Προς το περιεχόμενο

Παράδοση διαμερισματος από ενοικιαστή


dolly100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Την επομενη φορα που θα πας σε γιατρο και σου γραψει φαρμακα κλπ κλπ, καποιος πωλητης εχει παρει την προμηθεια του, πηγαινοντας στην δουλεια του με κουστούμι, εταιρικο αυτοκινητο, κινητο α και την αποδειξη απο τον καφε και την τυροπιτα την περασε στην εταιρια σαν εξοδα.........

Με κοστουμι πηγαινει και ο δικηγορος που κυνηγάει το αυτοφωρο εξω απο την Ευελπιδων επειδη τσακωθηκαν 2 ηλιθιοι στο δρομο και παιξανε μπουνιές.

 

Προσωπικα άν ήμουν ιδιοκτήτης θα έδινα το σπιτι σε εναν δημοσιο υπάλληλο με 350-400 ευρω το μήνα το πολυ και θα ημουν σιγουρος οτι ακομη και αν με φεσωσει δικαστικα θα τα έπαιρνα. Εσεις αμα ο άλλος βαρέσει κανονι και σου πει δεν έχω και δεν εχει τιποτα στο ονομα του απο που θα πάρετε; θα τα δωσει ο δικαστης; μετα μου λές και για μυαλά. εΓΩ ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΜΈΡΟς ΚΑΝΕΝΟΣ... φταινε και οι ιδιοκτητες αρκετά και σε πολλά. 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

υπαρχουν λυσεις....εγω νοικιαζω τα σπιτια μου σε μεγαλη επιχειρηση που τα δινει στους υπαλληλους της. Ολα με συμβολαια και μεσω τραπεζης... και κατι αλλα μικρα που εχω τα δινω σε φοιτητριες (με γονεις δημ.υπαλληλους)

Οι άντρες φοιτητές αποκλείονται; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

Εννοείται. Γιατί τα κάνουν όλα πουτανα , καπνίζουν και βρωμιζουν

Οφφ τοπικ αλερτ:

Ενώ οι σημερινές θυληκούλες 18-20 χρ είναι όλες με το ξεσκονόπανο και το βιτεξ στο χέρι. 

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

Όχι, αλλά από εμπειρία μου ακόμα και η πιο  βρομιαρα γυναίκα είναι καλύτερη από αγόρι.

Φυσικά κι εγώ όταν ήμουν φοιτητής το τι χαραλαμπους είχα καπνίσει μέσα στο σπίτι που νοίκιαζα δεν λέγεται..χαχαχα

Εχεις μπει σε τουαλετα γυναικας και την θεωρεις πιο καθαρη;;;;;; Οκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πω οτι με όσα γράφεις και βλέπωντας το nick και το avatar δε περνάνε creepy σκέψεις από το μυαλό μου....ψέμματα θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι κάποτε που κοιτούσα αγγελίες ενοικίασης για γκαρσονιέρες φοιτητών και ο ιδιοκτήτης έλεγε μονο φοιτήτριες.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Χαχαχα εχει και παραθυρα και πορτες απλα ειναι παλια :)

Προσπαθώ πολύ αλλά δεν καταλαβαίνω.

Δυσμοιρε ποιες κακές εμπειρίες σε καθοδηγούν σε ποταπες πράξεις καλοσύνης και αλληλοκατανόησης; 

Άλλαξε για το καλό σου και το καλό της αγοράς εν γένει, ΜΠΟΡΕΙΣ.

Ξηλωσε τα παλαιά πορτοπαράθυρα και ενοικίασε το 1000 χωρίς παράθυρα, 1500 με παράθυρα.

Ποτέ δεν είναι αργά να πεις ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ και να βγεις από το βούρκο της αγαθοσυνης που σου κατατρώει τα λεφτά από την τσέπη.

(Και μη χαλάς την "έτσι είναι" πιατσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Αυτοί είναι που έχουν κότερα και ελικόπτερα...

Εκεινοι που ειναι ψηλα ναι, βρηκαν χιλιαδες αν οχι εκκατομυρια κοροιδα να δουλευουν για εκεινους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2020 στις 2:12 ΜΜ, KiriosMarios είπε

Καμία μείωση δε θα γίνει. Να μάθει ο ελληναρας να συγκατοικεί. Με το ταίρι του ή με άλλους ανθρώπους όπως σε όλη την Ευρώπη.

Φέρε τότε τις συνθήκες των υπόλοιπων Ευρωπαϊκών χωρών που εννοείς (Λονδίνο, Παρίσι, Βερολίνο κ.τ.λ) μαζί με τις ευκαιρίες εργασίας και τους αντίστοιχους μισθούς και μετά άρχισε να ζητάς τα ανάλογα νοίκια. Λογική 0 στο παραπάνω 'επιχείρημα' σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

  Αγόρι μου δεν μιλάω μόνο για τις πλούσιες χώρες. Μιλάω και για Ρουμανία Πολωνία Λιθουανία Σερβία Βουλγαρία. ΟΛΟΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΎΝ!!! ΘΑ μάθετε να το κάνετε και εδώ

ποιοί είμαστε οι εμείς που θα μάθουμε και ποιοί εσείς που θα μας υποδείξετε;

νομίζω οτι έχεις αρχίσει και γίνεσαι εριστικός......χωρίς να μπω στη λογική να αναλύσω σε βάθος και το τι υποβόσκει στις απαντήσεις σου σε παλαιότερες αναρτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

  Αγόρι μου δεν μιλάω μόνο για τις πλούσιες χώρες. Μιλάω και για Ρουμανία Πολωνία Λιθουανία Σερβία Βουλγαρία. ΟΛΟΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΎΝ!!! ΘΑ μάθετε να το κάνετε και εδώ

Όταν εμεις συγκατοικουσαμε αυτοι έτρωγαν βελανίδια. :P

Πέρα από τη πλάκα η συγκατοίκηση ισχύει κανονικότατα, στο φοιτητικό τομέα και αρκετά στους υπόλοιπους.

Αφενώς το να μένουν 3 ενηλικα άτομα σε ένα σπιτι αποτελεί συγκατοικηση (μάνα, πατέρας, παιδί), αφετέρου ελάχιστοι πλέον μένουν μόνοι τους. Οι περισσότεροι ειναι είτε ζευγάρια, ειτε οικογένειες, είτε φίλοι.

Τωρα αν εσυ μιλάς για συγκατοικιση οικογενειών, σορρυ αλλά αυτά δεν γινονται ούτε στο Βιετναμ, που έχω πάει και μένουν όλοι μαζι σε ένα δωμάτιο. Δεν γινόταν ούτε τη δεκαετία του 50 στην Ελλάδα.

Και όπως ειπαμε και σε άλλο θρεντ, οι τιμές δεν ορίζονται απο τη ζητηση σε ειδη πρωτης αναγκης οπως η στεγη αλλά από το τι θέλει ο καθένας. Αν κάποιος έχει 10 διαμερίσματα, τα 5 να νοικιάζει, είναι αραχτός και μπορει να περιμένει μέχρι να έρθει κάποιος που θα δωσει 600 ευρω για τη παράγκα του. Όπως λένε αρκετοί, καλυτερα να το έχω ξενοικιαστο παρά να βάλω στο σπιτι άτομο που δε μπορει να δωσει αυτά τα χρήματα.

A ναι @KiriosMarios

Spoiler

Δεν έχω άλλο χωρο ρε συ...έχω δυο. Πάρε κι εσυ. Δε βγαινω

118765996_10157299432356366_313113966480823269_n.jpg.31ac25526e55b78b993a248345979925.jpg

 

 

Επεξ/σία από pontez2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2020 στις 7:56 ΠΜ, ptwma είπε

Αλλά εδώ έχουμε εκατέρωθεν λαμογια. Οπότε για να φτάσει ο άλλος να έχει 2-3 διαμερίσματα έχει κατακλεψει εφορία,  ΙΚΑ , μισθούς κτλ. Ε μια αντίδραση θα υπάρχει. 

Αυτό πως βγήκε? Επειδή κάποιοι έκαναν καλύτερη οικονομία και έχτισαν όταν έχτισαν, πρέπει να τα έκαναν με κλεμμένα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αστείο είναι οτι στα μικρομεσαία σπίτια έχουν εκτοξευτεί οι τιμές ενώ στα μεγαλύτερα παραμένουν σε γενικές γραμμές σε πιό λογικά πλαίσια...

Και μετά σου λέει ο άλλος βρες να συγκατοικήσεις (στη γκαρσονιέρα ή στο δυάρι) για να μπορείς να πληρώνεις...ζήτω η τρέλα!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...