Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που λέγαμε. Θέλει αρκετό cpu αλλά δεν έχει θέματα performance, ούτε stuttering. Απλά χρειάζεται horsepower γιατί γίνεται χαμός με 128 παίκτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Αυτό που λέγαμε. Θέλει αρκετό cpu αλλά δεν έχει θέματα performance, ούτε stuttering. Απλά χρειάζεται horsepower γιατί γίνεται χαμός με 128 παίκτες..

Άντε ας πούμε ότι το performance μας κάνει, αν και θεωρώ ότι είναι χάλι μαύρο......Θέλει 3090 και δεν πιάνει 100fps (με τον δικο μου 10700k) και για ποιο λόγο;; Γιατί έχει 128 (άχρηστους) παίκτες με υπερτεραστια maps.....Θέλει πολύ δουλειά σε όλους τους τομείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι άχρηστοι οι 128 παίκτες; Ίσα ίσα και παραπάνω χρειάζονταν για τόσο μεγάλα maps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Γιατί είναι άχρηστοι οι 128 παίκτες; Ίσα ίσα και παραπάνω χρειάζονταν για τόσο μεγάλα maps..

Ναι ναι ας βάλουν και 256 αμα είναι... 64 με πολυ μικρότερα μαπς.. Και δεν θα τρέχεις σαν μλκ@ς και καλύτερο performance 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, M4tR1x είπε

Ναι ναι ας βάλουν και 256 αμα είναι... 64 με πολυ μικρότερα μαπς.. Και δεν θα τρέχεις σαν μλκ@ς και καλύτερο performance 

το θέμα είναι να γίνονται βήματα μπροστά στα games και όχι να μένουμε στα ίδια. Καλά έκαναν και έφτιαξαν μεγάλα maps, αλλά θέλει περισσότερο κόσμο ώστε να μην χρειάζεται να τρέχεις συνέχεια από εδώ και από εκεί. Άλλωστε γι' αυτό το σκοπό υπάρχει και το breakthrough που προχωράς σιγά σιγά. Τώρα το perf λογικά έστω και λίγο θα βελτιωθεί αλλά προσωπικά δεν βλέπω κακό perf στο δικό μου σύστημα.  DLSS Quality και high preset και έχω μονίμως πάνω από 90 παντού. Αντίστοιχα μία 2070S-2080 και άνω θα έχει τόσα fps ή και περισσότερα σε 1440p DLSS Quality..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως στην αρχή που βλέπω 64 άτομα να τρέχουν μου αρέσει αυτός ο χαμός. Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί δεν νιώθουν και πάνε σε σημεία που έχει ήδη αρκετό κόσμο και αφήνουν άλλες περιοχές ανυπεράσπιστες. Επιμένω πάντως ότι σωστά έκαναν με τα μεγάλα maps, να δούμε και κάτι διαφορετικό, όχι άλλα maps τύπου paintball, μικροί με λίγα εμπόδια εδώ και εκεί. Ο σχεδιασμός είναι μια χαρά. Είναι εφικτό να γίνει πολύ καλό το game πάντως αν βελτιωθούν κάποια πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Εμένα πάντως στην αρχή που βλέπω 64 άτομα να τρέχουν μου αρέσει αυτός ο χαμός. Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί δεν νιώθουν και πάνε σε σημεία που έχει ήδη αρκετό κόσμο και αφήνουν άλλες περιοχές ανυπεράσπιστες. Επιμένω πάντως ότι σωστά έκαναν με τα μεγάλα maps, να δούμε και κάτι διαφορετικό, όχι άλλα maps τύπου paintball, μικροί με λίγα εμπόδια εδώ και εκεί. Ο σχεδιασμός είναι μια χαρά. Είναι εφικτό να γίνει πολύ καλό το game πάντως αν βελτιωθούν κάποια πράγματα..

Ρε συ είναι τεράστιοι και άδειοι.. Δεν βρίσκω τον λόγω ύπαρξης τέτοιου μαπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, M4tR1x είπε

Ρε συ είναι τεράστιοι και άδειοι.. Δεν βρίσκω τον λόγω ύπαρξης τέτοιου μαπ..

Δεν φταίει το map, φταίει ότι έχει 64 παίκτες κάθε ομάδα αλλά οι στρατιώτες είναι λιγότεροι, γιατί είναι και τα οχήματα μέσα στους 64. 96 each θα ήταν καλύτερα. 

Y.Γ. Στο breakthrough δεν φαίνονται άδεια τα maps πάντως. 

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερε κανείς να λειτουργήσει το "user.cfg" κάπου/κάπως?

Οι εντολές αν τις δώσεις από κονσόλα λειτουργούν (κάποιες, τουλάχιστον).

Το αρχείο, πάντως, είτε στο φάκελο του παιγνιδιού, είτε στο φάκελο στο MyDocuments, είτε ακόμα και οι εντολές αντιγραφή στο PROFSAVE_profile, δεν κάνουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα η 2060 είναι μόνιμα τουλάχιστον στο 95% και μάλιστα με DLSS Quality που κάνει render σε 720p..Με off το future frame..

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...