Προς το περιεχόμενο

Izzy Καφετιέρα Espresso Χειροκίνητη 6823 Barista ... μαζί με 16 συσκευασίες καφέ - (Πλαίσιο) - 88€


TechnoState

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, KoreanW είπε

φοβάμαι ότι και οι δυο είναι πιθανότατα φασόν

η μεν Izzy δεν είναι κατασκευαστής αλλά μια απλή ελληνική επωνυμία
που ο εισαγωγέας Μπενρουμπή έχει λανσάρει στην αγορά
και την κοτσάρει σε εισαγόμενα φασόν κλπ

η δε Pyrex να τολμήσω να εικάσω ότι επίσης είναι φασόν
ότι επίσης κοτσάρεται το σήμα της Pyrex πάνω στο φασόν
και ότι επίσης ο εισαγωγεας ειναι ο Μπενρουμπ'η,
αφού ο τελευταίος έχει αποκτήσει την άδεια από τη γνωστή Pyrex
για να λανσάρει συσκευές κατασκευής τρίτων με το σήμα Pyrex

Προφανώς και οι δύο φασον του ίδιου προμηθευτή-αντιπρόσωπου είναι, φαίνεται άλλωστε και από το site του. Απλά επειδή υπάρχουν πετυχημένα και αποτυχημένα φασον προϊόντα (και είναι λογικό από τη στιγμή που δεν ξέρεις τι κρύβουν στο εσωτερικό τους), ρώτησα μήπως τυχόν υπάρχει κάποια σύγκριση ή έστω εμπειρία από αυτές τις δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, MrPanozzz said:

Προφανώς και οι δύο φασον του ίδιου προμηθευτή-αντιπρόσωπου είναι, φαίνεται άλλωστε και από το site του. Απλά επειδή υπάρχουν πετυχημένα και αποτυχημένα φασον προϊόντα (και είναι λογικό από τη στιγμή που δεν ξέρεις τι κρύβουν στο εσωτερικό τους), ρώτησα μήπως τυχόν υπάρχει κάποια σύγκριση ή έστω εμπειρία από αυτές τις δύο.

α ναι σε αυτό έχεις δίκιο

απλά κι εγώ το τόνισα
σε περίπτωση που κάποιος αναμένει την τυχόν προστιθέμενη αξία του επώνυμου κατασκευαστή 
όταν θα ψωνίσει φασόν με επωνυμία Pyrex που λανσάρει ο Μπενρουμπή

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και τις είδα από κοντά. Την pyrex και την izzy. Όλοι οι πωλητές επιμένουν ότι μοναδική διαφορά είναι ότι η pyrex σταματάει αυτόματα και ότι κατά τα άλλα είναι ίδιες. Αυτό που παρατήρησα εγώ σαν έξτρα διάφορα μεταξύ των δύο είναι ότι η pyrex είναι πιο βαριά από την izzy, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι απαραίτητα καλό φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Μηπως πρεπει να παρουμε μηχανη που να παιρνει beans καλυτερα; Λιγοτερο μπλεξιμο; Ειμαι ασχετος.

Είναι πολύ ακριβές. Πρέπει να έχει ενσωματωμένο μύλο. Έχουν οι υπεραυτόματες που κάνουν πάνω από 250€ και κάποια λίγα μοντέλα που είναι απλές μηχανές αλλά έχουν και το μύλο μαζί.

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

Σημερα μου ηρθαν οι 16 συσκευασιες καφε που ληγουν 2022 οποτε μια χαρα μας εκατσε. Αυριο μου ερχεται η καφετιερα..!

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583

  Απόκρυψη περιεχομένων

espresso.jpg.a473dec1c0eb1b6c7b939c3d61c6b92f.jpg

Αλεσμένος τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Delonghi στο Σκρούτζ κοστίζει 88€, οι καφέδες στο περίπου 88€, ουσιαστικά  πληρώνεις την μηχανή κάπου 11 € στο πλαίσιο που την έχει 99€.

Το θέμα είναι να είναι ωραίος ο Dimello Aroma, δεν τον έχω δοκιμάσει, πιστεύω οτι θα είναι πιο ελαφρύς από τον Forza που πίνεται και αυτός, αν έχεις και τους δύο και κάνεις εναλλαγή είναι μια χαρά.

Σκέφτομαι να παραγγείλω την Delonghi.

15 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

Σημερα μου ηρθαν οι 16 συσκευασιες καφε που ληγουν 2022 οποτε μια χαρα μας εκατσε. Αυριο μου ερχεται η καφετιερα..!

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

espresso.jpg.a473dec1c0eb1b6c7b939c3d61c6b92f.jpg

Πως συνεννοήθηκες για να σου στείλουν 8+8 αλεσμένους;Πρίν την παραγγελία η μετά;

Καλός ο Aroma σε γεύση;Είναι πολύ ελαφρύς;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Krups θα προτεινα στα 109€, ανεβαινει το κασε αλλα αν ισχυει σε αυτο το μοντελο οτι ειναι Ελβετικη κατασκευη, τοτε αξιζει τα λιγα ευρω παραπανω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Krups θα προτεινα στα 109€, ανεβαινει το κασε αλλα αν ισχυει σε αυτο το μοντελο οτι ειναι Ελβετικη κατασκευη, τοτε αξιζει τα λιγα ευρω παραπανω.

Ποιά συγκεκριμένα;Την έχει το Πλαίσιο με προσφορά καφέδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Η Delonghi στο Σκρούτζ κοστίζει 88€, οι καφέδες στο περίπου 88€, ουσιαστικά  πληρώνεις την μηχανή κάπου 11 € στο πλαίσιο που την έχει 99€.

Το θέμα είναι να είναι ωραίος ο Dimello Aroma, δεν τον έχω δοκιμάσει, πιστεύω οτι θα είναι πιο ελαφρύς από τον Forza που πίνεται και αυτός, αν έχεις και τους δύο και κάνεις εναλλαγή είναι μια χαρά.

Σκέφτομαι να παραγγείλω την Delonghi.

Πως συνεννοήθηκες για να σου στείλουν 8+8 αλεσμένους;Πρίν την παραγγελία η μετά;

Καλός ο Aroma σε γεύση;Είναι πολύ ελαφρύς;

https://www.plaisio.gr/campaign/2020/09-september/202009-Coffee εδω γραφει οτι στις χειροκίνητες δίνουν αλεσμένο. 

 

4 ώρες πριν, super7 είπε

Καλημέρα, 

Κάποιος που πήρε την delonghi, μπορεί να μας πει αν είναι ευχαριστημένος από τα καφεδάκια που φτιάχνει?

ευχαριστώ 

Σε λιγο θα παω να την παραλάβω από την κουριερ και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Η Delonghi στο Σκρούτζ κοστίζει 88€, οι καφέδες στο περίπου 88€, ουσιαστικά  πληρώνεις την μηχανή κάπου 11 € στο πλαίσιο που την έχει 99€.

Το θέμα είναι να είναι ωραίος ο Dimello Aroma, δεν τον έχω δοκιμάσει, πιστεύω οτι θα είναι πιο ελαφρύς από τον Forza που πίνεται και αυτός, αν έχεις και τους δύο και κάνεις εναλλαγή είναι μια χαρά.

Σκέφτομαι να παραγγείλω την Delonghi.

Πως συνεννοήθηκες για να σου στείλουν 8+8 αλεσμένους;Πρίν την παραγγελία η μετά;

Καλός ο Aroma σε γεύση;Είναι πολύ ελαφρύς;

Εκανα παραγγελια και τους πηρα τηλεφωνο και τους ειπα μην κανουν λαθος και στειλουν κοκκους .  Τωρα εκανα ενα διπλο με τον aroma και μου φαινεται λιγο ελαφρυς αλλα το αφησα παραπανω δευτερολεπτα να τρεξει γιατι ξεχαστηκα . Τον forza δεν τον δοκιμασα. Γενικα σαν καφες ειναι τιμιος για σπιτικος . Πιστευω θα βγαζουμε καλυτερο καφε τις επομενες μερες ;)

 

*** Οσοι ειναι να παρετε την delonghi ec235 και κανετε την 1η χρηση με σκετο νερο για να ξεπλυθει να ξερετε πως κανει  παρα πολυ θορυβο μεχρι να γεμισει το κυκλωμα νερο. Πηρα τηλεφωνο στην delonghi γιατι δεν μου φανηκε φυσιολογικο αλλα μετα απο 3-4 λεπτα σταματαει ο θορυβος και τρεχει νερο. Γενικα δεν κανει θορυβο καμια σχεση με μια arielli που ειχα. 

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...