Προς το περιεχόμενο

Το Oculus Quest 2 VR ξεκινά από τα $299 και έρχεται στις 13 Οκτωβρίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το έψαχνα από το γερμανικό Αμαζόν που συνήθως αγοράζω αλλά δεν υπήρχε , στο αγγλικό δεν μου το έστελνε Ελλάδα και το παράγγειλα από χθες από το ιταλικό . Μια χαρά τιμή μαζί με express μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Cenjuro είπε

Ρε γαμώτο - καλά specs καλός προσανατολισμός στην αγορά, αλλά το facebook account είναι dealbreaker για εταιρικούς λογαριασμούς εκτός και αν έχουν προβλέψει κάτι άλλο.

 

Είπαν στην παρουσίαση ότι για εταιρικές εφαρμογές δεν θα χρειάζονται ακαουντς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως χωράει οριακά μια 18650 li-ion μπαταρία στο κάθε χειριστήριο και μαζί με ένα TP4056 modulάκι θα έκανε μια χαρά επαναφορτιζόμενα χειριστήρια, που ακόμα και αν δεν ήθελες να έχεις καλώδια να κρέμονται την ώρα της χρήσης θα μπορουσε ο χρήστης να αλλάξει την μπαταρία με μια γεμάτη,ή οποία κρατάει και πολύ περισσότερο από 2 ΑΑ. Σκέφτομαι και εγώ για το 256GB σαν επένδυση μιας και ανεβαίνουν οι τιμές στα VR. Στην καραντίνα που κοιτούσα το Oculus μεταχειρισμένο έκανε πάνω από την τιμή λιανικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

`

9 ώρες πριν, RivAngE είπε

Α στο Ιταλικό κατάφερα να βρω τα accessories που ήθελα (Elite strap χωρίς μπαταρία και Link για το PC)!

Με την τιμή μπερδεύτηκα εγώ γιατί νόμιζα πως είναι 300€ η τιμή, που αντιστοιχεί σε 350$ και αυτό θα ήταν ένα λογικό τέλος 50€... αλλά όχι, 300$ = 350€! Anyway, δε βαριέσαι, το πήρα τελικά από το Amazon.it για συνολικά 497€+28€ express μεταφορικά.

Να δούμε τώρα αν θα φτάσει πρώτο αυτό ή η 3090! Με το στοκ που θα έχει η 3090, μάλλον θα το δοκιμάσω VR με την 1080ti πρώτα!

συγνωμη το 497 πως βγαινει? 449+φπα? επισης, θα ηθελα να ζητησω το χερι σου σε γαμο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προμηθευτει απο οταν ειχα το quest 1 καλο καλώδιο για την σύνδεση με τον υπολογιστή. φαντάζομαι θα κανει το ιδιο και στο quest 2 και δεν θα χρειαστει να αγορασουμε το αυθεντικο στα 80 ευρω σωστα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ababapanos είπε

εχω προμηθευτει απο οταν ειχα το quest 1 καλο καλώδιο για την σύνδεση με τον υπολογιστή. φαντάζομαι θα κανει το ιδιο και στο quest 2 και δεν θα χρειαστει να αγορασουμε το αυθεντικο στα 80 ευρω σωστα?

Δύσκολα. Θες καλώδιο που θα μεταφέρει δεδομένα για 90hz με μεγαλύτερη ανάλυση. Δεν είναι και το πιο common πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αυτο εδω  https://www.kooqie.com/el/anker-a8167011?skr_prm=WyJjN2IyNDFjZS1mMjE1LTRkOTctOWZkZC0zY2U0MDdjNjZlN2UiLDE2MDA0MTQ3MjgyMTIseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

εδω στο παλιο με update το ειχαν κανει να λειτουργει και με το απλο usb2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Zuck δεν αστειεύεται παιδιά. Απίστευτο hardware για αυτές τις τιμές. Το θέμα είναι τι γίνεται με το software. Πόσα must-have apps/games υπάρχουν και πόσα θα έρθουν στο άμεσο μέλλον. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

14 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Μην τρέξετε να το πάρετε. Το Facebook είναι ότι χειρότερο μπορούσε να συμβεί για τους χρήστες, δεν γίνεται να ζητάνε Facebook με *πραγματικό όνομα* για να έχεις μία συσκευή VR. Επίσης λένε ότι το build quality έπεσε αισθητά και ότι δεν αξίζει σαν headest πέρα από τα specs. $300 με αρκετό compromise, καλύτερα να κάνανε καλύτερη κατασκευή και $400. Αν θέλετε PCVR και όχι wireless, πάρτε HP Reverb G2. Χρήστης Rift S btw.

Ο fake λογαριασμός θα φάει ban για πλάκα. Έχουν πολύ strict real name policy, δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που το σκέφτηκε να το κάνει αλλά στο λέω, θα φύγει insta ban με το παραμικρό. $300 κάνει γιατί οι χρήστες είναι το προϊόν. Με το που γίνει κάποιο report σε multiplayer game από άτομο που είναι κοντά σου, ακόμα και να μην είναι σε εσένα, μπορεί το facebook να πάρει βίντεο με ήχο από το Quest 2 για review από facebook moderators, χωρίς την άδεια σου και χωρίς να στο πει. 

λολ

13 ώρες πριν, pollop είπε

Εγω τα βουνα

Ε μα... 

2 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Δύσκολα. Θες καλώδιο που θα μεταφέρει δεδομένα για 90hz με μεγαλύτερη ανάλυση. Δεν είναι και το πιο common πράγμα

Σωστός...

 

Και εγώ αναρωτιέμαι... Γιατί ΚΑΜΙΑ nvidia κάρτα σειράς 3000 δεν έχει VR Link Type C? Περίεργο?

Ναι παίζει και με απλή USB 3 όπως λέει ο κάρμακ ΑΛΛΑ... εγώ δοκίμασα και σε USB 3.0 και σε USB 3.0 GEN2 10gbps και είχε LAG.. ζάλιζε... σε USB 2.0 έπαιζε επίσης αλλά με μισή ανάλυση και ΕΝΤΟΝΟ lag!

Επάνω στην κάρτα γραφικών όμως (2080Τi) δεν ζάλιζε καθόλου και ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ η κίνηση όπως και στο Rift S. Μήπως λοιπόν επάνω στην κάρτα γραφικών το VR Link δεν κάνει απλά συμπίεση και streaming την εικόνα αλλά την μεταφέρει αυτούσια όπως όταν συνδέεις ξεχωριστά το Rift S με DP και USB 3?

Τι παίζει λοιπόν με την σειρά 3000? Μήπως βγάλουν καμία σούπερ έκδοση η η 3090 έχει VR Link μελλοντικά? Αν ισχύουν τα παραπάνω που έγραψα τότε για μένα η σειρά 3000 είναι η συγκεκριμένη περίπτωση deal breaker για εμένα... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...