Προς το περιεχόμενο

Izzy Καφετιέρα Espresso Χειροκίνητη 6823 Barista ... μαζί με 16 συσκευασίες καφέ - (Πλαίσιο) - 88€


TechnoState

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proino-kafes/kafetieres-espresso/izzy-kafetiera-espresso-xeirokiniti-6823-barista_3023141

Η τιμή της καφετιέρας δεν είναι η φθηνότερη στην αγορά.

Συνδυαστικά όμως με το δώρο (16 συσκευασίες αλεσμένου καφέ di mello) που θεωρώ ότι είναι τίμιος για τα χρήματα του (αναφερόμενος στον forza)...που στην καλύτερη περίπτωση το κόστος του "δώρου" είναι το λιγότερο 50€ .... τότε είναι μία καλή προσφορά για τον entry-level/ beginner εσπρεσιονίστα.

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει και την συγκεκριμένη  delonghi στα 99 απλα δεν βρίσκω πληροφορίες  αν αξίζει.  Την έχω βρει με κωδικό  ec230 που ίσως είναι ίδια. Το θέμα με τις συσκευασίες  καφε που δίνουν δώρο ειναι να μην λήγουν στα κοντά γιατί είναι 4 κιλά καφέ. Η συγκεκριμένη  παίρνει  και χάρτινες κάψουλες.

https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proino-kafes/kafetieres-espresso/delonghi-kafetiera-espresso-xeirokiniti-ec235-bk_3452832

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με μια συσκευασία 250g βγάζω περίπου 14 καφέδες, με την υποδοχή διπλής δόσης της καφετιέρας μου γιατί στη μόνη βγαίνει πολύ μικρή ποσότητα καφέ. Οπότε αν οι Dimello που δίνει είναι επίσης των 250g, αν πίνεις ένα καφέ τη μέρα, με ενα πακέτο βγάζεις 2 βδομάδες. Αρα με 2 πακέτα βγάζεις 1 μηνα και με 16 πακέτα 8 μήνες. Αυτό για όσους ενδιαφέρονται ποσο καιρό περίπου θα τους κρατήσει ο καφές με μια normal χρήση για να ξέρουν κι αν θα τους λήξει πριν προλάβουν να το καταναλώσουν.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε μπας και δίνουν τίποτα 16 pods ; Περίεργο μου φαίνεται να δίνουν τόσο πολύ καφέ δώρο ακόμα και.με τις φτηνές μηχανές...

@Tasosp22 σαφώς την Delonghi EC.

Γενικά μακρυά από συσκευές izzy 

Επεξ/σία από ipal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν φοβαστε για το αμα ληγουν συντομα 
απλα βγαλτε τα απο τα σακουλακια τους και βαλτε τα σε βαζα κατα προτιμιση με καπακι που κλειδωνει σε σκιερο και στεγνο μερος και θα κρατησουν παραπανω μηνες
ισως επηρεαστει λιγο η γευση αλλα δεν νομιζο να ειναι αισθητη διαφορα
παντως αν οντως δινει τις 250gr συσκευασιες και τις αξιοποιήσει οποιος την παρει τοτε η καφετιερα του βγαινει κοντα στα 30€

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

αν φοβαστε για το αμα ληγουν συντομα 
απλα βγαλτε τα απο τα σακουλακια τους και βαλτε τα σε βαζα κατα προτιμιση με καπακι που κλειδωνει σε σκιερο και στεγνο μερος και θα κρατησουν παραπανω μηνες
ισως επηρεαστει λιγο η γευση αλλα δεν νομιζο να ειναι αισθητη διαφορα
παντως αν οντως δινει τις 250gr συσκευασιες και τις αξιοποιήσει οποιος την παρει τοτε η καφετιερα του βγαινει κοντα στα 30€

Βρε αν ανοίξεις συσκευασμένο αλεσμένο καφέ οπου και να τον βάλεις σε ένα μήνα θα είναι για πέταμα!!

Μια χαρά θα είναι ο καφές στη συσκευασία του, αρκεί να προσέξουν την ημ.ληξης όσοι αγοράσουν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ipal είπε

Βρε αν ανοίξεις συσκευασμένο αλεσμένο καφέ οπου και να τον βάλεις σε ένα μήνα θα είναι για πέταμα!!

Μια χαρά θα είναι ο καφές στη συσκευασία του, αρκεί να προσέξουν την ημ.ληξης όσοι αγοράσουν

τι να πω εδω που κοιταζα λεει πως κραταει για μηνες και μετα το ανοιγμα του
http://www.eatbydate.com/drinks/coffee-tea-shelf-life/coffee-shelf-life-expiration-date/
βεβαια δεν εχω κρατησει καφε πανω απο μηνα για πω με σιγουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κρατάει με τίποτα αν ανοιχτεί, εδώ κάτι Illy που βγαίνουν σε αλουμινενια συσκευασία που κουμπώνει αεροστεγώς υποτίθεται και οι 3-4 τελευταίοι καφέδες πάντα είναι πιο "μαπα" επειδή όσο μειώνεται ο όγκος του καφέ στη συσκευασία μένει παραπάνω αέρας μέσα και τον ξεθυμένει.. 

Ντάξει το κόψιμο μπορεί να το γλιτώσεις, αλλά απο γεύση πιστεύω δε θα πίνονται τόσους μήνες μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thomason993 είπε

Δε κρατάει με τίποτα αν ανοιχτεί, εδώ κάτι Illy που βγαίνουν σε αλουμινενια συσκευασία που κουμπώνει αεροστεγώς υποτίθεται και οι 3-4 τελευταίοι καφέδες πάντα είναι πιο "μαπα" επειδή όσο μειώνεται ο όγκος του καφέ στη συσκευασία μένει παραπάνω αέρας μέσα και τον ξεθυμένει.. 

Ντάξει το κόψιμο μπορεί να το γλιτώσεις, αλλά απο γεύση πιστεύω δε θα πίνονται τόσους μήνες μετά. 

Είτε εμπορίου είτε καφεκοπτείου αλεσμένος, μετά τις 5-7 ημέρες μπαγιατεύει και ας τον βάζω με την σακούλα κλεισμένο σε κουτί της Illy.

Με 2 καφέδες των 16-18 γραμμαρίων την ημέρα, τα 250 γραμμάρια τα καταναλώνω σε 1 εβδομάδα.Αν κάποιες ημέρες πιω μόνο 1 καφέ κρατάει μερικές ημέρες παραπάνω.

Υπάρχουν κουτιά που αφαιρείται ο αέρας αφού πρώτα κλείσουν, δεν έχω ψάξει που μπορώ να βρω.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιρνουμε δηλαδη την delonghi η την arielli στα 40 ευρω ?????  Πανω κατω αν βαλεις τους καφεδες που δινουν ιδια τιμη βγαινει..

Στα λαγωνικα καποιος εγραψε το εξης '' δίνουν δώρο 16 συσκευασίες αλεσμένο dimelo των 250γρ. Στις αυτόματες 16 συσκευασίες dimelo aroma και στις απλές 8 aroma και 8 forza ''

Εκανα τελικα παραγγελια την delonghi.

https://cafeteraexpress.es/delonghi-stilosa/ (translate it)

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα σχόλιο για τους Dimello και μόνο, αν και είναι προσωπική άποψη οπότε όχι κανόνας. 

Γενικά δεν μου αρέσει ο πολύ δυνατός καφές σε ένταση. Είχα δοκιμάσει πριν απο ενα χρόνο περίπου τον Dimello Ricco που στη συσκευασία γράφει Intensity 4 και μου είχε φανεί αρκετά δυνατός οπότε δεν τον ξαναγορασα. Πολύ πρόσφατα δοκίμασα τον Dimello Mezzo πιυ έχει Intensity 3 και μου φάνηκε αρκετά καλύτερος (και γευστικός). Ο Forza που δίνουν στη προσφορά παρεμπιπτόντως λεει Intensity 5. Το αναφέρω για να μη βρεθεί προ εκπλήξεως κάποιος που δεν του αρέσει ο δυνατός καφές.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ναι

Κι ο Aroma είναι αυτός: https://www.skroutz.gr/s/20682494/Dimello-Espresso-Aroma-250gr.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...