Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώνει τιμή και διάθεση του PS5 η Sony την επόμενη εβδομάδα


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, twidel είπε

Ακόμα και αν κοστίζει 200ευρώ κάτω απο το Xbox Series X πάλι δεν θα συμφέρει με τα λεφτά που θα δίνεις για κάθε παιχνίδι.

Μετά το game pass το χάος..

Τώρα αν θέλεις τόσο πολύ να παίξεις τα 4-5 10ωρα παιχνίδια που έχει το νοικιάζεις μετά απο χρόνια για 1-2 εβδομάδες και τέλος.. Δεν αξίζει πλεον ειδικά αφου έχει και πιο αδύναμο hardware.. ούτε καν.  Μόνο για τους πολύ πορωμένους αλλα και πάλι βλακεία μου φαίνεται σόρρυ (no offence)  :)

Οτι να ναι

  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Ναι,το θέμα είναι όμως τι θα έχει νέο στο PS5 ? Ως τώρα  δεν είδα κάτι που να με τράβηξει,ένα Ratchet&Clank που ποτέ δεν μου άρεσαν ακόμα είχα κάποια κάποτε,ένα "Expansion"και οχι φούλ παιχνίδι spider,το man miles morales,και ένα Souls Remake,το οποίο ναι θα το έπαιζα,κυρίως για να δω οπτικά την βελτίωση και την κίνηση,αφού ξέρω την ιστορία και το είχα λιώσει και δεν πρόκειται να μου δώσει ξανά ούτε τα μισά απο τα συναισθήματα και την έκπληξη που ένιωσα όταν το έπαιξα κάποτε.

Καλά τα προηγούμενα exclusives,όμως πρέπει να σταματήσει η καραμέλα αυτή της προηγούμενης γενιάς ως δικαιολογία για την επόμενη.

Αν θέλουμε  Ps4 παιχνίδια και δεν τα είχαμε παίξει για τον Χ,Υ λόγο γιατί δεν είχαμε Ps4,πιστεύω πως αν έχει κανείς τον χρόνο,καλύτερα να αγοράσει ενα PS4 ,τώρα απο αγγελίες που θα πέσουν χώμα οι τιμές σε λίγο θα τα βλέπουμε στα 150ευρώ (και Pro και Χ ! ) (Ενας φίλος πήρα PS4 ένα κατοστάρικο..)  και τα παιχνίδια του θα είναι πάμφθηνα,οπότε θα παίξει τα 5,10,15 που θέλει αποκλειστικά θα τα παίξει μια χαρά χωρίς να χρειαστεί αναβάθμιση και να σκάει 500+ Συν κάτι 70+ για κάθε νέο παιχνίδι κλπ

Εάν και όταν φτάσουμε στήν επόμενη γενιά στο να μας δείξει πραγματικά αποκλειστικά παιχνιδάρες,όπως είχε κάνει στήν προηγούμενη γενιά πχ να πάει σε  επόμενο πχ God of War η Uncharted (με Drake) η Last of us 3  η τίποτα 4-5 καινούργιους πραγματικούς 3Α τίτλους,τότε μάλιστα θα με ψήσει οτι αξίζει να τα σκάσω.🤔

Εγώ πήρα τον Ιούνιο xbox one X 2 μηνών στα 130:)

Ps 4 1tb slim στα 90 με 2 κοντρολ. 

Το Xbox one X το έδωσα αλλά το μετάνιωσα και το θέλω ξανά. 

Το ps 4 το έχει ο διάδοχος 

  • Like 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, ELMastas said:

Καλά τα προηγούμενα exclusives,όμως πρέπει να σταματήσει η καραμέλα αυτή της προηγούμενης γενιάς ως δικαιολογία για την επόμενη.

Εννοείς για την καραμέλα που σχολιάζουν όλοι του τι θα βγάλει το PS5 ενώ νομίζουν πως τα μόνα exclusives του PS4 είναι το Uncharted και το God of War? 

Ναι όντως πρέπει να σταματήσει. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πεταμένα χρήματα το PS5

Καλύτερα κρατήστε λεφτά για το νέο 4k switch που έρχεται το 2021.

Τουλάχιστον θα απολαύσετε τις παιχνιδάρες της Nintendo...

Εταιρίες όπως η Sony θα παρακαλούσαν να έχουν τις πωλήσεις των Nintendo exclusives.

Επεξ/σία από johnny7_7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, twidel είπε

Ακόμα και αν κοστίζει 200ευρώ κάτω απο το Xbox Series X πάλι δεν θα συμφέρει με τα λεφτά που θα δίνεις για κάθε παιχνίδι.

Μετά το game pass το χάος..

Τώρα αν θέλεις τόσο πολύ να παίξεις τα 4-5 10ωρα παιχνίδια που έχει το νοικιάζεις μετά απο χρόνια για 1-2 εβδομάδες και τέλος.. Δεν αξίζει πλεον ειδικά αφου έχει και πιο αδύναμο hardware.. ούτε καν.  Μόνο για τους πολύ πορωμένους αλλα και πάλι βλακεία μου φαίνεται σόρρυ (no offence)  :)

Γιατί το XBOX ποια παιχνίδια έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Ναι,το θέμα είναι όμως τι θα έχει νέο στο PS5 ? Ως τώρα  δεν είδα κάτι που να με τράβηξει,ένα Ratchet&Clank που ποτέ δεν μου άρεσαν ακόμα είχα κάποια κάποτε,ένα "Expansion"και οχι φούλ παιχνίδι spider,το man miles morales,και ένα Souls Remake,το οποίο ναι θα το έπαιζα,κυρίως για να δω οπτικά την βελτίωση και την κίνηση,αφού ξέρω την ιστορία και το είχα λιώσει και δεν πρόκειται να μου δώσει ξανά ούτε τα μισά απο τα συναισθήματα και την έκπληξη που ένιωσα όταν το έπαιξα κάποτε.

Καλά τα προηγούμενα exclusives,όμως πρέπει να σταματήσει η καραμέλα αυτή της προηγούμενης γενιάς ως δικαιολογία για την επόμενη.

Αν θέλουμε  Ps4 παιχνίδια και δεν τα είχαμε παίξει για τον Χ,Υ λόγο γιατί δεν είχαμε Ps4,πιστεύω πως αν έχει κανείς τον χρόνο,καλύτερα να αγοράσει ενα PS4 ,τώρα απο αγγελίες που θα πέσουν χώμα οι τιμές σε λίγο θα τα βλέπουμε στα 150ευρώ (και Pro και Χ ! ) (Ενας φίλος πήρα PS4 ένα κατοστάρικο..)  και τα παιχνίδια του θα είναι πάμφθηνα,οπότε θα παίξει τα 5,10,15 που θέλει αποκλειστικά θα τα παίξει μια χαρά χωρίς να χρειαστεί αναβάθμιση και να σκάει 500+ Συν κάτι 70+ για κάθε νέο παιχνίδι κλπ

Εάν και όταν φτάσουμε στήν επόμενη γενιά στο να μας δείξει πραγματικά αποκλειστικά παιχνιδάρες,όπως είχε κάνει στήν προηγούμενη γενιά πχ να πάει σε  επόμενο πχ God of War η Uncharted (με Drake) η Last of us 3  η τίποτα 4-5 καινούργιους πραγματικούς 3Α τίτλους,τότε μάλιστα θα με ψήσει οτι αξίζει να τα σκάσω.🤔

Βιάζεσαι όμως γιατί day 1 super games ποτέ δεν είδαμε. Στο τέλος την ζωής των κονσολών κάνουμε τον λογαριασμό. Και εκεί η Sony παρουσιάζει πάντα αλλά σταδιακά ένα σωρό 3Α τίτλους. Το ίδιο δήλωσε ότι θα κάνει και τώρα. Τώρα το αν σε μερικούς δεν αρέσουν οι συγκεκριμένοι τίτλοι με γεια τους με χαρά τους, πέρι ορέξεως άλλωστε κολοκυθόπιτα. Εγώ πάντως θα πάρω. Γιατί και god of war απόλαυσα και uncharted και last of us και gran turismo και spider-man και horizon και detroit και δεν συμμαζεύεται.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, twidel είπε

Σε χαλάνε που θα τα έχεις day one στο game pass :D 

Παίξε Spider-Man εσύ και demon's souls remaster οκ..  μία απο τα ίδια.. άσε που θα θέλουν performance mode για 60fps εν ετη 2021 συγνώμη αλλα το βρίσκω αστείο  :)

EhuBMyWUYAIma4n.jpg

Έβαλες το Halo, σοβαρά τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εννοείς για την καραμέλα που σχολιάζουν όλοι του τι θα βγάλει το PS5 ενώ νομίζουν πως τα μόνα exclusives του PS4 είναι το Uncharted και το God of War? 

Ναι όντως πρέπει να σταματήσει. 

Οπως ακριβώς κάποιοι νομίζουν πως τα μόνα exlusive της MS είναι το Halo και το Forza αντίστοιχα.

Σε αυτήν την γενιά έδειξαν ορισμένα πράγματα και οι 2 εταιρίες κάποια θα είναι timed η multi platform και πολύ λίγα αποκλειστικά που ΔΕΝ ξέρουμε καν ακόμη αν θα είναι καλά,η πως θα είναι ως παιχνίδια,το να προεξοφλούμε πράγματα που δεν έχουμε δει ακόμη βασισμένοι σε αυτά που είχαμε στήν προηγούμενη γενιά δεν συνάδει με την λογική και την εξέλιξη του gaming,και η ιστορία έχει δείξει οτι αλλάζουν οι δυναμικές στίς γενιές.

    

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, ELMastas said:

Οπως ακριβώς κάποιοι νομίζουν πως τα μόνα exlusive της MS είναι το Halo και το Forza αντίστοιχα.

Σε αυτήν την γενιά έδειξαν ορισμένα πράγματα και οι 2 εταιρίες κάποια θα είναι timed η multi platform και πολύ λίγα αποκλειστικά που ΔΕΝ ξέρουμε καν ακόμη αν θα είναι καλά,η πως θα είναι ως παιχνίδια,το να προεξοφλούμε πράγματα που δεν έχουμε δει ακόμη βασισμένοι σε αυτά που είχαμε στήν προηγούμενη γενιά δεν συνάδει με την λογική και την εξέλιξη του gaming,και η ιστορία έχει δείξει οτι αλλάζουν οι δυναμικές στίς γενιές.

Αν σε ενοχλεί η προεξοφληση θα έπρεπε μάλλον να κάνεις quote το μήνυμα που έκανα και εγώ που προεξοφλεί ότι τα παιχνίδια θα είναι 4-5 10ωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έβαλες το Halo, σοβαρά τώρα;

Βρηκα ενα ετοιμο στα γρηγορα δεν το εκανα εγω :) Αλλα και πάλι day one θα είναι στο game pass οταν βγει.

Επίσης στο X θα παίζεις τις καλύτερες εκδόσεις multiplatform σε κονσόλα.. βλέπε Valhalla (ανακοινωθηκε 4Κ/60) και Cyberpunk 2077 για launch window.

Φυσικά δεν μίλησα καν για το xcloud που σε vpn που το δοκίμασα τα σπάει, και θα είναι καλύτερο με λιγότερο lag όταν υποστηρίξουν την χώρα μας.. άστο καμία σχέση σε value.

PS5 για πολυυυυ μετα να το καταλάβω ως αγορά η ενοικίαση..  αλλα να το φορτωθώ για ολόκληρη γενια με τίποτα ειδικα απο τη στιγμή που θα τρέχει όλα τα multiplatform χειρότερα. Και είναι και το αισθητικό του θέματος, είναι μια τεράστια και πολύ άσχημη κονσόλα, δεν ταιριάζει αισθητικά σε πάρα πολλά σπίτια. Αν βγει βέβαια σε μαύρο πιστεύω θα είναι πιο ωραίο. Αυτά :)

21 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Καλύτερα κρατήστε λεφτά για το νέο 4k switch.

Τουλάχιστον θα απολαύσετε τις παιχνιδάρες της Nintendo...

έχω και μαζεύει σκόνη

Επεξ/σία από twidel
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά επειδή τα έχω αγοράσει και τα δύο θα πω ότι το ps 4 έχει καλύτερα παιχνίδια, αξίζει τα λεφτά του. 

Το Xbox είναι σαν ένα PC forza και hallo δεν σε κρατάνε ψηλά. 

Θες μια SEGA από πίσω να βγάζει ΜΌΝΟ για xbox τίτλους, τότε ναι θα κάνει πάταγο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Βιάζεσαι όμως γιατί day 1 super games ποτέ δεν είδαμε. Στο τέλος την ζωής των κονσολών κάνουμε τον λογαριασμό. Και εκεί η Sony παρουσιάζει πάντα αλλά σταδιακά ένα σωρό 3Α τίτλους. Το ίδιο δήλωσε ότι θα κάνει και τώρα. Τώρα το αν σε μερικούς δεν αρέσουν οι συγκεκριμένοι τίτλοι με γεια τους με χαρά τους, πέρι ορέξεως άλλωστε κολοκυθόπιτα. Εγώ πάντως θα πάρω. Γιατί και god of war απόλαυσα και uncharted και last of us και gran turismo και spider-man και horizon και detroit και δεν συμμαζεύεται.

Δεν βιάζομαι γιατί δεν παίρνω ποτέ μόλις βγεί κονσόλα,άλλοι είναι αυτοί που βιάζονται και παίρνουν χωρίς να ζυγίσουν τα πράγματα,αρκετοί απλά επειδή είχαν και πρίν την ίδια σου λέει θα πάρουμε και τώρα την ίδια.Αυτό το καταλαβαίνω ως ένα σημείο αφού είπες οτι απόλαυσες αυτά τα παιχνίδια το ίδιο απόλαυσαν και κάποιοι άλλοι Gears,Forza η Halo

Ως το τέλος της ζωής της γενιάς αυτής έχουμε πολύ ψωμί,μακάρι να μπορέσουν να βγάλουν ακόμη περισσότερα και καλύτερα παιχνίδια στο PS5 όμως αυτό θα κάνουν και οι αντίπαλοι δεν θα είναι Τα πράγματα εύκολα,ούτε θα πάνε στόν αυτόματο πιλότο απο μόνα τους επειδή είχαν την πρωτιά σε πωλήσεις στήν προηγούμενη γενιά.

Κάθε γενιά κρίνεται απο πολλούς παράγοντες και ξεχωριστά απο την προηγούμενη,την ίδια υπεροψία είχε η Sony με το Ps2 και έχασε 50% απο το σύνολο της Αγοράς που είχε, στήν επόμενη γενιά Απο την MS και το 360 που έκανε φοβερές κινήσεις και στρατηγικά και σε τιμή και είχε και πάρα πολλά exclusives πολύ καλά και αυτά ήταν σε καιρούς που δεν υπήρχε καν Υποψία gamepass και αναλόγων υπηρεσιών.Στο One Εφαγαν τα μούτρα τους μόνοι τους με κάτι kinect και always online και λάθος τιμές ενώ είχαν και πιο αδύναμη κονσόλα και έμειναν πίσω σε αποκλειστικά,αυτό όμως δεν σημαίνει πως συνεχίζουν έτσι τα πράγματα και στήν επόμενη γενιά.

 

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, twidel είπε

Βρηκα ενα ετοιμο στα γρηγορα δεν το εκανα εγω :) Αλλα και πάλι day one θα είναι στο game pass οταν βγει.

Επίσης στο X θα παίζεις τις καλύτερες εκδόσεις multiplatform σε κονσόλα.. βλέπε Valhalla (ανακοινωθηκε 4Κ/60) και Cyberpunk 2077 για launch window.

Φυσικά δεν μίλησα καν για το xcloud που σε vpn που το δοκίμασα τα σπάει, και θα είναι καλύτερο με λιγότερο lag όταν υποστηρίξουν την χώρα μας.. άστο καμία σχέση σε value.

PS5 για πολυυυυ μετα να το καταλάβω ως αγορά η ενοικίαση..  αλλα να το φορτωθώ για ολόκληρη γενια με τίποτα ειδικα απο τη στιγμή που θα τρέχει όλα τα multiplatform χειρότερα. Και είναι και το αισθητικό του θέματος, είναι μια τεράστια και πολύ άσχημη κονσόλα, δεν ταιριάζει αισθητικά σε πάρα πολλά σπίτια. Αν βγει βέβαια σε μαύρο πιστεύω θα είναι πιο ωραίο. Αυτά :)

έχω και μαζεύει σκόνη

Καλά όλα αυτά αλλά το PS5 έχει τούμπανα exclusives ενώ του XBOX θα τα παίζουμε και στο pc day1 στο game pass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Καλά όλα αυτά αλλά το PS5 έχει τούμπανα exclusives ενώ του XBOX θα τα παίζουμε και στο pc day1 στο game pass..

Μα φυσικά αυτό εννοείται και καλά θα κάνεις! Αν έχεις ήδη ενα pc με rtx 2080 super είσαι περίπου στα ίδια κυβικά.. το μόνο αρνητικό που έχει αν παίζεις σε pc είναι το κάκιστο HDR κατα τα άλλα σούπερ! θα γλυτώσεις και απο πιθανά 30/fps παιχνίδια. Δέν έχουν όμως όλοι PC και κάποιοι προτιμούν να παίζουν σε κονσόλα. Πάντως δεν χρειάζεσαι ούτε PC μπορείς απλά να κάνεις μια συνδρομή Game pass ultimate και να παίζεις στο κινητό σου.. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...