Προς το περιεχόμενο

Izzy Καφετιέρα Espresso Χειροκίνητη 6823 Barista ... μαζί με 16 συσκευασίες καφέ - (Πλαίσιο) - 88€


TechnoState

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι βαρύς ο Forza.Οπως όσοι είναι Dark roast.Θα πιείς καφέ μερικές ημέρες και μετά θα τον βαρεθείς.Θα μπορούσαν να δώσουν τεμάχια και απο τα 3 είδη.

Τους άλλους Dimello δεν τους έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθες το βράδυ έκανα παραγγελία  την delonghi  και σήμερα μου έστειλαν αυτό.

Σχετικά με την ηλεκτρονική σας παραγγελία θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατά τηνεπεξεργασία της παραγγελίας σας παρουσιάστηκε θέμα διαθεσιμότητας σε ορισμένα από τα υλικάπου επιλέξατε.Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας προκειμένου να σας ενημερώσουμε σχετικά.Για οποιαδήποτε απορία είμαστε πάντα στη διάθεσή σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tasosp22 είπε

Χθες το βράδυ έκανα παραγγελία  την delonghi  και σήμερα μου έστειλαν αυτό.

Σχετικά με την ηλεκτρονική σας παραγγελία θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατά τηνεπεξεργασία της παραγγελίας σας παρουσιάστηκε θέμα διαθεσιμότητας σε ορισμένα από τα υλικάπου επιλέξατε.Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας προκειμένου να σας ενημερώσουμε σχετικά.Για οποιαδήποτε απορία είμαστε πάντα στη διάθεσή σας

Παιζει να εχουν θεμα με τον καφε, και οχι με την καφετιερα σε διαθεσιμοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παιζει να εχουν θεμα με τον καφε, και οχι με την καφετιερα σε διαθεσιμοτητα.

Μόλις μου έστειλαν εμαιλ ότι η παράδοση  θα γίνει στις 25-9. Και φαίνεται  ότι θα έχει 8x250gr forza και 8x250gr aroma. Στο μόνο που δεν μου απάντησαν  ειναι σχετικά με την ημερομηνία  λήξης που ρώτησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηρα σήμερα μια για την αδερφή μου
και οι καφέδες που μου έδωσαν είναι 2 κουτιά με 8 συσκευασίες το κάθε ένα ΜΟΝΟ με AROMA οχι 8 forza και 8 aroma οπως λεει ο @Tasosp22
από αυτό που σημαίνει πως πρέπει να παρω και ένα grinder.....

 

xlarge_20191024120259_dimello_espresso_aroma_250gr_se_kokkous.jpeg

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

πηρα σήμερα μια για την αδερφή μου
και οι καφέδες που μου έδωσαν είναι 2 κουτιά με 8 συσκευασίες το κάθε ένα
από αυτό που σημαίνει πως πρέπει να παρω και ένα grinder.....

 

xlarge_20191024120259_dimello_espresso_aroma_250gr_se_kokkous.jpeg

Κάτσε, σε μη αυτόματη μηχανή σου έδωσαν καφέ σε beans;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, ChrisN.S. είπε

Κάτσε, σε μη αυτόματη μηχανή σου έδωσαν καφέ σε beans;;

ναι
ισως γιαυτο η προσφορα με τοσα πακετα 
μαλλον δεν θα φευγουν ευκολα οι συσκευασιες με τα beans

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα μιλησα μαζι τους τηλεφωνικα και μου ειπαν στο τηλ οτι ειναι 8 και 8 συσκευασιες αλεσμενος καφες  και οτι θα μου τα εστελναν πακετο ολα μαζι. Το θεμα ειναι οτι τωρα μου ηρθε εμαιλ οτι η παραγγελια ειναι μερικως απεσταλμενη και γραφει και  τον αλεσμενο καφε.. . Λογικα εστειλαν την μηχανη πρωτα? Ετσι και εκαναν κατι τετοιο θα φανε ακυρο αυριο ή αν ειναι σε κοκκους.

 

 

Spoiler

0-02-05-0817ef969586f5a2a5ae625ceb0361afa62164bb052cb5dd06425ad35819d266_1fd6f642.jpg

 

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.... καλημέρα.

Σε δίκη μου παραγγελία (η οποία προορίζεται για δώρο) ....στην οποία θα κρατήσω τις μισές συσκευασίες (8 forza που τον πίνω ευχάριστα).

Συνεννοήθηκα τηλεφωνικά (κ σε πολύ έντονο/ επιτακτικό ύφος) ότι είναι αλεσμένος κ όχι beans (παρόλο που έχω μύλο- αλλά επειδή έχω πάρει κ άλλες φορές di mello, το κόψιμο του είναι οκ - κ επειδή οι μισές θα φύγουν σαν δώρο) κ επίσης ότι οι συσκευασίες θα είναι μισές-μισές (forza-aroma).

Για να μην πάρω κανένα στο λαιμό μου... αφού ρίξετε την παραγγελία, οπωσδήποτε τηλέφωνο (με λίγο υποτυπώδη τσαμπουκά) για να συνεννοηθείτε κ να πάνε όλα καλά,  αλλιώς ακύρωση παραγγελίας.

Όσον αφορά την ημερομηνία λήξης του καφέ, δεν γνώριζαν αλλά με διαβεβαίωσαν ότι σίγουρα δεν θα λήγει μετά απο ένα μήνα.

  Τους ενημέρωσα ότι κακώς δεν δίνουν τις απαραίτητες διευκρινίσεις on-line και ότι  αυτή η δυσφορία, γκρίνια, κλπ θα μεταφερθεί στον αντιπρόσωπο (του καφέ) με έντονο τρόπο, απο αρκετους πελάτες που θα τρέξουν για την προσφορά, γι αυτό κ να ενημερώσουν με την σειρά τους, κατάλληλα, αυτούς που πρέπει.

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ της izzy στα 88 και της pyrex στα 84 ποια θα προτιμούσατε;

Αν εξαιρέσουμε την αυτόματη λειτουργία για μονό και διπλό καφέ της pyrex στα "χαρτιά" φαίνονται ίδιες. Επίσης απ' ότι είδα τις εισάγει ο ίδιος αντιπρόσωπος (https://www.benrubi.gr/product-category/small-electrical-appliances-el/breakfast-coffee-el/espresso-machines-el/)

Από τη μια η pyrex φαίνεται καλύτερη επιλογή με ίδια χαρακτηριστικά συν έξτρα την αυτόματη λειτουργία (προσωπικά με αφήνει σχετικά αδιάφορο βέβαια, αλλά αφού υπάρχει καλό είναι).

Από την άλλη η izzy φαίνεται πιο δοκιμασμένη και με σχεδόν 150 αξιολογήσεις στο Σκρουτζ έναντι των μόλις 7 της pyrex.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MrPanozzz είπε

Μεταξύ της izzy στα 88 και της pyrex στα 84 ποια θα προτιμούσατε;

Αν εξαιρέσουμε την αυτόματη λειτουργία για μονό και διπλό καφέ της pyrex στα "χαρτιά" φαίνονται ίδιες. Επίσης απ' ότι είδα τις εισάγει ο ίδιος αντιπρόσωπος (https://www.benrubi.gr/product-category/small-electrical-appliances-el/breakfast-coffee-el/espresso-machines-el/)

Από τη μια η pyrex φαίνεται καλύτερη επιλογή με ίδια χαρακτηριστικά συν έξτρα την αυτόματη λειτουργία (προσωπικά με αφήνει σχετικά αδιάφορο βέβαια, αλλά αφού υπάρχει καλό είναι).

Από την άλλη η izzy φαίνεται πιο δοκιμασμένη και με σχεδόν 150 αξιολογήσεις στο Σκρουτζ έναντι των μόλις 7 της pyrex.

Και γιατι δεν παιρνεις την delonghi ec 235? 

https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proino-kafes/kafetieres-espresso/delonghi-kafetiera-espresso-xeirokiniti-ec235-bk_3452832

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Γιατί ανεβαίνει αρκετά από το μπάτζετ μου (και οι άλλες δύο δηλαδή, αλλά προφανώς αξίζει λόγω του καφέ δώρο), και στα "χαρτιά" τουλάχιστον δεν βλέπω κάτι που να αξίζει τη διαφορά, όπως δεν υπάρχει και feedback από αξιολογήσεις χρηστών κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, MrPanozzz said:

Μεταξύ της izzy στα 88 και της pyrex στα 84 ποια θα προτιμούσατε;

Αν εξαιρέσουμε την αυτόματη λειτουργία για μονό και διπλό καφέ της pyrex στα "χαρτιά" φαίνονται ίδιες. Επίσης απ' ότι είδα τις εισάγει ο ίδιος αντιπρόσωπος (https://www.benrubi.gr/product-category/small-electrical-appliances-el/breakfast-coffee-el/espresso-machines-el/)

Από τη μια η pyrex φαίνεται καλύτερη επιλογή με ίδια χαρακτηριστικά συν έξτρα την αυτόματη λειτουργία (προσωπικά με αφήνει σχετικά αδιάφορο βέβαια, αλλά αφού υπάρχει καλό είναι).

Από την άλλη η izzy φαίνεται πιο δοκιμασμένη και με σχεδόν 150 αξιολογήσεις στο Σκρουτζ έναντι των μόλις 7 της pyrex.

φοβάμαι ότι και οι δυο είναι πιθανότατα φασόν

η μεν Izzy δεν είναι κατασκευαστής αλλά μια απλή ελληνική επωνυμία
που ο εισαγωγέας Μπενρουμπή έχει λανσάρει στην αγορά
και την κοτσάρει σε εισαγόμενα φασόν κλπ

η δε Pyrex να τολμήσω να εικάσω ότι επίσης είναι φασόν
ότι επίσης κοτσάρεται το σήμα της Pyrex πάνω στο φασόν
και ότι επίσης ο εισαγωγεας ειναι ο Μπενρουμπ'η,
αφού ο τελευταίος έχει αποκτήσει την άδεια από τη γνωστή Pyrex
για να λανσάρει συσκευές κατασκευής τρίτων με το σήμα Pyrex

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...