πήγαν 5 μέρες πίσω (παροχή στοιχείων από πιστωτές) . Σε καμία δεκαριά χρόνια μπορεί να προχωρήσω στο επόμενο στάδιο!!!🧐

Με ποια Τράπεζα συνεργάζεσαι για το ενυπόθηκο δάνειο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα έχουν προχωρήσει όλα.έχουν βγει τα ποσοστά,90%χ3 μήνες,80% και 70%.έχουν ανοίξει και δυο λογαριασμοί COVID στην πειραιως και περιμένω να δω τι θα γίνει στις 23 που έχω την δόση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexx είπε

Στην Πειραιώς έχω το δάνειο.

Δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο να εξακριβώσεις τί γίνεται από πλευράς τους και αν έχουν στείλει τα στοιχεία της προσημείωσης στην πλατφόρμα ?

Είδα σε προηγούμενη ανάρτηση ότι σου είχε εμφανιστεί και μαύρη κουκίδα δίπλα στον αριθμό της αίτησής σου και μετά εξαφανίστηκε. Δεν είναι και πολύ φυσιολογικά όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε εμενα οσο είχα λάθος τον όροφο που δεν ήταν  κυρια κατοικία ειχε μαύρη κουκκίδα.με το που εβαλα τον σωστό όροφο όπου και ήταν υποθήκη και κυρια κατοικία έγινε πράσινη η κουκκίδα και μετά από λίγο εμφανίστηκαν και τα ποσοστά τις επιδότησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hlias77 είπε

Παντως σε εμενα οσο είχα λάθος τον όροφο που δεν ήταν  κυρια κατοικία ειχε μαύρη κουκκίδα.με το που εβαλα τον σωστό όροφο όπου και ήταν υποθήκη και κυρια κατοικία έγινε πράσινη η κουκκίδα και μετά από λίγο εμφανίστηκαν και τα ποσοστά τις επιδότησης.

Χαίρομαι που έβγαλες άκρη εν τέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/10/2020 στις 3:28 ΜΜ, yannis27gr είπε

Από Ταμείο Παρακαταθηκων και Δανείων υπάρχει άλλος; Γιατί εμένα έχει κολλήσει εδώ και 1 μήνα στην Παροχή Στοιχείων από Πιστωτές κι αναρωτιέμαι αν έτυχε σε μένα ή είναι ζήτημα της υπηρεσίας.

Παρών!

Κολλημένος κι εγώ στο στάδιο "Παροχή Στοιχείων από Πιστωτές", από τις 16/09/2020 και κάθε 5 ημέρες μου αλλάζει την ημ/νια ολοκλήρωσης σταδίου. Τηλεφώνησα στο Παρακ. κ Δανείων και μου είπαν οτι δεν έχουν στείλει ακόμη στοιχεία για κανένα δανειολήπτη. Θα  τα στείλουν μου είπαν μέχρι 31/12/2020 που έχουν  προθεσμία.

Καλό θα ήταν να τους τηλεφωνούμε ανά διαστήματα, να δημιουργηθεί λίγη πίεση για να ξεκινήσουν να στέλνουν τα στοιχεία μας και να προχωρήσουμε κι εμείς στο επόμενο στάδιο.

Επεξ/σία από thanosolakala
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Delavia είπε

Χαίρομαι που έβγαλες άκρη εν τέλει...

Ναι και σε ευχαριστω και πάλι γιατί μου είχες πει να πάρω τηλ την τράπεζα μου,και όταν τους πήρα κατάλαβα που ακριβώς ειχε γίνει το λάθος,το οποιο και διόρθωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, hlias77 είπε

Εμενα έχουν προχωρήσει όλα.έχουν βγει τα ποσοστά,90%χ3 μήνες,80% και 70%.έχουν ανοίξει και δυο λογαριασμοί COVID στην πειραιως και περιμένω να δω τι θα γίνει στις 23 που έχω την δόση. 

Ακριβώς στην ίδια θέση, είμαι κι εγώ από 14/10. Περιμένω να δω στις 28 Νοέμβρη που έχω την επόμενη δόση. Στην τράπεζα Πειραιώς.

Ότι προκύψει από παροχή επιδότησης, παρακαλώ να αναφερθεί για να δούμε τι έχουμε να περιμένουμε!

Καλή υπομονή!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ.Εγω εχω κανει λαθος και εχω κανει δυο αιτησεις(δικη μου και της συζηγου).Η δικη μου πιθανων εχει κολλησει γιατι ζηταει  αρση απορρητου απο μελος της οικογενειας,οπου απο λαθος δεν ειχα επιλεξει οτι δεν εχει υποχρεωση για Ε1 (εχει υποχρεωσει φετος να κανει).Προσπαθησα να κλικαρω πανω αλλα δεν το επιλεγει.Εχω στειλει ερωτημα ,αν και ο λογιστης λεει οτι δεν παιζει κανενα ρολο αφου εχει προχωρησει η αιτηση της συζυγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vasilllis είπε

χμμμ.Εγω εχω κανει λαθος και εχω κανει δυο αιτησεις(δικη μου και της συζηγου).Η δικη μου πιθανων εχει κολλησει γιατι ζηταει  αρση απορρητου απο μελος της οικογενειας,οπου απο λαθος δεν ειχα επιλεξει οτι δεν εχει υποχρεωση για Ε1 (εχει υποχρεωσει φετος να κανει).Προσπαθησα να κλικαρω πανω αλλα δεν το επιλεγει.Εχω στειλει ερωτημα ,αν και ο λογιστης λεει οτι δεν παιζει κανενα ρολο αφου εχει προχωρησει η αιτηση της συζυγου.

Υπόψιν πως ακόμη και αν προχωρούσαν και των δύο οι αιτήσεις δεν θα έπαιρναν επιδότηση και οι δύο αν αφορά το ίδιο δάνειο/δάνεια.Μονο ο ένας σας θα την έπαιρνε.Οποτε εφόσον προχωράει της συζύγου δεν υπάρχει θέμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Xan_pap είπε

Ακριβώς στην ίδια θέση, είμαι κι εγώ από 14/10. Περιμένω να δω στις 28 Νοέμβρη που έχω την επόμενη δόση. Στην τράπεζα Πειραιώς.

Ότι προκύψει από παροχή επιδότησης, παρακαλώ να αναφερθεί για να δούμε τι έχουμε να περιμένουμε!

Καλή υπομονή!

Και εγώ στο ίδιο σημείο από 22/10.

Στις 1/11 δεν πλήρωσα την δόση καθ'υπόδειξη υπαλλήλου (περιμένετε μερικές μέρες μου είπε) τοπικού υποκαταστήματος.

Την πλήρωσα σήμερα και  τράβηξε κανονικότατα όλο το ποσό. Περιμένω οπότε για 1/12 (από υπομονή άλλο τίποτα, μεταπτυχιακό θα πάρουμε!).

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα όπως έχω σας έχω ενημερώσει μου κράτησε το 10% της δόσης στις 19 του προηγούμενου μήνα. 

Το υπόλοιπο 90% έχει χρεωθεί σε καινούργιο λογαριασμό που δημιούργησε η τράπεζα με την αιτιολογία "διαγραφή από νομοθετική ρύθμιση" 

Ακόμα ωστόσο δεν έχει πληρωθεί από το δημόσιο αυτο το 90% όπως βλέπω στο Web banking. 

 

Τράπεζα Alpha Bank 

Επεξ/σία από Antoniouk
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...