Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΑΦΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ YARIS


giomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Δεν το έχω κάνει αλλά υπολογίζω μερικά χιλιάρικα αν σκεφτείς οτι με περίπου ένα χιλιάρικο κάνεις ένα καλό εξωτερικό φρεσκάρισμα.

Ευχαριστώ, ψάχνοντας στο διαδίκτυο, βλέπω τιμές γύρω στα 2000 €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα τηλεφώνησα στον συνήγορο του καταναλωτή για υπόθεση μου και μου είπαν ότι έχουν πολλές αναφορές και κάθε αναφορά χρειάζεται τουλάχιστον ένα μήνα για να ολοκληρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Smile69 είπε

Σήμερα τηλεφώνησα στον συνήγορο του καταναλωτή για υπόθεση μου και μου είπαν ότι έχουν πολλές αναφορές και κάθε αναφορά χρειάζεται τουλάχιστον ένα μήνα για να ολοκληρωθεί.

Ο @giomi είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, turbat0s είπε

Ο @giomi είσαι?

Είδα την κουβέντα για τον συνήγορο και έγραψα καλοπροαίρετα ότι μου είπαν θα καθυστερήσει η υπόθεση μου γιατί έχουν πάρα πολλές, όχι για του ts.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε TS.... ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ απόλυτα το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και τη δυσαρέσκεια..

Παρόλα αυτά, εγώ στη θέση σου δε θα ήθελα με τίποτα να βαφτεί εκ νέου το αμάξι. Δεν υπάρχει λόγος.. Οι ατέλειες είναι αρκετές αλλά στη συντριπτική τους πλειοψηφία ανεπαίσθητες. Η όποια ζημιά/ατέλεια υπάρχει μπορεί να επιδιορθωθεί πανεύκολα από έναν σωστό φανοποιό ή κάποιο εξειδεικευμένο κατάστημα τύπου Paint Bull, Chips Away κλπ..

Μην ξαναβάψεις το αμάξι, είναι κρίμα... Επιδιόρθωση, και δες τι άλλο μπορείς να πάρεις ως αποζημίωση για όλη αυτή την ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eMike είπε

Φίλε TS.... ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ απόλυτα το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και τη δυσαρέσκεια..

Παρόλα αυτά, εγώ στη θέση σου δε θα ήθελα με τίποτα να βαφτεί εκ νέου το αμάξι. Δεν υπάρχει λόγος.. Οι ατέλειες είναι αρκετές αλλά στη συντριπτική τους πλειοψηφία ανεπαίσθητες. Η όποια ζημιά/ατέλεια υπάρχει μπορεί να επιδιορθωθεί πανεύκολα από έναν σωστό φανοποιό ή κάποιο εξειδεικευμένο κατάστημα τύπου Paint Bull, Chips Away κλπ..

Μην ξαναβάψεις το αμάξι, είναι κρίμα... Επιδιόρθωση, και δες τι άλλο μπορείς να πάρεις ως αποζημίωση για όλη αυτή την ταλαιπωρία.

Είμαι πολύ στεναχωρημένος και με χρεώνω.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pdaWR_EoI1k&list=PLMJQiGCkTSqzZn_AoAi6cbr-eXBaFS-xh&index=10

https://www.youtube.com/watch?v=3OMAnAS8cBI&list=PLMJQiGCkTSqzZn_AoAi6cbr-eXBaFS-xh&index=9

Ενώ ήμουν έτοιμος να δώσω προκαταβολή για αγορά αυτοκινήτου άλλης μάρκας, βλέποντας αυτά τα βιντεάκια, με έπεισαν, μου άλλαξαν γνώμη,

καθόρισαν την απόφασή μου να αγοράσω αυτό το αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και την κατανόηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, giomi είπε

Είμαι πολύ στεναχωρημένος και με χρεώνω.

https://www.youtube.com/watch?v=pdaWR_EoI1k&list=PLMJQiGCkTSqzZn_AoAi6cbr-eXBaFS-xh&index=10

https://www.youtube.com/watch?v=3OMAnAS8cBI&list=PLMJQiGCkTSqzZn_AoAi6cbr-eXBaFS-xh&index=9

Ενώ ήμουν έτοιμος να δώσω προκαταβολή για αγορά αυτοκινήτου άλλης μάρκας, βλέποντας αυτά τα βιντεάκια, με έπεισαν, μου άλλαξαν γνώμη,

καθόρισαν την απόφασή μου να αγοράσω αυτό το αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και την κατανόηση.

Χωρίς παρεξήγηση, αυτά τα βίντεο made/sponsored by...Τ, δεν έχουν τίποτα ουσιαστικό να σου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, giomi είπε

Είμαι πολύ στεναχωρημένος και με χρεώνω.

https://www.youtube.com/watch?v=pdaWR_EoI1k&list=PLMJQiGCkTSqzZn_AoAi6cbr-eXBaFS-xh&index=10

https://www.youtube.com/watch?v=3OMAnAS8cBI&list=PLMJQiGCkTSqzZn_AoAi6cbr-eXBaFS-xh&index=9

Ενώ ήμουν έτοιμος να δώσω προκαταβολή για αγορά αυτοκινήτου άλλης μάρκας, βλέποντας αυτά τα βιντεάκια, με έπεισαν, μου άλλαξαν γνώμη,

καθόρισαν την απόφασή μου να αγοράσω αυτό το αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και την κατανόηση.

Κοιτα ολα εχουν να κανουν με το οικονομικο.. πχ Αν σου εδιναν πισω 2500ευρω για να αποδεχτεις το προβλημα θα δεχοσουν? Μετα θα το πηγαινες καπου με τοπικη βαφη να φτιαξεις τα πολυ εμφανη και τα υπολοιπα τσεπη!!! Αυτο το σεναριο θα σου αρεσε?  Μην δεχτεις να σου κανουν ολικη βαφη γιατι το αποτελεσμα δεν θα ειναι σαν το εργοστασιακο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, όταν αγοράζεις ένα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ αυτοκίνητο, έχεις και αυτή την -λογική θεωρώ- απαίτηση να δείχνει και ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. Όχι βαμένο στο ποδάρι, και προφανώς καμια εκπτωση δεν σε κάνει να αισθανθείς λιγότερο κορόιδο απ ότι πάνε να σε πιάσουν τα λαμόγια της Toyota και της κάθε Toyota. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Κοιτα ολα εχουν να κανουν με το οικονομικο.. πχ Αν σου εδιναν πισω 2500ευρω για να αποδεχτεις το προβλημα θα δεχοσουν? Μετα θα το πηγαινες καπου με τοπικη βαφη να φτιαξεις τα πολυ εμφανη και τα υπολοιπα τσεπη!!! Αυτο το σεναριο θα σου αρεσε?  Μην δεχτεις να σου κανουν ολικη βαφη γιατι το αποτελεσμα δεν θα ειναι σαν το εργοστασιακο!

Αγαπητέ PLACEBO 89, δεν αγόρασα καινούργιο αυτοκίνητο για να βάλω χρήματα στην τσέπη, ήθελα να το χαρώ. Είναι σαν να φοράω μπαλωμένο παντελόνι

και πουκάμισο και εγώ να νιώθω καλά γιατί τα πήρα μισοτιμής.

11 λεπτά πριν, giomi είπε

Αγαπητέ PLACEBO 89, δεν αγόρασα καινούργιο αυτοκίνητο για να βάλω χρήματα στην τσέπη, ήθελα να το χαρώ. Είναι σαν να φοράω μπαλωμένο παντελόνι

και πουκάμισο και εγώ να νιώθω καλά γιατί τα πήρα μισοτιμής.

Το πλήρωσα για καινούργιο, όχι για διαλογής.

Επεξ/σία από giomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, topaz είπε

Παίδες, όταν αγοράζεις ένα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ αυτοκίνητο, έχεις και αυτή την -λογική θεωρώ- απαίτηση να δείχνει και ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. Όχι βαμένο στο ποδάρι, και προφανώς καμια εκπτωση δεν σε κάνει να αισθανθείς λιγότερο κορόιδο απ ότι πάνε να σε πιάσουν τα λαμόγια της Toyota και της κάθε Toyota. 

Σωστό, αλλά δυστυχώς όλες οι εγγυήσεις έχουν ψιλά γράμματα που κανείς δεν διαβάζει μέχρι να είναι ο άτυχος που θα την πατήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα στο Auris, μοντέλο 2016 έχει φύγει σε αρκετά σημεία η βαφή,μικρά μεν αλλά έχει φύγει.Τουλαχιστον όταν το πήρα δεν είχε τέτοιες ατέλειες.

Στο άλλο μου αμάξι του 1998,με 4πλασια χλμ δεν εχει ούτε ένα σημείο που να έφυγε η μπογιά.

Σίγουρα ο φίλος TS μπορεί να έπεσε στην περίπτωση,εκτός αν όντως ηToyota σε κάποια μοντέλα δεν εκανε σωστη δουλειά στη βαφή.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Σωστό, αλλά δυστυχώς όλες οι εγγυήσεις έχουν ψιλά γράμματα που κανείς δεν διαβάζει μέχρι να είναι ο άτυχος που θα την πατήσει!

Η εγγύηση ΤΟΥΟΤΑ αναφέρει ότι το όχημα έχει ελεγχθεί διεξοδικά πριν από την παράδοση του. Το ίδιο δείχνουν και τα βίντεο της ΤΟΥΟΤΑ στο διαδίκτυο.

Όταν στα 555 χιλιόμετρα αυτοκινήτου που το χαρακτηρίζεις άθικτο από τον αγοραστή, εκδίδεις κάρτα εργασίας και αποδέχεσαι ότι η βαφή του χρήζει επισκευής

και βαφής, τότε δυο πράγματα συνέβησαν, ή δεν το έχεις ελέγξει ή το ήξερες και χωρίς να το επιδιορθώσεις το παρέδωσες προς πώληση. Η εγγύηση δεν γράφει

ότι η ΤΟΥΟΤΑ μπορεί να μου παραδώσει το αυτοκίνητο με ελαττώματα. Δεν είναι βλάβη που προέκυψε, υπήρχε πριν την πώληση.

Επεξ/σία από giomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Toyota σίγουρα έκανε κακής ποιότητας βαφή,από εκεί και πέρα την ευθύνη έχει η αντιπροσωπεία που σου πούλησε καινούριο αμάξι ενώ είχε ατέλειες.

Δεν διάβασα ολο το νήμα,πλήρωσες όλο το ποσό και μετά παρέλαβες το αμάξι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jmmys είπε

Η Toyota σίγουρα έκανε κακής ποιότητας βαφή,από εκεί και πέρα την ευθύνη έχει η αντιπροσωπεία που σου πούλησε καινούριο αμάξι ενώ είχε ατέλειες.

Δεν διάβασα ολο το νήμα,πλήρωσες όλο το ποσό και μετά παρέλαβες το αμάξι;

Δεν ξέρω αν μπορείς να παραλάβεις χωρίς να έχεις πληρώσει όλο το ποσό ή χωρίς να έχεις υπογράψει τα σχετικά, αν υπάρχει δάνειο.

Εκτός αν θέλεις να πεις κάτι άλλο, αν θέλεις γίνε πιο σαφής.

2 ώρες πριν, giomi είπε

Η εγγύηση ΤΟΥΟΤΑ αναφέρει ότι το όχημα έχει ελεγχθεί διεξοδικά πριν από την παράδοση του. Το ίδιο δείχνουν και τα βίντεο της ΤΟΥΟΤΑ στο διαδίκτυο.

Όταν στα 555 χιλιόμετρα αυτοκινήτου που το χαρακτηρίζεις άθικτο από τον αγοραστή, εκδίδεις κάρτα εργασίας και αποδέχεσαι ότι η βαφή του χρήζει επισκευής

και βαφής, τότε δυο πράγματα συνέβησαν, ή δεν το έχεις ελέγξει ή το ήξερες και χωρίς να το επιδιορθώσεις το παρέδωσες προς πώληση. Η εγγύηση δεν γράφει

ότι η ΤΟΥΟΤΑ μπορεί να μου παραδώσει το αυτοκίνητο με ελαττώματα.

Δεν είναι βλάβη που προέκυψε, υπήρχε πριν την πώληση.

Επεξ/σία από giomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...