Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΑΦΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ YARIS


giomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/9/2020 στις 12:46 ΠΜ, korakios είπε

Ξαναλέω κρύψε προσωπικά σου στοιχεία και ότι αναφορά έχεις σε αντιπροσωπία και ονόματα .
Θα βρεις τον μπελά σου όταν κινηθείς νομικά . Ρώτα δικηγόρο . Τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς ?

Αυτη ειναι η χουντα στη νεα της εκδοση!!!  Μπραβο του ομως που κατονομασε!!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Αυτη ειναι η χουντα στη νεα της εκδοση!!!  Μπραβο του ομως που κατονομασε!!!

Το να τον κάνουν μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση (με πλάτες πολυεθνικής) την ώρα που θα κινηθεί δικαστικά θα ήταν καλύτερο??
Άσχετο με το αν θα δικαιωθεί , θα τον πηγαίνεις εσυ τον άνθρωπο στα δικαστήρια και θα δουλεύεις στη θέση του και θα πλήρωνες το δικηγόρο του ? Χωριά η ψυχική ταλαιπωρία που δεν πληρώνεται και ήδη τραβά ζόρια .

Σε δικαστήριο μετρά η παραμικρή λεπτομέρεια . Και αν το τραβήξουν και βγάλουν ότι είναι εντός προδιαγραφών ???

Αν ήθελε να κράξει ,θα τους έβριζε , θα πόσταρε όλα τα στοιχεία σε όλα τα μέσα ,θα άφηνε αξιολογήσεις κτλ κτλ , κοινώς το δικαστήριο του καναπεους & μια τρύπα στο νερό .

Μακαρι να μη χρειαστεί να κινηθεί νομικά ,να βγάλει άκρη και μετά ας κάνει ότι θέλει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2020 στις 12:19 ΜΜ, johnieXoX είπε

Από τι καταλαβαίνω, σου προσφέρουν ολική βαφή του αυτοκινήτου και εσύ δεν την δέχεσαι, αλλά θέλεις αντικατάσταση, σωστά?

Από 14/7/20 που αποδέχτηκαν τα ελαττώματα στη βαφή, δεν έχω καμία επίσημη πρόταση - απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, giomi είπε

Από 14/7/20 που αποδέχτηκαν τα ελαττώματα στη βαφή, δεν έχω καμία επίσημη πρόταση - απάντηση.

Δεν σου είπαν να το διορθώσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δεν σου είπαν να το διορθώσουν?

Υποθέτω ότι ήταν θα ήταν η πρόταση της αντιπροσωπίας και περιμένει επίσημη από την Toyota, αλλά αν δεν κάνει μήνυση δε νομίζω να πάρει απάντηση . 
Το καλό με τη σιωπή είναι ότι ο συνήγορος μπορεί να βγάλει απόφαση υπέρ του και σε δικαστήριο είναι ισχυρό χαρτί .

Βεβαια το κόβω να απαντάνε λίγο πριν τη λήξη της προθεσμίας για να κερδίζουν χρόνο (& σπάσιμο νεύρων)

Οσο για το βάψιμο , ούτε εγώ θα το δεχόμουν , αυτό σημαίνει και ξήλωμα που με τη σειρά του στη 5ετια θα τρίζουν όλα στην καλύτερη , ή ακόμα χειρότερα στη 10ετία θα ξεκινάνε και οι σκουριές .
Σιγουρα πάντως δεν τα ελέγχουν καν τα αμάξια στις αντιπροσωπίες  (εμένα είχε μισά λάδια και τα λάστιχα ήταν έτοιμα να σκάσουν)
Θα μπορούσαν «άνετα» να το στείλουν πίσω , το τι έπαιξε μπορεί και να μη το μάθουμε ποτέ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δεν σου είπαν να το διορθώσουν?

Με απαίτηση της  ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ, 31/7/20 το αυτοκίνητο ελέγχθηκε και φωτογραφήθηκε από δύο τεχνικούς της.

Από τότε δεν έχω καμία επίσημη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, turbat0s είπε

Ο συνήγορος προφανώς και θα τον δικαιώσει.

Το θέμα είναι τί σημαίνει δικαίωση για τον συνήγορο και τί για τον ts.

Πιστεύω η καλύτερη λύση και πιο ρεαλιστική από αντικατάσταση θα είναι δωρεάν βαφή , επέκταση εγγύησης διάβρωσης και (εκεί είναι το ζουμί) ένα χρηματικό πόσο . 
 

2 λεπτά πριν, giomi είπε

Με απαίτηση της  ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ, 31/7/20 το αυτοκίνητο ελέγχθηκε και φωτογραφήθηκε από δύο τεχνικούς της.

Από τότε δεν έχω καμία επίσημη απάντηση.

Ο συνήγορος πότε έστειλε ερώτημα στην Toyota ? (λογικά σου ήρθε κοινοποίηση) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Πιστεύω η καλύτερη λύση και πιο ρεαλιστική από αντικατάσταση θα είναι δωρεάν βαφή , επέκταση εγγύησης διάβρωσης και (εκεί είναι το ζουμί) ένα χρηματικό πόσο . 
 

Ο συνήγορος πότε έστειλε ερώτημα στην Toyota ? (λογικά σου ήρθε κοινοποίηση) 

Δεν το έχει στείλει ακόμη. Προφορικά, δεν υπάρχει πρόταση για βαφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

 

Οσο για το βάψιμο , ούτε εγώ θα το δεχόμουν , αυτό σημαίνει και ξήλωμα που με τη σειρά του στη 5ετια θα τρίζουν όλα στην καλύτερη , ή ακόμα χειρότερα στη 10ετία θα ξεκινάνε και οι σκουριές .
 

Έχουν ελαττώματα τα κασώματα στις τέσσερις πόρτες, το κάσωμα πορτ μπαγκάζ και οι μεσαίες κολώνες.

Πρέπει να ξηλωθούν οι πόρτες, οι πόρτα πορτ μπαγκάζ και άλλα μέρη για να βαφεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giomi είπε

Έχουν ελαττώματα τα κασώματα στις τέσσερις πόρτες, το κάσωμα πορτ μπαγκάζ και οι μεσαίες κολώνες.

Πρέπει να ξηλωθούν οι πόρτες, οι πόρτα πορτ μπαγκάζ και άλλα μέρη για να βαφεί.

Όλο το αμάξι πρέπει να ξηλωθεί για να γίνει σωστό ολικό βάψιμο.

Τώρα από εκεί και πέρα είναι και τι θα αποφασίσει η Toyota οτι θα καλύψει στα πλαίσια της εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Όλο το αμάξι πρέπει να ξηλωθεί για να γίνει σωστό ολικό βάψιμο.

Τώρα από εκεί και πέρα είναι και τι θα αποφασίσει η Toyota οτι θα καλύψει στα πλαίσια της εγγύησης.

Θα ήταν χρήσιμο, αν ξέρεις, πόσο κοστίζει αυτή η βαφή, σε καλό φανοποιείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giomi είπε

Θα ήταν χρήσιμο, αν ξέρεις, πόσο κοστίζει αυτή η βαφή, σε καλό φανοποιείο.

Δεν το έχω κάνει αλλά υπολογίζω μερικά χιλιάρικα αν σκεφτείς οτι με περίπου ένα χιλιάρικο κάνεις ένα καλό εξωτερικό φρεσκάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...