Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εξαγοράζει τη Bethesda των Fallout, Wolfenstein, Doom, Quake και The Elder Scrolls


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου άρεσε και το Fallout 4. Το βάθος της ιστορίας και το σενάριο για εμένα είναι καλό και στα 4. Το fallout με έκανε και τρόμαξα παίζοντας videogames, με έκανε να θέλω να παίξω "λίγο παραπάνω" για να δω και το τελευταίο σημείο στον χάρτη, και μπορεί το witcher 3 να είναι αριστούργημα και να τους "χάλασε την πιάτσα" όμως Bathesda και Bioware πάντα θα έχουν θέση στο best of the best μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ μεγάλη κίνηση πραγματικά,μονο και μόνο αν σκεφτούμε οτι το Doom είχε το καλύτερο Action Gunplay της τελευταίας γενιάς μπορούμε να περιμένουμε ενδιαφέροντα πράγματα,αυτό τα λέει όλα και πραγματικά φαίνεται πως πάει Τραίνο,ποιός άραγε δεν περιμένει τα επόμενα "Next gen"Elder Scrolls και Fallout που ήταν παιχνίδια σταθμοί.(Και Dishonoured δεν με χαλάει🎮)

Υπάρχει νομίζω μια εμφανής διαφορά δυναμικής,όταν κάποιοι δείχνουν ένα Logo για την δημιουργία hype,άλλοι αγοράζουν "απλά" την θρυλική Bethesda και την προσθέτουν στα ήδη 15 στούντιο που πήραν ! Και όπως είναι φυσικό,μέσα σε λίγο διάστημα  τσιμπάνε και +5εκατομμύρια συνδρομητές στήν υπηρεσία τους! 😮

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ωραια ολα αυτα , εγω ειμαι ενα κλικ απο το να πατησω το κουμπι αυριο...

Screenshot 2020-09-21 181521.png

Τα παιχνίδια του πρώτου χρόνου κυκλοφορίας και των 2 κονσολων μοιάζουν απλά λίγα. Εκτός αν το θέλει κανείς για να παίξει παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς (γιατί όχι μεν αλλά αν έχει μηχάνημα με το οποίο κάνει τη δουλειά του γιατί να πάρει αλλο;) δεν βλέπω να υπάρχει λόγος.

Εγώ φοβάμαι τι σημαίνουν όλα αυτά για το μέλλον της πειρατείας παιχνιδιών. Σε αυτή τη φάση να πάρει κάποιος Netflix συνδρομή είναι κάτι που κάνει για μια πιο streamlined εύκολη εμπειρία(αντί για να αγοράζει blurays ή να κατεβάζει από τορενταδικα κλπ) Έτσι όπως πάνε τα πράγματα στα games θα μπορούμε να παίξουμε μόνο με συνδρομή τύπου netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

Εχω xbox και ελπιζω αυτο να μη σημαινει οτι θα τα κανει ολα exclusive. Αυτη η συνηθεια της Sony να τα κανει ολα exclusive μονο κακο προκαλει για τους gamers. Καταλαβαινω ότι business is business και ότι ετσι λειτουργει η αγορα, αλλα τις περισσοτερες φορες σαν καταναλωτης νιωθω εναν ωμο εκβιασμο. 

τους παλιους τιτλους δεν πιστευω να τους κανει exclusives.Αλλα απο τη μια θα τους εχεις τζαμπα στο gamepass και απο την αλλη θα τους εχεις full price.

Αλλα τπτ δεν αποκλειεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, psof είπε

Να προσέχει λίγο η Microsoft να μην ανοίγεται τόσο πολύ γιατί λίγο το έχει η Sony να ανακοινώσει αύριο το πρωί :

Uncharted 1-2-3-4 remake

Last of Us remastered remaster

Last of Us 2 Full Abby edition

Dark Souls 1-2-3 + Bloodborn "60fps maybe" edition

Όλα αποκλειστικά στη PS5 digital edition με 80 ευρώ το ένα.

Η αμήχανη στιγμή όταν η ps4 remaster lineup είναι και πάλι καλύτερη από τα xbox exclusives.😁

// Εκτός απο το TLOU2 Drunkman SJW edition.😅

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείνει στόματα η Sony με απευθείας απάντηση!

To GTA 5 αποκλειστικά στο PS5 με έκπτωση ΜΟΝΟ 75 ευρώ απο 80!

https://www.mediamarkt.nl/nl/product/_gta-v-playstation-5-1667554.html

Rockstar said the next gen versions of gta 5 will be “more responsive than ever”

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eyw είπε

γίνεται χοντρό παιχνίδι και πέφτει πολύ χρήμα στα βιντεοπαιχνίδια (και στο hardware τους, κονσόλες ή gpu) και από μεγάλες εταιρείες, πχ τώρα η Micro$oft.
Κάτι μεγάλο ετομάζεται στα videogames ή κάπου πάει το πράμα. Πιο πολύ να φοβόμαστε παρά να χαιρόμαστε.
Τα παιχνίδια της Bethesda ήταν πολύ γνωστά, είχε οικονομικά προβλήματα και πουλήθηκε?

.

 edit: η εξαγορά από M$ πρωτοσέλιδο στο Bloomberg.

Τι να τα κάνουν; Open Source; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολλά σχόλια της μορφής ότι τώρα μόνο θα δανείζεσαι δεν θα σου ανήκει τίποτα και δεν ξέρω το λόγο. Ότι παιχνίδι κάνει publish η MS μπορεί να αγορασθεί ως standalone, στο pc όλα της τα παιχνίδια θα κυκλοφορήσουν και στο Steam.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κίνηση καθαρά marketing μια μέρα πριν την έναρξη των προπαραγγελιών για να κερδίσει τις εντυπώσεις. Αν είσαι κάτοχος gaming pc απλά την προσπερνάς γιατί δεν αλλάζει τίποτα για σένα. Προσπαθώ να καταλάβω που στοχεύει από την στιγμή που δεν πρόκειται να τα κανει αποκλειστικότητες του Xbox.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, music_lover said:

Μια κίνηση καθαρά marketing μια μέρα πριν την έναρξη των προπαραγγελιών για να κερδίσει τις εντυπώσεις. Αν είσαι κάτοχος gaming pc απλά την προσπερνάς γιατί δεν αλλάζει τίποτα για σένα. Προσπαθώ να καταλάβω που στοχεύει από την στιγμή που δεν πρόκειται να τα κανει αποκλειστικότητες του Xbox.

Καλα οποιος νομιζει δεν θα ειναι αποκλειστικα του χβοχ+pc ας ετοιμαστει για αγριο ξυπνημα🤣

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

+1, προσωπικά δεν μπορώ καθόλου τα 2.5D turn-based Fallout, το first person real time είναι μέγιστο πλεονέκτημα πέρα από το lore, πχ στο Fallout 4 με πολύ μέτριο lore το gameplay το ψιλοέσωσε

Το προβλημα ειναι οτι περα απο το lore το gameplay δεν ητανε fallout...Μονο perks αντι για ξεχωριστα skilltree οπως ειχε τουλαχιστον το 3 και new vegas...Σε αναγκαζε να παιξεις τον καλο επι το πληστον το 4 και αν το βαλεις κατω μιας κ αναφερεις το turn based δεν εχουν λογω υπαρξης τα action points με λιγα λογια πηραν ενα παιχνιδι που ητανε turn based rpg και το εκαναν first person shooter με καποια στοιχεια rpg που μονο rpg δεν ειναι απλα το φαντασμα αυτου.Λες το 4 καλο παιχνιδι fallout που επελεγες 4 συγκεκριμενες απαντησεις στις ομιλιες...το μονο που αξιζε απο ολα αυτα ειναι η εκρηξη απο το mini nuke που ομολογω ητανε εντυπωσιακη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μια κίνηση καθαρά marketing μια μέρα πριν την έναρξη των προπαραγγελιών για να κερδίσει τις εντυπώσεις. Αν είσαι κάτοχος gaming pc απλά την προσπερνάς γιατί δεν αλλάζει τίποτα για σένα. Προσπαθώ να καταλάβω που στοχεύει από την στιγμή που δεν πρόκειται να τα κανει αποκλειστικότητες του Xbox.

και εγώ εχω gaming pc αλλα το xbox με συμφέρει γιατί τα next gen παιχνιδια δεν θα τα παιζει σε 2-3 χρονια το pc ενώ με το xbox δίνεις 500 ευρώ και παιζει τα παντα για οσα χρονια υπαρχει. Το αντίστοιχο pc θα σου βγει στα 1000-1300 ευρώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, privateer είπε

Καλα οποιος νομιζει δεν θα ειναι αποκλειστικα του χβοχ+pc ας ετοιμαστει για αγριο ξυπνημα🤣

Είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για την ίδια Microsoft? Ένα παιχνίδι που κυκλοφορεί σε 2 πλατφόρμες, δεν είναι καν αποκλειστικότητα.

Επεξ/σία από music_lover
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...