Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εξαγοράζει τη Bethesda των Fallout, Wolfenstein, Doom, Quake και The Elder Scrolls


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

Εχω xbox και ελπιζω αυτο να μη σημαινει οτι θα τα κανει ολα exclusive. Αυτη η συνηθεια της Sony να τα κανει ολα exclusive μονο κακο προκαλει για τους gamers. Καταλαβαινω ότι business is business και ότι ετσι λειτουργει η αγορα, αλλα τις περισσοτερες φορες σαν καταναλωτης νιωθω εναν ωμο εκβιασμο. 

Πιστευω οτι για να πάρει πλεον παιχνίδι της Bethesda η Sony θα πρεπει να δώσει δικό της αποκλειστικό.

Γ αυτο αφήνεται και παράθυρο για «αλλες πλατφόρμες».

Αν το πετύχει αυτο η MS θα ειναι τεράστια επιτυχία.

Δεν βλεπω για κανενα λόγο να παίρνει παιχνίδι η Sony χωρις αντάλλαγμα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και φαν του playstation οφειλω να αναγνωρισω οτι η microsoft εκανε μια πολυ συμαντικη κινηση και μπραβο της, τα exclusive παντα ειναι συμαντικα και δινουν ταυτοτητα σε μια κονσολα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, music_lover είπε

Και εγώ σου λέω ότι το κάνει ήδη αυτό, οι περισσότεροι κάτοχοι ps4 αγοράζουν και παίζουν ένα σωρό pc games. Τι αλλάζει με την αγορά της Bethesda ρώτησα. Περισσότεροι πελάτες για την ms? Όλοι είμαστε ήδη εν δυνάμει πελάτες της ms γιατί όλοι μας έχουμε ένα pc με windows στο σπίτι. Απλά τώρα τα χρήματα από τις πωλήσεις των παιχνιδιών της Bethesda άλλαξαν εισπράκτορα.

Το ότι ένα παιχνίδι είναι για windows δεν σημαίνει ότι βγάζει λεφτά η microsoft. Για αυτό αγόρασε το studio για να πηγαίνουν στην τσέπη της. Δεν καταλαβαίνω, αφου τα λες και εσυ, τι συζητάμε;

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, epsilon753 είπε

Διαφωνούμε φίλε μου  

Οι μηχανικοί της MS το κατάφεραν αρα προφανως αν ήθελε μπορούσε και η Sony. 
Το ιδανικό θα ήταν να έχω 3 κονσόλες πάνω στην TV (PS5-XSX-NSW). Anyway, προχωράμε...

Μα βρε φίλε μου ποιος ενδιαφέρεται να παίξει παιχνίδια του ps3?  Και ακόμα χειρότερα, του ps2?? Παιχνίδια με πολύγωνα; Δεν παίζονται πλέον αυτά τα πράγματα.... Και στο λέω, που προσωπικά παίζω videogames από την εποχή του Sega saturn.  Πρέπει να φύγει μπροστά το πράγμα να δούμε νέα πράγματα να εξελιχθεί το παιχνίδι... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ALIZEUS είπε

Μα βρε φίλε μου ποιος ενδιαφέρεται να παίξει παιχνίδια του ps3?  Και ακόμα χειρότερα, του ps2?? Παιχνίδια με πολύγωνα; Δεν παίζονται πλέον αυτά τα πράγματα.... Και στο λέω, που προσωπικά παίζω videogames από την εποχή του Sega saturn.  Πρέπει να φύγει μπροστά το πράγμα να δούμε νέα πράγματα να εξελιχθεί το παιχνίδι... 

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.. Εγώ προσωπικά θέλω και καινουρια αλλά με πιάνει να παίζω και παλιότερα, πχ το MGS1 ακομη το παιζω στο PS1 και μερικα ακομη.. Υπαρχουν παιχνιδαρες που δεν θα τις βαρεθω ποτε, γιατι να πρεπει να κανω ανασκαφες και ολοκληρη φασαρια να συνδεσω την παλια κονσολα για να τα παιξω ενω μου δινει (μπορει να δωσει) το feature η νεα κονσολα? Αν το εκανε και το PS5 δεν νομιζω οτι θα χαλουσε κανεναν, απλως τωρα που δεν το εχει πρεπει να μειωσουμε το ποσο σημαντικο ειναι για μεγαλη μεριδα gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, icenex είπε

Το προβλημα ειναι οτι περα απο το lore το gameplay δεν ητανε fallout...Μονο perks αντι για ξεχωριστα skilltree οπως ειχε τουλαχιστον το 3 και new vegas...Σε αναγκαζε να παιξεις τον καλο επι το πληστον το 4 και αν το βαλεις κατω μιας κ αναφερεις το turn based δεν εχουν λογω υπαρξης τα action points με λιγα λογια πηραν ενα παιχνιδι που ητανε turn based rpg και το εκαναν first person shooter με καποια στοιχεια rpg που μονο rpg δεν ειναι απλα το φαντασμα αυτου.Λες το 4 καλο παιχνιδι fallout που επελεγες 4 συγκεκριμενες απαντησεις στις ομιλιες...το μονο που αξιζε απο ολα αυτα ειναι η εκρηξη απο το mini nuke που ομολογω ητανε εντυπωσιακη..

Δεν είπα το 4 καλό, είπα ότι το ψιλοέσωσε σαν παιχνίδι το first person shooter gameplay του. Μακράν το καλύτερο και από τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγει γενικώς είναι το New Vegas με εξαιρετικό lore (τρομερά DLC επίσης) και (με λίγο modding και την Ultimate έκδοση) πολύ καλό gameplay

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ALIZEUS είπε

Μα βρε φίλε μου ποιος ενδιαφέρεται να παίξει παιχνίδια του ps3?  Και ακόμα χειρότερα, του ps2?? Παιχνίδια με πολύγωνα; Δεν παίζονται πλέον αυτά τα πράγματα.... Και στο λέω, που προσωπικά παίζω videogames από την εποχή του Sega saturn.  Πρέπει να φύγει μπροστά το πράγμα να δούμε νέα πράγματα να εξελιχθεί το παιχνίδι... 

Δεν ξέρω για ps3 συγκεκριμένα αλλά ένα portal2 (360) το έπαιζα άνετα ξανά με τη γυναίκα. Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν και αλλα τέτοια παραδείγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχαιοκαπηλοι και λοιποί. Δεν με νοιάζει το backwards compatibility ή τα παιχνίδια remaster εκτός από τύπου final fantasy VII που έπεσε τρελή αλλαγή και χρήμα.

Σιγά μην κάτσω να παίζω alladin του psx στο ps5.

Σκεφτείτε λίγο τις επιλογές σας. Φιλικά

Άρης (η νύχτα έχει φεγγάρι και τα σχετικά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ALIZEUS είπε

Μα βρε φίλε μου ποιος ενδιαφέρεται να παίξει παιχνίδια του ps3?  Και ακόμα χειρότερα, του ps2?? Παιχνίδια με πολύγωνα; Δεν παίζονται πλέον αυτά τα πράγματα.... Και στο λέω, που προσωπικά παίζω videogames από την εποχή του Sega saturn.  Πρέπει να φύγει μπροστά το πράγμα να δούμε νέα πράγματα να εξελιχθεί το παιχνίδι... 

Ποια πολύγωνα ρε φιλαράκο, για όλες τις κονσόλες διαχρονικά έχουν βγει παιχνιδάρες. Η Nintendo με τα Mario και τα Pokemon παραμένει στην κορυφή εδώ και δεκατίες. Ειδικά να λες ποιος θέλει να παίξει παιχνίδια PS3 είναι τραγικό

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Αρχαιοκαπηλοι και λοιποί. Δεν με νοιάζει το backwards compatibility ή τα παιχνίδια remaster εκτός από τύπου final fantasy VII που έπεσε τρελή αλλαγή και χρήμα.

Σιγά μην κάτσω να παίζω alladin του psx στο ps5.

Σκεφτείτε λίγο τις επιλογές σας. Φιλικά

Άρης (η νύχτα έχει φεγγάρι και τα σχετικά)

Μπορείς να κανείς ότι θέλεις αδερφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...