Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

περίεργο. γιατί ο cpu να είναι μόνο στο 40%; Σε τι ανάλυση τρέχεις; Με 3800Χ και 3090 σίγουρα θα έχεις κάποιο bottleneck σε 1080p και 1440p αλλά και πάλι, 50% η gpu μόνο;;

3440x1440 Με τις ρυθμίσεις σε ultra , RTX off, DLSS balance. είναι πολύ κακογραμμένο το παιχνίδι. και μην μου πείτε για την σύνδεση μου ότι προκαλεί θέματα, γιατί έχω οπτική γιγαμπιτ synchronus Με bandwidth  μιας μικρής πόλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, headbanger είπε

3440x1440 Με τις ρυθμίσεις σε ultra , RTX off, DLSS balance. είναι πολύ κακογραμμένο το παιχνίδι. και μην μου πείτε για την σύνδεση μου ότι προκαλεί θέματα, γιατί έχω οπτική γιγαμπιτ synchronus Με bandwidth  μιας μικρής πόλης.

εγώ με τον 5600Χ δεν έχω θέμα, αλλά χτυπάει και 70% usage με την 2060 σκέψου, σε 1080p DLSS Quality. Θέλει αρκετό cpu απ' ότι φαίνεται. fps drops και τέτοια δεν έχω πάντως, ούτε stuttering. Το frametime graph είναι πολύ ίσιο. zen2 και τόσο δυνατή κάρτα ίσως είναι θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, headbanger είπε

3440x1440 Με τις ρυθμίσεις σε ultra , RTX off, DLSS balance. είναι πολύ κακογραμμένο το παιχνίδι. και μην μου πείτε για την σύνδεση μου ότι προκαλεί θέματα, γιατί έχω οπτική γιγαμπιτ synchronus Με bandwidth  μιας μικρής πόλης.

Το future frame rendering τι το έχεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα λέει ο Angry Joe στο βίντεο, είναι ακριβώς αυτά που είδα και εγώ στο 10ωρο. Το παιχνίδι είναι απλά μια διασκεδαστική προσέγγιση ενός πεδίου μάχης με πολλά bugs και ελλείψεις, μην περιμένετε κάτι λιγότερο ή περισσότερο.
 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Δώσε αναφορές τι συνάντησες.

bro !! ααα  τα καλυτερα συναντησα στο 1ο run  special crash !!:mad:

βρηκα  ενα  tip στο utube  και τουλαχιστον μου  ξεκινησε 

αυτη τη  στιγμη εχω για  cpu ενα  ryzen 5 2600 στα 4.0  και  τη vega 56 θα το παλεψω στα medium στα 1080p δε εχω δει πολλα ακομα  αλλα οσο  επαιξα ψιλοεπαιξα σχετικα καλα  στα 75 hz θα ελεγα αλλα  οκ δε εχω δει  ακομα πολλα 

1303151568_.jpg.183af84ce8b2cefcba00dd36ca8aa07d.jpg

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν θα ασχοληθω. Αν και φανατικός των BF (1 και V τα είχα λιώσει και τρέχανε τόσο απροβλημάτιστα με κορυφαία γραφικά και αίσθηση) εδώ βλέπω πολλές αντικρουόμενες απόψεις και δε ψήνομαι ιδιαίτερα. Ίσως πάρω το 10ωρο δοκιμαστικό game pass να πάρω μια ιδέα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

https://steamdb.info/app/1517290/graphs/

22% θετικές κριτικές.

Το εικονίδιο στη σελίδα που λες είναι ένα προσωπάκι με ένα δάκρυ να κυλάει.

Είναι από αυτούς που κλαίνε τα λεφτά τους.

ΛΟΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανταει βαρετο το στορυ ομως... Οσοι αγοραζουν στα τυφλα και μετα "κλαινε" τα λεφτα τους ειναι δικο τους προβλημα που δεν ξερουν πως να τα διαχειριζονται σωστα.
Ειναι γνωστα τα fails της EA και θα επρεπε να ειναι ολοι ψιλιασμενοι οταν υπαρχουν προσφατα παραδειγματα με unfinished games  οπως το Cyberpunk.
Οσοι δεν θελουν να την πατανε, δεν κανουν preorders, βλεπουν twitch ή videos στο release και δοκιμαζουν τα games εαν υπαρχει η δυνατοτητα του game pass.
Simple as that.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, sistah είπε

Κατανταει βαρετο το στορυ ομως... Οσοι αγοραζουν στα τυφλα και μετα "κλαινε" τα λεφτα τους ειναι δικο τους προβλημα που δεν ξερουν πως να τα διαχειριζονται σωστα.
Ειναι γνωστα τα fails της EA και θα επρεπε να ειναι ολοι ψιλιασμενοι οταν υπαρχουν προσφατα παραδειγματα με unfinished games  οπως το Cyberpunk.
Οσοι δεν θελουν να την πατανε, δεν κανουν preorders, βλεπουν twitch ή videos στο release και δοκιμαζουν τα games εαν υπαρχει η δυνατοτητα του game pass.
Simple as that.

Πραγματικά θέλει λίγο υπομονή τελικά και να μην υποκύπτεις στο hype γιατί μετά την πατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sistah είπε

Ειναι γνωστα τα fails της EA και θα επρεπε να ειναι ολοι ψιλιασμενοι οταν υπαρχουν προσφατα παραδειγματα με unfinished games  οπως το Cyberpunk.
Οσοι δεν θελουν να την πατανε, δεν κανουν preorders, βλεπουν twitch ή videos στο release και δοκιμαζουν τα games εαν υπαρχει η δυνατοτητα του game pass.
Simple as that.

Οσο ψιλιασμένοι ήταν και πολλοί εδώ μέσα πριν την beta που έλεγαν σχόλια του τύπου''είναι η χρονια του BF'',''από που να κάνω προπαραγγελία '' κλπ. Γνωστή η ιστορία εδώ και χρόνια με τα BF.

Η όλη φάση δηλαδή είναι το γνωστό παράδοξο,''ήξερα τι να περίμενω αλλα πέφτω από τα σύννεφα'΄΄.

Αλλιώς δεν θα βλέπαμε 100.000+κόσμο day one μόνο στο steam.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...