Προς το περιεχόμενο

Το Apple iPhone 11 είναι το smartphone με τις περισσότερες αποστολές για το πρώτο μισό του 2020


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, Vkngs είπε

Ή απλά δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου. 

Όταν έχεις κινητό με oled δεν ξαναπάς σε kcd και ειδικά με αυτή την ανάλυση.Απλά αγόρασαν το 11 γιατί δεν είχαν λεφτά για το 11 pro,pro max

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, efkar είπε

Ναι την είδαμε την σαμσουγκ ποσό σέβεται το προϊόν της και τους πελάτες της. Που μου πουλάει την ναυαρχίδα της με δυο ξεχωριστούς επεξεργαστές. Άρα δυο διάφορετικα κινητά. 
δεν αξίζει η σαμσουγκ μετά από αυτό 

Αυτό είναι άλλο θέμα και έχεις δίκιο. Εγώ έχω note 10 plus. Στην καθημερινότητα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αλλά αυτό που συζητάμε ειναι άλλο πράγμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Soulson είπε

Αυτό είναι άλλο θέμα και έχεις δίκιο. Εγώ έχω note 10 plus. Στην καθημερινότητα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αλλά αυτό που συζητάμε ειναι άλλο πράγμα. 

Με τα λεφτά του 11 64Gb αγοράζεις note 10 plus 256.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Με τα λεφτά του 11 64Gb αγοράζεις note 10 plus 256.

Κι εκεί ξεκινάει το θέμα από την αρχή.  😉😉 Γιαυτό μιλάω για επιλογές από την αρχή. Αλλά για να ξέρεις γιατί παίρνεις κάποιο κινητό. Στην τελική όλα πανάκριβα είναι πια όταν μιλάμε για ναυαρχιδες. Οπότε τσάμπα να λέμε το δικό μου καλύτερο από το δικό σου λες και κάνουμε κόντρα και είμαστε σε κάνα site  με βελτίωση αυτοκινήτων. 

Επεξ/σία από Soulson
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Όταν έχεις κινητό με oled δεν ξαναπάς σε kcd και ειδικά με αυτή την ανάλυση.Απλά αγόρασαν το 11 γιατί δεν είχαν λεφτά για το 11 pro,pro max

Εγω παντως απο oled του pixel πηγα σε 11αρι κ τωρα σε 11pro και διαφορες περαν του μαυρου δε βλεπω. Βεβαια δεν εχω και το ματι του γερακιου σα τους bravestarr εδω μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Όταν έχεις κινητό με oled δεν ξαναπάς σε kcd και ειδικά με αυτή την ανάλυση.Απλά αγόρασαν το 11 γιατί δεν είχαν λεφτά για το 11 pro,pro max

Δεν συγκρίνω την oled με την lcd σε καμία περίπτωση. Η συγκεκριμένη όμως lcd δεν την λες και ίδια με άλλες. Είναι αρκετά καλή για lcd πάντα. Και η διαφορά του 300 με 350 που έχει με το Pro οχι δεν πιστεύω ότι αξίζει. 350 είναι πολλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως το πιο "vfm" IPhone που εχει βγει.. Μπορει και οχι Προχωραμε..

Ισως το πιο "vfm" IPhone που εχει βγει.. Μπορει και οχι Προχωραμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Soulson είπε

Ναι υπάρχει. Δικαίωμα σου τι πήρες. Δεν είναι εκεί το θέμα μας. Συζητάμε τι υπάρχει απλά. 

Να σου θυμίσω μόνο οτι ολο αυτό ξεκίνησε από εσένα χαρακτηρίζοντας τους ανθρώπους που έχουν πάρει τα Α51 σε μια προσπάθεια να βγάλεις όλους τους αγοραστές iPhone άσχετους...

Τουλάχιστον κατάλαβες το λάθος σου και το διόρθωσες...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2020 στις 9:08 ΜΜ, praktor_007 είπε

Η δεν έχουν λεφτά για να πάρουν ένα iphone 11 pro η δεν έχουν ιδέα από κινητά και νομίζουν ότι η lcd retina είναι η νέα oled που έβγαλε η apple.

Πάντως από τη λίστα, εγώ έχω 2, θα σέβεστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vkngs είπε

Δεν συγκρίνω την oled με την lcd σε καμία περίπτωση. Η συγκεκριμένη όμως lcd δεν την λες και ίδια με άλλες. Είναι αρκετά καλή για lcd πάντα. Και η διαφορά του 300 με 350 που έχει με το Pro οχι δεν πιστεύω ότι αξίζει. 350 είναι πολλά. 

Καλύτερη από lcd του 100αρικου αλλά amoled δεν ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, adi32 είπε

θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα

4d0fc9971b3921788b1106f4749786d3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SeaLion είπε

4d0fc9971b3921788b1106f4749786d3.jpg

Το οποίο είναι τιμές στο Θεό από όλους για ένα κινητάκι και αφαίρεση δυνατοτήτων για να μεγαλώνουν οι χρεώσεις. 

Αφού βρίσκουν καλά κάνουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Να σου θυμίσω μόνο οτι ολο αυτό ξεκίνησε από εσένα χαρακτηρίζοντας τους ανθρώπους που έχουν πάρει τα Α51 σε μια προσπάθεια να βγάλεις όλους τους αγοραστές iPhone άσχετους...

Τουλάχιστον κατάλαβες το λάθος σου και το διόρθωσες...

Μα εννοείται ότι είναι Επιλογή σου. Δεν σημαίνει πως είναι σωστή και αυτό που πήρες όμως καλό. Αυτό λέω από την αρχή. Άρα και ο αριθμός δεν σημαίνει καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τα περισσότερα από τα σχόλια κ θέλω να τοποθετηθώ.

Είμαι android user από το 2010. Δεν έχω αλλάξει πολλά κινητά (Sony X10 mini, Sony Xperia Sp, Lg g3) δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Δεν θέλω κάθε χρόνο νέο κινητό. Κρατάω ένα κινητό μέχρι να μην μπορεί να δουλέψει άλλο για τον Α-Β λόγο. Για την Sd που αναφέρθηκε, δεν χρησιμοποιώ, καθώς είχα αρνητική εμπειρία από Sd που γίνονται μη αναγνώσιμες. Πρόσφατα μάλιστα χρησιμοποίησα μία καινούργια θεωρώντας πως μετά από 10 χρόνια πλέον το Android θα έχει ωριμάσει κ δεν θα έχει τέτοια θέματα, αλλά δυστυχώς με μία βδομάδα χρήσης που απλά είχα μεταφέρει όλα τα βίντεό μου για να κερδίσω χώρο, έχασα τα πάντα.

Έχω λιώσει απίστευτες ώρες στο xda, έχω κάνει τρελά πειράματα με τα android κινητά μου, (αλλά κ συγγενών κ φίλων) έχω unbrickάρει κινητά που κάτι δεν έκατσε καλά από τα αλλεπάλληλα πειράματα, έχω ξεκλειδώσει κινητά κλειδωμένα σε επίπεδο google account με low level software που "μιλάνε" απευθείας σε διευθύνσεις του επεξεργαστή. Αλλά όπως είπε κ ένας φίλος ωραία όλα αυτά που μπορείς να κάνεις στο Android μόνο που πλέον δεν είμαστε όπως ήμασταν 10 χρόνια πριν. Μεγαλώσαμε.

Έχω κράξει την Apple κ θα την ξανά κράξω αν χρειαστεί για πολλούς λόγους. Τον Ιούλιο ήρθε η ώρα να αλλάξω το LG μου κ είχα πρόσβαση σε κινητά "Hot 5" του 2019-2020 με Live demo που μπορούσα να αποκτήσω στην μισή τιμή. Κ εδώ είναι το σημείο κλειδί. Είχα το τρομερό αυτό πλεονέκτημα κ δεν μπορούσα να αποφασίσω ποιο είναι το καλύτερο deal που θα μπορούσα να κάνω.

Καλά τα φθηνά κινητά αν θες να κάνεις απλά τη δουλειά σου, αλλά τι γίνεται αν σου πει κάποιος "σου χαρίζω όποιο κινητό θες". Θα διάλεγες ξανά ένα Xiaomi; Είναι μια ερώτηση που πρέπει όλοι αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί να κάνουμε στον εαυτό μας πριν βιαστούμε να κρίνουμε. Κ εγώ βρέθηκα ακριβώς σε αυτή τη θέση. Όπου η ψαλίδα του κόστους κλείνει προς το μισό, οπότε η τιμή δεν είναι πλέον το κριτήριο. Πάλεψα αρκετά μέσα μου, ήταν μια δύσκολη απόφαση για μένα όπου έπρεπε να σκεφτώ πολύ καλά καθώς ήταν τρομερή ευκαιρία να πάρω όποιο τούμπανο κινητό ήθελα με τα μισά χρήματα. Κ τελικά υπέκυψα στο δαγκωμένο μήλο για πρώτη φορά. Από τον Ιούλιο πλέον είμαι κάτοχος του 11 Pro Max.

Συνάντησα κάποιες δυσκολίες κατά τη μετάβαση πχ συνομιλίες whats app κ viber δεν περνούσαν στο ios, (από google drive σε icloud) το πληκτρολόγιο προπολεμικό για τα γούστα μου κτλ. Επίσης το itunes με ξένισε λίγο αλλά δε χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω ιδιαίτερα, μόνο για να βγάλω το Live demo, δε νομίζω να χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω ξανά, καθώς αναγκάζομαι να χρησιμοποιήσω κ Windows.

Για το θέμα των διαφημίσεων είχα δοκιμάσει το Luna Vpn το οποίο για καμία βδομάδα μου έκοψε τα πάντα κυρίως από youtube (που ποτέ στη ζωή μου δεν έτυχε να έχω παρατηρήσει πόσο ενοχλητικές είναι καθώς σε όλες μου τις συσκευές τις έκοβα), αλλά σταμάτησε να λειτουργεί σωστά κ επίσης μου κατανάλωνε περισσότερη μπαταρία. Είναι κ αυτό ένα θέμα που με απασχολεί καθώς σε root android είναι πιο εύκολο να τις κόψεις.

Άλλο πράγμα που με ενόχλησε αλλά παρατήρησα ότι το κάνει κ το Galaxy S10 plus, αλλά το είδα να αναφέρεται κ από χρήστες στο εξωτερικό για διάφορα μοντέλα Iphone είναι κάτι πράσινα στίγματα που εμφανίζονται από την αντανάκλαση φωτός που υπάρχει απέναντι από τις κάμερες μέσα στις φωτογραφίες. Για το φως του ήλιου αποδεκτό, αλλά το κάνει κ με το φως της σελήνης καθώς κ με τεχνητό φως σε κλειστούς χώρους πχ να βγάζεις μια φωτογραφία κ απέναντι σου να είναι αναμμένη μια λάμπα οροφής.

Πάντως τα θετικά είναι πολύ περισσότερα από τα αρνητικά κ τώρα που έκανα την αρχή κ μπήκα στο οικοσύστημα της apple δεν νομίζω πως υπάρχει γυρισμός. Το look and feel που σου προσφέρει το λειτουργικό που είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με το hardware είναι από άλλο επίπεδο. Οι ίδιες εφαρμογές σε ios κ σε android η μέρα με τη νύχτα, τόσο σε εμφάνιση όσο κ σε λειτουργικότητα. Υπάρχουν πολλές επεξηγήσεις για θέματα ασφαλείας κ γενικά το κάθε τι έχει ένα επαγγελματικό προσανατολισμό, τα πάντα είναι τέρμα προσεγμένα. Οι κινήσεις χειρισμού στο Ios είναι πολύ "φυσικές" που πιάνοντας πλέον Android στα χέρια μου με ξενίζει.

Συμπερασματικά το συγκεκριμένο κινητό είναι ότι καλύτερο έχω λειτουργήσει, δε μετανιώνω στιγμή για την μετάβαση που έκανα κ θα αναφέρω χαρακτηριστικά ότι με full χρήση καθημερινά (εκτός παιχνιδιών, δεν ασχολούμαι) η μπαταρία βγάζει δύο με δυομιση μέρες. Κυριολεκτικά ξεχνάω να το φορτίσω κ πολλές φορές προσπαθώ να θυμηθώ πότε το φόρτισα τελευταία φορά. Δεν νομίζω ότι κανένα android με ίδιο μέγεθος μπαταρίας με οποιοδήποτε optimization μπορεί να βγάλει τέτοια αποτελέσματα σε χρήση. Κ εδώ έρχομαι να επιβεβαιώσω ότι καλά κ τα Specs αλλά ένα καλογραμμένο λειτουργικό δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω όταν αξιοποιεί στο έπακρο το υλικό ενός συστήματος. Το Α κ το Ω σε ένα σύστημα είναι το λειτουργικό.

Στην τελική έχω το Linux να ξεκ..λώνω κ να κάνω τα δικά μου κ το Lg είναι εκεί κ για να το χρησιμοποιώ σαν τηλεκοντρόλ που είπε κ ένας άλλος φίλος αλλά κ να κάνω κ όλα τα άλλα που ανέφερε, να κάνω ότι δοκιμή θέλω άμα με πιάσουν τίποτα κα.λες με καμία rom κτλ. Όσοι μπορείτε κ θέλετε μην κολλάτε, δοκιμάστε. Μην κράζετε από κάτι που ακούσατε ή διαβάσατε. Δοκιμάστε μόνοι σας κ ύστερα κρίνετε κ έτσι θα είστε πιο αντικειμενικοί να βλέπετε τα συν κ τα πλην καθώς κ την εξέλιξη της κάθε πλατφόρμας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...