Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να κάνεις pre-order ακόμη και αν πράγματι φαίνεται κάτι φοβερό. Τι κερδίζεις; Εκτός αν δίνει τίποτα physical stuff μαζί, τότε ναι άντε να πω έχει νόημα..

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στην παρέα, εμένα μου άρεσε αρκετά το παιχνίδι μπορώ να πω, σε τεχνικές λεπτομέρειες δεν μπαίνω βέβαια, ερώτηση, υπάρχει κάποιος Ελληνικός server στο discord ώστε να μπαίνουμε παρέα μην είμαι μόνος κάθε φορά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές σύντομες παρατηρήσεις: 

Από απόδοση δεν έχω παράπονο, το παίζω σχετικά άνετα στα medium. Προσέξτε όμως αν παίξετε στην πίστα όπου είναι στη Ντόχα, Κατάρ, με την άμμο, όταν μπαίνεις μέσα στο στάδιο τα fps πέφτουν στα 55-60. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, γενικά θέλει πολύ optimization. 

Κατά τα άλλα, γίνεται χαμός από Sniper και PP-29 spam, τα όπλα αυτά θέλουν nerf οπωσδήποτε όπως και (σχεδόν) όλα τα οχήματα. Συν φυσικά τα όποια bugs υπάρχουν. Θεωρώ ότι σε κάνα 2μηνο θα έχει στρώσει.

Το μυστικό είναι να μην το πάρεις στα σοβαρά. Αν το κάνεις, τα καντήλια φεύγουν για πλάκα, λόγω των σπαστικών bugs που υπάρχουν.

Είναι αρκετά fun, δεν μετανιώνω την αγορά του. 6/10 και αν διορθωθούν σε μεγάλο βαθμό τα bugs ένα 8 θα το πάρει άνετα. 

 

 

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι καταντάει τραγικό 

Δεν μπορεί ρε φίλε με το σύστημα μου να πέφτω σε 30 καρέ. Με μέγιστο τα 55. Έχω δοκιμάσει τα πάντα από ρυθμίσεις. 

DDU κτλπ.  Η κάρτα μου κοιμάται στο 25% και ο επεξεργαστής γύρω στο 35-40. 

 

Αν εχεται καμιά ιδέα , Ρίχτε την 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, headbanger είπε

Το παιχνίδι καταντάει τραγικό 

Δεν μπορεί ρε φίλε με το σύστημα μου να πέφτω σε 30 καρέ. Με μέγιστο τα 55. Έχω δοκιμάσει τα πάντα από ρυθμίσεις. 

DDU κτλπ.  Η κάρτα μου κοιμάται στο 25% και ο επεξεργαστής γύρω στο 35-40. 

 

Αν εχεται καμιά ιδέα , Ρίχτε την 

 

 

Όπως είπα και παραπάνω, εγώ με Medium preset σε 1080p είμαι οκ. Τα καρέ κυμαίνονται από 55 (χειρότερο σενάριο) μέχρι 100+. Απενεργοποίησε RT και βάλε τα στο Medium . Στα πόσα τρέχουν οι μνήμες σου; Πιθανόν να φταίει και ο CPU, καθώς από ότι έχω δει η σειρά Ryzen 3000 έχει κακές επιδόσεις. 

Λογικά σε 4K και όλα στο Medium θα είσαι εντάξει. Αν όχι, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το υπογραφής, παίζω μεταξύ 90-140 @1440p με settings stodeh:

image.png.6485d6dae096f13650f31c0d594d1913.png

Κάρτα 50-60% @ 2500 Mhz και CPU 4770Mhz all cores (δεν θυμαμαι usage). Πολλά θέματα με DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG οπότε έκανα 2-3 DDU με πέρασμα 21.11.3 και ένα clean install στα Windows γτ ήταν και παλιο setup έτσι και αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Όπως είπα και παραπάνω, εγώ με Medium preset σε 1080p είμαι οκ. Τα καρέ κυμαίνονται από 55 (χειρότερο σενάριο) μέχρι 100+. Απενεργοποίησε RT και βάλε τα στο Medium . Στα πόσα τρέχουν οι μνήμες σου; Πιθανόν να φταίει και ο CPU, καθώς από ότι έχω δει η σειρά Ryzen 3000 έχει κακές επιδόσεις. 

Λογικά σε 4K και όλα στο Medium θα είσαι εντάξει. Αν όχι, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει...

δεν έχω ray tracing.,  η ανάλυση είναι 3440χ1440. η κάρτα γραφικών κάθετε στο 20-22%  o cpu sto 40% .

οι μνήμες τρέχουν με  ΧΜΡ προφίλ , CL16. (corsair vengeance της υπογραφής) 
τα καρέ είναι στον πάτο του πηγαδιού ΟΤΙ ρυθμίσεις και να βάλω. είναι πραγματικά ότι να 'ναι 

Τώρα να λέμε ότι ο 3800χ δεν σηκώνει να παίξει BF και οι μισοί το τρέχουν νερό με σαφώς υποδυέστερους νταξ. 
Γενικά το παρατάω το παιχνίδι , κυρίως λόγο επιδόσεων. 
Να σημειωθεί ότι σε άλλα ΑΑΑ παιχνίδια του 2021 δεν έχω κανένα θέμα να διατηρώ 3ψηφια καρέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, headbanger είπε

δεν έχω ray tracing.,  η ανάλυση είναι 3440χ1440. η κάρτα γραφικών κάθετε στο 20-22%  o cpu sto 40% .

οι μνήμες τρέχουν με  ΧΜΡ προφίλ , CL16. (corsair vengeance της υπογραφής) 
τα καρέ είναι στον πάτο του πηγαδιού ΟΤΙ ρυθμίσεις και να βάλω. είναι πραγματικά ότι να 'ναι 

Τώρα να λέμε ότι ο 3800χ δεν σηκώνει να παίξει BF και οι μισοί το τρέχουν νερό με σαφώς υποδυέστερους νταξ. 
Γενικά το παρατάω το παιχνίδι , κυρίως λόγο επιδόσεων. 
Να σημειωθεί ότι σε άλλα ΑΑΑ παιχνίδια του 2021 δεν έχω κανένα θέμα να διατηρώ 3ψηφια καρέ 

Σβήσε στο MyDocuments\battlefield 2042 τα prof_save ή όπως λέγονται (2 είναι, νομίζω), βάλε τους τελευταίους οδηγούς με επαναφορά εργοστασιακών από την επιλογή του οδηγού (άσε το DDU προς το παρόν), κάνε repair στο παιγνίδι μέσα από το origin, και τέλος ξαναδοκίμασε από την αρχή, όλα medium, blur 0/off,ffr on (θα δοκιμάσεις και με off).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...