Προς το περιεχόμενο

Παράδοση διαμερισματος από ενοικιαστή


dolly100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, conkal είπε

Δεν εννοει πωλητης σε καταστημα. Εννοει πωλητης ξερωγω της apivita που πηγαινει απο φαρμακειο σε φαρμακειο ή απο σπίτι σε σπίτι

Πλασιέ δηλαδή. Σαν να αυτους που σε παιρνουν μέρα μεσημέρι και σε ζαλιζουν για να πουλήσουν ;

7 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Το 30% των αυτοκινητων στην Αττική ειναι εταιρικα, σιγουρα δεν πληρωνονται με €1000 η τον βασκικο!!!!! τωρα εαν οταν εβρεχε μυαλα καποιοι κρατουσαν ομπρελα και σκεφτοντουσαν το δημοσιο και την λουφα.......αλλοι σκεφτονταν την καριερα!!!!! ποιος απο τους δουλεύει για τον βασικο και ποιος αγγιζει το 3000 χιλιαρο!

πως καταλαβαινεις πραγματικα τον ασχετο!!!!!!!!! εαν μπεις σε φαρμακειο τότε θα καταλαβεις τι δουλειές υπαρχουν......βεβαια οταν εβρεχε μυαλα καποιοι κρατουσαν ομπρελα!!!!

Ε τι να κάνουμε εσυ ήσουν ο εξυπνάτορας που παρακολουθουσε τα δελτια της ΕΜΥ και οταν ηταν να βρέξει μυαλά δεν ειχες πάρει την ομπρέλα. 

 

Αυτες οι δουλειές που λές... σημερα ειναι αυριο δεν ειναι... και μετά θα βαρέσει ενα κανονάκι ο ενοικιαστης σου και θα τρέχεις να τον ψάχνεις. Οποτε μην ακουτε δημοσιο και κρινετε για λουφες και τα σχετικά. 

12 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Που να πουλήσεις και χερμπαλαιφ να δεις τι βγάζεις.

έντιτ: Σαρκαστικό σχόλιο, χωρίς παρεξήγηση, δεν προμοτάρω.

Θυμαμαι παλιά μια πυραμιδα .... με ειχανε φωναξει σε μια καφετερια να μου κάνουν ενημέρωση. Να αρχισω και εγώ για να βγάζω "λεφτά".

 

Ειχε εκει μαζεμένους ολους τους επιχειρηματιες του σαββατοκυριακου. Ειχανε φωναξει και 2-3 σελεμπριτι να τους κεράσουν τον καφέ για να τους δούμε εμεις. Οτι δηθεν δουλευουν σε αυτή την εταιρεια. 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Το 30% των αυτοκινητων στην Αττική ειναι εταιρικα, σιγουρα δεν πληρωνονται με €1000 η τον βασκικο!!!!! τωρα εαν οταν εβρεχε μυαλα καποιοι κρατουσαν ομπρελα και σκεφτοντουσαν το δημοσιο και την λουφα.......αλλοι σκεφτονταν την καριερα!!!!! ποιος απο τους δουλεύει για τον βασικο και ποιος αγγιζει το 3000 χιλιαρο!

πως καταλαβαινεις πραγματικα τον ασχετο!!!!!!!!! εαν μπεις σε φαρμακειο τότε θα καταλαβεις τι δουλειές υπαρχουν......βεβαια οταν εβρεχε μυαλα καποιοι κρατουσαν ομπρελα!!!!

Εταιρικα μπορει να ειναι, οχι ομως Herbalife, LR και τα συνναφη (αυτα κανουν μπαμ με τα αυτοκολητα που εχουν επανω).

Τωρα αν συγκρινεις στελεχη μεγαλων εταιρειων με τους πλασιεδες παω πασο.

Θα ελεγα τι αγγιζουν οσοι δουλευουν για τετοιες εταιρειες (εχω και καποιους φιλους και γνωστους) αλλα θα πεσει διαγραφη του σχολιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Μην ασχολεισαι, πωλητης Herbalife η LR ειναι και κανει PR :P

Ξέρω μωρέ. Ήρθαν οι επενδυτές. Ο ένας κοροιδευει τον άλλον.... ο 30αρης επιτυχημενος καριεριστας που βγάζει 2000 ευρω το μήνα.... πηγε και βρηκε την πετυχημένη ιδιοκτητρια ακινητων απο μεγάλο τζάκι στην Ν.Ερυθραια που το χειμωνα παιζει τέννις στην Ισπανια και κάνει σκι στις Γαλλικές Άλπεις... κλεισανε το ενοικιο στα 1000 ευρω. Και μετά απο 1 χρονο πηγαινανε στο δικαστηριο αντιδικοι. Γελάνε οι δικηγοροι και οι δικαστες στα διαλειματα να ξέρετε. 

 

2020 σε αυτη τη χωρα και η μεγαλομανια διακατεχει άπαντες. Ακομη να βάλουμε μυαλο. Αυτο βλέπω. 

5 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εταιρικα μπορει να ειναι, οχι ομως Herbalife, LR και τα συνναφη (αυτα κανουν μπαμ με τα αυτοκολητα που εχουν επανω).

Τωρα αν συγκρινεις στελεχη μεγαλων εταιρειων με τους πλασιεδες παω πασο.

Θα ελεγα τι αγγιζουν οσοι δουλευουν για τετοιες εταιρειες (εχω και καποιους φιλους και γνωστους) αλλα θα πεσει διαγραφη του σχολιου.

Μια φορά με πήρε ένας τέτοιος... στις 4 το μεσημέρι.... καλα ρε ανεπρόκοπε του λέω.... δεν ξέρεις οτι ειναι μεσημερι και ο κοσμος γυρνάει απο τη δουλειά του να ξεκουραστει; κλεισε το τηλ και παραταμας , έχω να πάω για μπάνιο το απογευμα. 

 

Λές να μιλησα άσχημα σε εναν καριεριστα; :P

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Δεν ξερω ΑΝ θα το κανω και ΠΟΤΕ, για να το φτιαξω το σπιτι θελω ενα 10αρικο στο νερο οποτε ας ασχοληθω πρωτα και ολα θα γινουν μετα.

Ρε ρίξε έαν ασβέστη στον τοίχο, πάρε μια μεταχειρισμένη τούρκικη από κανα στρατόπεδο, γεννήτρια για ρεύμα και μια δωδεκάδα νερά για ύδρευση. είναι και μονοκατοικια-βίλα.

Ανετα το δίνεις έτσι 1000. "έτσι" είναι η αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε κάτω από 250 ευρώ για ακινητο είναι τιμή ξεφτιλα και αυτό για τρωγλη, αν το θέλει ο ενοικιαστής ανακαινισμενο θα πληρώσει 150 ως 250 παραπάνω στην μέση περίπτωση, σιγά μην τους τα χαρίσει τα λεφτά ο ιδιοκτήτης. Όσο για αυτούς με τα φέσια και τις ψευτομαγκιες, θα έρθει η στιγμή που θα τους κοπεί ο αέρας και θα μένουν στον δρόμο για να μάθουν να μην κάνουν ότι θέλουνε, κάποια στιγμή θα έρθει η υποχρεωτική ασφάλιση και νομική εκπροσώπηση για τους ιδιοκτήτες, θα κάνουν ευκολότερη την έξωση και την δικαστική προσφυγή όταν παρουσιαστούν προβλήματα, και όσο θα πληθαίνουν αυτά τα φαινόμενα θα έρθει και εδώ ότι κάνουν στο εξωτερικό με μητρώα τζαμπατζηδων ενοικιαστων. Ήδη σε ακίνητο ιδιοκτήτης έχει τους λογαριασμούς στο όνομα του εκτός από το τηλέφωνο, παρακολουθεί τα πάντα ηλεκτρονικά και όταν έρθει λογαριασμός ο ενοικιαστής πληρώνει τα χρήματα μαζί με το ενοίκιο και τα καταβάλλει ο ιδιοκτήτης γιατί οι προηγούμενοι άφηναν απλήρωτους λογαριασμούς. Οσο γισ αυτούς που δεν τους φτάνει ο μισθός ας μην νοικιάσουν η ας πάνε επαρχία, που και εκεί πάλι ακριβά θα τα βρει στις πόλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Τ. είπε

Ρε ρίξε έαν ασβέστη στον τοίχο, πάρε μια μεταχειρισμένη τούρκικη από κανα στρατόπεδο, γεννήτρια για ρεύμα και μια δωδεκάδα νερά για ύδρευση. είναι και μονοκατοικια-βίλα.

Ανετα το δίνεις έτσι 1000. "έτσι" είναι η αγορά.

Μπα ρευμα και νερο εχει, ειναι κομπλε. Θελει ομως βαψιμο, νεα παραθυρα και κουφωματα, 2 πορτες αφου εχει 2 εισοδους και σουλουπωμα κουζινα και μπανιο.

Εν ολιγοις θελει δουλεια (καποιος αλλος θα το νοικιαζε ετσι αλλα οκ εμενα δεν μου παει καρδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Ξέρω μωρέ. Ήρθαν οι επενδυτές. Ο ένας κοροιδευει τον άλλον.... ο 30αρης επιτυχημενος καριεριστας που βγάζει 2000 ευρω το μήνα.... πηγε και βρηκε την πετυχημένη ιδιοκτητρια ακινητων στην Ν.Ερυθραια... κλεισανε το ενοικιο στα 1000 ευρω. Και μετά απο 1 χρονο πηγαινανε στο δικαστηριο αντιδικοι. Γελάνε οι δικηγοροι και οι δικαστες στα διαλειματα να ξέρετε. 

2020 σε αυτη τη χωρα και η μεγαλομανια διακατεχει άπαντες. Ακομη να βάλουμε μυαλο. Αυτο βλέπω. 

Μια φορά με πήρε ένας τέτοιος... στις 4 το μεσημέρι.... καλα ρε ανεπρόκοπε του λέω.... δεν ξέρεις οτι ειναι μεσημερι και ο κοσμος γυρνάει απο τη δουλειά του να ξεκουραστει; κλεισε το τηλ και παραταμας , έχω να πάω για μπάνιο το απογευμα. 

Λές να μιλησα άσχημα σε εναν καριεριστα; :P

Του έκανες τα μούτρα κρέας, έχει κοροϊδέψει αυτός για να φθάσει εκεί.... ουουουουυ.

Το επάγγελμα "Πωλητής-Ψεύτης" έχει πολύ καλές απολαβές αν είσαι επαγγελματίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αντώνης Τ. είπε

Του έκανες τα μούτρα κρέας, έχει κοροϊδέψει αυτός για να φθάσει εκεί.... ουουουουυ.

Το επάγγελμα "Πωλητής-Ψεύτης" έχει πολύ καλές απολαβές αν είσαι επαγγελματίας.

Ενα 5% βγαζει πολυ καλα χρηματα, το υπολοιπο 95% ψωμολυσαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αντώνης Τ. είπε

Του έκανες τα μούτρα κρέας, έχει κοροϊδέψει αυτός για να φθάσει εκεί.... ουουουουυ.

Το επάγγελμα "Πωλητής-Ψεύτης" έχει πολύ καλές απολαβές αν είσαι επαγγελματίας.

Εγω ψευτης δεν ειμαι και δεν θα μπορουσα να γινω και ποτέ. Οποτε αυτη τη δουλεια δε θα μπορουσα να την κάνω. 

 

Πλέον βάζω αθορυβο μετά τις 4 έως τις 7 το απογευμα και αν δω κανεναν ενοχλητικο αριθμο απευθειας μπλόκ. 

Μόλις τώρα, Salvation81 είπε

Ενα 5% βγαζει πολυ καλα χρηματα, το υπολοιπο 95% ψωμολυσαει.

Αυτοι ειναι οι ταλαντουχοι οπως σε κάθε δουλειά ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Πλασιέ δηλαδή. Σαν να αυτους που σε παιρνουν μέρα μεσημέρι και σε ζαλιζουν για να πουλήσουν ;

Ε τι να κάνουμε εσυ ήσουν ο εξυπνάτορας που παρακολουθουσε τα δελτια της ΕΜΥ και οταν ηταν να βρέξει μυαλά δεν ειχες πάρει την ομπρέλα. 

Αυτες οι δουλειές που λές... σημερα ειναι αυριο δεν ειναι... και μετά θα βαρέσει ενα κανονάκι ο ενοικιαστης σου και θα τρέχεις να τον ψάχνεις. Οποτε μην ακουτε δημοσιο και κρινετε για λουφες και τα σχετικά. 

Θυμαμαι παλιά μια πυραμιδα .... με ειχανε φωναξει σε μια καφετερια να μου κάνουν ενημέρωση. Να αρχισω και εγώ για να βγάζω "λεφτά".

Ειχε εκει μαζεμένους ολους τους επιχειρηματιες του σαββατοκυριακου. Ειχανε φωναξει και 2-3 σελεμπριτι να τους κεράσουν τον καφέ για να τους δούμε εμεις. Οτι δηθεν δουλευουν σε αυτή την εταιρεια. 

ΒΙΑΝΕΧ, POWER HEALTH, SOLGAR, APIVITA, KORRES, FREZYDERM κλπ κλπ κλπ, μαλλον δεν εχεις ιδεα πραγματικα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Μπα ρευμα και νερο εχει, ειναι κομπλε. Θελει ομως βαψιμο, νεα παραθυρα και κουφωματα, 2 πορτες αφου εχει 2 εισοδους και σουλουπωμα κουζινα και μπανιο.

Εν ολιγοις θελει δουλεια (καποιος αλλος θα το νοικιαζε ετσι αλλα οκ εμενα δεν μου παει καρδια).

Φίλε μου λυπάμαι που το λέω αλλά μου φαίνεσαι λογικός και δεν είναι καλό αυτό.

Φύγε από τα συγκαλά σου. Αν είναι δυνατόν, στην ελλάδα είμαστε 10 μήνες ήλιο, έρχονται και ξηρασίες κλιματική αλλαγή, τι τα θες τα παράθυρα.

Πόρτες τι της θες μια αγαπημένη παρέα είμαστε.

Βάψιμο γιατί, κάποια μέρα ο νοικιάρης σου ή κάποιος φίλος του θα καπνίσει ένα τσιγάρο πάλι χάλια θα γίνει, κάνε μια μεγαλόκαρδη ευγενική χορηγία ενός blanco να διορθώσει τις όποιες ατέλειες.

Μη σε πιάνουν κότσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

ΒΙΑΝΕΧ, POWER HEALTH, SOLGAR, APIVITA, KORRES, FREZYDERM κλπ κλπ κλπ, μαλλον δεν εχεις ιδεα πραγματικα!!!!!!

Ρε φιλε εχω γνωστο ο οποιος δουλευει στην Corinth Capital με τις μετοχες... παιρνουν κοσμο και προσπαθουν να τον πεισουν να αγοράσει. 

Ο τύπος λέει οτι παιρνει 750 βασικο (τον πιστευω) και με τα μπονους φτανει στο 1000αρικο και δεν ειναι και στάνταρ καθε μήνα. Αυτο που λες ειναι παρομοιο αλλα σε άλλες εταιρειες στα φαρμακα δε ξέρω αν ειναι πιο ευκολο να φτάσεις το μπονους των 2000 ευρω αλλα σε αυτο που λεω δεν ειναι. 2-3 φορες μου χει πει οτι εφτασε τα 1100-1200. Και αυτα με 12ωρα καθε μερα. 

 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Τ. είπε

Φίλε μου λυπάμαι που το λέω αλλά μου φαίνεσαι λογικός και δεν είναι καλό αυτό.

Φύγε από τα συγκαλά σου. Αν είναι δυνατόν, στην ελλάδα είμαστε 10 μήνες ήλιο, έρχονται και ξηρασίες κλιματική αλλαγή, τι τα θες τα παράθυρα.

Πόρτες τι της θες μια αγαπημένη παρέα είμαστε.

Βάψιμο γιατί, κάποια μέρα ο νοικιάρης σου ή κάποιος φίλος του θα καπνίσει ένα τσιγάρο πάλι χάλια θα γίνει, κάνε μια μεγαλόκαρδη ευγενική χορηγία ενός blanco να διορθώσει τις όποιες ατέλειες.

Μη σε πιάνουν κότσο.

Χαχαχα εχει και παραθυρα και πορτες απλα ειναι παλια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα αν οι ιδιοκτητες κοιτάνε να αυξησουν το ενοικιο κάθε μηνα στα 700 ευρω - 1000 επειδη τους ειπε ο άλλος οτι δηθεν βγάζει με τα μπονους 2000 ευρω σε μια δουλεια που μπορει να μην θέλει καν πτυχιο πανεπιστημιου να ειναι πυραμιδα ή προσωρινη.... ειστε αξιοι της μοιρας και της πλεονεξιας-κερδοσκοπιας σας. Τελικα κάποιοι καλα τα παθαινουν. 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Ρε φιλε εχω γνωστο ο οποιος δουλευει στην Corinth Capital με τις μετοχες... παιρνουν κοσμο και προσπαθουν να τον πεισουν να αγοράσει. 

Ο τύπος λέει οτι παιρνει 750 βασικο (τον πιστευω) και με τα μπονους φτανει στο 1000αρικο και δεν ειναι και στάνταρ καθε μήνα. Αυτο που λες ειναι παρομοιο αλλα σε άλλες εταιρειες στα φαρμακα δε ξέρω αν ειναι πιο ευκολο να φτάσεις το μπονους των 2000 ευρω αλλα σε αυτο που λεω δεν ειναι. 2-3 φορες μου χει πει οτι εφτασε τα 1100-1200. Και αυτα με 12ωρα καθε μερα. 

Την επομενη φορα που θα πας σε γιατρο και σου γραψει φαρμακα κλπ κλπ, καποιος πωλητης εχει παρει την προμηθεια του, πηγαινοντας στην δουλεια του με κουστούμι, εταιρικο αυτοκινητο, κινητο α και την αποδειξη απο τον καφε και την τυροπιτα την περασε στην εταιρια σαν εξοδα.........

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...