Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώνει τιμή και διάθεση του PS5 η Sony την επόμενη εβδομάδα


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, HammerOfDawn είπε

Οκ και εγώ το ίδιο, φαντάσου ότι δεν έχω καν gamepass. Αλλά με το backwards έχω γλυτώσει πολύ χρήμα. Πρέπει η SONY να κάνει το optimization παλαιότερων τίτλων δωρεάν και όχι να το βαφτίζει remastering. Κάποια στιγμή θα αναγκαστεί να το κάνει, οπότε ας το κάνει από τώρα. Όλοι κολλάνε ή στα exclusive ή στη τιμή αλλά υπάρχουν και άλλα που μπορούν να κάνουν οι εταιρείες αν πιεστούν (βλ. crossplay).

 Φαντάσου να βγάλει ξανά την τριλογία Uncharted πχ σε remaster τώρα για το ps5. Δεν φαντάζεσαι πόσο θα πουλήσει..Αποκλείεται τα remaster σε τίτλους της να είναι τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση 1: βγήκε το ps5 

Απάντηση: αληθές

Ερώτηση 2: βγήκε το επόμενο god of war 

Απάντηση: ψευδές

Συμπέρασμα τα ξανά λέμε οταν έχουν έτοιμο το επόμενο god of war τοτε θα δούμε και για τιμή 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, twidel είπε

Ακόμα και αν κοστίζει 200ευρώ κάτω απο το Xbox Series X πάλι δεν θα συμφέρει με τα λεφτά που θα δίνεις για κάθε παιχνίδι.

Μετά το game pass το χάος..

Τώρα αν θέλεις τόσο πολύ να παίξεις τα 4-5 10ωρα παιχνίδια που έχει το νοικιάζεις μετά απο χρόνια για 1-2 εβδομάδες και τέλος.. Δεν αξίζει πλεον ειδικά αφου έχει και πιο αδύναμο hardware.. ούτε καν.  Μόνο για τους πολύ πορωμένους αλλα και πάλι βλακεία μου φαίνεται σόρρυ (no offence)  :)

Όλα τα exclusive της Sony δίνουν εμπειρίες 30 plus ωρών και μάλιστα gaming εμπειρίες απίστευτες. Είναι πολύ κρίμα ένας gamer να τις χάσει.

Επίσης έχει το plus που δίνει μέτρια έως πολύ καλά games κάθε μήνα  τα οποία δεν φεύγουν ποτέ από την βιβλιοθήκη και για όσο έχεις την συνδρομή.

Στο game pass από τα 100 games δύσκολα να ξεχωρίσω κάποιο σε αξία στο βαθμό που ξεχωρίζω στο PS5.

Φοβάμαι επίσης ότι τα μισά θα είναι  Android based games games και για να δεις όλο το περιεχόμενο των καλών παιχνιδιών, θα πρέπει να πληρώνεις περισσότερα πλεον dlc κτλπ. Γενικώς βλέπω ότι με PS5 θα έχω εγγυημένη ποιότητα σε games  και ποσότητα (λόγω plus). 

Τέλος σε ότι αφορά τα τεχνικά χαρακτηριστικά εμπιστεύομαι απόλυτα τα Studios της Sony που πιάνουν μέταλλο κσι στο κάνουν χρυσό σε αντίθεση με την MS  που ένα από τα καλύτερά τους studio πάλευε 5 χρόνια με το Halo με αποτέλεσμα ένα game με γραφικά κινητού και την επ αόριστο αναβολή του...

Προσωπικά θα ξεκινήσω με PS5 και βλέπω στην πορεία για Xbox. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί τσακώνεστε ρε παιδιά. Το τί αρέσει στον καθένα και τί θεωρεί καλύτερο για τον εαυτό του είναι υποκειμενικό.Πάρτε ότι θέλετε και σταματήστε να νομίζετε ότι μπορείτε ο ένας να κάνει μαθήματα στον άλλο.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, twidel είπε

Μα φυσικά αυτό εννοείται και καλά θα κάνεις! Αν έχεις ήδη ενα pc με rtx 2080 super είσαι περίπου στα ίδια κυβικά.. το μόνο αρνητικό που έχει αν παίζεις σε pc είναι το κάκιστο HDR κατα τα άλλα σούπερ! θα γλυτώσεις και απο πιθανά 30/fps παιχνίδια. Δέν έχουν όμως όλοι PC και κάποιοι προτιμούν να παίζουν σε κονσόλα. Πάντως δεν χρειάζεσαι ούτε PC μπορείς απλά να κάνεις μια συνδρομή Game pass ultimate και να παίζεις στο κινητό σου.. :)

σαν να πέφτεις με αλεξίπτωτο, απο 2080s σε hdr σε fps και στο τέλος πέφτεις στο κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το ομολογω...μαλλον για ps5 με βλεπω.

(οχι οτι ξερω για ποιον λογο, αλλα λεμε τωρα)

και κατι μου λεει οτι εμεις ειμαστε η κονομα των εταιριων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ακούσει ακόμη, σε όσα threads έχω παρακολουθήσει, σχόλια για το σάπιο οικοσύστημα του PSN και PS Plus για όσους το πληρώνουν ετησίως. Δηλαδή θα βγει νέα κονσόλα και αυτομάτως θα φτιάξει και το PSN? Όλοι είναι super happy που θα έχουν Next Gen Console και θα κατεβάζουν games και patches σαν χελώνα η που η εμπειρία χρήσης θα είναι περασμένου αιώνα; Που θα τρώει maintenance και φόλες με την πρώτη ευκαιρία; Που θα πληρώνουν PS Plus για να 60 Euro το χρόνο για να παίζουν Online μόνο όταν το PSN έχει τις καλές του; Που στα 60 euro θα σου δίνει ένα παιχνιδάκι καλό το χρόνο; 

Ειμαι PS φαν to the bone, αλλά ειλικρινά να επενδύσω σε next gen PS χωρίς να προσφέρει κάτι νέο στις υπηρεσίες και στο οικοσύστημα του PSN, το θεωρώ κοροϊδία. 
 

 

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, selin323 είπε

Είμαι 40 ετών  , είχα πολλές κονσόλες , για microsoft xbox360 μετα το χαος τοσα χρονια λαθη επι λαθον 10 eχlusive καλα αν εβγαλε ειναι θαυμα  , τι game pass μου λετε και παρασινα αλογα παιχνιδια για λιγο και σιγα τα οααα,,,,  ΠΕΡΙΜΕΝΩ την Sony ειναι ο βασιλιας ,10 ατομα εχουν xbox. και προσπαθουν να μας πεισουνε ,θελω να πεταω το δικσακη μεσα και να παιζω το games. μου απλα , μην κανει κινηση ματ 350 και 450 ....

όταν είσαι μεθυσμένος και γράφεις; για κονσόλες ενώ σκέφτεσαι το σκάκι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κιλό τα παίζετε τα παιχνίδια και σας αρέσει τοσο το gamepass? Παιχνίδι νανε και οτι νανε? Πολυ λαϊκή αγορά μου φαίνεται εμένα 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MICROSOFT.
Πέρα από την πλάκα σε αυτή την γενιά προσπάθησε παραπάνω από ότι στην εκκίνηση της προηγούμενης με έναν βλακοτσέο που ήθελε να μας πουλήσει φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες. Τα στούντιο που αγόρασε ελπίζω να βγάλουν τίποτα καλό και να μην είναι ινδικό outsourcing.
ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΤΗΝ MICROSOFT.
Επίσης γιατί μερικοί έχετε κόλλημα με επιδόσεις στο ps5; Μια χαρά θα είναι οι επιδόσεις του. Αναμένουμε να δούμε αν αυτό με τον δίσκο θα είναι breakthrough όπως λένε και στα χωριά των φανμπογιάδων εκεί ψηλά στα βουνά των 30φπσ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, BEDROCK είπε

Δεν έχω ακούσει ακόμη, σε όσα threads έχω παρακολουθήσει, σχόλια για το σάπιο οικοσύστημα του PSN και PS Plus για όσους το πληρώνουν ετησίως. Δηλαδή θα βγει νέα κονσόλα και αυτομάτως θα φτιάξει και το PSN? Όλοι είναι super happy που θα έχουν Next Gen Console και θα κατεβάζουν games και patches σαν χελώνα η που η εμπειρία χρήσης θα είναι περασμένου αιώνα; Που θα τρώει maintenance και φόλες με την πρώτη ευκαιρία; Που θα πληρώνουν PS Plus για να 60 Euro το χρόνο για να παίζουν Online μόνο όταν το PSN έχει τις καλές του; Που στα 60 euro θα σου δίνει ένα παιχνιδάκι καλό το χρόνο; 

Ειμαι PS φαν to the bone, αλλά ειλικρινά να επενδύσω σε next gen PS χωρίς να προσφέρει κάτι νέο στις υπηρεσίες και στο οικοσύστημα του PSN, το θεωρώ κοροϊδία. 
 

Μπορεί το PS plus να έχει τα κακά του αλλα ποτε δεν είχα πρόβλημα στην ταχύτητα και στο online gaming και χρησιμοποιο το Plus απο το 2012

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...