Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, pirmen56 said:

Χύνουν ιδρώτα να κάνουν τις Nvidia όσο το δυνατόν χειρότερες γίνεται στα sponsored games τους, στο Raster, μήπως και γλιτώσουν τον διασυρμό στο RT. Ο Θεός να το κάνει RT δηλαδή. Δείγμα δωρεάν να το πούμε καλύτερα.

Και δεν τους βγαίνει με τίποτα ρε φίλε. Θα γελάσει ο κάθε πικραμένος στο Cyberpunk. Ευτυχώς που δεν το άγγιξαν τα βρώμικα λεφτά τους και ας ελπίσουμε να μην καταστρέψουν όλη αυτή τη γενιά για να κρύψουν το χάλι τους.

Πονάει πολύ και φαίνεται απο τα comments, πράσινα πλασματάκια 😛 Το καλό είναι ότι δεν θα χρειαστείτε αερόθερμο για τον χειμώνα με την 3080

Επεξ/σία από Luciddream
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Luciddream είπε

Πονάει πολύ και φαίνεται απο τα comments, πράσινα πλασματάκια 😛 Το καλό είναι ότι δεν θα χρειαστείτε αερόθερμο για τον χειμώνα με την 3080

Πονάει που θα φάμε στη μάπα γραφικά του 2018 μέχρι το 2027 για να μην ντροπιάζεται μια άχρηστη τεχνολογικά εταιρεία. Αυτή που θα μας φέρει super resolution που τρέχει ήδη στο PS4 και το ειρωνεύεστε όλοι εδώ μέσα.

Ευτυχώς στούντιο όπως η CDPR δεν συνεργάζονται με αρλεκίνους. Μόνο με εταιρείες που θα δώσουν value στο προϊόν τους. Να είσαι σίγουρος ότι θα υπάρξουν πολλά μεγάλα στούντιο που δεν θα δεχθούν τον χρηματισμό από την AMD για να βγάζουν last gen σκουπίδια.

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

spacer.png

spacer.png

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Χύνουν ιδρώτα να κάνουν τις Nvidia όσο το δυνατόν χειρότερες γίνεται στα sponsored games τους, στο Raster, μήπως και γλιτώσουν τον διασυρμό στο RT. Ο Θεός να το κάνει RT δηλαδή. Δείγμα δωρεάν να το πούμε καλύτερα.

Και δεν τους βγαίνει με τίποτα ρε φίλε. Θα γελάσει ο κάθε πικραμένος στο Cyberpunk. Ευτυχώς που δεν το άγγιξαν τα βρώμικα λεφτά τους και ας ελπίσουμε να μην καταστρέψουν όλη αυτή τη γενιά για να κρύψουν το χάλι τους.

Βλέπεις την Λίζα στον ύπνο σου πες μου!

12 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Πονάει που θα φάμε στη μάπα γραφικά του 2018 μέχρι το 2027 για να μην ντροπιάζεται μια άχρηστη τεχνολογικά εταιρεία. Αυτή που θα μας φέρει super resolution που τρέχει ήδη στο PS4 και το ειρωνεύεστε όλοι εδώ μέσα.

Ευτυχώς στούντιο όπως η CDPR δεν συνεργάζονται με αρλεκίνους. Μόνο με εταιρείες που θα δώσουν value στο προϊόν τους. Να είσαι σίγουρος ότι θα υπάρξουν πολλά μεγάλα στούντιο που δεν θα δεχθούν τον χρηματισμό από την AMD για να βγάζουν last gen σκουπίδια.

Μα πως η φτώχια amd ,που είναι τεχνολογικά στον πάτο κάτω από Intel Και Nvidia μπορεί και πληρώνει τις εταιρίες να χαντακώνουν την ξακουστή Nvidia που πήγαινε πάντα με το σταυρό στο χέρι???? 

NΑ πληρώσει και η Nvidia Να βγουν games με rt και dlss να παίζεις να την βρίσκεις ,τσάμπα αρμεγε τον κοσμακι τόσα χρόνια? 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.computerbase.de/2020-11/amd-radeon-rx-6800-serie-liefersituation/

Spoiler

Screenshot_22.jpg.d5366c72cbeb219e251f8cc9d21f775a.jpg

Accordingly, the Proshop currently has 573 orders for the Radeon RX 6800 series, none of which it can handle. Only 22 graphics cards are currently being purchased and can then be delivered to customers. The retailer has ordered a total of 4,122 graphics cards from wholesale.

Viewed objectively, the situation with the Radeon RX 6800 series seems to be even more striking than with the GeForce RTX 3000 series . The retailer did not even receive the reference models from some manufacturers and Asus, Gigabyte and MSI have not even put a price tag on some of their models.

Περιμένω βίντεο mooreslaw να κράξει ...

ΤΙ ΟΧΙ..;p

Επεξ/σία από ShooterX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ShooterX είπε

https://www.computerbase.de/2020-11/amd-radeon-rx-6800-serie-liefersituation/

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot_22.jpg.d5366c72cbeb219e251f8cc9d21f775a.jpg

Περιμένω βίντεο mooreslaw να κράξει ...

ΤΙ ΟΧΙ..;p

Έχει το πλαίσιο κάρτες και δεν έχουν αυτοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, godslayerxp είπε

Δεν το ξέρεις; 

Παράρτημα της Λίζας το πλαίσιο

Άκου την αγαπάμε την amd αλλά αυτό είναι τραγικό,  όχι μόνο δεν υπάρχει κάρτα αλλά και οι τιμες είναι πάνω από Nvidia, συγγνώμη αλλά αυτό εμένα με χαλασε πολύ. Φαίνεται και απο την υπογραφή μου.

Ότι κράξιμο φάνε τους αξίζει και με το παραπανω

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμή 3080+ και να μην έχει RT/DLSS παραπάει..Που και να θες να πάρεις δηλαδή δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. Πολύ τραγική η κατάσταση φέτος με τα ηλεκτρονικά. Ας ελπίσουμε από το νέο έτος να αρχίσει να στρώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα αργήσουμε λογικά. Η ίδια η NVIDIA είπε ότι θέλει μήνες ακόμη, φαντάζομαι τα ίδια (ίσως και χειρότερα λόγω κονσολών και 5000 Ryzen) θα ισχύουν και για την AMD. Εδώ ανεβαίνουν οι τιμές των RDNA/Turing, ότι βρίσκει ο καθένας αρπάζει, είναι όλοι μέσα στα σπίτια τους και θέλουν να παίζουν games αλλά οι περισσότεροι παίζουν τα π@@λιά τους τελικά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Άκου την αγαπάμε την amd αλλά αυτό είναι τραγικό,  όχι μόνο δεν υπάρχει κάρτα αλλά και οι τιμες είναι πάνω από Nvidia, συγγνώμη αλλά αυτό εμένα με χαλασε πολύ. Φαίνεται και απο την υπογραφή μου.

Ότι κράξιμο φάνε τους αξίζει και με το παραπανω

Στηρίζουμε AMD,ακροβατώντας μεταξύ φανατισμού και ψυχοπάθειας.Επειδή όμως η ζωή κάνει κύκλους,θα δούμε οσονούπω της δεύτερη έλευση των c2d.Σε καμιά δεκαετία πάλι τα ίδια θα λέμε, Intel=bad / AMD=good

edit: θέμα για κάρτες γραφικών-μιλάω για επεξεργαστές...σκόρδα κρεμμύδια

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Άκου την αγαπάμε την amd αλλά αυτό είναι τραγικό,  όχι μόνο δεν υπάρχει κάρτα αλλά και οι τιμες είναι πάνω από Nvidia, συγγνώμη αλλά αυτό εμένα με χαλασε πολύ. Φαίνεται και απο την υπογραφή μου.

Ότι κράξιμο φάνε τους αξίζει και με το παραπανω

εγώ δεν αγαπάω κανέναν τους... ότι βρω πρώτο σε τιμή που ανέχομαι

Spoiler

άσχετο αλλά σε dark mode το insomnia στην υπογραφή σου φαίνεται μόνο η κάρτα... τα υπόλοιπα είναι μαύρα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατησα την προσπαθεια για 6800. Από βδομαδα περιμενω την 3070 στην πορτα μου. Οποιος δει αγγελια μου να την πουλαω στο μελλον,παρακαλω να μην την αγορασει μεχρι να δει οτι εχω βαλει αλλην στην υπογραφη μου. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...