Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΑΦΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ YARIS


giomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ντροπή για την ΤΟΥΟΤΑ να πουλά αυτοκίνητα σαν αυτό. Νόμιζα ότι είναι σοβαρή εταιρεία. Θα την πάρει ο κατήφορος με αυτή την συμπεριφορά.

Επεξ/σία από tunes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, tunes είπε

Ντροπή για την Τουοτα να πουλά αυτοκίνητα σαν αυτό. Νόμιζα ότι είναι σοβαρή εταιρεία. Θα την πάρει ο κατήφορος με αυτή την συμπεριφορά.

Δυστυχώς.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tunes είπε

Ντροπή για την ΤΟΥΟΤΑ να πουλά αυτοκίνητα σαν αυτό. Νόμιζα ότι είναι σοβαρή εταιρεία. Θα την πάρει ο κατήφορος με αυτή την συμπεριφορά.

Ήταν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πρώτα Yaris που ήταν made in Japan κάτι τέτοιο θα ήταν αδιανόητο αλλά από τα γαλλικά Yaris όλα να τα περιμένεις.

Φίλος που είχε το πρώτο Yaris και πέρυσι αγόρασε το γαλλικό για την γυναίκα του μου έλεγε ότι αυτό που δεν πίστευε ήταν η αίσθηση του κιβωτίου που είχε το τελευταίο.Καμία σχέση με το γιαπωνέζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που είμαι άσχετος από αυτοκίνητα, σκεφτόμουν να πάρω Yaris γιατί θεωρούσα ότι υπερέχουν σε ποιότητα κατασκευής.

με αυτά που διαβάζω πέφτω από τα σύνεφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, karetsos είπε

εγώ που είμαι άσχετος από αυτοκίνητα, σκεφτόμουν να πάρω Yaris γιατί θεωρούσα ότι υπερέχουν σε ποιότητα κατασκευής.

με αυτά που διαβάζω πέφτω από τα σύνεφα...

Εγώ, αγαπητέ, έπεσα και πονάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι απόλυτα μαζί σου και εύχομαι να καταφέρεις αντικατάσταση. Έπρεπε δυστυχώς να είχες παρατηρήσει το αυτοκίνητο στην παραλαβή και να μην το δεχτείς, θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα. Πάντα νόμος στην παραλαβή κοιτάμε σχολαστικά και αν δεν είμαστε ικανοποιημένοι δεν παραλαμβάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikevchq είπε

Είμαι απόλυτα μαζί σου και εύχομαι να καταφέρεις αντικατάσταση. Έπρεπε δυστυχώς να είχες παρατηρήσει το αυτοκίνητο στην παραλαβή και να μην το δεχτείς, θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα. Πάντα νόμος στην παραλαβή κοιτάμε σχολαστικά και αν δεν είμαστε ικανοποιημένοι δεν παραλαμβάνουμε.

Συμφωνώ, αλλά δεν το είδα. Αυτό δεν δικαιολογεί την ΤΟΥΟΤΑ, ούτε την απαλλάσσει από την ευθύνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aprile είπε

Στα πρώτα Yaris που ήταν made in Japan κάτι τέτοιο θα ήταν αδιανόητο αλλά από τα γαλλικά Yaris όλα να τα περιμένεις.

Φίλος που είχε το πρώτο Yaris και πέρυσι αγόρασε το γαλλικό για την γυναίκα του μου έλεγε ότι αυτό που δεν πίστευε ήταν η αίσθηση του κιβωτίου που είχε το τελευταίο.Καμία σχέση με το γιαπωνέζικο.

Οκ, ρίχνεις την ποιότητα στο κιβώτιο, στα πλαστικά..., αλλά δεν πουλάς αυτοκίνητο γεμάτο παντού από μπιμπίκια και άβαφα σημεία.

Δεν τους νοιάζει ούτε η εμφάνιση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους όρους που αποδέχθηκες κατα την παραγγελία τους διάβασες; Υπήρξε Audi A5 που κάθε 1000 χιλ ήθελε συμπλήρωμα 1 κιλό λάδι και ποτέ δεν το επισκεύασε η εταιρεία γιατί ήταν στα όρια που εκείνοι προέβλεπαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, dkstopo είπε

Τους όρους που αποδέχθηκες κατα την παραγγελία τους διάβασες; Υπήρξε Audi A5 που κάθε 1000 χιλ ήθελε συμπλήρωμα 1 κιλό λάδι και ποτέ δεν το επισκεύασε η εταιρεία γιατί ήταν στα όρια που εκείνοι προέβλεπαν. 

Η παραγγελία γράφει: εγγύηση σύμφωνα με τους ειδικότερους όρους του βιβλίου εξυπηρέτησης και εγγύησης. 

Αυτό το βιβλίο το έχω στα χέρια μου και δεν αναφέρει ότι επιτρέπει οι επιφάνειες του αυτοκινήτου να έχουν μπιμπίκια και άβαφα σημεία.

Έχουν αποδεχτεί ότι η βαφή είναι εκτός. 

Επεξ/σία από giomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giomi είπε

Η παραγγελία γράφει: εγγύηση σύμφωνα με τους ειδικότερους όρους του βιβλίου εξυπηρέτησης και εγγύησης. 

Αυτό το βιβλίο το έχω στα χέρια μου και δεν αναφέρει ότι επιτρέπει οι επιφάνειες του αυτοκινήτου να έχουν μπιμπίκια και άβαφα σημεία.

Έχουν αποδεχτεί ότι η βαφή είναι εκτός. Δες τις εντολές εργασίας στις φωτό.

Του το έχουν δώσει γραπτώς αυτό; Αν όχι είναι σαν να μην το έκαναν ποτέ.
Αν ναι, θεωρώ πως είναι αρκετά δυνατό χαρτί στο να βρεις το δίκιο σου.

Το αυτοκίνητο βάση των μετρήσεων που αναφέρεις δεν δείχνει να έχει ξαναβαφτεί ή έχει ξαναβαφτεί με τρόπο όπου πρώτα έχει αφαιρεθεί η προηγούμενη βαφή.

Προσωπικά μου βγάζει πως δεν πέρασε από το στάδιο ελέγχου βαφής (αν δεν το έχουν καταργήσει) μετά το (άθλιο) βάψιμο ώστε να αφαιρεθούν τυχών μπιμπίκια κλπ.

Επεξ/σία από ulb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ulb είπε

Του το έχουν δώσει γραπτώς αυτό; Αν όχι είναι σαν να μην το έκαναν ποτέ.
Αν ναι, θεωρώ πως είναι αρκετά δυνατό χαρτί στο να βρεις το δίκιο σου.

Το αυτοκίνητο βάση των μετρήσεων που αναφέρεις δεν δείχνει να έχει ξαναβαφτεί ή έχει ξαναβαφτεί με τρόπο όπου πρώτα έχει αφαιρεθεί η προηγούμενη βαφή.

Προσωπικά μου βγάζει πως δεν πέρασε από το στάδιο ελέγχου βαφής (αν δεν το έχουν καταργήσει) μετά το (άθλιο) βάψιμο ώστε να αφαιρεθούν τυχών μπιμπίκια κλπ.

Έχω εντολές του εξουσιοδοτημένου συνεργείου.

 

 

 

Επεξ/σία από giomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω κρύψε προσωπικά σου στοιχεία και ότι αναφορά έχεις σε αντιπροσωπία και ονόματα .
Θα βρεις τον μπελά σου όταν κινηθείς νομικά . Ρώτα δικηγόρο . Τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς ?

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...