Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εξαγοράζει τη Bethesda των Fallout, Wolfenstein, Doom, Quake και The Elder Scrolls


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, zoiskarl είπε

Δεν διαφωνώ για το morrowind.Είναι παιχνιδάρα και ένα από τα top 10 παιχνίδια μου.διαφωνώ για τον ισχυρισμό ότι το oblivion είναι το χειρότερο δλδ χειρότερο και από skyrim(συγκριτικά πάντα μεταξύ τους).Είναι oversimplified το μπες στον πύργο κλείσε την πύλη και ξανά το ίδιο..Σαν να λέω πήγαινε στην τοποθεσία,κάνε αυτό που λέει η αποστολή και ξανά το ίδιο 20 φορές.Από θέμα κόσμου,lore,αισθητικής και rpg στοιχείων είναι κλάσεις ανώτερο του skyrim.

Και το πρώτο που έβαλε microtransactions σε παιχνίδι (άχρηστη πανοπλία για το άλογο κ.α.). Ήταν η αρχή για το αίσχος που ακολούθησε,αφού είδαν και οι άλλοι ότι έχει ψωμί αυτή η ανοησία. Πες μου τι άλλαζε από τη στιγμή που έκλεινε η μια πύλη μέχρι να κλείσει η επόμενη (αν κοιμόσουν και ξυπναγες βαμπίρ ήταν ίσως η μόνη έκπληξη), αλλά πραγματικά έτσι το τερμάτισα. Πήγαινα απο πύλη σε πύλη και τέλος. Το oblivion ήταν η αρχή του τέλους. Καλύτερα να μην έβγαινε ποτέ. Το skyrim ήταν μια προσπάθεια να πιάσει τις ρίζες της σειράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, totalius είπε

Ποσο ευκολο το εχετε το gaming pc καποιοι κ λετε δε χρειάζομαι Xbox αφου τα παιχνίδια του τα παίζω στο pc ; Αν μάλιστα δίπλα στο gaming pc βάλουμε 4Κ πάλι ευκολο το εχετε ; Εγω 20 χρόνια λάτρης πληκτρολογίου κ ποντικιού τωρα που θέλω να αράξω στη καινούργια μου 4Κ τηλεόραση για να παίξω δε μπορω να το κανω με το pc γιατι δε με παιρνει για gpu του 500αρικου κ αντίστοιχο επεξεργαστή . Οποτε η μονη λύση για τον πολυ κοσμο σαν κ εμένα  για 4Κ gaming τα επομενα χρόνια θα ειναι η κονσόλα . Εκεί το παιχνίδι αυτη τη στιγμη το κερδίζει η MS με το game pass και εξαγορές σα τη σημερινή . Κ ας γκρινιάζει ο γιος μου οταν του το είπα γιατι εχει κολλήσει με το PS ολα αυτα τα χρόνια .

Κάνεις έναν συνειρμό και λες ας βάλουμε το gaming pc δίπλα σε μια 4k οθόνη. Προφανώς αν θέλεις αυτό τον συνδυασμό θα πας σε κονσόλα λόγω κόστους. Μέχρι σήμερα όμως το gaming pc συνδυάζεται με οθόνες των 1080p και προφανώς δεν χρειάζεσαι ακριβό hardware για να παίξεις σε 1080p οθόνη ούτε απαραίτητα το gaming pc συνδυάζεται με 4k οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, zoiskarl said:

Κάνε ένα internet search γτ η καραμέλα με την rare έχει κουράσει....

Και τι θα μου δείξει το Internet search εκτός από το ότι κάποτε έβγαζε αριστουργήματα και τώρα δεν είναι ούτε καν η σκιά του εαυτού της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, music_lover είπε

Κάνεις έναν συνειρμό και λες ας βάλουμε το gaming pc δίπλα σε μια 4k οθόνη. Προφανώς αν θέλεις αυτό τον συνδυασμό θα πας σε κονσόλα λόγω κόστους. Μέχρι σήμερα όμως το gaming pc συνδυάζεται με οθόνες των 1080p και προφανώς δεν χρειάζεσαι ακριβό hardware για να παίξεις σε 1080p οθόνη ούτε απαραίτητα το gaming pc συνδυάζεται με 4k οθόνη.

Ο συνδυασμός pc με 24αρα οθόνη 1080p ειναι μια χαρά μεχρι να παίξεις 4Κ game σε 55αρα 4Κ τηλεόραση. Μετα δεν εχει επιστροφή δυστυχώς .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Και το πρώτο που έβαλε microtransactions σε παιχνίδι (άχρηστη πανοπλία για το άλογο κ.α.). Ήταν η αρχή για το αίσχος που ακολούθησε,αφού είδαν και οι άλλοι ότι έχει ψωμί αυτή η ανοησία. Πες μου τι άλλαζε από τη στιγμή που έκλεινε η μια πύλη μέχρι να κλείσει η επόμενη (αν κοιμόσουν και ξυπναγες βαμπίρ ήταν ίσως η μόνη έκπληξη), αλλά πραγματικά έτσι το τερμάτισα. Πήγαινα απο πύλη σε πύλη και τέλος. Το oblivion ήταν η αρχή του τέλους. Καλύτερα να μην έβγαινε ποτέ. Το skyrim ήταν μια προσπάθεια να πιάσει τις ρίζες της σειράς. 

το θέμα με το microtransactions είναι άλλη συζήτηση.το ότι ήταν το πρώτο δεν σημαίνει τίποτα για τον χαρακτήρα του ως παιχνίδι.το καλύτερα να μην έβγαινε ποτέ δεν το καταλαβαίνω.σε εσένα δεν άρεσε.σε άλλους άρεσε.μπορείς απλά να μην το ξαναπαίξεις.αλλά όπως είπα όσο μεγαλώνουμε χάνουμε την επαφή με τα games που είχαμε όσο είμασταν νέοι.και δεν έιναι μόνο το main story.είχε πάρα πολύ καλά side missions με το thieves guild από τα καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, zoiskarl είπε

το θέμα με το microtransactions είναι άλλη συζήτηση.το ότι ήταν το πρώτο δεν σημαίνει τίποτα για τον χαρακτήρα του ως παιχνίδι.το καλύτερα να μην έβγαινε ποτέ δεν το καταλαβαίνω.σε εσένα δεν άρεσε.σε άλλους άρεσε.μπορείς απλά να μην το ξαναπαίξεις.αλλά όπως είπα όσο μεγαλώνουμε χάνουμε την επαφή με τα games που είχαμε όσο είμασταν νέοι.και δεν έιναι μόνο το main story.είχε πάρα πολύ καλά side missions με το thieves guild από τα καλύτερα.

θα σταματήσεις να αναπαράγεις λανθασμένες πληροφορίες.μπορείς να συνεχίσεις και έτσι αλλά είμαστε σε σάιτ τεχνολογίας και είπα μπας και.

Πάντως η gaming κοινότητα διαφωνεί μαζί σου, καθώς το skyrim παίρνει καλύτερες βαθμολογίες (από τους gamers), τα sites του έδωσαν ίδια βαθμολογία. Άρα αυτό που λες το αντιλαμβανεσαι εσύ και όχι όλοι οι υπόλοιποι, μάλλον θα είναι 90+!!

Επεξ/σία από alexis67676767
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

Μακαρι. Εμετος με πιανει με τα fanboy που χαιρονται επειδή εχουν τη δυνατότητα να παιζουν "αποκλειστικα" ενα παιχνιδι χωρις να μπορουν να το απολαυσουν αλλοι

Γιατί δεν έχουν τη δυνατότητα να απολαύσουν άλλοι; ξεκολλάτε λίγο με τα στρατόπεδα. Δεν είναι υπηκοότητα το gaming. Μπαίνεις στο μαγαζί, παίρνεις την κονσόλα, παίζεις. Δεν θα σε λιθοβολισουν  που τη διάλεξες... 😅

11 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Τρομακτικη κινηση η εξαγορα της απο την microsoft

Μιλαμε για πολλα δυνατα στουντιος με τεραστια franchines παιχνιδων(elder scroll ,doom)ποια στην κατοχη της

 

... Και μηχανές γραφικών.... 

Επεξ/σία από Volga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, jack124 είπε

Δεν καταλαβαίνω που είναι το θετικό σε όλο αυτό, το μονοπώλιο ποτέ δεν κάνει καλό, επίσης η Sony κάποια studio είναι χρόνια δικά της, οπότε δεν στέκει η λογική ότι το κάνει και η sony αυτό..

Οι κινήσεις της Microsoft δείχνουν ξεκάθαρα ότι γεμίζει το gamepass και μετά που θα εξαρτηθούν από αυτό θα ανεβάσει την τιμή του στα ύψη

Όταν με 10€ τον μήνα έχεις τα πάντα , τότε το μονοπωλιο κάνει καλό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, totalius είπε

Ποσο ευκολο το εχετε το gaming pc καποιοι κ λετε δε χρειάζομαι Xbox αφου τα παιχνίδια του τα παίζω στο pc ; Αν μάλιστα δίπλα στο gaming pc βάλουμε 4Κ πάλι ευκολο το εχετε ; Εγω 20 χρόνια λάτρης πληκτρολογίου κ ποντικιού τωρα που θέλω να αράξω στη καινούργια μου 4Κ τηλεόραση για να παίξω δε μπορω να το κανω με το pc γιατι δε με παιρνει για gpu του 500αρικου κ αντίστοιχο επεξεργαστή . Οποτε η μονη λύση για τον πολυ κοσμο σαν κ εμένα  για 4Κ gaming τα επομενα χρόνια θα ειναι η κονσόλα . Εκεί το παιχνίδι αυτη τη στιγμη το κερδίζει η MS με το game pass και εξαγορές σα τη σημερινή . Κ ας γκρινιάζει ο γιος μου οταν του το είπα γιατι εχει κολλήσει με το PS ολα αυτα τα χρόνια .

Στατιστικά του steam λένε ότι ένα ελάχιστο  ποσοστό μονοψήφιο παίζουν 4κ τα παιχνίδια τους . Μάλλον όλοι αυτοί είναι μαζεμένοι Ελλάδα δεν εξηγηται αλλιώς . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...